Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Крадците ровят първо в котешките тоалетни :P

да нямаш опит а

:P

аз не само, че не си ги изтеглих, ами и вложих още... 1-2 дена преди суматохата...

а тъй, браво, да има още за изнасяне

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

да нямаш опит а

Доверих се на информацията в БЛИЦ :D

:lol6:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

давам идеи за скривалища само

а и ангорката ми нема тоалетна и никога не е имала - тя от бебче е научена у банята да си ходи

:D

пък и мойте пари са у джоба и банките на Батков нъл знаете

Без да се притеснявам и замислям, че ще трябва да изтърпя някакво наказание от ден, два, пет, седмица, месец или колкото е необходимо (или каквото прецени администрацията) и след като не мога сам официално да си наложа такова, защото форума няма такава опция, а и колегите от екипа не могат, с изключение на администрацията, се надявам да изпратиш доклад (а може да го направи и всеки, който види този мой пост, защото някои хора ще си умрат от кеф да го направят), който аз няма да докосна, изтрия или нещо такова (за което ще помоля и всички други модератори – да не го пипат), а можеш и да пишеш ЛС на Калин Карабойчев, с молба да ме накаже с цялата строгост на правилата, защото така е редно, като му покажеш този мой пост като причина, в който пост аз без да се замисля, защото повече просто не издържам, правейки го с абсолютно ясно съзнание без да съм под влияние на каквито и да било алкохолни вещества, каквито подчертавам, че в момента не съм употребил, ще кажа, че си абсолютна овца.

Редактирано от ostavime (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

викай ми такси, и как си щеш ми викай

:lol6:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

БГНЕС твърди:

Провежда се акция срещу провокатори на опашки пред банките

Службите имат точна информация, че в петък едни и същи лица са се редили многократно на опашки пред банки, без да имат влогове в съответната финансова институция

От тази сутрин се провежда масирана акция за задържането на десетки лица, които в петък участвали в създаването на опашки пред няколко банки в столицата. Това съобщиха източници от службите пред репортер на БГНЕС.

Съвместната акция е по нареждане на главния секретар на вътрешното министерство Светлозар Лазаров и на директора на ДАНС Владимир Писанчев.

Службите имат точна информация, че в петък едни и същи лица са се редили многократно на опашки пред банки, без да имат влогове в съответната финансова институция. Единственото нещо, което те са правили, като дойде техния ред, е да питат какъв е лихвеният процент и кога е удобно да си открият банкова сметка. Част от тях са повтаряли тези действия по няколко пъти в една и съща банка. Службите разполагат със записи от охранителните камери пред клоновете на банките, на които се виждат лицата на участващите в опашките хора.

От службите уточниха пред репортер на БГНЕС, че в тази акция са участвали и два сайта.

http://pressadaily.bg/publication/47414-%D0%9F%D1%80%D0%BE%D0%B2%D0%B5%D0%B6%D0%B4%D0%B0-%D1%81%D0%B5-%D0%B0%D0%BA%D1%86%D0%B8%D1%8F-%D1%81%D1%80%D0%B5%D1%89%D1%83-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B2%D0%BE%D0%BA%D0%B0%D1%82%D0%BE%D1%80%D0%B8-%D0%BD%D0%B0-%D0%BE%D0%BF%D0%B0%D1%88%D0%BA%D0%B8-%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%B4-%D0%B1%D0%B0%D0%BD%D0%BA%D0%B8%D1%82%D0%B5

Ще разберем дали се провежда или не се провежда, когато му дойде времето.

Хората, които са участвали в създаването на опашки не са се съобразили с факта, че навсякъде около и в банките има камери и не представлява никаква трудност да бъдат заловени и разпитани.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вместо да си биете клавиатурите, излезте и се почерпете с по една...хм, или с обща мелба. Да охладите страстите, а довечера заведете котката на разходка. Само да не чете на колегата жена му :whist:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вместо да си биете клавиатурите, излезте и се почерпете с по една...хм, или с обща мелба. Да охладите страстите, а довечера заведете котката на разходка. Само да не чете на колегата жена му :whist:

аз с пръчове скопени че и женени не излазям уе

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

а...скопени....

