Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

имам проблем с инсталирането на windows 7 на Toshiba satellite C50-A-1jt.

Немога да boot-na usb нито DVD.

След като се включи лаптопа ми изписва checking media  а след това No bootable device -- Please restart system.

Няма boot mode за UEFI

Как да boot-na usb помогнете!

Това е началото на bios-a 

Публикувано изображение

Редактирано от joeybg (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Самият диск от който инсталираш Windows работи ли? Сигурен ли си че е бутваш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Самият диск от който инсталираш Windows работи ли? Сигурен ли си че е бутваш.

Да диска работи и usb-то работи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да диска работи и usb-то работи.

Избрал ли си от биос USB да е First Boot Device и провери дали биос вижда тази флашка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А F12  пробва ли? Или както казваш, наистина няма boot меню.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да bios-a вижда флашката избирам я и като first device и с F12 я стартирам и ми изписва все checking media_

Fn+ F2  ги дръж натиснати и включи машината   Disable secure bootChange UEFI to CSM support и накрая Ф10

Редактирано от balki65 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Fn+ F2  ги дръж натиснати и включи машината   Disable secure boot

Change UEFI to CSM support и накрая Ф10

Secure boot e Disable

нямам change UEFI to CSM.

Публикувано изображениеПубликувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

oshiba Notebook [По-нови модели]:

• [*]
Включете компютъра, като задържите натиснат бутона за захранването, докато натискате клавиша ESC
  • [*]
Устройството ще издаде звуков сигнал, след това на дисплея: [*]
  Проверете System, след това натиснете [F1] ключ. 

[*]Освободете клавиша ESC [*]Натиснете клавиша F1

Пробвай и това, извинявам се с преводач от немски

Дали те се опитват да влязат в BIOS (клавиш F2), докато USB е свързан към компютъра? Извадете USB моля.

F12 = менюто за избор на обувка ;))

U = Избира USB флопидисковото устройство.
N = Избира мрежата.
C = Използване на оптичното устройство.
S = Изберете USB съхранение.
E = Избира ESATA HDD.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

oshiba Notebook [По-нови модели]:

[*]Включете компютъра, като задържите натиснат бутона за захранването, докато натискате клавиша ESC

[*]Устройството ще издаде звуков сигнал, след това на дисплея:

[*]

Проверете System, след това натиснете [F1] ключ. 

[*]Освободете клавиша ESC

[*]Натиснете клавиша F1

и това не помага незнам вече май ми се изчерпаха идеите

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

и това не помага незнам вече май ми се изчерпаха идеите

Чакай май трябва да свалиш нещо http://www.toshiba.de/innovation/download_bios.jsp?service=DE виж тук, и тук http://aps2.toshiba-tro.de/kb0/HTD9502M10000R01.htm

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чакай май трябва да свалиш нещо http://www.toshiba.de/innovation/download_bios.jsp?service=DE виж тук, и тук http://aps2.toshiba-tro.de/kb0/HTD9502M10000R01.htm

Намерих един guide в който пише, че трябва да има windows 8 на лаптоп-а. Ако сложа на USB - то windows 8 дали ще стане незнам. Ще опитам и ще пиша какво е станало.

Ето и guide който намерих. http://support.toshiba.com/support/staticContentDetail?contentId=4001258&isFromTOCLink=false

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Намерих един guide в който пише, че трябва да има windows 8 на лаптоп-а. Ако сложа на USB - то windows 8 дали ще стане незнам. Ще опитам и ще пиша какво е станало.

