Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Снимки на Вашия Linux - част 2

Препоръчан отговор

....

Редактирано от kalansuv (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 3,8k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

От Ubuntu 12.04 не бях ползвал линукс. Наскоро го сложих, но не бях фен на Unity, гледам вече Gnome е преправен да изглежда по същия начин.. но аз съм фен на KDE. Реших да опитам и го сложих наскоро,

Демонстрация на sos-easy-install версия 2.7 (най новата) . Променен е интерфейса на приложението  . ПС. Очаква се до няколко версии да сложи в малкия си джоб всички подобни инструменти  

StotinkaOS 7.4 * LXDE за колекционери .  * sosinfo  * konzolno-radio (най доброто радио от хакери за хакери  ) . * Просто файлов мениджър - PcmanFM * Икони на десктопа

Публикувани изображения

Zorin 12 Ultimate. x64 С Платено Изтегляне.Резултат с изображение за picture of zorin 12 ultimate

Linux инсталиран на Apple Makintosh G4.

Резултат с изображение за picture of serial crazy linux

Свързано изображение

Sugar Desktop Environment Linux.

Свързано изображение

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

......

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

......

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От известно време ползвам Манджаро Гном и съм просто очарован. Изобщо нищо не съм пипал освен добавката dash to panel и иконите. Бижу е.

бденков това е тема за твоя десктоп, стига си свалял снимки от Гугъл, глупако! 

Снимка от 2018-01-22 20-21-15.png

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, иноТ написа:

Изобщо нищо не съм пипал освен добавката dash to panel и иконите.

А, менюто какво е ? Много добре се е получило.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вярно публикуваните снимки съм ги свалил от интернет. Но преди това съм инсталирал и пробвал, като играчка въпросната дистрибуция. Знам как изглежда на Външен вид и няма да я сбъркам с друга дистрибуция. Като инсталирам нова Линукс дистрибуция не правя снимки на екрана, защото не зная как. Пък и дори да направя снимка на екрана ми е трудно прехвърлянето на Флашка и съхраняването й. Двойно по- трудно ми е качването на снимки от флашка в този форум заради размер и др.

Обещавам повече да не качвам снимки. Колкото снимки имам в профилът си ще ги изтрия. Още сега почвам да трия.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@иноТ: Спор нема. Но, как се казва? Предполагам, че е добавка за Gnome Shell. Или е част от dash to panel разширението.

преди 15 минути, kalansuv написа:

Като инсталирам нова Линукс дистрибуция не правя снимки на екрана, защото не зная как. Пък и дори да направя снимка на екрана ми е трудно прехвърлянето на Флашка и съхраняването й. Двойно по- трудно ми е качването на снимки от флашка в този форум заради размер и др.

Обещавам повече да не качвам снимки. Колкото снимки имам в профилът си ще ги изтрия. Още сега почвам да трия.

Ако не се подиграваш с нас, снимането на екрана става с приложение, което в повечето дистрибуции е настроено да се стартира с натискане на бутона Prt Scr. Може да стане от менюто или стартиращата програма на графичната среда, като му напишеш името.

http://prikachi.com/images.php?images/207/9251207U.png

За съхранението, направи си регистрация в някой сайт за хостване на изображение от типа на Imgut, Postimage, Prikachi и др. и пускай само връзка за споделяне.

Редактирано от cybercop (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, cybercop написа:

@иноТ: Спор нема. Но, как се казва? Предполагам, че е добавка за Gnome Shell. Или е част от dash to panel разширението.

Ако не се подиграваш с нас, снимането на екрана става с приложение, което в повечето дистрибуции е настроено да се стартира с натискане на бутона Prt Scr. Може да стане от менюто или стартиращата програма на графичната среда, като му напишеш името.

http://prikachi.com/images.php?images/207/9251207U.png

За съхранението, направи си регистрация в някой сайт за хостване на изображение от типа на Imgut, Postimage, Prikachi и др. и пускай само връзка за споделяне.

