Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Мойра

Има заплахи за сигурността на България

Препоръчан отговор

преди 2 часа, lsmurf написа:

Като имаш проблем със софтуера отивай в друг раздел на форума . Въпреки че допотопен софтуер правен за износ в Русия едва ли ще има кой да оправи .:D

Провокираш ме за офтопик но ще ти отговоря. Не аз, а някой  размразен хардуер тракащ само в темите за политика има такъв проблем.

Пишете си,  денем и нощем сте в темите. Това ви е смисъла на живота нали? :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, nikssi написа:

Провокираш ме за офтопик но ще ти отговоря. Не аз, а някой  размразен хардуер тракащ само в темите за политика има такъв проблем.

Не е ли странно че никой ваш опонент няма такова поведение, такава жлъч, такъв сарказъм , такава комплексарщина да демнострира, каквото правите вие  срещу всеки несъгласен с вашите лъжи и тролска пропаганда  ?

Това ли ви е смисъла на живота ?

Ми ходете си у форуматака, в БСП  пенсионсрските клубове и медии, в антибъларските соц пропагандатори като Волгин, Симов, дори при цитиращите Пол Крейг Робъртс ?

Защо се стремите да приложите шаблона на вашите тоталитарни методи, арогантност  и соц разбирания  върху мен и други като мен ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Цитат

Не е ли странно че никой ваш опонент няма такова поведение, такава жлъч, такъв сарказъм , такава комплексарщина да демнострира, каквото правите вие  срещу всеки несъгласен с вашите лъжи и тролска пропаганда  ?

Това ли ви е смисъла на живота ?

Я пак си помисли ,дали не си от "обратната страна на монетата"....от която се раздават скунксове,манипулират се мнения и се използват епитети ,от теб и такива като теб ,срещу опонентите!!!...Я да видим разликите и приликите,и пак да си говорим за тролове,спам и обиди...от пишещите само в една тема,с една цел.......!?И като какъв определяш кой,къде да ходи?Имам усещането ,че препоръките се отнасят за препоръчващия.....където му минават,комплексарските номера и демонстрациите на политическа ориентираност ....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

:) Понеже демонстрираш точно за това което писах, виждам че абсолютно правилно си ме разбрал.

Цитат

"обратната страна на монетата"....от която се раздават скунксове,манипулират се мнения .....

"скунксовете" е мой забавен начин да покажа поредната ЛЪЖА и МАНИПУЛАЦИЯ която някой е сътворил.

Представянето на истината срещу тази опровергана лъжа и манипулация, не бих казал че е лошо от моя страна.

Знам че искате да си живеете в "страната на Оз" , в морето от лъжи и дезинформация, но опровергаването на тези лъжи според мен не само не е ЛОШО , а и НЕОБХОДИМО  да се прави.

Редактирано от miro20 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По темата... една реплика тотално удачно и в 10-ката описва последните събития :

- правим се на натовци по конференциите, но иначе спим с червената ушанка .....

:):)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно който се репчи повече на Русия е повече натовец.Когато гледаш реално на ситуацията и се опитваш да защитиш националния си интерес, тогава не си достатъчно натовец.:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, miro20 написа:

е е ли странно че никой ваш опонент няма такова поведение, такава жлъч, такъв сарказъм , такава комплексарщина да демнострира, каквото правите вие  срещу всеки несъгласен с вашите лъжи и тролска пропаганда  ?

Първо си препрочети поста , после правилата във форума и после ме критикувай. Между думата трол и селянин разликата е голяма!

Ми ходете си у форуматака, в БСП  пенсионсрските клубове и медии, в антибъларските соц пропагандатори като Волгин, Симов, дори при цитиращите Пол Крейг Робъртс ?

Нямам представа къде са тия форуми. Ти явно си наясно и затова що не вземеш да ни оставиш на мира. Два дни те нямаше и само се появи и почнаха офтопиците.

Защо се стремите да приложите шаблона на вашите тоталитарни методи, арогантност  и соц разбирания  върху мен и други като мен ?

А ти къде се бъркаш в спор или дискусия с друг потребител. Или не е друг а си ти ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, nikssi написа:

Стига с този хардуер и софтуер ! Мислиш че си много оригинален с тези подмятания ? Пък и ти цъкат лайкове хора които не могат да усетят елементарна закачка в някои постове но дебелашката ти шега за хардуера много им харесва. Когато нямате аргументи да оборите някого вие ще го обявите я за платен я за трол я за слаб хардуер . Разбирането и толерирането на чуждото мнение никога не е било силна страна на комунистите и техните симпатизанти , защото сте свикнали да ви налагат отгоре и да налагате на другите своето мнение . Точно с тези си качества доведохте страната до този хал . Отучихте хората да мислят. Това е и главната вина на любимата ви партия ръководена от Русия. Изгонихте повечето умни хора от страната за да останете тук най умните. Добре ето останахте - и какво стана с държавата ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, nikssi написа:

А ти къде се бъркаш в спор или дискусия с друг потребител. Или не е друг а си ти ?

О да, това съм аз разбира се... винаги където видите някой с различно от вашето пропагандно мислене, то това съм аз, чичко торбалан :)

Дето всички са "игнорирали" , филтрирали, баннали , само дето постоянно отговарят , и че и им липсвам :) 

преди 8 часа, nikssi написа:

Два дни те нямаше и само се появи и почнаха офтопиците.

Офтопика е от ваша страна. Аз за никого не питам къде се е "загубил" :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, lsmurf написа:

Стига с този хардуер и софтуер ! Мислиш че си много оригинален с тези подмятания ? Пък и ти цъкат лайкове хора които не могат да усетят елементарна закачка в някои постове но дебелашката ти шега за хардуера много им харесва. Когато нямате аргументи да оборите някого вие ще го обявите я за платен я за трол я за слаб хардуер . Разбирането и толерирането на чуждото мнение никога не е било силна страна на комунистите и техните симпатизанти , защото сте свикнали да ви налагат отгоре и да налагате на другите своето мнение . Точно с тези си качества доведохте страната до този хал . Отучихте хората да мислят. Това е и главната вина на любимата ви партия ръководена от Русия. Изгонихте повечето умни хора от страната за да останете тук най умните. Добре ето останахте - и какво стана с държавата ?

Ние мислим , не следваме вожда на народа. Тези си подмятания нали знаеш къде да ги сложиш? За лайковете .. нещо дразни ли те? Забранено ли е да харесаш пост дори само за това,че е написал нещо в темата. не аз а вие с клонинга ти не толерирате някакво различно мнение,впрочем той сам си и лайква поста май...водите дискусията към конфронтация,оня там Реджеб ага непрекъснато като развален грамофон повтаря едно и също все едно се намира в някоя тема за тъпизми,от където са и е повечето от постовете му. Пишете си на воля денем и нощем и престанете да повтаряте разни измишльотини! Измишльотини са тези , за които почнахме с тебе спора или по скоро репликите. Който иска да се обърне назад в темата и ще види КОЙ КАК и в КАКВО обвинява някого!!! После ревете и пускате офтопици.

От тук

Отговора ми

И изключително интелигентния отговор без намек за някаква обида и неуважително отношение.

Айде нема нужда.

преди 5 часа, miro20 написа:

Офтопика е от ваша страна. Аз за никого не питам къде се е "загубил" :)

Че кой го интересува къде си бил?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 14.06.2016 г. в 22:53, nikssi написа:

Така става като стане мазало в хардуера. :D

Мисля че  "неволно пропускаш" горното ти "гениално" изказване което пародирах в това което цитираш. Вечно вадите от контекста само това което ви е удобно. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 30 минути, nikssi написа:

Че кой го интересува къде си бил?

Spoiler

хехе :) и аз това се чудя.... някои се притесниха да не би да са "ми спрели парите" , "Сорос да е фалирал " ,че съм умрял ,  че съм намерил по "благодатни форуми"  и каква ли не помия...  можеш и сам да си ги намериш тези твои "колеги" :):)

Нали пак същите и някои други индивиди, показаха завидна инициатива да ровят в гугъл, и ми изкараха постове в няколко още форума с години назад, и то защото съм си винаги с непороменена позиция, еднаква стилистика, и лесно разпознаваем профил .

т.е. точно противоположните характеристики, различаващи нормален човек като мен, от спамер, трол и симулант на различни инкове, каквито обаче тук май има в изобилие

И след всичката тази помия срещу мен , казваш ..... кой го интересува" ?  :)

Редактирано от miro20 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 часа, miro20 написа:

Ай да не ми даваш наклон, къде да ходя, а?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, lsmurf написа:

Мисля че  "неволно пропускаш" горното ти "гениално" изказване което пародирах в това което цитираш. Вечно вадите от контекста само това което ви е удобно

Ти не си цитиран в този пост как така се разпозна? А за измишьотините ти

преди 4 часа, nikssi написа:

Измишльотини са тези , за които почнахме с тебе спора или по скоро репликите.

пак ще ти постна твоя цитат

И питам най-възпитано

Хайде стига си извъртал. Целият спор беше,че твърдиш измишльотини и затова бяха репликите на поста ти.

Грешно твърдение беше и вместо да се коригираш продължаваш да спориш.

Поздрави

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, веселия Роджър написа:

Ай да не ми даваш наклон, къде да ходя, а?

Защо не ? Тогава няма нужда всеки несъгласен с вашата наивна червена фейк пропаганда  да го "филтрирате" :)

Приеми го като съвет в стил... няма нужда да си мислиш че си в пустиня, като можеш просто да отидеш в такава. , не ?

И все пак по темата за националната ни сигурност, Как  е в докладите около нас и ДАНС у нас

Spoiler

За разлика от други страни от бившия съветски блок, където агенциите за  национална сигурност редовно публикуват доклади за руските дезинформационни кампании като важен елемент на хибридните  войни срещу техните държави, това не е така в  България, която е член на НАТО вече десет години. Там не е публикуван нито един доклад по този въпрос от  Държавната агенция за национална сигурност (ДАНС).

Човек може да помисли, че в  България няма никакъв проблем с руските агенти за влияние, нито  с другите аспекти на руската  хибридна  война. Точно обратното. Голям брой български медии са контролирани пряко или непряко от Москва и всички усилия за разследване на тази дейност често получават  силна съпротива от страна на същите тези институции, които би трябвало да  разследват. Не говоря само за специалните служби. Подобно  е поведението и на Парламента, и  на последните няколко правителства. Например, през февруари в Народното събрание беше създадена специална временна комисия, която да проучи твърденията за намесата на Русия и Турция във вътрешните работи на България. Народните представители  трябваше да бъдат информирани за данните, с които разполагат  ДАНС и други агенции по сигурността, както и от министерствата на външните и вътрешните работи. Един месец по-късно, след силно отрицателната и унизителна реакция на  Москва, комисията беше разпусната, без да е провела дори едно заседание.

Друг пример е отпадането на най-важната част на документа, публикуван през 2014 г., "Визия 2020: България в НАТО и в европейската отбрана." По това време, служебен министър на отбраната беше Велизар Шаламанов, известен поддръжник на атлантическата ориентация на България. Според първоначалния вариант на доклада, публикуван на интернет страницата на Министерството на отбраната, един от основните рискове за България е провежданата от Кремъл "нова хибридна война, съчетаваща конвенционални методи с похвати от партизанска, кибернетична и информационна война". И също, „активното и повсеместно пропагандиране на руската политика, особено с посредничеството на български политически и икономически субекти и медии или недържавни организации, е явна информационна война, подкопаваща интегритета на институциите и държавността, и атакува директно националните демократични ценности, дух и воля”.

Тогава "Визия 2020" получи  висока оценка от президента Росен Плевнелиев**, един от най-последователните  прозападни политици в България. Но отново, след силен натиск от страна на Кремъл и с помощта на служебния премиер Георги Близнашки, виден бивш комунист,  документът беше ревизиран  и отпадна частта за руската хибридна  война срещу България. 

За разлика от България и мълчанието на ДАНС,  естонската агенция за вътрешна сигурност  Kaitsepolitseiamet (КАПО) публикува годишни доклади  от 1998 г. насам, където съвсем ясно се посочват опасностите пред националната сигурност на страната. https://www.kapo.ee/en/content/annual-reviews.html.

На първата страница на последния доклад е изведено голямо вътрешно заглавие:

"В контекста на руската агресия, заплахата за сигурността, произтичаща от отслабването на Европейския съюз е много пъти по-голяма от тази, идваща от бежанците, които се установяват в Естония."

"Това е най-важното", казва Martin Arpo, заместник директор на КАПО пред едно вашингтонско издание. "За Естония, докладът е напомняне: нека да мислим за реалните заплахи за сигурността, а не за измислени заплахи. Кризата, породена  от миграцията е удобен повод  да се премести  фокуса далеч от реалните заплахи.  А те са не  само за Естония, но и за цяла  Европа. Единствената надежда за амбициите на Путин е разделена Европа и създаване на противоречия сред членовете на НАТО. Кризата с бежанците е наистина единствената сериозна тема, която може да разпали тези противоречия."

В доклада се дава също много подробна информация за конкретните медии и личности, които помагат на руските пропагандни операции , както и редица примери как се изкривява истината. Ако  ДАНС не харесва идеята за публично обсъждане на руските действия в България, все пак българите  могат вече да четат   превода поне на естонския доклад, благодарение на интернет сайта "Терминал 3". Някои от случаите, описани в естонския доклад и особено дезинформационните механизми са точно копие на нещата, които се случват и в България. http://terminal3.bg/igrite-na-putin-petata-kolona-i-vazhnite-ѝ-drzhavi/

Подобни са годишните доклади и на Чешката служба за национална сигурност  Bezpečnostní informační služba (BIS).

"Както и в предишните години се наблюдава увеличаване на броя на руските разузнавачи, които живеят или посещават  републиката",  се констатира в последния доклад.

Предвид големият брой руски шпиони, които преминават през страната към други части на Европа, според BIS, това е проблем за сигурността на  цялото шенгенското пространство. В доклада от 2014 година се посочва, че руската агентура се фокусира върху чешката енергетика. Друго опасение на чешкото контраразузнаване са опитите на  Русия за участие в национални и международни научни и технически проекти, като една от целите е да получи  достъп до средствата от чешки и европейски субсидии. Използват се чешки фирми- посредници, работещи в полза на Русия. Москва се  стреми не само да спечели конкурентно предимство в Чехия и ЕС, но също така по този начин да осигури финансиране за дейността си в Чехия и Европейския съюз (Тук бих искал да обърна внимание, че подобни методи са всекидневие и в България)

BIS смята, че като цяло, руската пропаганда в Чехия и други страни  е насочена не само срещу целостта на ЕС и НАТО. Анализът  на чешката служба е  че Русия активно създава  структура в Европа, опирайки се на концепцията на Коминтерна(Третият Интернационал). Тази структура е базирана идеологически  на експанзионистичната доктрина на Дугин за нов евро-азиатски съюз. В неокоминтерновската  мрежа се включват крайно-леви и крайно десни популистки партии и организации..https://www.bis.cz/vyrocni-zpravaEN6c8d.html?ArticleID=1096

Неотдавна  Финландският институт за международни отношения, създаден преди 10 години от финландския парламент, публикува подробен доклад: "Мъгла от измами. Руската дезинформационна стратегия  и конфликтът в Украйна"www.fiia.fi/assets/publications/FIIAReport45_FogOfFalsehood.pdf Тази обемна научна публикация от 300 страници разглежда  руската пропаганда в световен мащаб, като  участват сътрудници от  няколко европейски страни - Унгария, Полша, Словакия, Чешката република, Германия, Естония, Финландия и Швеция. За съжаление проучването не анализира конкретно  руската измамна тактика в България или в други балкански държави. Но дезинформационната  стратегия   е еднаква навсякъде, както обяснява един от редакторите Katri Pynnöniem:  "В този доклад ние анализираме руската пропаганда и дезинформация - тук колективно наричана  стратегическа измама -  относно конфликта в Украйна." Като човек, който не одобрява понятието  "хибридна войната" да бъде представяно като нещо едва ли невиждано в миналото, бях  много доволен да прочета, че в това проучване се анализират също  приликите и разликите на дезинформацията в исторически план. Разбира се кибер войната е нещо ново, поради развитието на високите технологии, но така наречената хибридна война е древна като самата война.

Katri Pynnöniem пише в предговора на доклада: "Руският подход към конфликта може да се опише като комбинация от инструменти, усъвършенствани по време на съветския период и активирани  отново, първо в рамките на вътрешната борба за власт и по-късно като основа на руската външна политика и руската доктрина за сигурност. Използва се широк  спектър от средства от политически, информационни, икономически, финансови и военни сфери, противникът се поставя в положение на отбрана и се изважда от  равновесие. По този начин се създават условия и  за (военна) изненада. Това е по същество смисълът на  стратегическата измама".
В "Мъгла от измами"  е добре обяснено използването от страна на руските пропагандни майстори на метанаративите..*** 
Руските метанаративи за анексирането на Крим , са опаковани на принципа на контраста добро / лошо. Западът винаги е бил агресивен към Русия, НАТО е обиколил с обръч Родината майка. Заплашени са православните ценности, алюзии за "бандеровци" и "фашисти",  Европа е в морален упадък и създаване на хаос. От друга страна - великата история на Русия, любовта към Майка Родина,  жертвите на руския народ, историческите права над Крим. И всичко това се допълва от ключовите внушения за "свободен" референдум, за волята на народа и така нататък.

Обратно към България. Миналата година министърът на вътрешните работи Веселин Вучков подаде оставка след като не успя да получи подкрепата на кабинета за назначаването на нов директор на Националната агенция за сигурност. Все пак след достойното  му оттегляне като министър в края на краищата ръководителят на ДАНС беше сменен. Но поне за сега не се наблюдава  някаква съществена  промяна в  политиката на агенцията за ограничаването на  руската  подривна дейност. Дано все пак новото ръководство на ДАНС разбере, че  с мълчание няма как да се пребори с дезинформацията.

В България се броят на пръсти независимите средства за информация. Голяма част от икономиката на страната е в ръцете на хора  на бившия режим или пряко се ръководи от свързани с Русия компании. Финансирането на свободните медии  е затруднено и България има нужда от помощ в това отношение. Особено като се има предвид порасналото стратегическо значение на тази страна  в региона след пълзящата ислямизация на Турция и икономическия колапс на Гърция.  
------------------------------------------
*Превод на част от вътрешен анализ за частен американски политически форум, подписан с инициалите К.М.

**** В друга част на анализа се казва, че българският президент през последните две години е основната цел на руската хибридна война. Според К.М. крайно-отрицателното отношението към президента от различни медии и коментатори често  е  най-точният лакмус за участието им в руските пропагандни проекти.

*** Този термин е разработен от Жан-Франсоа Лиотар да се определи една теория, която се опитва да даде обща, цялостна картина  на различни исторически събития  или  обществени и културни  явления, въз основа на жалбата на универсална истина или универсални ценности.  В основата е  идеята, че дадени наративи представляват изчерпателно обяснение на историческата опитност или пък на знанието. Според  Джен Стефънс метанаративът е "глобална или събирателна наративна схема, която задава или обяснява знанието или опита". Популярното обяснение на метанаративa е разказ, който твърди, че е в състояние да обясни всичко.

http://www.clubz.bg/41087-_ruskata_informacionna_vojna_sreshtu_bylgariq___naj_strogo_pazenata_tajna_na_dans

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Айде, пак заваляха порносайтовете...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Цитат

С приемането в НАТО свободата и демокрацията ще възтържествуват необратимо в България и Румъния, .....

приемането на България и Румъния в Алианса ще разшири необратимо зоната, където ще се прилагат фундаменталните принципи на демократичните държави.

Приемането на двете страни ще допринесе за сигурността на целия регион, ще даде стратегически предимства на НАТО чрез по-добри възможности за овладяване на кризисни процеси в горещи точки на Западните Балкани, ще консолидира Южното направление на Пакта и ще увеличи възможностите на Алианса да генерира стабилност към Източното Черноморие и Кавказкия регион,.........

.........България ще бъде съюзник, способен да засили НАТО в политически, отбранителен и в стратегически смисъл.

"Няма парламентарно представена политическа сила, която да поставя под въпрос членството на страната в Северноатлантическия договор. Нещо повече - всеки документ, засягащ българското членство, се приема с пълно съгласие в българския парламент"

Какво е общото със следния  цитат

Цитат

няма решение за общ натовски флот и не би трябвало да има. По думите му има един куп ограничения да се реализира подобна идея от гледна точка на правните изисквания. „По-важно е друго, защо трябва да има дрънкане на оръжието тук на Балканите, на Черно море, вместо да се намери вариант, да си подадат ръка НАТО и Русия, така както се очаква за една среща на най-високо равнище“, каза той и обясни, че европейската архитектура на сигурност е невъзможа без Русия.

-Казано е от един и същ президент :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

САЩ ощастливиха с 1,2 милиона долара бившия министър Христо Иванов

Протестърът ще се занимава с доброволчеството срещу 390 000 лева

САЩ подариха почти 1,2 млн. лв. на неправителствена организация на ексминистър от коалиционното правителство на Бойко Борисов. Българският институт за правни инициативи на подалия оставка министър на правосъдието Христо Иванов получава 1 184 760 лв. от прословутата американска фондация "Америка за България". Грантът в област "Гражданско общество и демократични институции" е одобрен в началото на юли, съобщава Епицентър.бг.Крупната сума ще се подкрепя програмите на НПО-ото на Христо Иванов: „Инициатива за прозрачни съдебни назначения“ и „Мрежа на американските съдии за България“.

Spoiler

Настоящите амбиции на провалилия се министър, който си тръгна от изпълнителната власт след неуспеха си с т.нар. "съдебна реформа", е да оценява професионализма на кандидати за ръководни постове в съдебната система. Мрежата на американските съдии за България ще популяризира американски практики за управление на съда чрез пряко общуване между американски съдии и българските им колеги. "Програмата ще насърчи появата на общност от правни професионалисти, които обсъждат проблеми и обменят опит за напредък към публично отчетна и ефективна съдебна система", уверяват от "Америка за България".

С крупна сума са зарадвани двама от най-активните пропагандатори на политиката на САЩ у нас - Алекс Алексиев и Илиян Василев. Техният Център за изследвания на балканския и черноморския регион получава 228 250 долара. Парите пък се отпускат за "издигате видимостта на България в международния информационен обмен като предлага богата фактологична и аналитична информация от политиката, икономиката и сигурността за България и за региона. Група от международни и български експерти ще анализира задълбочено регионалната геополитическа среда и ще изследва възможностите, които актуални промени предоставят на страната." Илиян Василев е бивш български посланик в Москва и ексслужител на комунистическата Държавна сигурност. В момента е един от най-изявените български русофоби, обясняващ почти всички световни събития и катаклизми с "дългата ръка на Кремъл" или с руския президент Владимир Путин.

Инситутът на вътрешните одитори в България получава 88 450 лева, за да следи за нарушения в обществените поръчки.

Основаната от Иван Станчов фондация "Карин дом" е зарадвана със 114 660 лв.за "развитието на частната и корпоративна благотворителност, както и доброволчеството за благотворителни каузи чрез  фестивала „Посланици на доброто“.

Никому неизвестната фондация "Герои на времето" са отпуснати 387 180 лв. за "посрещане предизвикателствата пред доброволчество в България". В ръководството на НПО-ото обаче фигурира една от най-видните протестърки, участвали в малобройните протести срещу кабинета "Орешарски". Зорница Миткова, която сама се определи като "умна и красива", е пиар на фондацията и се занимава с "набиране на фондове". Тя е бивша служителка на Ивет Добромирова, известна с близостта си президента Росен Плевнелиев и странното си поведение по време на организираните протести срещу коалиционното правителството на БСП и ДПС. През 2013 г. Зорница Миткова се прочу, след като получаваше заповеди от Добромирова във "Фейсбук" за блокиране на входовете на парламента чрез "донасяне" протестъри от други части на София.

Сред ощастливените с пари от "Америка за България" е и малкият сайт "Площад Славейков". Той получава 60 000 лева.

Не плащали на тролове - лобисти?! Айде бе.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Слугинажът. Или кой работи срещу България?

Цитат

Защо българските политици, общественици, журналисти и анализатори се правят, че не разбират и не желаят да разберат причините за британското решение за излизане от ЕС.

Първо, защото изобщо не са чели мотивите и аргументите на кампанията за изход. И си позволяват само плоски лъжи и евтина пропаганда, тип „Фараж и Джонсън са лъжливи кретени и излъгаха горките тъпи британци“. И пускат всякакви ококорени кухи лейки с политическото познание и опит на чехълче, но с претенцията на титани на европейската политическа мисъл, да бълбукат жизнерадостно по телевизорите, колко е важна европейската интеграция за европейската интеграция.

Второ, защото са гузни. Защото почти религиозният им проект „Обединена Европа“, под формата на Съединени европейски щати получи силен шамар. Получи отказ. Видя се безсилието на брюкселските чиновници и местните им прислужници.

Затова и нашите папагали наричат 17 410 742 гласували за изход британци тъпи, необразовани, селяни, ксенофоби, наивници, кретени, болни от луда крава. Много демократично и много европейско, няма що. Показва истинското им, криво от злоба лице.

Пак да повторим – седемнадесет милиона четиристотин и десет хиляди седемстотин четиридесет и двама британци гласуваха за изход.  

Трето, защото думата суверенитет ги дразни. Защото са свикнали да не го защитават. Така са дресирани. Суверенитетът за тях е нещо чуждо, плашещо, което не разбират. Не желаят дори да използват тази дума, за да не им се карат „чужденците“ и посолствата. За партиите от „мейнстриима“(по Плевнелиев), за грантовите хопове и пропагандатори думите „национален суверенитет“ са заменени императивно с „европейски ценности“. Така като по време на прехода замениха думите „национален интерес“ с „членство в ЕС“.

Защото гореизброените са грижливо отгледани и внимателно обгрижвани лакеи. С ясно изразен слугински манталитет. По време на преговорите за членство в ЕС бяха презрително наричани в Брюксел – „Йес-мени“. Преговорите го показаха. Резултатите от тях са видими – и в селското стопанство. И в енергетиката. Не ме оставя подозрението, че безгръбначните плазмодии, които водиха преговорите претупаха угодно нещата, които трябваше да защитят и ощетиха българите, като в замяна получиха следната сделка – от Брюксел да се правят, че не виждат как се използват в България европейските фондове. От същите тези апологети на „европейските ценности“.

Голяма част, от които са безвъзвратно прахосани и потънали в нечии джобове. С тези пари можеше да се помогне на много българи да са независими, да развият свои устойчив малък бизнес, в сферата на селското стопанство, като зеленчукопроизводство и животновъдство, а получихме в резултат латифундисти, които управляват огромни латифундии. От по 1.1 млн. декара. Един милион декара.

Затова нашенските клакьори обичат брюкселските бюрократи и те им отвръщат със същата перверзна любов.

Пример – „АЕЦ Козлодуй“. Централата беше затворена излишно, здрава и работеща, българска, изплатила се, правеща евтин ток. А беше предадена и затворена. Спечелиха неясни енергийни лобита, свързани с френските интереси в ЕС и нашенските тарикати, нашибали перки на старо, та да трепят птиците по Черноморието. Или монтирали фотоволтаици, които отчитат 25-часов работен ден, 7 дни в седмицата, 365 дни в годината. Сякаш над тях слънцето не залязва, винаги е в 12.00 на обяд, безоблачно е и това им дава 25-ти час производство повече. И всичко това с мощност повече от нов ядрен реактор. Който ние плащаме, разбира се, по десетократно по-високите „зелени“ цени.

Нима от Брюксел не се виждат тези тежки злоупотреби? Хайде бе? А, ако не се виждат, толкова по-зле. Прочее, Гърция и милиардите потънали там, са още по-ярък пример за тежка политическа брюкселска корупция, ама и нашите евро-тарикати не се дават.

Колко пъти чухте България, в лицето на „европейските политици“ да заплаши с налагане на вето на някакво важно решение, за да си гарантира свой важен интерес? Пример от скоро – имаше сделка с Камерън, да чухте България да заплаши с вето, ако не бъде гарантиран някакъв наш интерес?

Да речем, ако в Сърбия и Македония, нашият национален интерес не бъде гарантиран от Комисията и от Съвета при преговорите за присъединяване на тези държави, ние да заявим, че ще наложим вето по някакъв важен за останалите въпрос. И по този начин да ги принудим да запазят конкретния наш интерес. Не сте и няма да чуете. Сещате ли се защо е така? Защото нашите евро-федералисти само мяукат по тези въпроси. И се снишават. Добре са се научили.

Не се лъжете, в ЕС системните партии – ЕНП, С/Д, АЛДЕ работят заедно. Плътно заедно. Което ще рече, че по повечето въпроси ГЕРБ, БСП, ДПС и РБ гласуват плътно заедно. Ето защо всички те са „ЗА“ федерацията. „ЗА“ запазването на това статукво.

Замисляли ли сте се защо прехвалените брюкселски демократи нямат против да целуват в уста номенклатурни търтеи и комунистически функционери? Тези, които до вчера хвалеха комунизЪма, тези, които завършиха висши партийни школи в СССР-е, а днес са първи атлантици?

Защо приеха тази мимикрия, членове на БКП да ни учат на демокрация и европейски ценности? Ако сте забравили - клетвите и рапортите на комунистите и комсомолците обещаваха вярност и борба до смърт на комунизма и партията.

След 89-та същите се събудиха пламенни „евро-атлантици“ с европейски ценности. Те са угодни на Юнкер и компания. Държат ги на верижка. Къса. Казват им „хоп“ и нашите комунист-атлантици правят „хоп“.

Радват им се в Брюксел на слугинския манталитет. Върши им работа. Гледат покровителствено, от високо, с умиление и презрение как български президент, при първата си реч пред ЕП, говори на чужд език. Сякаш кандидатства за преводач.

Един английски владетел, едни френски, германски, полски, един унгарски президент никога няма да говорят на чужд език. Няма да рапортуват бодряшки по този унизителен начин. По комсомолски. Защото имат национално самочувствие и усещане за национално достойнство.

Прочее, твърди се че г-н Плевнелиев е бил пламенен и активен комсомолски функционер. Не зная дали е вярно, но не съм го чул нито веднъж да опровергае това твърдение. И го виждам да рапортува с истински комсомолски плам. Днес на английски в Брюксел. Вероятно, ако не се беше случила 89-та, щеше по същия бодър начин да рапортува в Москва. На руски.

Всички тези български политици, общественици, анализатори, протестъри и прочее имат своите „началници“. Не се срамуват, че имат друг „началник“ извън суверенния български народ, данъкоплатец и работодател. Което е срамен отказ от суверенитет. Срамен отказ от суверенитет. Повтарят като папагали брюкселските „бисери“. Вчера на приятеля Дейвид, днес на класната Ангела. Това е ясно изразен слугински манталитет. Да чакаш указания и инструкции, вчера от Москва, днес от Брюксел. И да си налягаш парцалките. В замяна да си разиграваш коня на дребно. Дребно за европейски мащаб.

Не очаквайте от тези хора да защитават българския национален суверенитет и интерес. Те винаги ще се държат за пеша (за да не пиша за друго) на европейските началници, защото осъзнават слугинското си поведение, манталитет, място и роля. А дори слугата не обича да му навират в лицето слугинажа му. Затова се дразнят от резултата.

Резултатът уби основното им оправдание. Основното им прикритие. А именно – че федерализацията на Европа, превръщането на ЕС в над-национална държава, прехвърлянето на все повече и повече национални правомощия и отговорност в Брюксел е еднопосочен път, единствен път. Разби им мита за необратимостта на федерализацията и безгрешността на брюкселските чиновници.

Затова се дразнят толкова много. Сянката изчезна, лицемерието бе разкрито, промяната е неизбежна.

Кратко и ясно!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зад евроатлантизма на ДОСТ се крият ислямистки цели

Отличен коментар на директора на Центъра за близкоизточни изследвания д-р Мохд Абуаси!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Австрия изпраща полиция по унгарско-сръбската граница срещу мигрантите

Прави са хората!

А нашите управляващи се кълнат, че границата ни била добре охранявана...

Трябва ли да се случи нещо страшно, за да поискат помощ?

Престъпно безхаберие!

Ако го нарека идиот, ще обидя идиотите, та ще премълча...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 2 часа, Мойра написа:

Австрия изпраща полиция по унгарско-сръбската граница срещу мигрантите

Прави са хората!

А нашите управляващи се кълнат, че границата ни била добре охранявана...

Трябва ли да се случи нещо страшно, за да поискат помощ?

Престъпно безхаберие!

Ако го нарека идиот, ще обидя идиотите, та ще премълча...

Имало по- тъп и от чехлю! Евала... така се върти политика. Нагълтваш маркуча до право черво и тва е...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не виждам причина населението да го търпи повече този платен трол Нейчев :) Как точно в името на мира милитаризира държавата ни?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, mitosandov написа:

Не виждам причина населението да го търпи повече този платен трол Нейчев :) Как точно в името на мира милитаризира държавата ни?

То пътищата пред България са два: или да обявим неутралитет като швейцарците, или да се въоръжим до зъби като турците. Сега сме с някаква армия на която всеки ни се смее и която дори е разпиляна по Ирак и Афганистан на разни мироопазващи натовски мисии.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 1 час, karadzha написа:

То пътищата пред България са два: или да обявим неутралитет като швейцарците, или да се въоръжим до зъби като турците. Сега сме с някаква армия на която всеки ни се смее и която дори е разпиляна по Ирак и Афганистан на разни мироопазващи натовски мисии.

Не знам дали съм го писал тук, та ще ме простите ако се повтарям... Ние имаме най- бременната армия в света. Половината ни армия са жени, от които половината са бременни или в майчинство.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...