Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

cardamin

Чували ли сте за Бялото братство/сестринство ?

Препоръчан отговор

Чували ли сте някога за Бялото братство/сестринство?

Това е Духовна йерархия на възнесените/просветени Майстори/Учители (Masters) пребиваващи в петото измерение.

Бялото не се асоцира към никоя раса или цивилизация, а към бялата светлина или високата вибрационна честота, която са постигнали тези Майстори.

Към това Бяло братство/сестринство принадлежат: Sananda-Jesus,Mother Mary, Kuthumi (Saint Francis of Assisi),Quan Yin, Sanat Kumara, Saint Germain, Buddha, Mohammed.

Би било хубаво, ако добавите още имена към изброените по-горе.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

.....

Към това Бяло братство/сестринство принадлежат: Sananda-Jesus,Mother Mary, Kuthumi (Saint Francis of Assisi),Quan Yin, Sanat Kumara, Saint Germain, Buddha, Mohammed. ....

Кои са тия ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е Духовна йерархия на възнесените/просветени Майстори/Учители (Masters) пребиваващи в петото измерение.

Бялото не се асоцира към никоя раса или цивилизация, а към бялата светлина или високата вибрационна честота, която са постигнали тези Майстори.

Към това Бяло братство/сестринство принадлежат: Sananda-Jesus,Mother Mary, Kuthumi (Saint Francis of Assisi),Quan Yin, Sanat Kumara, Saint Germain, Buddha, Mohammed.

Преди всичко (и непосредствено след Буда и Санат Кумара) Майтрея. Също така Мория, Джуал Кхул, Павел Венециански, Иларион. И др.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За Бялото братство на Дънов ли става въпрос?

За Бяло сестринство не съм чувала....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За Бялото братство на Дънов ли става въпрос?

За Бяло сестринство не съм чувала....

явно не -  виж всичките им членове са с английски имена  : Sananda-Jesus,Mother Mary, Kuthumi (Saint Francis of Assisi),Quan Yin, Sanat Kumara, Saint Germain, Buddha, Mohammed.

сигурно става дума за някакво Английско братство , ама не знам нищо за него.

Може ли авторът да ни разсясни за какво става дума ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да не са от тия, които скачат от петият етаж? Щото тия, които скачат от шестия, май бяха с друго име?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За това ли става въпрос?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За това ли става въпрос?

Съмнявам ме, както каза и Док, Дънов дори не беше споменат сред имената горе. Интересно е как така бялото е символ на йерархия... Това доста странно за братство, което може да се нарече "възнесени". И след като бялото не е асоциация към нито една раса или цивилизация, то се самоизключва от всичко останало... И тази вибрационна чистота на бялото ми е много интересно който "майстор" я достигне - вибрира ли или не?! :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съмнявам ме, както каза и Док, Дънов дори не беше споменат сред имената горе. Интересно е как така бялото е символ на йерархия... Това доста странно за братство, което може да се нарече "възнесени". И след като бялото не е асоциация към нито една раса или цивилизация, то се самоизключва от всичко останало... И тази вибрационна чистота на бялото ми е много интересно който "майстор" я достигне - вибрира ли или не?! :D

Дали пък не става въпрос за ангели?

Те са възнесени, бели, сред тях има йерархия...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това да няма някаква косвена връзка с локите - световете, които са описани в Пураните http://ru.wikipedia.org/wiki/Лока?

В случая с Махар или Джана лока?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дали пък не става въпрос за ангели?

Те са възнесени, бели, сред тях има йерархия...

Пише, че не е свързано с никаква религия, а ангелите се появяват само в религиите и то не във всички. Ще си гадаем до утре ако авторът не благоволи да ни изясни за какво говори. А и аз лично съм от хората, които (атеист) ако кажем, че има ангели по - скоро бих ги разглеждал като много по - напреднали цивилизация или раса, което пак противоречи на писаният увод от автора. Много ми е интересно как говорим за душевно извисяване и йерархия в едно изречение, що за оксиморон е това?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е-е-е, вие "Тайната доктрина" не сте ли чели, бе хора?! Как може така в 21-и век?

Как може?

И не знаете кои са Буда, Христос, Свети Франциск от Асизи, Мохамед...

Бива ли да сте с такава ниска вибрационна честота, значиии :D

Док, представих си невинната ти усмивчица, пишейки: "Кои са тези" и после: "става дума за някое Английско братство" :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Май говори за това: http://www.lightascension.com/arts/Ascended%20Master.htm

Боговe, мистики,религии абе гледайте си цифровата и не се занимавайте с глупости по форумите. :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А-а-а, ясно! Великото бяло братство на учителите на човечеството, Шамбала и т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Той си знае за какво говори (авторът), но ние защо гадаем, не знам... :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

това са Старейшините там горе

:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Възнесени" , каквото и да означава това , нито съм виждал , нито съм чувал.... !

Не се познава това което го няма тук и сега !

Но съм виждал и познавам множество "отнесени от вихъра" , а някои от торнадо даже !

Също и люде , които съвсем целенасочено и съзнателно се правят на такива . Ако не за друго , то поне за да са "интересни" и "оригинални", привличащи повърхностното хорско внимание....

Нито са оригинални , нито пък интересни....

Нищо ново под слънцето !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

....

Док, представих си невинната ти усмивчица, пишейки: "Кои са тези" и после: "става дума за някое Английско братство" :D

съвесме сериозно питам, и мислено съм поставил срок на автора на темата - до довечера, защото ако се опитва да ни пробутва Блаватская за пореден път , без да е проверил къде е съответната тема - просто тази отива в небитието.

Да не говорим за неграмотносста - да изписва имена на английски

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

те са тези, които четат всяка наша карта на живота и решават дали да ни пуснат обратно тук

"Съветът, познат също като старейшините или старшите учители, е отделен клас от осемнадесет много напреднали мъжки и женски същества, които действат като говорители на Бог у дома. Те са изключение на правилото, че всеки от другата страна е на тридесет години. Като емблема на тяхната почи­таема мъдрост и святост техният външен вид е достолепен, те са с дълги сребристобели коси, меко обрамчващи изключително красивите им лица, кои­то са зрели, но без бръчки. Мъжете имат еднакви среб­ристобели бради — и те, и жените са облечени в гра­циозни ефирни роби. Също като ангелите осемнаде­сетте видни членове на съвета никога не се прераждат и тяхната принадлежност към съвета на ста­рейшините е вечна. Съветът заседава в огромна бяла мраморна стая в залата на справедливостта със светеща маса от бял мрамор в средата във формата на буквата „u". Цял легион от златокрили върховни ангели стои на стража зад тях — като гордо и величествено доказателс­тво за върховната тежест на съвета. Те не са ръко­водно тяло, тъй като правителство и закони не са необходими от другата страна. Но поради тяхната мъдрост и безкрайна любов към нас, Бог им е възложил отговорности, които оказват огромно влияние върху живота у дома и върху нашите животи тук на земята. Лично аз съм виждала само един член на съвета на земята. Бях в болница на двадесет и шест години и бях много болна, с предстояща сложна операция. Заед­но с всичките доктори, сестри, роднини и приятели болничната ми стая приличаше на голямата централ­на гара. Но в един миг, когато всичко беше тихо, спо­койно и бях сама, точно когато почти се бях предала в битката с болестта и страховете си, една непозната жена влезе безшумно и застана до леглото ми. Косата и дрехата й бяха блестящо сребристобели, лицето й бе­зупречно и зряло, а очите й излъчваха любов и безкрай­на мъдрост, като че ли бяха гледали директно бога в лицето и носеха неговия отпечатък. Тя ме погледна и като докосна нежно рамото ми, каза: — Ти искаше това. — това беше всичко, просто ед­но „ти искаше това", после тя се обърна и напусна стаята така тихо, както беше и дошла. Не можех просто да я отхвърля като халюцинация, а докосва­нето й по рамото ми беше така истинско, като убождане от игла."

Силвия Браун, "Живот от Другата страна"  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Силвия Браун, "Живот от Другата страна"

Ей тая е от "интересните" !

Щом ни занимава с фантасмагории разни , значи това е много умно и вярно .....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ей тая е от "интересните" !

Щом ни занимава с фантасмагории разни , значи това е много умно и вярно .....

никой не те кара да вярваш нали

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да не е някой мюслимси вариант на разните бели братства. Примерно, танцуващите дервиши :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да не е някой мюслимси вариант на разните бели братства. Примерно, танцуващите дервиши :D

глупости на търкалета, нали ви казах кои са - Старейшините  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

глупости на търкалета, нали ви казах кои са - Старейшините  

Ти не си последна инстанция. Все още.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

съм съм - и при мен идва един, когато бях болна

:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.