Извинявам се. Осъзнах, че заливам форумът със спам и флуд - наводнение и си изтрих снимките от профила и от последните няколко коментара в тази тема. През 2007 год си направих регистрация в Българският сайн май звучеше, като Photobuket,  Phototrezor или друго подобно. Регистрацията в този Български частен сайт ми разрешаваше само да качвам мой снимки в тяхният сайт, а ако искам да разглеждам снимки от сайта им дори само за една снимка трябваше да превеждам онлайн реални пари на банковата сметка на сайта. Оттогава досега избягвам такива сървъри, за съхранение, защото ми се вижда сложно.

Никога не съм се подигравал на никого в интернет, в форум, в коментар или др.

Снимките, който съм публикувал в тази тема са според моето мислене и моето разбиране с цел.

1. Показване на новите и интересни неща от Линукс дистрибуцийте.

2. Един от друг да се учим чрез визуални примери за идей.

3. Визуално показване и представяне възможностите на Линукс дистрибуцийте.

Каквото и да напиша е без значение. Аз нямам право да заливам Форумът със спам и Флуд - наводнение. Когато съм публикувал снимка на Линукс или коментар, то никого не съм искал да засегна, както и не съм имал за цел оплюване или оклеветяване на някой.

Това, което ще напиша по- надолу е личното ми мнение. Моля да не се засегне някой. Съзнавам, че пиша в тема за Линукс.

От 2006 год. до около 2014 год. Ползвах  на домашният си компютър Windows и незаконен софтуер, заедно с него и към него от интернет. От средата на 2007 год. имам интернет.

От една седмица насам пробвам Линукс Дистрибуций свалени незаконно от интернет.

Например. Astra Linux 1.15 Smolensk.  Дебиан Базирана. С Напълно затворен частен код. Напълно затворена за масово разпространение. Проверката е висша форма на доверие.

Например: Zorin 12 Ultimate.  Излязла преди повече от 2 год. Няма възможност за Безплатно сваляне.

Zorin 12 Core  не желая. Защото съм си въобразил, че Ultimate e  превъзходна степен на Core.

Докато търсех и свалях Линукс Дистрибуций от незаконни сайтове, след известно време по- навик почнах да свалям незаконен софтуер за Windows да видя дали ще тръгне под Линукс.

Играх си известно време и се замислих.

Исталирам Софтуер за Windows, който не тръгва на Линукс.

Защо компютъра ми е на Линукс, като има толкова незаконен софтуер за Wibndows, с който да си изкарвам хляба и посрещам разходите и плащам сметките.

И с таблета си мога да гледам Интернет и разговори. Същото може и смартфона.

Не дай си боже да исталирам друго разширение на файл или друг източник на Софтуер.

Причината да изпробвам много на брой линукс дистрибуции е защото търся технически специализиран инженерен софтуер - безплатен и работещ т.е. Ставащ за нещо полезно. Като чуя за  Salome или CAE Linux или Poseidon linux или CNC Linux,  почвам да си въобразявам нещо от вида, като че Антивирусната ми за  Windows изтича абонамента и са ми изпратили вирус - ъпдейт, който може да го изчисти само една единствена марка Антивирусна програма.

В момента пиша, като гост в Убунту Мате 1.12 х64  16.04 защото не ми разпознава паролата. Ще има преинсталация. Страх ме е такова нещо да не ми се случи под Windows,  защото много е скъп за пре инсталация.

Минималното нещо за да приема, че Линукс има бъдеще, е CroosOver Да стане Безплатен. А засега все повече Линукс стават с платено теглене или условия и споразумения за платен или затворен код.

Извинявам се за глупостите. Моля не ми се сърдете. Не Ви се подигравам. Не Ви дразня.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е от dash to panel , но нямам идея как се казва, понеже за пръв път използвам Gnome. Гледам в сайта пише classic menu Gnomenu. 

