Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Който разбира смисъла на числата от 1 до 10, той е разбрал смисъла на живота.

Числата и геометрическите фигури представляват азбуката на Божествения свят.

Човек е една математическа формула, . той е направен от числа.

Учителят Дънов

Като количествени величини числата имат свое силово поле.

Числата крият велики тайни. Те, заедно с музиката, са езикът на природата. Те са в основата на мирозданието.

Седем е едно от най-удивителните числа. Свещено число, число от духовен порядък.
Според Свещеното писание седем е съвършеното число. То управлява времето и пространството.
В Египет седем е символ на вечния живот, числото на бог Озирис.
В Християнството седем е символ на сътворението..
В древна Гърция седем е символ на Аполон. Аполон се родил в седмия ден на месеца, а неговата лира имала седем струни.
Седем са дните от седмицата, а седмият от тях, неделята е отреден за почивка на Господ.
Седем са континентите на нашата планета, Седем са основните цветове на дъгата,

Седем са музикалните тонове, Седем денонощия продължава лунната фаза.
В Библията - Стария и Новия завет числото седем се споменава 770 пъти.
В християнството се говори за Седем смъртни гряха: Гняв, Алчност, Завист, Лакомия, Похот, Високомерие, Леност.
В ислямската традиция съществуват седем невести и седем земи, седем врати на рая и седем стъпала на ада, седем пророци —- Адам, Ной, Авраам, Моисей, Давид, Иисус, Мохамед.
Седем е най-тайнственото и свръхестествено число. Седем е числото на завършения цикъл.

В книгата „Откровение" в Новия завет числото 7 се появява често: 7 църкви, 7 златни свещника, 7 звезди, 7 лампи, 7 печата, 7 царе.

Еврейската менора е със седем свещи.Публикувано изображение

...................

Защо 7 се счита за  най-силното и мистично число в света?

Каква е неговата тайна?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тайната е такава, в която ти си решил да вярваш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо 7 се счита за  най-силното и мистично число в света?

Каква е неговата тайна?

Казва ли ти някой!?

Редактирано от luckyboy (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Забрави 7-те срещу Тива, великолепната седморка, седморката на Блейк, 7-те самурая, 7-те чудеса на света........

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Забрави 7-те срещу Тива, великолепната седморка, седморката на Блейк, 7-те самурая, 7-те чудеса на света........

Както и "Снежанка и седемте джуджета" ...

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защото , аз го нося числото седем , затова е тайнствено. Седем планетни сфери, Китай се делял на  седем провинции , древна Персия на седем сатрапии.Изтока има седем реки , Рим има седем хълма ,Истанбул е бил наричан града със седемте хълма и седемте кули., той бил обсажда 7 пъти и бива превзет за 7 седмици от седмия султан на Османската империя.Седемте планети винаги са на едно и също разстояние една от друга и се въртят по едни и същи орбити , от това движение излиза идеята за вечната хармония във вселената.Питагорейците разглеждат числото седем като образ и и модел на божественият ред и хармония.7 изкуства ,7 мъдреци, 7улеми ,Може още много да се говори за това духовно число.Аз самият съм роден на 7 и винаги съм усещал Божията сила и намеса в живота си.Има случаи ,когато изпитвам непреодолимо желание да се слея с всичко и всички.Малко е странно ,но мойте близки такъв ме обичат и ме подкрепят.Мога да кажа , че числото 7 наистина е мистично и Божествено.

Редактирано от родина (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защото , аз го нося числото седем , затова е тайнствено. Седем планетни сфери, Китай се делял на  седем провинции , древна Персия на седем сатрапии.Изтока има седем реки , Рим има седем хълма ,Истанбул е бил наричан града със седемте хълма и седемте кули., той бил обсажда 7 пъти и бива превзет за 7 седмици от седмия султан на Османската империя.Седемте планети винаги са на едно и също разстояние една от друга и се въртят по едни и същи орбити , от това движение излиза идеята за вечната хармония във вселената.Питагорейците разглеждат числото седем като образ и и модел на божественият ред и хармония.7 изкуства ,7 мъдреци, 7улеми ,Може още много да се говори за това духовно число.Аз самият съм роден на 7 и винаги съм усещал Божията сила и намеса в живота си.Има случаи ,когато изпитвам непреодолимо желание да се слея с всичко и всички.Малко е странно ,но мойте близки такъв ме обичат и ме подкрепят.Мога да кажа , че числото 7 наистина е мистично и Божествено.

Да, така е. Но защо точно числото седем? Каква е неговата тайна?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, така е. Но защо точно числото седем? Каква е неговата тайна?

