Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

luckyboy

Новини от света на Linux дистрибуциите.

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Най-мощният компютър в света вече ползва Убунту Линукс: http://news.softpedia.com/news/Ubuntu-Is-Now-Running-on-World-s-Fastest-Supercomputer-442733.shtml  :clown:

Редактирано от luckyboy (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-мощният компютър в света вече ползва Убунту Линукс: http://news.softpedia.com/news/Ubuntu-Is-Now-Running-on-World-s-Fastest-Supercomputer-442733.shtml  :clown:

Офтопик

Ииии не спряха се, да  го хвалят тва Ъбънтууу, къде ли нема да го пробутат вече?

В телефона, в телевизора, в колата, на руските METRO гари, на сървера, на най мощният компютър,  на десктоп компютър, на купен нов компютер, остана май само вибратор с него да направат :)

По темата!

Гурко да му е, нa сървера :shock11: .!!

Редактирано от ivoarch (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Linux Mint 17 RC “Qiana, базиран на Ubuntu 14.04 LTS, но с доста поmравени бъгове

Linux Mint MATE 17 RC x32bit: http://ftp.heanet.ie/pub/linuxmint.com/testing/linuxmint-17-mate-dvd-32bit-rc.iso

Tествах го на сериозен хардуер и не съм доволен. Тромаво, бъгаво, не знам дали е от минта или матето. Струва ми се, че версия 1.8 Мате е по тежка,от 1.6. Диск ютилито е направо изнервящо в новата си версия и дава грешки при форматиране на USB флаш, а иначе я форматира. Unetbootin забива, трансфер от хард към усб - много бавен. 

Редактирано от izen (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ОфтопикИиии не спряха се, да  го хвалят тва Ъбънтууу, къде ли нема да го пробутат вече?В телефона, в телевизора, в колата, на руските METRO гари, на сървера, на най мощният компютър,  на десктоп компютър, на купен нов компютер, остана май само вибратор с него да направат :). По темата!Гурко да му е, нa сървера :shock11: .!!

има защо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това няма да е въобще "чисто" Убунту.Повечето ако не всички такива супер компютри използват custom дистрибуции

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По темата!

Гурко да му е, нa сървера :shock11: .!!

И, какво му е на ubuntu-server ? 

Доста повече шокирани физиономии щеше да има, ако се ползваше друга дистрибуция, която няма приложение в тази област. 

Редактирано от cybercop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И, какво му е на ubuntu-server ? 

Доста повече шокирани физиономии щеше да има, ако се ползваше друга дистрибуция, която няма приложение в тази област. 

Не се впрягайте толкоз беше майтап!

Заради супер дупер компютарът :)

Иначе нищо му нема на Ъбънту, това е най добрата дистрибуция за начинаещи! :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не се впрягайте толкоз беше майтап!

Заради супер дупер компютарът :)

Иначе нищо му нема на Ъбънту, това е най добрата дистрибуция за начинаещи! :P

Ти, сериозно ли си мислиш, че Ubuntu е само за начинаещи ?

И, че с този суперкомпютър с инсталиран върху него ubuntu-server или някаква друга, създадена за тази цел на базата на ubuntu дистрибуция ще работят начинаещи.

И, изобщо, че с този суперкомпютър ще работят хора, които не знаят, какво да изберат.

Arch ли да изберат? И, глупави ли са всички администратори, че го избягват ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Май не носиш на майтапи :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако е майтап - нямам проблеми с носенето. 

Като се има предвид, каква е машината, изборът на дистрибуция е доста ограничен, ако се избягват фирмените дистрибуции.

1. Debian Stable

2. Ubuntu LTS

3. Бъдещата CENT OS. Настоящата версия вече е доста остаряла и не е сигурно, как ще се разбере с хардуера.

Това не е машина, на която да ползваш само уеб браузъра за фейсбук.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://distrowatch.com/?newsid=08478

Чакаме CENT OS.

Четох за XFS, че може да се променя размерът на клетките в зависимост от предпочитаният размер на файлове с които оперираме. Някой знае ли, как става това ?

Редактирано от cybercop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По едно време се бях навил да форматирам с нея. Привлече ме пъргавостта и, както и икономията на излишни опции при форматиране.

После прочетох следното във викито на Gentoo:

XFS is a filesystem with metadata journaling which comes with a robust feature-set and is optimized for scalability. XFS seems to be less forgiving to various hardware problems.

https://www.gentoo.org/doc/en/handbook/handbook-x86.xml?part=1&chap=4

Това ме накара да се разтърся и попаднах на постове, които твърдят че са загубили всички данни след неочаквано спиране на захранването и последваща проверка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма начин да не тествам CENT OS, когато излезе, но доста се колебая за файловата система. Прекалено дълго време съм бил на ext3/4 и досега съм доволен от нея.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма начин да не тествам CENT OS, когато излезе, но доста се колебая за файловата система. Прекалено дълго време съм бил на ext3/4 и досега съм доволен от нея.