преди 1 минута, дръндю написа:

:lol6:

Все бях чел тъпотии, но това с незаконните дистрибуции ме накара да се замисля над смисъла на живота въобще. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, дръндю написа:

:lol6:

Свали си законно Astra Linux, Zorin Ultimate, RHEL, Solaris, Orakle  и др.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 58 минути, kalansuv написа:

Свали си законно Astra Linux

http://www.astralinux.com/download-ce.html

Направо е като да хакнеш Пентагонът. Спор няма, че има и платени, сървърни предимно, но те не са за теб, нито за обикновенният потребител. Трябва ли да ти търся и другите, общодостъпни? А и за какво ти е да ползваш нестандартни дистрибуции, след като има десетки други, че и по-популярни?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Причината да изпробвам много на брой линукс дистрибуции е защото търся технически специализиран инженерен софтуер - безплатен и работещ т.е. Ставащ за нещо полезно."

Да, има логика - аналогичния софт за Уйн е безплатен.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, gone2wild написа:

(:

nice.png

Готино както винаги!

Обаче дистрото е друго как така ?

Едит : Това е най дългото време в което не съм споделял снимка на десктоп. Нещо в последно време всичко е дефолт също и времето за това занимание е ограничено .

Редактирано от ivoarch (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, RagnerBG написа:

Направо е като да хакнеш Пентагонът. Спор няма, че има и платени, сървърни предимно, но те не са за теб, нито за обикновенният потребител. Трябва ли да ти търся и другите, общодостъпни? А и за какво ти е да ползваш нестандартни дистрибуции, след като има десетки други, че и по-популярни?

Благодаря за Линка. Аз бях Публикувал снимка на Astra Linux 1.5 Smolensk Special.  Базирана е на Дебиан. Със затворен код е. Имаш право да я ползваш Безплатно 30 дни законно. Не искам да се карам. Не искам да влизам в конфликт или разправии. Някаде там в сайта от изпратеният линк е записано :

1. Затворен частен код.

2. Законно право за използване до 30 дни.

3. Нямаш право да я копираш или распространяваш и др.

3. Съдебно преследване от Руските закони- трябва да се съгласиш за да изтеглиш или инсталираш.

4. И др. и др. подобни. Чети бе Иванчо. Иванчо не ще. Народна приказка. Нямам право да цитирам на Руски език, а при пхревода от Руски на Български език може да има разминаване.

5. Цитираната дистрибуция не е Сървър.

Искам да попитам. Фирма от коя държава присвой изходният софтуерен код на CrossOver и търси около 20-30 USA Dollar за инсталация без включени такси, ДДС, и др. под.

Защо Орязаната и Демо версия на Eagle  за елекроника изчезна от Убунту Софтуерен Център. Защото я закупи USA гигантът Autodesk.

Google SketchUp го купи фирма ХХХ и сега му искат от ул. Перник в София 3200 Евро + ДДС. А това е Софтуер с много възможности. Няма същия за Линукс. Защо Ли?

Колко е броят на Платеният софтуер в Убунту Софтуерен Център, който всяка бройка мога изтегля еднократно след регистрация в Ubuntu.

Питай патило, а не старило. - Бълг. народна поговорка. За инсалацията на файл с разл. разширения в Линукс. Е няма такава мъка и такъв цирк.

преди 3 часа, бат'начо написа:

"Причината да изпробвам много на брой линукс дистрибуции е защото търся технически специализиран инженерен софтуер - безплатен и работещ т.е. Ставащ за нещо полезно."

Да, има логика - аналогичния софт за Уйн е безплатен.

GIMP - това нещо дори няма нормален файлов формат. Калдата Форум и Фейсбук го отхвърлят.

Например: Пиша нещо в Гугъл от вида или подобно: Онлайн софтуер за обработка на снимки фрии.

Почвам да преглеждам резултатите от търсачката под ред.

Всичките са с поддръжка на нормален файлов формат.

Прави впечатление, че няколкото изпробвани примерни предложения са с структура и въжможности минимум на Adobe Photoshop 7 Pro , както и Adobe Photoshop  CS 3.

Всичките предложения са безплатни.