Ц! Ми не мисля, че е така.

Дали заглавието на темата отговаря на обстановката се питам. За времето когато е стартирана вероятно, ами сега?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ц! Ми не мисля, че е така.

Дали заглавието на темата отговаря на обстановката се питам. За времето когато е стартирана вероятно, ами сега?

мда, прав си, трябва да се актуализира заглавието че то много станаха

например

Банките в България - проблеми, източване, швейцарски фондове и други разни

ти какво заглавие ще предложиш

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Милен Велчев: Тройната коалиция имаше план за подобен сценарий
Каквото и да се е случило досега с банките, никой няма да загуби нито лев от влоговете си

В КТБ е обяснимо това, което стана, с оглед на различни случки. Повече отказвам да коментирам, защото няма да съм обективен като представител на ВТБ в България.
БНБ постъпи адекватно и предотврати по-големи сътресения. Това каза бившият министър на финансите в правителството на Симеон Сакскобургготски Милен Велчев в предаването "Всяка неделя" по Нова телевизия.

Няма много инструменти централната банка в подобна ситуация. Сега Законът за БНБ забранява тя да финансира търговски банки. За разлика на Федералния резерв на САЩ, където могат да се печатат колкото трябва пари, тук не е така. Паниката е основният източник на проблема, особено във втория случай. Прословутите смс-и не биха могли да притеснят една институция.

Паниката се създава от много фактори - от непремерено говорено на политици и от бездействие на политици. Политиците трябва да си мерят думите, категоричен е Велчев. Надявам се, че всички са си научили урока.

Каквото и да се е случило досега с банките, никой няма да загуби нито лев от влоговете си. Казвам това, защото съм сигурен в това. Единствените, които ще загубят нещо от парите си това са хората, които ще си прекратят срочните депозити и ще загубят лихвата си. Залагам репутацията си на тези твърдения.

В рамките на тройната коалиция сме обсъждали такова стечение на обстоятелствата и сме били на едно и също мнение, че не трябва да се допуска банка да фалира и вложител да загуби парите си. Ако това се случи би се загубило доверието към банките и доверието към правителството. Това не бяха разсъждения в конкретен случай, а по принцип какво да правим в бъдеще, ако се случи такова нещо. За щастие това не се случи. Знам, че имаше консенсус и съм убеден, че подобен консенсус има и сега. Никой сериозен политик няма да остави хората да преживеят събитията от '90-те години, коментира Милен Велчев.http://www.novini.bg...н-сценарий.html

Да се надяваме, че политиците вече ще си мерят думите, а ако не го направят, би означавало, че вършат престъпление.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Милен Велчев: Тройната коалиция имаше план за подобен сценарий

Божее Милен Велчев най-големия крадец

отврат

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

мда, прав си, трябва да се актуализира заглавието че то много станаха

например

Банките в България - проблеми, източване, швейцарски фондове и други разни

ти какво заглавие ще предложиш

Твоето предложение върши работа, засега..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Твоето предложение върши работа, засега..

благодаря за което

съответно със съответните тагове - към швейцарските банки да речем

да се върнем на поста на Мойра за Милен Велчев

ако  не сте запознати той и брат му Георги Велчев държат ВТБ, КТБ, БТК, ВЕБ и Газпромбанк

Задкулисие и гномите:

Милен Велчев и брат му Георги държат ВТБ, КТБ, БТК, ВЕБ и Газпромбанк

<ahttp://www.bulgaria-news.bg/explorer/articles/article80556/original.jpg' alt='Публикувано изображение' class='bbc_img' />

Т.е.:

Сенатори за санкции срещу съдействието на руските банки да помагат на сирийския режим да купуват оръжие и да водят гражданска война.

Четирима американски сенатори призоваха администрацията на САЩ да въведе санкции за няколко големи руски банки, свързани с финансиране на режима

Четирима американски сенатори призоваха администрацията на САЩ да въведе санкции за няколко големи руски банки, свързани с финансиране на режима на Асад в Сирия, съобщават руските медии днес.

