Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Мойра

Има заплахи за сигурността на България

Препоръчан отговор

пп

Та....  израза "вече е забравена" е заради нбовите топли отношения на РФ с Турция.

Сега ако говорим за зпалаха на сигурността, нещата стават още по сложни.

ББ тази сутрин го показа даже... доста притеснен , както заради бежанците, така и заради енергийните "окови" на руснаците ,  които се оказа че няма как да махне.

Определено доста негативи ще претърпи заради това.... както заради клякането и ненамиране на изход от руските енергийни  схеми, така и заради нагъзването пред Ердоган с екстрадирания  "гюненджия" .

Лоша работа...

Интересно... а каквок ще стане с ДПС и ДОСТ ?

Нали точно заради руско-турската криза се разцепиха ? :) Сега трябва да се гушнат наново :)

ДПС напоследък много странно мълчи.

Spoiler

преди 2 минути, * СТЕФАН * написа:

Не си ти човекът, който ще КАЗВА ! Ясен ли съм?

Коментирах си собствените думи за въздушното пространство на кого е и чие е . Моите си думи ще си ги пояснявам аз, не е ли логично ?

Затова аз съм човекът който ще КАЗВА. Ясен ли съм ? или ти трябват още пояснения ?

Виждам че не особенно добре схващаш какво ти говоря. Ако не искаш отговор, просто не задавай въпроси и нападки към мен :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 9 минути, miro20 написа:

пп

Та....  израза "вече е забравена" е заради нбовите топли отношения на РФ с Турция.

Сега ако говорим за зпалаха на сигурността, нещата стават още по сложни.

ББ тази сутрин го показа даже... доста притеснен , както заради бежанците, така и заради енергийните "окови" на руснаците ,  които се оказа че няма как да махне.

Определено доста негативи ще претърпи заради това.... както заради клякането и ненамиране на изход от руските енергийни  схеми, така и заради нагъзването пред Ердоган с екстрадирания  "гюненджия" .

Лоша работа...

Интересно... а каквок ще стане с ДПС и ДОСТ ?

Нали точно заради руско-турската криза се разцепиха ? :) Сега трябва да се гушнат наново :)

ДПС напоследък много странно мълчи.

Покажи скритото съдържание

Коментирах си собствените думи за въздушното пространство на кого е и чие е . Моите си думи ще си ги пояснявам аз, не е ли логично ?

Затова аз съм човекът който ще КАЗВА. Ясен ли съм ? или ти трябват още пояснения ?

Виждам че не особенно добре схващаш какво ти говоря. Ако не искаш отговор, просто не задавай въпроси и нападки към мен :)

Слушай момче! Никъде не съм те нападал а ти обяснявам че си крайно неприятен на голяма част от хората във форума. При мен не минават твоите псувни" "обиди" и "офтопици". Малък си да ме учиш. Когато ти посочвам грешка, може би и несъзнателна,недей да се извърташ като шило в торба.Говорихме(т.е. писахме спокойно. ) И не съм те обвинявал или обиждал. Щото наистина накрая ще ти стане ЯСНО!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Spoiler

Цитат

недей да се извърташ като шило в торба

Не се извъртам , а ти обясних ясно, и съвсем спокойно. Останалата ти помия и заплахи  не заслужават коментар :) 

И един интересен казус

http://www.kasparov.ru/material.php?id=57AD949E1099A

- турски дипломат , който е трябвало да се върне в Турция, е избягал в РФ :)  Интересно , дали РФ ще го предадат на Ердоган ??

Интересно е и в аспекта на нашата случка с екстрадирания под натиск на турците , бежанец.

Редактирано от miro20 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каракачанов призова президента спешно да свика КСНС

Цитат

По повод изказването на министър-председателя Бойко Борисов, че трябва да градим възможно най-добри отношения с Турция, за да не бъде допусната нова вълна от мигранти, Каракачанов призова президентът да свика КСНС, на който да се набележат съответни и категорични мерки за справяне с бежанците.

Крайно време е българският президент да си влезе във функциите, въпреки че му остават едни 7-8 месеца служба. Крайно време е да се държи като български президент, а не да бъде активен само когато трябва да се наплюе Русия или Путин. Аз бих предложил две конкретни неща. Първо, ясно искане на помощ от страна на европейците за жива сила и техника. Ако не я дадат, тогава да заявим, че замразяваме едностранно, макар и временно, прилагането на Дъблинското споразумение. И второ, да бъде заявено, че ще използваме законова сила, за да не допускаме никой да си прави експерименти със сигурността и суверенитета на България”, заяви Каракачанов.

Лидерът на ВМРО изрази мнение, че от последните изказвания на премиера Борисов ясно личи притеснение от това какво може да се случи, ако Турция пусне стотици хиляди нелегални мигранти към границите на България и Европа. “Като прибавим и факта, че преди няколко дни предадоха, както каза и самият премиер, на ръба на закона Абдуллах Бююк на Турция с ясното съзнание, че там той ще бъде смачкан, показва, че има страхове в премиера”, допълни още Каракачанов.

Ако Плевнелиев беше достоен български президент, нямаше да чака да го подканят да свърши това, което влиза в задълженията му.

Или на него му е все едно какво ще стане с България, ако бъде залята от мощна вълна от мигранти?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако Плевнелиев беше достоен български президент ......................Плевнелиев e  президент, колкото боко е премиер всичко на самотек. от днеска за утре след новините, до където стигнем. ако никой не ни закача ритаме мач.

Или на него му е все едно какво ще стане с България..... ..  много ясно че  не му дреме важното е заплатата да се превежда по сметка   пък ако дойдат повече джихадисти пръв ще се резне според арабските ценности.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чакайте малко, нали всички искаме от премиера на България да следва най-вече националния интерес?Е, според вас в национален интерес на България ли беше връщането на това лице в Турция или не?Защото аз смятам, че в случая решението на премиера е правилно!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, M.Николов написа:

Чакайте малко, нали всички искаме от премиера на България да следва най-вече националния интерес?Е, според вас в национален интерес на България ли беше връщането на това лице в Турция или не?Защото аз смятам, че в случая решението на премиера е правилно!

Решението на премиера изглежда правилно, но то в никакъв случай няма да спре Ердоган да пусне мигрантите у нас, какъвто е бил мотива на Борисов, когато е вземал решението.

Освен това, упорито се твърди, че Бююк е бил политически емигрант и предаването му на турските власти е погазване на международните конвенции за правата на човека и българското законодателство.

Дали Борисов е взел най-доброто за България решение, предстои да разберем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С 1 и 3 съм съгласен, по повод 2:

Вицепрезидентът Маргарита Попова обясни, че турският бизнесмен, сочен за финансист на организацията на враг номер 1 на Ердоган, не е имал право на убежище в България. Той е поискал такова заради политическо преследване в родината му. 

"Отговорът ми е кратък. Убежището е една от формите за закрила и в молбата,

която въпросният гражданин беше депозирал в президентската администрация и след проучвания на комисията в продължение на няколко месеца, не се събраха данни, които да установят, че има основания по закон той да получи точно този тип закрила", посочи тя. 

На 27 юли 2016 г. вицепрезидентът Маргарита Попова е отказала предоставяне на убежище на Бююк, с аргумента, че „не са налице законови основания за предоставяне на закрила от този тип”.

http://www.vesti.bg/bulgaria/biuiuk-ne-zasluzhaval-ubezhishte-v-bylgariia-6057460

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, M.Николов написа:

С 1 и 3 съм съгласен, по повод 2:

Вицепрезидентът Маргарита Попова обясни, че турският бизнесмен, сочен за финансист на организацията на враг номер 1 на Ердоган, не е имал право на убежище в България. Той е поискал такова заради политическо преследване в родината му. 

"Отговорът ми е кратък. Убежището е една от формите за закрила и в молбата,

която въпросният гражданин беше депозирал в президентската администрация и след проучвания на комисията в продължение на няколко месеца, не се събраха данни, които да установят, че има основания по закон той да получи точно този тип закрила", посочи тя. 

На 27 юли 2016 г. вицепрезидентът Маргарита Попова е отказала предоставяне на убежище на Бююк, с аргумента, че „не са налице законови основания за предоставяне на закрила от този тип”.

http://www.vesti.bg/bulgaria/biuiuk-ne-zasluzhaval-ubezhishte-v-bylgariia-6057460

Да, това измива срама от лицето на България, но по всяка вероятност ще бъде оспорена истинността му.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мойра, според мен щеше да е срамно ако лицето беше получило политическо убежище и после беше върнато, но според думите на вицепрезидента то не е имало законно право на такова.

Редактирано от M.Николов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, M.Николов написа:

Мойра, според мен щеше да е срамно ако лицето беше получило политическо убежище и после беше върнато, но според думите на вицепрезидента то не е имало законно право на такова.

Не твърдя противното, просто казвам, че е твърде възможно истинността на изнесеното от вицепрезидента да бъде оспорена.

Редактирано от Мойра (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще си ремонтираме старите Миг 29 в Полша! А те от руснаците взимат частите! Ама като член на НАТО неможело в Русия да ги ремонтираме! А отделно е че от тях нищо не става, правени са по комунизма!

Нищо нямаме ние! И дали руски или турски изстребители навлязат във въздушното ни пространство нашите ще се изприщят и ще се молят да се върнат!

Редактирано от _Alex&Vanko_ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, M.Николов написа:

То вече има и такива желания(протестна мрежа), но това не значи, че тя не е права.:)

Не значи, но нЕкои са длъжни да провЕрат :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

„ако трябва, ще вземе главите на всички хора на Гюлен"   викай му тиквата по мутренски....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Мойра написа:

Решението на премиера изглежда правилно, но то в никакъв случай няма да спре Ердоган да пусне мигрантите у нас, какъвто е бил мотива на Борисов, когато е вземал решението.

Едва ли мотива е че ще спре Ердоган да направи нещо . Тук става въпрос че просто не трябва да се караме с Турция за щяло и нещяло за да може когато и опонираме за наистина важни за нас неща да го счетат за поредното заяждане и да го приемат на сериозно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Мойра написа:

добре че  всички сте светили на ердоган и боко  как си взимат решенията.... на путин и обама също се опитвате да светите.

преди 4 часа, Мойра написа:

Освен това, упорито се твърди, че Бююк е бил политически емигрант и предаването му на турските власти е погазване на международните конвенции за правата на човека и българското законодателство.

и аз искам да ходя свободно до САЩ по правата  на човека обаче  САЩ  по скоро ще кажат стой си там където си, ако няма да харчиш няколко хиляди долара при нас.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, lsmurf написа:

Едва ли мотива е че ще спре Ердоган да направи нещо . Тук става въпрос че просто не трябва да се караме с Турция за щяло и нещяло за да може когато и опонираме за наистина важни за нас неща да го счетат за поредното заяждане и да го приемат на сериозно.

Според мен точно този е мотива - дайте да умилостивим Ердоган, за да не пусне мигрантите в България.

Излиза, че трябва да се съобразяваме с характера на Ердоган и да правим само това, което му е угодно за да не го ядосаме?

п.п. А същевременно президента, някои министри и политици си позволяват да сипят тежки обиди върху Путин и Русия...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Мойра написа:

Според мен точно този е мотива - дайте да умилостивим Ердоган, за да не пусне мигрантите в България.

Излиза, че трябва да се съобразяваме с характера на Ердоган и да правим само това, което му е угодно за да не го ядосаме?

п.п. А същевременно президента, някои министри и политици си позволяват да сипят тежки обиди върху Путин и Русия...

И какви точно обиди сипят ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И какви обиди сипели ??? Даже след  последните оповестени хакерски атаки и опити за повлияване на  американските избори, Плевнелиев  се оказа прав за заплахите на сигурността ни.

А сега е модерно не обиди , а поклони до земи да се правят и на Ердоган и на Пу. Което не е никак добре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, miro20 написа:

И какви обиди сипели ??? Даже след  последните оповестени хакерски атаки и опити за повлияване на  американските избори, Плевнелиев  се оказа прав за заплахите на сигурността ни.

А сега е модерно не обиди , а поклони до земи да се правят и на Ердоган и на Пу. Което не е никак добре.

ама стига с тези хакерски атаки  нали вече се разбра и световни професори компютържии  казаха че 100%  няма опасност и  даже в българия може да се провежда електронно гласуване какво остава за напредналите САЩ

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За паралелната държава, сектата на Гюлен и шестата колона на Русия

Цитат

Във връзка с драматичните събития в Турция, които доведоха да промени във всички структури на геополитическия баланс на силите, средствата за масова информация все по-често използват понятието „паралелна държава“.

Паралелната държава представлява проамериканска мрежа от агенти на влияние, която съществува в почти всяка страна и която при вътрешната лоялност на националната власт изпълнява заповедите на Вашингтон.

Spoiler

Именно тази паралелна държава в Турция предприе опита за извършване на военен преврат в нощта на 15 срещу 16 юли. В Турция турските лидери изглеждаха сякаш са на крачка от смъртта заради преживения шок. В някакъв момент завесата на мълчанието около паралелната държава бе повдигната и до ден днешен различните медии и сайтове са залети с информация за разобличени американски шпиони на висши постове в турската власт.