преди 3 часа, RagnerBG написа:

Debian 8xx x64 NET Install нито вижда звукова карта, нито разпознава звук. Какво да му въведа, че да ми открие звуковата карта.  Дънната ми платка е ASUS P8P67 Delux s.1155 Препълнена е от портове и слотове. По добра е от нея e ASUS Z97 Delux с вграден Wi-Fi  с портове на задният панел. Asus P8P67 Delux e  с два вградени LAN 1000 За единия има драивери. За другият няма. Прехвърляне на кабел, Обаждане до интернет доставчикът ми за смяна на данни и ръчно въвеждане.

CentOS 7.0 Net Install.  Жив да не бях. Трябва да съм дипломиран екстрасенс, за да посоча огледалото за изтегляне без да го зная, без да съм го чувал и без да съм го виждал и без да съм го срещал през живота си. Никъде не е указано. Няма предложения за избор. Търся едновременно в таблета и не намирам. Аз мазохист ли съм за да работя едновремвменно с две устройства.

Mageia 5 Net Install. На принципа проба - грешка - бутона Reset на компютъра и предлага избор на огледало. Досега Mageia 5  не съм могъл да я надградя до версия 6.

OpenSuse 42.2 Досега не ми е разпознала принтера принтера въпреки инсталиране от Софтуерния център на разпространени HP.

PCLinuxOS- Звук няма. Не съм успял да извадя. Слушяам си музика от компютъра. Сигурно не трябва. Защото може би е лошо според някой.

Robolinux 8xx Mate. Не е Мате 1.12 със сигурност. Дебиан базирана. Нито разпознава звук. Нито вижда звук. Изкарва ми изскачащи прозорци с призив да Плащам за да се ъпдейтне. Изкачат прозорци за доброволни дарения с заплашително съдържание.

Slackware USA-  Уникално Безплатна. Винаги е Била Платена. Не я Бъркай с Чешката Slax.

SUSE Usa. Уникално Безплатна. Винаги е била Платена. По- старото или по- древното и име е  Novell.

Parrot Itali Mate 1.12 + Mate 1.18. Папагал. Интернет Анонимност. Изобилства с 15 или 30 дневен включен софтуер. Няачело с Tor Browser. Блокира.

UberStudent Heraclitus Хубава работа ама ромаTV. Пълно саморазпадане с Блокиране. Никога не е била работеща.

BSD Free  Не мога да се оправя с разделянето и ръчно инсталиране върху дисковете.

Еndless USA. Няма никаква възможност за ръчен избор на инсталиране върху твър диск. Със сигурност е добър избор за таблет или СмартTV. За Десктоп според мен не е.

Mint Mate. Не е Мате 1.12. С най- добър превод на Бълг език на менютата.

Mint KDE Преводът на Български език е не пълен. Има много думи на Английски език. Неудобна.

Mint Xfce С най - слаб превод на Български език. Повечето думи са на Английски. Графиката и е особена и някак си неприятно ръбеста. Менюто и е малко и зле измислено. Не удобна и донякъде отблъскваща като изглед.

Убунту Юнити. Нито ми е удобно. Нито ми е приятно за работа. По- скоро е отблъскваща.

CAE Linux. Стари версии Дават го XfCE. но прилича на Mate 1.12. Частичен превод на менютата. Играене на Руска рулетка кой- включени ключове да премахна. Блокира.

CAE Linux посл. издание. Нито тръгва. Нито има техн софтуер. Това видях от Живия диск.

Gentoo  само на жив диск без инсталация. Такс инсталация не мога.

Arch Текст инсталация не мога.

Усу 8 или Усу 9 Десктоп. Блокира. Една идея е по- добре работеща от  Uber Student. Включен е Deluge.

Zorin Education Работи известен период от време и Блокира напълно.

ElementaryOS Хубава картинка на Десктопа. Около 800 МБ дистрибуция. Наложи ми се да добавям много софтуер от хранилищата и това ме подразни. Няма откъде да зная имената на подходящия софтуер.