Ето и guide който намерих. http://support.toshiba.com/support/staticContentDetail?contentId=4001258&isFromTOCLink=false

Кое.ще ще слагаш на флашка,  windows 8 ли

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да Windows 8

Ами пробвай, и кажи какво става

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами пробвай, и кажи какво става

Утре, ще пробвам и ще пиша какво е станало, ще пробвам и това което сте добавили допълнително като информация, към единият отговор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И какво , на тази Тошиба не може да се инсталира Уиндоус 7 ???? Стига смешки де . Е това е незнанието , на това разчитат промоутърите на Уин 8 , иначе как ще наложат тоя скапан продукт . Извода какъв е :

Незнанието води до какво ? До използване на това което ти се набутва , защото друго не знаеш как да си направиш

На системата си има това което автора казва че няма и за смяна на UEFI с CSM  . Системата му е в CSM режим , иначе ще покаже син екран. Убеден съм че дисковете и флашките който прави са или неграмотно направени , или с повредени копия на ОС . Точно вчера инсталирахме с едно момче тук от форума неговия Toшиба C50d-A , при него проблемите бяха същите и бяха в една скапана флашка и едно скапано копие на Уин 7 .

Така е и в живота , незнанието води до хък-мък ми това което ми дават това ще е , добро или лошо друго няма . А то винаги има , но трябва четене , не само питане .

Автора на тази тема е типичния пример за четене не на друго , а на гидове с указания какво трябва да има на компютъра , в случая Уин 8 , не друго и ето резултата - имаме вече инсталиран Уин 8 .

Просто не мога да повярвам че и младите уж да са цвета на знанието и всичко , то станаха символ на безсмислието и умствения мързел .

Автора да не ми се обижда от думите ,не желая да го обидя . Нека само малко се замисли как по един или друг начин в незнанието си се подчини на онези милиардерите с техните гидове .

Редактирано от PC doctor (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И какво , на тази Тошиба не може да се инсталира Уиндоус 7 ???? Стига смешки де . Е това е незнанието , на това разчитат промоутърите на Уин 8 , иначе как ще наложат тоя скапан продукт . Извода какъв е :

Незнанието води до какво ? До използване на това което ти се набутва , защото друго не знаеш как да си направиш

На системата си има това което автора казва че няма и за смяна на UEFI с CSM  . Системата му е в CSM режим , иначе ще покаже син екран. Убеден съм че дисковете и флашките който прави са или неграмотно направени , или с повредени копия на ОС . Точно вчера инсталирахме с едно момче тук от форума неговия Toшиба C50d-A , при него проблемите бяха същите и бяха в една скапана флашка и едно скапано копие на Уин 7 .

Така е и в живота , незнанието води до хък-мък ми това което ми дават това ще е , добро или лошо друго няма . А то винаги има , но трябва четене , не само питане .

Автора на тази тема е типичния пример за четене не на друго , а на гидове с указания какво трябва да има на компютъра , в случая Уин 8 , не друго и ето резултата - имаме вече инсталиран Уин 8 .

Просто не мога да повярвам че и младите уж да са цвета на знанието и всичко , то станаха символ на безсмислието и умствения мързел .

Автора да не ми се обижда от думите ,не желая да го обидя . Нека само малко се замисли как по един или друг начин в незнанието си се подчини на онези милиардерите с техните гидове .

Не е незнание! Престани да говориш глупости! Аз имам абсолютно същия проблем. Има разлика от различните модели, "майсторе". Незнанието е твое. Като не може да помогнеш - не пиши. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Триеш диска, правиш го MBR, понеже е GPT  в момента и сам ще си буутне от флашката, ако е читава де :) . Спираш secure boot, fast boot и UEFI-то го променяш на Legacy и няма яд.

От над 50 различни лаптопа върнати от 8 на win7, само с едно сони видях зор, тошиби, леновота, асус-и и т.н. се оправят лесно

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Триеш диска, правиш го MBR, понеже е GPT  в момента и сам ще си буутне от флашката, ако е читава де :) . Спираш secure boot, fast boot и UEFI-то го променяш на Legacy и няма яд.

От над 50 различни лаптопа върнати от 8 на win7, само с едно сони видях зор, тошиби, леновота, асус-и и т.н. се оправят лесно

Интересно ми е как триеш диска ?  Доколкото видях и UEFI-то не можеш да го върнеш на Legacy защото такова меню няма. Дайте други идей . Мерси предварително. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каква флашка ползваш - марка и GB?! Важно е и как правиш самата флашка bootable, аз лично използвам Rufus и въпреки това имам една 16GB флашка на EMTEC, която не става да се боотне, пробвал съм какви ли не релейзи на Windows на нея и Hiren съм и слагал и не иска (като си го кача на 8GB пак на EMTEC си бачка). 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е незнание! Престани да говориш глупости! Аз имам абсолютно същия проблем. Има разлика от различните модели, "майсторе". Незнанието е твое. Като не може да помогнеш - не пиши. 

