Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Мойра

Положението в Украйна

Препоръчан отговор

Едно видео, съдържащо лъжи на Путин за Украйна. В него ще намериш и един от отговорите на своя въпрос - Генадий Тимченко.

Клипчето е дело на руснаци - Борис Немцов и Леонид Мартенюк.

https://www.youtube.com/watch?v=XaEN7wkcnhI#t=328

Преди да се опитваш, да правиш анализи, първо изгледай въпросните интервюта на Путин. Показани в този клип. И ще разбереш, защо дават само отделни фрази, е не целите изречения. Това му се вика, да изводиш от контекста. И по този начин, скъпа Нел, се прави манипулацията. А и си отговори, кой е Борис Немцов и Леонид Мартенюк.

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди да се опитваш, да правиш анализи, първо изгледай въпросните интервюта на Путин. Показани в този клип. И ще разбереш, защо дават само отделни фрази, е не целите изречения. Това му се вика, да изводиш от контекста. И по този начин, скъпа Нел, се прави манипулацията. А и си отговори, кой е Борис Немцов и Леонид Мартенюк.

Просто се опитваме да си отговорим на въпроса, кой си присвоява огромните руски държавни богатства. Би могъл да ни помогнеш, като дадеш алтернативни предложения.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз пък предлагам на модератора да отцепи всичките офтопици в отделна тема. Че някакви флудери объркаха Украйна с турското робство.

Подкрепям!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Знам кои са Немцов и Мартенюк.

И интервюто изгледах и няма как да се съглася с теб, че се вади от контекста.

За пример ще дам изречението, в което той казва, че украинското правителство е нелигитимно(лъжа) и продължава "... и въпреки това ние поддържаме връзка с тях на държавно ниво...(по памет)

Ако самият той оборва лъжата си, можеш да ме обвиниш в преднамереност, но той не само, че не я оборва, той заявява "въпреки това...".

Подкрепям!

И спама също! :D

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като си казал, че почиташ нашите възрожденци като светли личности, почиташ ли и светлата им омраза срещу руската политика на Балканите. 

...

Да се почита омраза (че даже и светла омраза) е глупаво, дори като израз. Но да, наясно съм с контрапозицията на Русия по отношение на българската верска, териториална и политическа независимост и цялост от края на 18 век до средата на 20 век. Като българин, няма как да одобрявам такава позиция.

А сред възрожденците ни е имало, както русофоби - така и русофили...

И аз, кака, празнувам всяка година на 2 август - фирмата, в която работя носи името "Илинден" :)

Питаш какви са, според скромното ми мнение - ами терористи, какин. Истината е, че са терористи.

...

Е как така бе Кака? Едните тероро-сепаратисти ги уважаваш и празнуваш, а другите са от лошите?

...

Правилно. При нас е добър, даже не бих го нарекъл сепаратизъм, а освободително движение, докато в Украйна, има нагло вмешателство и опит да се изземат незаконно територии.

...

Мда... Щом са нашите момчета - тогава е освободително движение. Ако обаче са от другия двор - тогава вече са нагли сепаратисти! Чудна позиция...

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мда... Щом са нашите момчета - тогава е освободително движение. Ако обаче са от другия двор - тогава вече са нагли сепаратисти! Чудна позиция...

Да. И много вярна. Съдейки от моята гледна точка, разбира се. Навсякъде досега в темата, изхождам лично от моята гледна точка, като преценявам, какви ще са моите ползи или пасиви от дадена ситуация.  Изхождайки също от моята гледна точка, съм против сепаратизма в Украйна и против руското вмешателство.

Какво ми е толкова странно в позицията, че чак се учудваш? М?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва да си отворим тема за Русия и за положението там - за да не оспамваме тази тема.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За пример ще дам изречението, в което той казва, че украинското правителство е нелигитимно(лъжа) и продължава "... и въпреки това ние поддържаме връзка с тях на държавно ниво...(по памет)

Ако самият той оборва лъжата си, можеш да ме обвиниш в преднамереност, но той не само, че не я оборва, той заявява "въпреки това...".

И спама също! :D

Не е лъжа Нел. Говори за правителството, дошло след преврата, насилствено. И не е избрано, чрез избори. ;)   Сегашното го признават, дошло е след избори. Схващаш ли разликата? Мисли Нел, и чак тогава говори. ;)

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да. И много вярна. Съдейки от моята гледна точка, разбира се. Навсякъде досега в темата, изхождам лично от моята гледна точка, като преценявам, какви ще са моите ползи или пасиви от дадена ситуация.  Изхождайки също от моята гледна точка, съм против сепаратизма в Украйна и против руското вмешателство.

Какво ми е толкова странно в позицията, че чак се учудваш? М?

Ми... Какво да и се чудя... Не особено принципна позиция... Но нито ще е първата - нито последната...

• Харесва ми 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз пък предлагам на модератора да отцепи всичките офтопици в отделна тема. Че някакви флудери объркаха Украйна с турското робство.

Припознайте ги сами http://bglog.net/BGLog/17983

Дълго време троленето се смятало за безобидно занимание на спорещите, игра на аргументи. Но във втората половина на 90-те се появи нова разновидност тролове, които имаха за цел целенасочено унищожаване на избрана конференция или новинарска група, което се постигаше с масивно заливане с безсмислени съобщения или публикации, не представляващи интерес за постоянните читатели. Обикновено, в момента, в който количеството на този спам превиши 75% от всички публикации, читателите се отписват и трафика във форума или групата започва да клони към нула.

Някои хора са объркали Празните приказки и темите с будизма и философстването с тази тема. Сега няма да се учудя ако алгор ми скочи,че пак съм го прескачал.

• Харесва ми 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми... Какво да и се чудя... Не особено принципна позиция... Но нито ще е първата - нито последната...

Кви принципи? И защо трябва да се оправдавам и да се чувствам, едва ли не виновен, че моите принципи се разминават или съвпадат с тези на някой друг?

Да не говорим, че в случая, моята позиция съвпада с тази на държавата в която живея, на общността в която членувам. Какво толкова има да се дъвчим? На един му харесва, а на друг не. Но както няколко пъти подчертах, сега ще го подчертая и визуално При демокрацията, тежи мнението на болшинството. Иначе си говорете, не ми пречи, не се и обиждам даже. Всеки има право да си изкаже мнението, именно защото сме деокрация. Докато в Русия, това не е позволено.Не беше позволено и в Украйна. И когато народа на Украйна се вдигна и свали проруския режим и поиска свобода и демокрация, същата тази Русия, се опитва да го зароби отново. Колко пъти да го обяснявам вече, едно и също, едно и също, едно и също.... не мога да разбера, този начин на общуване, в който трябва да се повтаря и постотва по различни начини едно и също....

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази бяла гъска трябва да се изявява в правилни теми.

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бе аз не му разбирам много, но според мен Мушкато-то и Благо са един и същи човек от два различни акаунта. Ако някои от модераторите има желание лесно може да го провери. Прекалено много съвпадение като начин на изразяване има в постовете на двата акаунта.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кви принципи? И защо трябва да се оправдавам и да се чувствам, едва ли не виновен, че моите принципи се разминават или съвпадат с тези на някой друг?

Да не говорим, че в случая, моята позиция съвпада с тази на държавата в която живея, на общността в която членувам. Какво толкова има да се дъвчим? На един му харесва, а на друг не. Но както няколко пъти подчертах, сега ще го подчертая и визуално При демокрацията, тежи мнението на болшинството. Иначе си говорете, не ми пречи, не се и обиждам даже. Всеки има право да си изкаже мнението, именно защото сме деокрация. Докато в Русия, това не е позволено.Не беше позволено и в Украйна. И когато народа на Украйна се вдигна и свали проруския режим и поиска свобода и демокрация, същата тази Русия, се опитва да го зароби отново. Колко пъти да го обяснявам вече, едно и също, едно и също, едно и също.... не мога да разбера, този начин на общуване, в който трябва да се повтаря и постотва по различни начини едно и също....

Ти пък... Чак пък виновен... Няма нужда... Те и хората от Крим, без да се чувстват виновни, демократично се възползваха от автономните си права, направиха си демократичен референдум и мнозинството реши, че не желаят повече да живеят в Украйна. Рекоха и отсекоха. Ето ся и другите дето им викат сепаратисти, воюват за правото си на национално самоопределение и етническа свобода. Ше видим в крайна сметка, кой докъде ще го докара...

Бе аз не му разбирам много, но според мен Мушкато-то и Благо са един и същи човек от два различни акаунта. Ако някои от модераторите има желание лесно може да го провери. Прекалено много съвпадение като начин на изразяване има в постовете на двата акаунта.

Пообъркал си се нещо!

Edit: Неволно допусната печатна грешка в думата "пообъркал", моля upili да ме извини...

Редактирано от darkterminal (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Спрете с личните нападки срещу някой, само защото не споделяте мнението му. Така не се води спор.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

. Ше видим в крайна сметка, кой докъде ще го докара...

Да, ще видим кой крив, кой прав, кой на булката брат :)

Побъркал си се нещо!