Това съобщава Bulgaria-news от 18.09.2013.

В публикациите се посочват три банки – ВТБ (VTB Bank - втората по големина руска банка), която заедно с КТБ (Корпоративна търговска банка на Цветан Василев) е собственика на БТК, ВЕБ (Внешекономбанк) и Газпромбанк.

Писмото до американския финансов министър е подписано от сенаторите-демократи Ричард Блументал и Джин Шахин и рпубликанците Джон Корнин и Кели Айот.

Цитирана е и публикация на официалния сайт на сенатора Блументал от 13 септември, в която се посочва, че банки като "ВТБ, ВЕБ и Газпромбанк продължават бизнеса със Сирия, нарушавайки нееднократно режима на санкции, въведен от САЩ, Европейския съюз и ООН. Посочва се, че във ВТБ са личните средства на Асад.

Според сенаторите, съдействието на руските банки помага на сирийските власти да купуват оръжие и да водят гражданска война, пише РИА Новости. Сенаторите предлагат замразяване на активите на банките в САЩ и забрана за дейността им в страната, както и ограничаване на пътуванията на сътрудници на банките в САЩ.

А

Българският клон на ВТБ се управлява от бившия финансов министър в правителството на Сакскобургготски – Милен Велчев, брат му Георги Велчев и някогашният заместник на финансовия министър Красимир Катев.

В нашия портал отдавна са изнесени факти за Велчеви (ако има съмняващи се):

Бизнесът на клана "Велчеви" (10 August, 2009)

Българските юпита (мупита) от щата "Ню Джипси"  (03 Ноември 2010)

Банки, банки, банки, ... вкупом сключили сделка с дявола  (23 Март 2013)

Финансовата пица "Брейди-кънекшън" - трипълa Велчев-Орешарски-Дянков (12 January, 2013)

http://fascindoo.blog.bg/politika/2013/09/20/zadkulisie-i-gnomite-milen-velchev-i-brat-mu-georgi-dyrjat-v.1150469

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...никой няма да загуби нито лев от влоговете си

Паниката се създава от много фактори - от непремерено говорено на политици и от бездействие на политици. Политиците трябва да си мерят думите, категоричен е Велчев. Надявам се, че всички са си научили урока.

Да се надяваме, че политиците вече ще си мерят думите, а ако не го направят, би означавало, че вършат престъпление.

Идеята, според мен, никога не е била някой да загуби левовете от влоговете си. И политиците винаги са си мерели думите, поне що се отнася до така наречената "криза". Тя, така, както е изкуствено съдадена и стартирала с едно уж непремерено изказване на другаря Кутев, никога не е била, а и все още не е насочена към цялата банкова система, а си е активно мероприятие на тройната коалиция.

Малко хронология така, както я виждам аз: Москва ни съди за Белене; другарите от т.нар. правителство лъгаха месеци наред и криха сключвани ли са договори за "Южен поток" или не са; после стана ясно, че са, но твърдяха, че не са те, а фирмите, на които те с "конкурс" са възложили изпълнението, ама с които те нямали нищо общо - нонсенс; ЕС хвърли договорите за изпълнение срещу вентилатора и те се разсмърдяха; оказа се, че са лъгали Москва, че газопроводът ще се строи, пък ЕС, че няма да се строи; изскочи Мамин Делян; Москва заплашва да ни съди и за "Южен поток"; Делянчо и Цветан Василев се скарват през юни за договори, които са сключвани през януари и започват взаимно да се обвиняват, че са се поръчали; никой не е арестуван за клевета или лъжливо обвинение в опит за убийство; арестуват "убийци", без всъщност да е имало и опит за убийство - нонсенс; никой не е наказан за грандиозния гаф; КТБ на практика е национализирана; почват приказки и догадки; ПИБ също е поразклатена за парлама; електронни писма и SMS-и, получени само от клиенти на ПИБ (на "случан принцип") призовават за изтегляне на парите от влоговете в ПИБ; в петък банката спира работа в 15 часа и заявява, че в понеделник ще работи нормално; в събота следва спешна среща на разни величия от сферата на сигурността; Държавната агенция за национална сигурност арестува 5-6 души, като освободи първия от тях още на следващия ден; никой не наказа Кутев, нито Боко... и така нататък - продължението на сапунката следва.