Fedora Много отдавна беше. Не си спомням нищо. Само, че не е deb, не е Rpm, а е Dfx.

Инсталиране на различен пакет с друго разширение. Много нерви и много неприятно.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, kalansuv написа:

Минималното нещо за да приема, че Линукс има бъдеще, е CroosOver Да стане Безплатен. А засега все повече Линукс стават с платено теглене или условия и споразумения за платен или затворен код.

CodeWeavers е Wine и те са най-големите контрибутори там https://www.phoronix.com/scan.php?page=news_item&px=Wine-3.0-Development-Numbers Ти искаш програми, които да работят точно както очакваш или както тези, които си ползвал - това няма как да стане. Пък и ако CrossOver ти върши работа - никак не е скъп https://www.codeweavers.com/store

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Уау , евала на БГфирмата за това "Google SketchUp го купи фирма ХХХ и сега му искат от ул. Перник в София 3200 Евро + ДДС."

exaile и deadbeef не ги отривам във софтуерния център - и тях някой ги е купил. :shock11:;)

А урока как се инсталира Дебиан - слагат се всички отметки и пак нещо му липсва?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 53 минути, bvbfan написа:

CodeWeavers е Wine и те са най-големите контрибутори там https://www.phoronix.com/scan.php?page=news_item&px=Wine-3.0-Development-Numbers Ти искаш програми, които да работят точно както очакваш или както тези, които си ползвал - това няма как да стане. Пък и ако CrossOver ти върши работа - никак не е скъп https://www.codeweavers.com/store

Screenshot at 2018-01-23 11:09:01.png

Щом за Вас 500 USA Dolar са малко пари. Дали са с ДДС. Дали трябва да ги платя в София или в чужбина.

В Софтуерният ти център е Wine 1.6. а ти ми хвалиш Wine 3.0.

преди 57 минути, бат'начо написа:

Уау , евала на БГфирмата за това "Google SketchUp го купи фирма ХХХ и сега му искат от ул. Перник в София 3200 Евро + ДДС."

exaile и deadbeef не ги отривам във софтуерния център - и тях някой ги е купил. :shock11:;)

А урока как се инсталира Дебиан - слагат се всички отметки и пак нещо му липсва?

преди 57 минути, бат'начо написа:

Само в родната казарма през 1995 / 1996 год. съм се хранил с ястие наречено Манджа с грозде. Без право на избор съм бил. Последният цитат е точно манджа с грозде. За съжаление дясното изречение няма нищо общо с реалността. Правил съм това нещо, но резултатът не е този, който описвал. Реалността е друга. От личен опит.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, хич не си си научил урока. Софтуера струва пари, особено професионалния. И тез, цитираните, са дребни суми. Да, аз или ти не можем да си ги позволим, но това не значи, че не трябва да струва толкова. И с твоето изкривено разбиране за Интернет и търговията, и ...още много други неща, ще се мяташ като риба на сухо.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всички програми вършат работа, но някои хора мислят, че програмите "трябва" да работят по еди-кой-си начин иначе не става. Затова се правят и курсове - натисни тук, щракни там, ако не направиш така - край.

https://qcad.org/en/qcad-screenshots

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, бат'начо написа:

https://brlcad.org/wiki/Main_Page

А това явно върши работа, но не и на теб.

Военен Софтуер на Петнтагона за изчисляване тректорията и балистика при стрелба с оръжие. Създаден около 1960 год. Формат: tar.gz

преди 24 минути, bvbfan написа:

Всички програми вършат работа, но някои хора мислят, че програмите "трябва" да работят по еди-кой-си начин иначе не става. Затова се правят и курсове - натисни тук, щракни там, ако не направиш така - край.

https://qcad.org/en/qcad-screenshots

Само за двумерно чертаене. Формат: tar.gz Ако ми трябва за двумерно чертане се сещам за LibreCAD.

Цирка и преживяванията и събитията при инсалиране на различен  от deb или различен от rpm файлов формат, като преживяване и житейски опит.

CrossOver не е много успешен.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване