Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Снимки на Вашия Linux - част 2

Препоръчан отговор

• Отговори 3,8k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Демонстрация на sos-easy-install версия 2.7 (най новата) . Променен е интерфейса на приложението  . ПС. Очаква се до няколко версии да сложи в малкия си джоб всички подобни инструменти  

От Ubuntu 12.04 не бях ползвал линукс. Наскоро го сложих, но не бях фен на Unity, гледам вече Gnome е преправен да изглежда по същия начин.. но аз съм фен на KDE. Реших да опитам и го сложих наскоро,

StotinkaOS 7.4 * LXDE за колекционери .  * sosinfo  * konzolno-radio (най доброто радио от хакери за хакери  ) . * Просто файлов мениджър - PcmanFM * Икони на десктопа

Публикувани изображения

410280572e2a3a172d5ddfc5d50d8288b479040a

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

iZlRTQB.png

Махнах си всички модификации в dwm за подреждане на прозорците и сега просто използвам xdotool, когато искам специално разпределение.

Шрифтът е PxPlus IBM VGA8

Редактирано от bornofash (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, бат'начо написа:

410280572e2a3a172d5ddfc5d50d8288b479040a

Wow, това Семпронче как я движи новата Мента? Успя ли да накараш браузърите да ползват видеокартата (vdpau) за html5 и flash видео? Аз си играх с подобна машина тези дни (двуядрен Атлон AM2 и NVidia карта), на Mint Cinnamon 17 и нещо май не искаха да ускоряват youtube/vbox през видеото. Но нямах и време да си играя много. Иначе, много як тапет :) .

Редактирано от RagnerBG (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вървеше мноооого зле и затова го снимах, преди да го махна. То няма и какво да върви добре на него вече. А тапета направи впечатление и на жена ми.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, Debian 8 с LXDE, все ще върви и на него. Но сега видях, че видеото е старо, вградено и няма да помогне с нищо за видео ускорение.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това gecko/opensuse ли е или само иконата на менюто е такава?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Приключих с ремонта на Humanity, като прикачих и една Ubuntu-mono за тъмните теми.

https://s25.postimg.org/d9nxod8yn/Humanity.png

https://s25.postimg.org/41vp7o9m7/humanity2.png

Ремонта не мина само с Home иконката, защото се оказа, че с иконите за действия има проблем. Конвертирах в SVG икони от Elementary и те се вписаха чудесно в Humanity стила. Ако обърнете внимание, вече я няма глупавата детска рисунка на къщичка в страничната лента и лентата с икони на файловия браузър. Заменил съм я с класическата за Humanity символна икона с оранжев цвят.

Пускам отдолу връзка към пакета с двете теми в него.

https://drive.google.com/file/d/17DRPPiK5pVHRqlq3FirLaOkJBEahXBGB/view?usp=sharing

Редактирано от cybercop (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 26.11.2017 г. в 15:36, bornofash написа:

iZlRTQB.png

Махнах си всички модификации в dwm за подреждане на прозорците и сега просто използвам xdotool, когато искам специално разпределение.

Шрифтът е PxPlus IBM VGA8

Якооо! Така как си тръгнал май и ти ще правиш форк .

Един пач ,ако някога останеш без батерии на мишката  ;) .

https://www.dropbox.com/s/ni0ddq3smzc0sir/xdotool_mousemove.diff?dl=0

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, ivoarch написа:

Якооо! Така как си тръгнал май и ти ще правиш форк .

Един пач ,ако някога останеш без батерии на мишката  ;) .

https://www.dropbox.com/s/ni0ddq3smzc0sir/xdotool_mousemove.diff?dl=0

Мерси, ще си го сложа като бекъп, защото използвам keynav за мишката. Отначало е доста терсене, но като му свикнеш, става дори по-добре от реална мишка (не съвсем, ама.. да, доста е удобно) :)  Заедно с xbanish, за да крие пойнтера, когато не ми трябва

Spoiler
clear

ctrl+semicolon start,grid 4x4,sh "pkill xbanish"

1 cell-select 1,warp
q cell-select 2,warp
a cell-select 3,warp
z cell-select 4,warp
2 cell-select 5,warp
w cell-select 6,warp
s cell-select 7,warp
x cell-select 8,warp
3 cell-select 9,warp
e cell-select 10,warp
d cell-select 11,warp
c cell-select 12,warp
4 cell-select 13,warp
r cell-select 14,warp
f cell-select 15,warp
v cell-select 16,warp

h move-left,warp
j move-down,warp
k move-up,warp
l move-right,warp

shift+h cut-left,warp
shift+j cut-down,warp
shift+k cut-up,warp
shift+l cut-right,warp

space warp,click 1
g warp,click 2
b warp,click 3

shift+space warp,drag 1
shift+minus warp,drag 3

BackSpace history-back

o grid 1x1,cursorzoom 10 10,click 1
grave grid 1x1,cursorzoom 10 10

n warp,click 5
m warp,click 4

y warp,click 8
u warp,click 9

semicolon sh "xbanish",end
Return warp,click 1,sh "xbanish",end
Escape sh "xbanish",end

;

Редактирано от bornofash (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен се получи добре.

https://s25.postimg.org/6tpzvdl9b/Humanity.png

Отървах се от .svg изображенията и съм  доволен, че не ми бавят графиката.

Нямах намерение да създавам имитация на Humanity иконите, а да пренеса нещата, които ми харесват в тях в Elementary GTK проекта.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Такъв Софтуер търся за Линукс.

IRBCAM on Linux: Screenshot 1

IRBCAM on Linux: Screenshot 2

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 12/12/2017 в 20:19, vmonev написа:

LXLE по-доброто Lubuntu, направо съживи стария компютър

Screenshot at 2017-12-12 20-13-25.png

Това го тествах, оказа се уникално добро:goahead:. Не, че ми е слаб компютърът, просто харесвам олекотени и оптимизирани неща, иначе и баба знае да трупа на кило. Работи по-добре от чист Debian, а е с новият кернел 4. Плюс това като типична LXDE/Open Box, подлежи на пълна къстамизация. Веднага си преместих лентата отдолу, добавих си липсващото от допълнителната и я разкарах, че ме дразни такава претрупаност и ограничаване на екранът. Човекът, който е сглобявал дистрото го е натъпкал с куп благини, личи си, че го е правел като за него си, не просто да напасне нещата. На някои може и да не им харесва такава, готова конфигурация и да им се налага да махат неща, но аз не намерих нищо излишно, или неудобно, освен някои плъгини в браузърът. Иначе всичко зарежда за части от секундата, дори браузърът. Може би се дължи на многото zram-swap, които се ползват, но важното е, че всичко хвърчи. Нямам търпение да му намеря приложение на някоя наистина слаба машина и да видя как ще движи в реална обстановка :) . Мерси за инфото.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, RagnerBG написа:

Това го тествах, оказа се уникално добро:goahead:. Не, че ми е слаб компютърът, просто харесвам олекотени и оптимизирани неща, иначе и баба знае да трупа на кило. Работи по-добре от чист Debian, а е с новият кернел 4. Плюс това като типична LXDE/Open Box, подлежи на пълна къстамизация. Веднага си преместих лентата отдолу, добавих си липсващото от допълнителната и я разкарах, че ме дразни такава претрупаност и ограничаване на екранът. Човекът, който е сглобявал дистрото го е натъпкал с куп благини, личи си, че го е правел като за него си, не просто да напасне нещата. На някои може и да не им харесва такава, готова конфигурация и да им се налага да махат неща, но аз не намерих нищо излишно, или неудобно, освен някои плъгини в браузърът. Иначе всичко зарежда за части от секундата, дори браузърът. Може би се дължи на многото zram-swap, които се ползват, но важното е, че всичко хвърчи. Нямам търпение да му намеря приложение на някоя наистина слаба машина и да видя как ще движи в реална обстановка :) . Мерси за инфото.

Така е, на един и същи компютър пробвах първо Минт с Канела, насичаше клиповете в Youtube, след това сложих пак Минт с Мате, вървеше малко по-гладко. Накрая си тръгна съвсем точно с LXLE, компютър 64 битов, обаче от 2008 г. Сега се каня да сложа пак LXLE паралелно на канелата, вече на напълно съвременен компютър, за експеримент. Има една икона за смяна на тапетите, това го имаше преди в Линукс Минт да сложат автоматичната смяна на тапета. Един от тапетите е от България. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване