Премини към съдържанието
2249

Предложете решение при спад на напрежение в мрежата

Препоръчан отговор

Здравейте.

Имам компютърна система, която работи нормално в града. Там токът е с постоянна величина. Когато компютърът е на село често се рестартира. Аз си го обяснявам с временното понижаване на напрежението. За да се уверя, че наистина е така ви моля да предложите бюджетно решение на проблема. Аз лично потърсих стар стабилизатор от време оно през които минаваше тока за телевизорите, но не намерих. Затова ми трябва съвет как да избегна това понежаване на напрежението, което според мен кара машината да се рестартира. За информация: купих ново захранване, но проблемът остава.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте.

Имам компютърна система, която работи нормално в града. Там токът е с постоянна величина. Когато компютърът е на село често се рестартира. Аз си го обяснявам с временното понижаване на напрежението. За да се уверя, че наистина е така ви моля да предложите бюджетно решение на проблема. Аз лично потърсих стар стабилизатор от време оно през които минаваше тока за телевизорите, но не намерих. Затова ми трябва съвет как да избегна това понежаване на напрежението, което според мен кара машината да се рестартира. За информация: купих ново захранване, но проблемът остава.

Не става само чрез захранването. Това не му е основна функция. Нужно Ви е UPS устройство.

• Харесва ми 7

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте.

UPS

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Захранването преобразува променливият ток в прав. Най общо и просто казано... Това няма нищо общо със спирания на тока,спадове в напреженията, пренапрежения и всякакви такива "феномени" по българската електропреносна мрежа. Решението е UPS, което си е цифра пара. Някъде към 150 кинта, даже повече бих отделили лично аз.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Захранването преобразува променливият ток в прав. Най общо и просто казано... Това няма нищо общо със спирания на тока,спадове в напреженията, пренапрежения и всякакви такива "феномени" по българската електропреносна мрежа. Решението е UPS, което си е цифра пара. Някъде към 150 кинта, даже повече бих отделили лично аз.

Започват от няма и 30лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, ама с какви характеристики и каква батерия? Аз не бих минал с нещо под 150 кинта... Лично мнение!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Моя 430W Seasonic е магически явно понеже когато крушката премигва а понякога телевизора се гаси компютъра не мърда.

Кошника за да се рестартира при подобни заигравки на тока явно захранването е жълто. А спиранията на тока са ясни но въпроса е друг.

Та е точно до захранване. Вече ако искаш да имаш време да го спреш без да си загубиш информацията при спиране на тока наистина трябва UPS.

пс Със старото Чифте също нямах проблеми и новия му собственик също няма проблеми.

Тъй като сме роднини аз съм му поддръжката не че няколко години не съм го подлагал на мъчения.

Та бюджетното решение всъщност е качествено захранване а не жълто и UPS което излиза по-скъпо и е със съмнителни резултати.

Редактирано от naruto (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

.........

Та бюджетното решение всъщност е качествено захранване а не жълто и UPS което излиза по-скъпо и е със съмнителни резултати.

UPS  със сигурност ще "обере" промените в напрежението без да се харчат допълнително пари за по-добро захранване. Да, всички сме на мнение че е важно захранването в една конфигурация, но това не значи че трябва да се сложи такова дето струва колкото цялата конфигурация. 

Предвид нуждите на автора всеки и най-евтиния UPS върши работа. Няма да кара на батерията му с часове, нито ще пази информация на сървър че да инвестира 3000лв за UPS. Не забравяйте че живеем в България и по-възможност да препоръчваме най-евтиното решение без излишни харчове.

link

Редактирано от eminem_vr (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако му изпадне мощен инвертор за 12Волта ,който да е хубав и да може да се ползва хем,като зарядно за колкото искаш голям акумулатор,хем като юпс.Гледал съм подобни изпълнения-акумулатор мисля,че беше 74ач оловен,инвертор за който казах и конфигурацията.Инвертора имаше 2 режима на работа автоматичен и ръчен,той беше на автоматичния т.е. когато му е подадено външно захранване той едновременно зарежда акумулатора и на неговия контакт има 220волта,когато захранването намалее или спре за части от секундата преминава в авариен режим,който според консумацията може да продължи часове...НО това излиза по-скъпо от конфигурацията,така че не е вариант,просто го споделих като идея. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А може да си купи и такова или подобно захранване и да си няма проблеми.

Universal AC input from 90~264V Over-voltage and over-power protection, under-voltage protection

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е истината ! +1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Започват от няма и 30лв.

Ти за 30лв не можеш да си купиш хубаво захранване, а ти искаш хубав UPS!?
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, това е решението. Повечето фирми произвеждат и такива модели.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите. Явно нещата опират до UPS. Ще разгледам в нета за възможно най-евтиния вариант, защото ще се ползва само за този компютър. Поздрави на всички.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...... Явно нещата опират до UPS.................

Да, да ама не......

Моите уважения към всички колеги дали мнение, но UPS е възможно да не реши проблема освен ако не е някой който може да работи с входно напрежение от 110-220 волта, ако има такова животно изобщо/не съм търсил/.

Проблема не е в спад на напрежението за части от секундата което читаво захранване може да поеме заради големите и качествени кондензатори, а защото в такива населени места напрежението често е под 200 волта а при такива захранвания UPSите вече не се зареждат. Да не говорим, че в някой населени места положението е такова в 20 часа от денонощието и този UPS евентуално никога няма да се зареди а дори и да се ще позволи безпроблемна работа в рамките на няколко минути.

Автора правилно се е ориентирал, че му трябва стабилизатор, нещо от типа на Line-R 600VA Automatic Voltage Regulator , но е с цена около 100лв.

Личен опит с аналогична ситуация. Клиент и то в София преди няколко години в Манастирски ливади си купи UPS и той не можеше да мине в режим на зареждане изобщо.

Редактирано от pconline (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това захранване ако е кадърно и при 110 волта ще си работи , автора страда от токови удари :D по добре ако компютъра си заслужава да вложи пари в захранване ако не юпс с по бърза реакция . То пък само в селата е проблема , в службата на един токов кръг са три компютъра , единия от моите два при най малкото колебание на напрежението - гасне :) некой е направил гушка от подобна конфигурация HP :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всяка инвестиция над 30-40 лв. не си заслужава. Проблемът го прави само вечер. Остава варианта да намеря яко захранване втора употреба и да пробвам с него. Иначе - ще се ползва само денем ... ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То въпроса не е до яко , щото има яки по 500 вата китайски бомби :)

Друг вариант - юпиес втора ръка без акумулатор 20 + 35/40 за батерия или ползваш твоя като мен - стария от опела :)

Редактирано от jonov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не става само чрез захранването. Това не му е основна функция. Нужно Ви е UPS устройство.

Повечето качествени захранвания работят в диапазот 110-230v регулирането е автоматично.

Спада в напрежението (ако захранването е качествено) по никакъв начин не се отразява.

Виж ако е някои  ментак .......................

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...........Проблемът го прави само вечер...........................

Е това показва, че не страда от токов удар, а вечер когато всички се приберат и готвят вечери, гледат ТВ напрежението тотално пада.

Признавам си не съм много в час с електротехниката, но от това което аз разбрах при подобни захранвания е елиминирана нуждата от копче за да указваш каква е мрежата 110 или 220 волта, но имам леки съмнения как ще се държи при 180 волта да речем. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По закана на Ом, чисто теоретично когато напрежението пада се понижава и големината на тока и следователно мощността. По тази логика като пуснеш едно захранване на по-нисък волтаж ще работи с ограничена мощност.

Някой с повече опит да сподели дали има нещо вярно в това :rolleyes:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съвременните компютърни захранвания работят с входящо променливо напрежение 110V-240V - т.е. не би трябвало едно читаво и определено не и непременно марково захранване да има проблеми при спадане на мрежовото захранване. Едва ли някъде ще спадне под 150V захранването, да не говорим за 110V. Отделен проблем е,  че евтините UPS-и (т. нар. Line Interactive - коригирам се: наричат се OffLine) когато има ток просто го пропускат без никакво изменение към компютъра, а започват да генерират променливотоково захранване от батерията си едва след като мрежовото напрежение отпадне или спадне под определен минимум.  Така, че при неголеми спадове на мрежовото захранване те няма да имат влияние. Решението не е UPS, a стабилизатор на мрежово напрежение, евентуално стабилизатор в комбинация с UPS.

Редактирано от ivankrivodol (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Логиката на "pconline" е най правилна и ето защо!

Селото е електрифицирано както казват руснаците чорт знает когда! Сигурно баща Ви не е бил роден още! Помисли и огледай обстановката около вашата къща! Къде се намира трафопоста от който енергото захранва вашата улица. Колко хора са вързани на тази линия? Какъв е проводникът по трасето? А от стълба при къщата ви до вас какво му е сечението? Има ли поне 4 квадратни милиметра? Уверен съм, че не!Някой го е правил през далечните години на социализъма и си стоят такива до ден днешен!И сте написал - "прави го само вечер" Ами  разбира се че само вечер! Тогава всяко домакинство готви, пере и много други неща, свързани с електричеството.Едно време линията на енергото и консумацията на електроенергия бяха съвсем различни от сега. Нямаше бойлери, електрически печки и всички тези домакински и битови уреди и си "светехме" да не се спъваме в тъмното когато отиваме до...тоалетната например.Но, проводниците са си същите, инсталацията - и ТЯ! Направи опит. Ако имаш баня на село и в нея има електрически бойлер 3-4 киловата, запали електрическата лампа, която е в помещението и после включи бойлера. Ще забележиш, че лампата свети по слабичко! А ако имаш и мултиметър и измериш напрежението на мрежата в този момент, ще видиш, че последното е паднало с 10- 15 волта само заради твоя бойлер!!!! Ами десетки къщи са като теб вечерта!Трафопоста ви е далечко, кабелите "тънки". Ще включваш компютъра в 3 часа следобяд, когато всички хора "спят", почиват и няма да си имаш този проблем. За UPS от 30-40 лева!!!! Абе човек!Няма такова импулсно, което да е за 30 лева, а ти искаш UPS за толкова! UPS под 120 лева минимум, не върши никаква работа - само ще похарчиш излишни пари.Човек, който е решил да ползва UPS трябва добре да знае, че това е съществен модул за захранване и предпазване на компютърната конфигурация!Само акумулаторите на един добър UPS са някъде 100-120 лева!Прочети ми много добре поста и прегледай това, което съм ти посочил като проблеми и не се занимавай с глупости! Нищо няма да постигнеш ако не не се погледне електроинсталацията на къщата и мрежата, по която получавате електроенергия !Колегата от горният пост ти е отговорил точно!Уморих се да пиша и преставам, че ще е смешно, даже и на теб, като установиш причините, за които ти загатнах!Сещаш ли се вече?

Допълнение към горният пост!

Ваньо!

Дори и това, няма да му помогне!

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е това показва, че не страда от токов удар, а вечер когато всички се приберат и готвят вечери, гледат ТВ напрежението тотално пада.

Признавам си не съм много в час с електротехниката, но от това което аз разбрах при подобни захранвания е елиминирана нуждата от копче за да указваш каква е мрежата 110 или 220 волта, но имам леки съмнения как ще се държи при 180 волта да речем. 

Нуждата от копче се елиминира просто защото захранването работи в целия диапазон от 90 до 240волта.

Ако проблема е спад на напрежение за мен единственото решение е такова захранване. Стабилизатора е ненужен, понеже захранването ще работи без проблем дори и на 90волта. От UPS също не виждам смисъл, понеже като падне захранването под 200волта той ще мине на батерия и ....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Нуждата от копче се елиминира просто защото захранването работи в целия диапазон от 90 до 240волта.

Ако проблема е спад на напрежение за мен единственото решение е такова захранване. Стабилизатора е ненужен, понеже захранването ще работи без проблем дори и на 90волта. От UPS също не виждам смисъл, понеже като падне захранването под 200волта той ще мине на батерия и ....

... -30,  40 лева!

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.