Тоз екземпляр, верно ли е съчинил подобна мисъл.....Ето за това говоря Дарко, когато липсват аргументи, започват лични обиди и нападки. Същия този, на който не мога да разчета заглавието, дали е дорасъл за демокрация? Дали знае, какво въобще означава тази дума, дали изобщо може да проумее, за какво изобщо става въпрос....Дали случайно не виждам мненията на такива?

Спрете с личните нападки срещу някой, само защото не споделяте мнението му. Така не се води спор.

Толкова може човека....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тия в Украйна, сами ще се избият скоро. Особено като не могат да контролират Десен сектор и другите подобни организации.

http://www.vesti.ru/doc.html?id=2381775

Хората от ДНР, усилено възстановяват електропреносната мрежа.

http://lifenews.ru/news/150368

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Курсът на украинската гривня продължи свободното си падане и централната банка се принуди да забрани валутната търговия. Това е поредният белег за тежкото икономическо положение на страната, която се приближава все по-близо до банкрута, посочва Ройтерс.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е лъжа Нел. Говори за правителството, дошло след преврата, насилствено. И не е избрано, чрез избори. ;)   Сегашното го признават, дошло е след избори. Схващаш ли разликата?

Върховната Рада е тази, която избира премиера в Украйна, а детутатите в Рада-та са напълно легитимни и именно те избират Яценюк за премиер и на временното правителство, а след изборите и на сегашното. Това ,че на г-н Путин не му харесва, не означава, че правителството е нелигитимно.

А за Харков, дето се намира в Новорусия... можеше и да бъде, ако бе с едно 150 км. по-наблизо...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Върховната Рада е тази, която избира премиера в Украйна, а детутатите в Рада-та са напълно легитимни и именно те избират Яценюк за премиер и на временното правителство, а след изборите и на сегашното. Това ,че на г-н Путин не му харесва, не означава, че правителството е нелигитимно.

А за Харков, дето се намира в Новорусия... можеше и да бъде, ако бе с едно 150 км. по-наблизо...

Нел, по-добре не говори, когато не разбираш. ;)  Имаше преврат, една партия я забраниха. Биха депутати, заплашваха ги. Радата беше обсадена, от въоръжените хора на Десен сектор. ;)  Но не смятам повече, да ти обяснявам. Явно ефект няма.

Та по темата. Ето как, Киев се отнася към своите войници. Не ги интересува. На летището в Донецк, новият терминал, спасители от ДНР, разчистват отломките, и вадят телата на загиналите украински войници. Наблизо се намира позиция на Националната гвардия, която обстрелва спасителите. Украинските военни, не дават писмени гаранции, че ще спрат обстрела. Защото не контролират националната гвардия и батальоните.

http://www.vesti.ru/videos/show/vid/636917/#/video/http%3A%2F%2Fplayer.rutv.ru%2Fiframe%2Fvideo%2Fid%2F1180979%2Fstart_zoom%2Ftrue%2FshowZoomBtn%2Ffalse%2Fsid%2Fvesti%2FisPlay%2Ftrue%2F%3Facc_video_id%3D636917

Редактирано от ghostBG86 (преглед на промените)
  • Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Китай дава на Украйна над 3млр. $ 

в същото време отказа предплащане за руския газопровод (путин ще трябва да инвестира сам).

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

в същото време отказа предплащане за руския газопровод (путин ще трябва да инвестира сам).

Россия и Китай уже имеют договоренность о торговле в рублях и юанях. ...Не им е нужен долара - те са съседи...  Няма такава китайска идея за подаръци към оглупялата Украйна!
  • Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нел, по-добре не говори, когато не разбираш. ;)  Имаше преврат, една партия я забраниха. Биха депутати, заплашваха ги. Радата беше обсадена, от въоръжените хора на Десен сектор. ;)  Но не смятам повече, да ти обяснявам. Явно ефект няма.

Какво точно обясняваш ?

Че вътрешните работи на Украйна са в компетенциите на негово величество Путин ли ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здрасти Добриле,

Да им дава. Тъкмо да си платят вересиите,че много са го закъсали горките. Ся ще изквичи Прасенко,че му спряли газа.   :D

Да не си объркал нещо темите  :P

Какво точно обясняваш ?

Че вътрешните работи на Украйна са в компетенциите на негово величество Путин ли ?

Естествено,че не. Но не са и работа на Обонго :ph34r:  а той пък нещо лани не спира да се меси.

Редактирано от nikssi (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Естествено,че не. Но не са и работа на Обонго :ph34r:  а той пък нещо лани не спира да се меси.

Що, да не би да е нахлул в Одеса, под предлог, че там живеят американци ?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.

• Добави ново...