Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Снимки на Вашия Linux - част 2

Препоръчан отговор

преди 17 часа, RagnerBG написа:

Нямам търпение да му намеря приложение на някоя наистина слаба машина и да видя как ще движи в реална обстановка :) .

По-добре намери друго. Или окастри същото до голо lxde-core. @cybercop неслучайно замени svg иконите с png формат. На нов софтуер не личи толкова , но на 12.04 си личеше осезаемо разликата. Трябва да пробвам какво е направил. Визирам "наистина слаба машина". Благинките не са за такава, там трябва спартански вид и махане на всичко излишно, а в lxle има страшно много излишества . А, да, от Лубунту има доста за махане, а направи сметка колко трябва да се махне от LXLE.

На моята машина единствено firefox-esr работи малко по-слабо на Убунту 16.04.1 спрямо Дебиан 8 . Софтуера е почти един и същ - минимална инсталация с последващ openbox, а пък съм си направил обикновен потребител без права и става направо Дебиан.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 3,8k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

От Ubuntu 12.04 не бях ползвал линукс. Наскоро го сложих, но не бях фен на Unity, гледам вече Gnome е преправен да изглежда по същия начин.. но аз съм фен на KDE. Реших да опитам и го сложих наскоро,

Демонстрация на sos-easy-install версия 2.7 (най новата) . Променен е интерфейса на приложението  . ПС. Очаква се до няколко версии да сложи в малкия си джоб всички подобни инструменти  

Наздраве, Линуксари!  

Публикувани изображения

преди 1 час, бат'начо написа:

По-добре намери друго. Или окастри същото до голо lxde-core. @cybercop неслучайно замени svg иконите с png формат. На нов софтуер не личи толкова , но на 12.04 си личеше осезаемо разликата. Трябва да пробвам какво е направил.

За последно - това : https://www.gnome-look.org/p/1195771/

Колкото до .svg иконите, проблемът е в това, че забавят файловия мениджър и при двуядрени процесори, които не са чак за изхвърляне. Някои от тях са с по- висока производителност от тези в половината лаптопи, продавани в момента.

Редактирано от cybercop (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази икона за мрежата е останала от стара тема.

Изпълни : sudo update-icon-caches /usr/share/icons/*

и рестартирай.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето и от мен един обикновен mint 17.3 xfce този linux го използвам повече от 2 години някъде и няма мърдане железен е!!!!

Снимка на екрана_2017-12-14_20-59-22.png

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 часа, cybercop написа:

Тази икона за мрежата е останала от стара тема.

Изпълни : sudo update-icon-caches /usr/share/icons/*

и рестартирай.

cmst connman без gtk фасон, затова изглежда така. Но се върнах вече на wicd-gtk.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Търся информация и линк за сваляне на ElinOS Linux.

Резултат с изображение за elinos picture

Търся информация и линк за сваляне на PikeOS Linux.

Свързано изображение
PyCAM

http://www.grzsoftware.com/users/linux-cnc/

https://www.repetier.com/business-directory/

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 5 седмици по-късно...

@бат'начо : Обажавам такива интелигентни конзолни приложения в стила на nano. Всичко необходимо ти е пред очите.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е нещото, дето ми липсва от Ментата (там е направено по-лесно)    https://www.kaminata.net/forum/post932546.html#p932664

само съм променил x-terminal-emulator в командите с xterm.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, бат'начо написа:

x-terminal-emulator е символна връзка от etc/alternatives. Към който терминал направиш връзка и я прекръстиш с това име, него ще ползва системата по подразбиране.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не искам да обновявам алтернативите, не искам да променям приоритета им, искам да ми работи и така е най-просто. За да го правя, се подразбира, че lxterminal не върши работа (в случая).

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, бат'начо написа:

Не искам да обновявам алтернативите, не искам да променям приоритета им, искам да ми работи и така е най-просто. За да го правя, се подразбира, че lxterminal не върши работа (в случая).

Имах предвид, че x-terminal-emulator не е приложение, а символна връзка към някое приложение. Когато си написал xterm си задал конкретен терминален емулатор.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Командата е

x-terminal-emulator -title "Радио" -e "/opt/[email protected]/bin/radio.sh"

аз я правя на

xterm -title "Радио" -e "/opt/[email protected]/bin/radio.sh"

а ти искаш да я направя на

x-terminal-emulator --title "Радио" -e "/opt/[email protected]/bin/radio.sh"

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам, дали пишеш изобщо на мен, защото не съм споменавал такова нещо. Командата е зададена x-terminal-emulator, вероятно, за да може да се стартира във всяка дистрибуция, независимо, кой терминален емулатор се ползва. Много правилно си я заменил с конкретен емулатор. Ако не ползваш изобщо LXTerminal, можеш да изтеглиш една символна връзка от стартера на xterm, да й дадеш име x-terminal-emulator и да замениш с нея връзката от etc/alternatives.

https://s25.postimg.org/5gnrq47yn/xterminal.png

В такъв случай xterm ще стане терминалния ти емулатор по подразбиране за системата.

Сигурно, същия номер може да стане и с dpkg-reconfigure, но за такова просто нещо не си заслужава да ползваш конфигуратор.

Редактирано от cybercop (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
x-terminal-emulator -title "Радио"

и

x-terminal-emulator --title "Радио"

не са едни и същи команди, обаче.

И виж колко "красиво" изглежда, ако някой е любопитен (мен не ме бърка).

.5a5f05fc9e58f_2018-01-1710-12-38.thumb.png.d195331e1c082adfb7a2535710127af5.png

Редактирано от бат'начо (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това на служебен компютър ли го ползвате? 

Не ви ли пречи да пълните терминала с несвързани с работата дейности?  

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Просто друг изглед на това https://cinnamon-spices.linuxmint.com/applets/view/174

нали върши точно същата работа - какво значение как изглежда.

:D:D Кви служебни компове, кви 5 лева?

Редактирано от бат'начо (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 16.01.2018 г. в 20:28, бат'начо написа:

Това е нещото, дето ми липсва от Ментата (там е направено по-лесно)    https://www.kaminata.net/forum/post932546.html#p932664

Инсталирах това на първият ред. Без да пипам вторият цитиран ред. Не става. Не работи. Като си спомня Readon Radio Tv Player. В началото беше платен. След това стана безплатен. Като си спомня безброй много, като количество софтуер САМО за гледане на телевизия в платения Download.bg. Като си спомня помощта от вируса - задна врата HAL.exe За Линукс няма технически софтуер или софтуер за изкарване на доходи. В момента съм с Убунту Мате х64 и всичко работи. А сложих Дебиан Мате х64 NET и трябва да забравя за звук. Нито вижда звук. Нито разпознава звук. И с таблета и със смартфона мога да разглеждам сайтове. Безплатни офис пакети има и за други ОС- операционни системи. Без допълнителен софтуер не става.  

Редактирано от kalansuv (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване