Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

thenik409

Ъпгрейд на слаба машина

Препоръчан отговор

Здравейте решил съм да правя "сериозен" ъпгрейд на мащината която е диста слаба.

1Gb Ram 333Mhz

Amd Athlon Le1600 2.2Ghz

ATI Radeon Hd2400 Pro 256Mb

Частите ще ги купувам малко по малко и първо мисля да започна от дъното.

Да го сменя с AsRock N68C-S UCC

Процесора с AMD Phenom II X4 или X6

RAM да сложа 2x4Gb

Видеокарта Nvidia Gtx560Ti 1Gb Gddr5

И трябва да сменя задължително захранването. Моето е PSION(китайско най-вероятно)450W 

Препоръчайте ми някакво хубаво захраншане и кажете дали компонентите които съм избрал са хувави и дали си струват.

Извинявам се ако имам правописни грешки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей за грешките няма проблем надявам се 50 вата от горе няма проблем ето едно захранване от мен http://www.emag.bg/zahranvasch-blok-cooler-master-g500-500w-atx-2-3-pfc-activ-cheren-cm-rs500-acaab1-eu/pd/DDRKJBBBM/?#Opinion_Anchor :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей за грешките няма проблем надявам се 50 вата от горе няма проблем ето едно захранване от мен http://www.emag.bg/zahranvasch-blok-cooler-master-g500-500w-atx-2-3-pfc-activ-cheren-cm-rs500-acaab1-eu/pd/DDRKJBBBM/?#Opinion_Anchor  :)

Благодаря за бързия отговор а с коя част да започна тъй като ще ги купувм постепенно?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Естествено захранване :) После сменяш дъно, процесор и РАМ заедно и накрая видеокартата. Но ако питаш мен, изборът ти не е от най-добрите. Тия Феноми и досега държат цена. Дъното също не е добро решение, ако си решил и да клокваш. Иначе да, има функция за отключване на процесори, само да попаднеш и на такъв процесор :) Предполагам всичко това си го намерил някъде в продавалника или греша? Ако не е там и не е на изгода, просто забрави за тия антики. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кажете с какъв бюджет разполагате за да ви се предложат адекватни варианти. 

Това дъно има смисъл единствено ако имате намерение да ползвате сегашната си памет която със сигурност не е DDR1 както твърдите защото LE-1600 работи с DDR2. 

Съгласен съм с Кико, че подмяната е желателно да започне от захранването.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кажете с какъв бюджет разполагате за да ви се предложат адекватни варианти. 

Това дъно има смисъл единствено ако имате намерение да ползвате сегашната си памет която със сигурност не е DDR1 както твърдите защото LE-1600 работи с DDR2. 

Съгласен съм с Кико, че подмяната е желателно да започне от захранването.

Избрал съм това дъно защото искам да ползвам сегашните ми компоненти защото няма да купувам всичко заедно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дъното ми го дават за 29лв ново да го взема ли или...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ъпгрейд на подобна машина е финансово необоснован. Ползвай тази и извлечи от нея каквото дава.  Ако нямаш пари за нова машина, то сигурен съм, че ще намериш втора ръка на разумна цена. Не се занимавай с глупости. Ще ти костава, време, пари и известни ядове!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако на 100% е решен ъпгрейд на старата машина най-добре да стартираш с ново захранване.

Но като цяло по-добре да се вземе машина втора употреба, има доста добри варианти за не много пари.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

.....29лв ново......

Тия двете думи една до друга нема как да са верни.

Ето ти ново, но е леко 85лв. Предполагам и сам ще се сетиш или не е ново или човека те сваля. Ново за 29 лв НЕМА.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази конфигурация хубава ли е според вас?

Intel Core I5 750 2.67Ghz

4Gb RAM

Nvidia Geforce 9800Gt

640Gb HDD Western Digital

500W захранвне

Мен лично ме притеснява захранването защото е някакво куче марка.

Линк

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

4Gb RAM

Nvidia Geforce 9800Gt

500W захранвне

Линк

От тази конфигурация вземи само процесора, рамта, и евентуално дъното, ако продаващият ги дава на части. Зеления диск ще се скапе скоро и ще повлече нещо друго след себе си, захранването е китайско, а кутията - с горно разположение на захранването. Въпреки че не е толкова лоша, най-добрия избор за малко пари е CM N300 за 70 лв. и поне да знам, че имам хубава кутия. Все пак, ако я дава евтино, примерно за 20 лв., я вземи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

4Gb RAM

Nvidia Geforce 9800Gt

500W захранвне

Линк

Що питаш нас??? Ние не знаем с каква цел ще използваш!!!! Ако те устройва - бива, но тази цена, ако е вярна, то за втора употреба е твърде висока!!!! Цената посочена в линка ли е или имате уговорка за друго!?!?!?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Що питаш нас??? Ние не знаем с каква цел ще използваш!!!! Ако те устройва - бива, но тази цена, ако е вярна, то за втора употреба е твърде висока!!!! Цената посочена в линка ли е или имате уговорка за друго!?!?!?

Питам вас защото нямам много опит с тея работи. Ще се ползва за игри до колкото е възможно.Цената е 300 нямаме уговорка.

Мога да го питам да свали малко от цената

От тази конфигурация вземи само процесора, рамта, и евентуално дъното, ако продаващият ги дава на части. Зеления диск ще се скапе скоро и ще повлече нещо друго след себе си, захранването е китайско, а кутията - с горно разположение на захранването. Въпреки че не е толкова лоша, най-добрия избор за малко пари е CM N300 за 70 лв. и поне да знам, че имам хубава кутия. Все пак, ако я дава евтино, примерно за 20 лв., я вземи.