Разбира се че мога да помогна и това че ти имаш проблем , не значи че това е от нещо друго , а не от незнание . Такива машини с този "уникален " проблем отдавна им се знае решението .  Това че ти не го знаеш или не знаеш начин за справяне с проблема как му викаш ? "Глупости" за последен път си позволявай да пишеш че говоря . Не на последно място - съвети за такива неща се дават към хора с познания поне на някакво ниво. Човек който е на Вие с нещата , каквото и да му пишеш , ефекта все си е никакъв .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В много случай при  спирането на secure boot  въпросното UEFI ще му се появят и опциите за да бъде променено на Legacy  . Попадал съм на машини който бутването от флашка по незнайни причини ставаше само след като възможността за бутване от мрежата се забрани . На други бутването ставаше единствено от  диск , от флашка въпреки всичко не се получаваше . Има различни възможности за инсталации , въпроса е автора на какво ниво е с познанията и дали може да използва правилно различни инструменти  за промяна на системата на диска ( в краен случай ) .

Не изключвам възможността в случая  да се ползват и калпави флашки , който каквото и да ги правиш не може да буутва от тях.

Автора да направи следното , понеже доста си е играл вече по БИОС . Да влезе и да върне настройките му по подразбиране . След като това е вече факт да провери следното :

1. Дали направената флашка наистина работи като буутваща - това става на друг компютър .

2. Да влезе отново в БИОС и да спре secure boot и fast boot  задължително

3. Да погледне след рестарта и ново влизане в БИОС , в опциите на UEFI дали се е появила възможността за промяна на Legacy ( в някой случай изключването на secure boot изключва и UEFI boot ) .

4. Ако тези неща са налице , то тогава буутването и инсталирането на системата няма да е повече проблем . Задава системата да буутва от ДОКАЗАНО работещата като буутващо устройство флашка и  инсталира .

В случай че нещата не се случат , т.е. флашката е в ред , горепосочените настройки на функции в БИОС са такива каквито са описани че трябва да бъдат , то тогава автора ще се наложи да конвертира диска от GPT в МBR . 

Нека първо да се докаже че нещата не се получават по описания от мен и други колеги начин ,и едва тогава може да се премине към това как и с какво да се променят нещата по диска .

Редактирано от PC doctor (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от BluePower
      USB Портовете не ми работят ето и снимка

• от Petar02
      Здравейте,           Не успях да намиря друга тема, по моя въпрос и за това отварям нова. Имам лаптоп Lenovo x61 windows 7 home premium. Когато го включа щом ми каже добре дошли става черен екрана и само мишката може да се движи. Така стои и не ми зареждат иконите. Щом дам Ctrl+Alt+Del и отворя Task Manager и изчакам ми се отварят иконите и си зарежда. След изчакване 30 минути при опит за отваряне на controll panel някой път се отваря, но почти винаги забива и се рестартира.
      Лаптопът е закупен втора употреба и е на норвежки, след като не мога да стигна до control panel, ни мога да му сменя и езика.
      Моля за помощ.
    • от Мирослав Каменов
      Здравейте, моят проблем е следният лаптопът ми е Guru M67SRU закупих си оригинален диск за Windows 7 от Microsoft с цел да вдигна битовете на моят понеже е 32 Bit а искам 64 Bit така сложих диска във лаптопът пуснах инсталацията започнах да го инсталирам и ми изписа че „Windows не може да се инсталира защото е стартиран безопасен режим натиснете Ok за да продължите натискам и вадя диска и пускам Windows normally излиза ми това натискам ok пак това пробвах да вляза във Safe Mode да го спра не става излиза ми само това на снимката и не ме пуска вътре помощ!!!!

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.