Ще излезе след акoло, от 2 до 4 седмица можеби.

http://seven.centos.org/2014/06/congratulations-to-red-hat-for-rhel7/#comments

Относно за xfs щом е сложена default значи има защо, и едвали ще имаш проблеми с това.

Още за RH7: http://developerblog.redhat.com/2014/06/10/red-hat-enterprise-linux-7-now-generally-available/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз мисля, че Red Hat едва ли ще допуснат някоя проблемна файлова система за своята дистрибуция. Колкото да излизането - сигурен съм, че забавянето ще е най-много месец. Тъкмо през това време ще се видят предимствата и недостатъците на новата Red Hat.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Относно за xfs щом е сложена default значи има защо, и едвали ще имаш проблеми с това.

Има защо -  XFS е оптимизирана за многодискови масиви, което е търсена функционалност. Там където се ползва не им спира захранването изневиделица и сигурно поддържат резервни копия.  :)

И аз мисля, че Red Hat едва ли ще допуснат някоя проблемна файлова система за своята дистрибуция.

Тула им за проверка явно действа по-агресивно, това не я прави проблемна по принцип.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз пък, имам голямо желание да си поиграя с бсд портовете, и с това желязо DragonFly BSD.

Чувал съм сладки неща за него и HAMMER файловата система, лошото е, че не се препоръчва, ако се разполага с по малко от 10 гб свободно мястo, или поне така четох некъде.

Друго, има много яки програмки за терминала където в линукс не вървят на 100%, или изобщо ги нема.

Друго което ми харесва е, че не всеки втори го ползва, както е със модерните линукси ....

П.П И FreeBsd е добър вариант, има и добро инфо.

Едно е да имаш желание, друго е да те мързи :), и най лошото е да немаш, и хардуер за тези нещa.

Редактирано от ivoarch (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Новата версия на Минт няма кой знае какви подобрения,само малко визията и е различна .Аз лично не видях нещо по-различно,ъпгрейтнах в конзолата което отне един час,че и повече  ,за сравнение инсталирам с флашка точно за 10,38 минути.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://news.softpedia.com/news/MATE-1-8-Arrives-in-Debian-Repositories-446733.shtml

Първо погледнах датата, да не шега за 1-ви Април.

След това, погледнах в хранилищата.

И, се оказа вярно.

http://s19.postimg.org/4zu9y03eb/MDE.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ха, да интересно.Ето още какво ми направи впечатление:

"The next upcoming release of MATE (which will be the 1.10 series) will also have GTK3 support (if things go well!). During the last 6 months several people have worked on the provisioning of MATE packages in Debian. The initial workload has now been completed,” said the developers.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Излезе Ubuntu базирана мента с KDE.

http://distrowatch.com/?newsid=08491

Колкото до MATE - GTK 3 поддръжката се добавя във всяка тема, независимо от графичната среда. Надявам се, при излизането на Jessie да добавят и MATE в инсталационният източник. За целта, обаче трябва да бъде създаден мета пакет task-mate-desktop, който в момента не е наличен. Хубавото на тези пакети е, че когато останеш на черен екран не се чудиш, какво до инсталираш. В тях са включени дори свободните драйвъри за видеото.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе четох за PCLinuxOS че сте я класифицирали като най-близка за уиндоус ламерите, но нека покажа коя е наистина най-близка.

http://www.startos.org/ Последната версия като допълнение има и шибан английски освен китайския.

Арч с графичен инсталатор ?

Това не е арч, само работи с пакман, хранилищата са отделни и са много бедни на софтуер, чиста 64 битова система, на която не може да се стартират 32 битови (тъй като няма мултилиб)

Скоро и ние ще сме готови с нашата версия. До момента от алфа тестовете..

Публикувано изображение

Публикувано изображение

ПС: няма да е с унити, това е само мой експеримент, тъй като активно работя и в проекта унити генту.

Обновен контролен център, известяване в панела за налични актуализации на софтуера, графична инсталация, както на Системата така и на допълнителен софтуер, все по-добра поддръжка както за Домашни компютри така и за офис сървър и медийни центрове. А предлагаме и дистрибуциите Calculate Linux Scratch и Server Scratch за който има по-изтънчен вкус и иска сам да избира софтуера който използва без нищо излишно за него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...