Но не след дълго ужасът ще се уталожи и тази тема отново ще се смести в периферията, а после от само себе си ще се разсее и забрави. И как мислите, защо? Защото не е така лесно да бъде изкоренена паралелната държава.

Днес в затворите на Турция се озоваха само онези, които принадлежат към върхушката на айсберга. Паралелната държава, създавана десетилетия наред от американските спецслужби, които смениха в тази тяхна роля спецслужбите на Великобритания, не могат да бъдат така лесно изкоренени. Тя продължава да действа в Турция и сега стремително ще започне да замита следите.

Терминът „паралелна държава“ постепенно ще слезе от първите страници и ще отиде на вторите, после – последните. Накрая ще го сместят в областта на конспирологията и маргинализма. Това неизбежно ще се случи, защото паралелната държава е могъща, пуснала корени във висшите ешелони на властта.

Паралелната държава не е само турско явление. Тя се появява на повърхността само в изключителни ситуации – по време на преврати, войни и извънредни обстоятелства, но действа постоянно и наглед не съществува. Това е и главната цел. На митингите на радикалната опозиция излизат клоуни. Истинските агенти на влияние се намират на върха на властта, бидейки външно напълно лоялни, но непрекъснато и упорито се занимават с разрушителни саботажи, излизайки на авансцената само в краен случай.

Днес в Турция е прието паралелната държава да се отъждествява със сектата на Фетуллах Гюлен. Впрочем дейността на тази секта вече достатъчно дълго е забранена на територията на Русия, а същият този Ердоган, когото тя едва не уби, се възмущаваше от предвидливото и далновидно, както се оказа, решение на руските власти.

Гюленистите обаче действат активно в Казахстан и Азербайджан, а в Киргизия влиянието им достигнало такава степен, че контролират самия президент Атамбаев. Турците бият тревога. Но не ги чуват: паралелната държава ще замете следите – подигравайки се на тези, които са се сблъскали с нейното съществуване; видите ли, това е параноя и теория на заговора. След като едва не загубиха страната и живота си, турските власти сега не мислят така.

Но паралелната държава е много по-мащабна от сектата на Гюлен, която представлява малко звено от огромната мрежа. Не гюленистите са виновни за дестабилизацията на положението в Казахстан или за неотдавнашните протести в Армения. А в Русия, макар да купиха редица експерти турколози, очевидно влиянието им е нищожно. Да, на сектата на Гюлен е нищожно, но паралелната държава – под съвършено друго прикритие – съществува в Русия и представлява могъща сила.

Понякога наричаме това шеста колона, която, за разлика от петата, която директно се изправя срещу властта, се намира не извън, а вътре в тази власт, провеждайки вътре в нея поръчаното от американските куратори.

И нищо не може да подкопае основите й. Нито вербуването, нито материалното осигуряване. Всичко е значително по-гъвкаво: паралелната държава не е просто инструмент на американското надмощие, тя също така е и мирогледна секта. И ако в Турция и сред тюркските народи е стилизирана под прикритието на исляма и турския национализъм, то аналогична функция в Русия изпълнява либералната идеология.

В Русия от началото на 90-те години на ХХ век либерализмът и западнячеството бяха почти национална идея. И властта директно помагаше за разпространението на либерални възгледи, институти, теории и практически стратегии. Това беше в реда на тенденциите. Точно както в случая с Ердоган и сектата на Гюлен. Със собствените си ръце Ердоган създаде инструмент за своето самоунищожение.

Така че през 90-те и Русия детайлно възпитаваше проамерикански либерален елит, за да я няма повече Русия. Нищо лично: просто това е паралелна държава. И тя – независимо от всички патриотически реформи на Путин – още е изключително силна.

Превод от руски: Елена Дюлгерова

Източник: katehon.com

Как мислите, дали в България съществува паралелна държава?

Аз съм сигурна, че съществува и представлява сериозна заплаха за националната ни сигурност.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не знам ама винаги съм мислил да направя държава в държавата и  да я управлявам както аз си знам пък  правителството да го отнася и да горят бушончетата в трудни моменти.може и да го е направил някой вече.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Особеността при нас е, че паралелната държава е самата държава, нали - наистина има заплахи за сигурността на България, около двеста от тях се намират в парламента.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, Мойра написа:

За паралелната държава, сектата на Гюлен и шестата колона на Русия

Покажи скритото съдържание

Именно тази паралелна държава в Турция предприе опита за извършване на военен преврат в нощта на 15 срещу 16 юли. В Турция турските лидери изглеждаха сякаш са на крачка от смъртта заради преживения шок. В някакъв момент завесата на мълчанието около паралелната държава бе повдигната и до ден днешен различните медии и сайтове са залети с информация за разобличени американски шпиони на висши постове в турската власт.