Ами захранване и  видеокарта? Мога да дам околко 300-350лв за всичко ако е възможно ми предложете нещо за тази скромна сума.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
ASUS H81M-E /1150 500GB SEAGATE 7200/6GB/16MB CM N200 BLACK /USB3 /NO PSU PSU FORTRON FSP300-60HCN G1820 2.7GHZ/2MB/LGA1150/BOX Обща стойност - 337.40 лв. с ДДС Такова е моето виждане. Дъното е базово, процесора е супер за тези пари, кутията и харда също. Захранването е с малък компромис, но ще ти свърши идеална работа. Само добавяш 4 гб рам втора ръка и за 350 лв. ще имаш нова машина. Едно ССД също ще стои добре, но ти си решаваш колко място ще ти трябва. Ако 60 гб те устройват - този корсар. Процесора обаче е супер, а и разликата между G1820 и G1830 е 20-30 лв., тъй че, е добра сделка. Разбира се, G3220 ще е по-добре, но и е 100 лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами видеокарта или със старата ще карам?Ако взема процесора,рамта и дъното от горния ми пост и взема някакво хубаво захранване.Ако е възможно ще карам с старата карта и кутия и по нататък да взема нови. Как мислите? Дали ще е по-добре от горепосочената конфигурация?

BTW Сега видях че обявата я няма :mad:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами видеокарта или със старата ще карам?Ако взема процесора,рамта и дъното от горния ми пост и взема някакво хубаво захранване.Ако е възможно ще карам с старата карта и кутия и по нататък да взема нови. Как мислите? Дали ще е по-добре от горепосочената конфигурация?

BTW Сега видях че обявата я няма :mad:

... Предложението за нова конфигурация е добро, макар и с вградена видеокарта. Все пак тя е два пъти по-бърза от сегашната ти.  За 300 лева толкова. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

... Предложението за нова конфигурация е добро, макар и с вградена видеокарта. Все пак тя е два пъти по-бърза от сегашната ти.  За 300 лева толкова. 

А дали няма да мога да карам с старото захранване?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А дали няма да мога да карам с старото захранване?

Ако вземеш нещо подобно на конфигурацията по-горе със Селерона, то тя ще бъде доста икономична. Вероятно може на първо време да се кара и със старото захранване, но е добре да се замислиш за ново.  И още нещо. Ако мислиш да вземаш добра видеокарта, тоя Селерон може да се окаже слаб. По-добро решение е Пентиум G3240, а още по-добро Athlon X4 750K, FX6300 или i3. Но ако си се навил на тая стара GTX560 Ti,  то ще ти трябва поне i3 или Athlon X4 750K. Естествено и ново захранване. Така, че може да подходиш по много начини. Примерно ако вземеш само интелското дъно и Селерона+RAM памет, след време видеокарта + захранване или първо захранване, а след това видеокарта, почти ще си завършил ъпгрейда. Не разбрах от темата, как е положението с харда. Но и него сигурно ще трябва да подменяш някой ден. След като завършиш всички тия неща, ти предстои най-важното - премахването на Селерона и замяната му с хубав процесор като i5. По-евтин и нисък клас не си заслужава. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако вземеш нещо подобно на конфигурацията по-горе със Селерона, то тя ще бъде доста икономична. Вероятно може на първо време да се кара и със старото захранване, но е добре да се замислиш за ново.  И още нещо. Ако мислиш да вземаш добра видеокарта, тоя Селерон може да се окаже слаб. По-добро решение е Пентиум G3240, а още по-добро Athlon X4 750K, FX6300 или i3. Но ако си се навил на тая стара GTX560 Ti,  то ще ти трябва поне i3 или Athlon X4 750K. Естествено и ново захранване. Така, че може да подходиш по много начини. Примерно ако вземеш само интелското дъно и Селерона+RAM памет, след време видеокарта + захранване или първо захранване, а след това видеокарта, почти ще си завършил ъпгрейда. Не разбрах от темата, как е положението с харда. Но и него сигурно ще трябва да подменяш някой ден. След като завършиш всички тия неща, ти предстои най-важното - премахването на Селерона и замяната му с хубав процесор като i5. По-евтин и нисък клас не си заслужава. 

AMD FX-6300 /3.5G/X6/BOX AM3+

BIOSTAR A960G+ AM3+

CORSAIR VS450 450W ATX EU Version

Обща стойност - 328.95 лв. с ДДС

Така добре ли е? Проблема е че няма видеокарта. Харда ще го сменям на по-късен етап.

Или това?

CORSAIR VS450 450W ATX EU Version

ATHLON X4 750K /BOX/FM2

BIOSTAR A55ML2 FM2 BULK

4GB DDR3 1600 GEIL /BULK

Обща стойност - 330.12 лв. с ДДС

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Intel Pentium G3420 има ли вградено видео?Ако да какво е?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Google says - Intel® HD Graphics  :rolleyes:

Това ми е ясно ама Intel HD Graphics 2000,3000,4000 колко?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това ми е ясно ама Intel HD Graphics 2000,3000,4000 колко?

Нищо особено не можеш да очакваш от вграденото видео на пентиум. Ако не играеш игри, ще ти свърши работа, но ако играеш, е задължително добавянето на дискретна видеокарта след време. Но ти сам ще усетиш дали ти стига, или не :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нищо особено не можеш да очакваш от вграденото видео на пентиум. Ако не играеш игри, ще ти свърши работа, но ако играеш, е задължително добавянето на дискретна видеокарта след време. Но ти сам ще усетиш дали ти стига, или не :)

Аз игри ще играя ама не новите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...