7 е печатът на Бога. С този печат се доказва истинноста на Библията.http://pavelcho.narod.ru/matematikata.html

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

7 е печатът на Бога. С този печат се доказва истинноста на Библията.http://pavelcho.narod.ru/matematikata.html

Сега на колежката не и остава друго, освен да се заеме с усърдно изучаване на математиката, която явно е един от ключовете към разбирането божественото проявление в тварния свят. Мхм...

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

... Седемте планети винаги са на едно и също разстояние една от друга и се въртят по едни и същи орбити , от това движение излиза идеята за вечната хармония във вселената. ...

За другото не знам, но горното очевидно не е вярно...

Колкото до 7, има нещо толкова мистично в него, колкото и 8... колкото и в 3,2,1,4,5,6,9... Ето например 3... Тримата братя и златната ябълка, Тримата мускетари, Три танкиста..., Трима на бумел, Трима в една лодка (без да се брои кучето), Тримата глупаци, Трите влъхви, шведска Тройка, римския Триумвират, "двама се карат, Трети пИчели" и т.н. На състезания има Три медала, класациите се дават до Трето място, снайпериста гърми третия (ако си палят със запалка), "двама са малко, Трима са много", Тройка с гарнитура и т.н.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Тройка с гарнитура"- :salad::clap:

Редактирано от Капитан Планета (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Светата Троица май я пропуснахте...  :D

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

.... Земята е третата планета от Слънцето, златната рибка изпълнява Три желания... Триъгълник... Три пространствени измерения ...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Баси, хората сте, колеги.

От сума ти време убеждавам приятелката ми, какъв интелигентен е този форум, какви сме ерудити всички, които пишем тук, а вие с няколко поста затривате усилията ми. :no-no:

И Тройната коалиция.

Мда и тя. Вие нов/нова ли сте? Добре дошъл/дошла. Тук обсъждаме мистиката на числата, шведските и политическите тройки и други такива теми. Нещо по тях знаете ли?

Редактирано от scepsis (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От сума ти време убеждавам приятелката ми, какъв интелигентен е този форум, какви сме ерудити всички, които пишем тук, а вие с няколко поста затривате усилията ми. :no-no:

Преди години, работех в строителна фирма.....строяхме хотели,  училища, жилищни сгради.....По едно време шефа ни прати да му строим вила. Дойде един ден и почна да намира кусури: тва било криво, онва било грозно.....А един колега не издържа и му каза:

-Шефе, кат искаш да стане хубаво, наеми майстори!!! За какво пращаш нас????

Дано разбере приятелката ти, какво искам да кажа...... :clown:

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дано разбере приятелката ти, какво искам да кажа...... :clown:

По-добре да не разбира. :D

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мда и тя. Вие нов/нова ли сте? Добре дошъл/дошла. Тук обсъждаме мистиката на числата, шведските и политическите тройки и други такива теми. Нещо по тях знаете ли?

Мда. Чисто нова съм. Бладодаря. Добре заварила. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

7 са чакрите, като последната (най-високо разположената) -

Седма чакра символизира най-висшето състояние на съществуването. Тя е въплъщение на общото състояние на енергията ни

Повече може да се прочете тук.

А иначе по отношение на математиката и числата:

1 - точка

2 - две точки, образуват права

3 - три точки - равнина

4 - тяло

А сбора им = 10

Редактирано от angel* (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мда. Чисто нова съм. Бладодаря. Добре заварила. :)

Моля... Добре е, че сте нова, щото тук имаше наскоро случаи с форумни прерожденци, ако знаете какво е това.

7 са чакрите, като последната (най-високо разположената) -

В други системи, обаче, са пет...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На 7 бири, горе-доло бива, ама на 7 ракии....малко идва множко....Явно 7 не е баш числото.....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моля... Добре е, че сте нова, щото тук имаше наскоро случаи с форумни прерожденци, ако знаете какво е това.

Сменяш си телата едно след друго, като старите обувки щом се износят и ги хвърляш, вземаш нови. Така е и с телата...

В други системи, обаче, са пет...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На 7 бири, горе-доло бива, ама на 7 ракии....малко идва множко....Явно 7 не е баш числото.....

Тя твоята нумерологично-кабалистична система не беше ли 2-4-1 или нещо такова. Напр., две ракии, 4 бири и едно уиски за отскок. Като извършим съответните математически редукции пак получаваме сакралното число 7.

Сменяш си телата едно след друго, като старите обувки щом се износят и ги хвърляш, вземаш нови. Така е и с телата...

Ма, ти да не си от тия дето вярват в прераждането? Или само във виртуалния свят?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тя твоята нумерологично-кабалистична система не беше ли 2-4-1 или нещо такова. Напр., две ракии, 4 бири и едно уиски за отскок. Като извържим съответните математически редукции пак получаваме сакралното число 7.

Ма, ти да не си от тия дето вярват в прераждането? Или само във виртуалния свят?

Забрави да сложиш последно десет и да го умножиш по пи 3,14..... :ph34r:

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.