Но не след дълго ужасът ще се уталожи и тази тема отново ще се смести в периферията, а после от само себе си ще се разсее и забрави. И как мислите, защо? Защото не е така лесно да бъде изкоренена паралелната държава.

Днес в затворите на Турция се озоваха само онези, които принадлежат към върхушката на айсберга. Паралелната държава, създавана десетилетия наред от американските спецслужби, които смениха в тази тяхна роля спецслужбите на Великобритания, не могат да бъдат така лесно изкоренени. Тя продължава да действа в Турция и сега стремително ще започне да замита следите.

Терминът „паралелна държава“ постепенно ще слезе от първите страници и ще отиде на вторите, после – последните. Накрая ще го сместят в областта на конспирологията и маргинализма. Това неизбежно ще се случи, защото паралелната държава е могъща, пуснала корени във висшите ешелони на властта.

Паралелната държава не е само турско явление. Тя се появява на повърхността само в изключителни ситуации – по време на преврати, войни и извънредни обстоятелства, но действа постоянно и наглед не съществува. Това е и главната цел. На митингите на радикалната опозиция излизат клоуни. Истинските агенти на влияние се намират на върха на властта, бидейки външно напълно лоялни, но непрекъснато и упорито се занимават с разрушителни саботажи, излизайки на авансцената само в краен случай.

Днес в Турция е прието паралелната държава да се отъждествява със сектата на Фетуллах Гюлен. Впрочем дейността на тази секта вече достатъчно дълго е забранена на територията на Русия, а същият този Ердоган, когото тя едва не уби, се възмущаваше от предвидливото и далновидно, както се оказа, решение на руските власти.

Гюленистите обаче действат активно в Казахстан и Азербайджан, а в Киргизия влиянието им достигнало такава степен, че контролират самия президент Атамбаев. Турците бият тревога. Но не ги чуват: паралелната държава ще замете следите – подигравайки се на тези, които са се сблъскали с нейното съществуване; видите ли, това е параноя и теория на заговора. След като едва не загубиха страната и живота си, турските власти сега не мислят така.

Но паралелната държава е много по-мащабна от сектата на Гюлен, която представлява малко звено от огромната мрежа. Не гюленистите са виновни за дестабилизацията на положението в Казахстан или за неотдавнашните протести в Армения. А в Русия, макар да купиха редица експерти турколози, очевидно влиянието им е нищожно. Да, на сектата на Гюлен е нищожно, но паралелната държава – под съвършено друго прикритие – съществува в Русия и представлява могъща сила.

Понякога наричаме това шеста колона, която, за разлика от петата, която директно се изправя срещу властта, се намира не извън, а вътре в тази власт, провеждайки вътре в нея поръчаното от американските куратори.

И нищо не може да подкопае основите й. Нито вербуването, нито материалното осигуряване. Всичко е значително по-гъвкаво: паралелната държава не е просто инструмент на американското надмощие, тя също така е и мирогледна секта. И ако в Турция и сред тюркските народи е стилизирана под прикритието на исляма и турския национализъм, то аналогична функция в Русия изпълнява либералната идеология.

В Русия от началото на 90-те години на ХХ век либерализмът и западнячеството бяха почти национална идея. И властта директно помагаше за разпространението на либерални възгледи, институти, теории и практически стратегии. Това беше в реда на тенденциите. Точно както в случая с Ердоган и сектата на Гюлен. Със собствените си ръце Ердоган създаде инструмент за своето самоунищожение.

Така че през 90-те и Русия детайлно възпитаваше проамерикански либерален елит, за да я няма повече Русия. Нищо лично: просто това е паралелна държава. И тя – независимо от всички патриотически реформи на Путин – още е изключително силна.

Превод от руски: Елена Дюлгерова

Източник: katehon.com

Как мислите, дали в България съществува паралелна държава?

Аз съм сигурна, че съществува и представлява сериозна заплаха за националната ни сигурност.

Според мен има даже две проамериканска и проруска които ту се сдърпват ту задружно се заемат да усвояват каквото е останало  неусвоено.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...