КТБ се оказва с руски капитали, или поне част от тях. Мамин Делян и Цветан Василев имат доста общо с фирмите, които са щели да строят потока. Цветан Василев е управител на КТБ. Във всеки сериозен договор има клауза, че договорът може да бъде прекратен без заплащане на неустойки и право на претенции при наличие на форсмажорно обстоятелство, например спиране на финансирането...

Това е моята логика. Може и да бъркам, разбира се, не знам кой какво крои. Ама е единственото логично обяснение (поне за мен) на това, която се случва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малии, колко много банки. Представям си, аз ако ги имах, щях да изпера cinquecento miliardi di dollari

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За кой ли път се чудя, как не вярвате на американски сенатори, когато ви убеждават, че няма проблеми при добива на шистов газ, и как им вярвате, когато изнасят факти за проблеми със собственост на банки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За кой ли път се чудя, как не вярвате на американски сенатори, когато ви убеждават, че няма проблеми при добива на шистов газ, и как им вярвате, когато изнасят факти за проблеми със собственост на банки

е как що - ние шистов газ не ядем

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като гледам повечето от постовете (включително и моите) са срещу банките, което значи, че дестабилизират и клатят банковата система. Според подетата кампания от държавните органи в тази насока, всеки може да очаква посещение от съотвентните органи и да бъде прибран на сигурно място поне за 24 часа. Споделям скромният си опит от подготовката за такава среща. Нагласил съм кафеварката (за 12 кафета), жената забърка кексче, инструктирал съм детето как да посрещне най-любезно маскираните полицаи на входната врата и залепих надпис - да не ме безпокоят след 22 часа, а да заповядат на следващият ден. С което се надявам да вляза в историята като велик дестабилизатор на държавата,банките,Евросъюза и цялото Земно кълбо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

@ Ken Верно, и при двете дейности може да се случват локални трусове(п.п.: веднъж на  около 44г. (п.п 2: средно на 39 години - изчислено!) е нещо по-глобално, за да се окрадат запасите на стадото...1929; 1973; 2007 . Явно паричният модел в капитализма не издържа и пропуска твърде много пари към обикновените люде, което не отърва на богаташите и се налага да си ги приберат...някак.) Но е много по-сигурно наличието замърсяване и оцапване с добиваният продукт, или поради технологични особености на производството.

Редактирано от sliderum (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малии, колко много банки. Представям си, аз ако ги имах, щях да изпера cinquecento miliardi di dollari

много нъл, не мож им запомни имената

представяш ли си ти то и тва не лесно - лягаш си нощем и не можеш да заспиш и почваш да броиш овце пардон банки ВТБ, КТБ, БТК, ВЕБ

Като гледам повечето от постовете (включително и моите) са срещу банките, което значи, че дестабилизират и клатят банковата система. Според подетата кампания от държавните органи в тази насока, всеки може да очаква посещение от съотвентните органи и да бъде прибран на сигурно място поне за 24 часа. Споделям скромният си опит от подготовката за такава среща. Нагласил съм кафеварката (за 12 кафета), жената забърка кексче, инструктирал съм детето как да посрещне най-любезно маскираните полицаи на входната врата и залепих надпис - да не ме безпокоят след 22 часа, а да заповядат на следващият ден. С което се надявам да вляза в историята като велик дестабилизатор на държавата,банките,Евросъюза и цялото Земно кълбо.

хаха дубре

изискванията ми са да има Корел че треба се работи

и Уискас за писата

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

е как що - ние шистов газ не ядем

Да ви се не види и егоизма !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да ви се не види и егоизма !

не искаме да им дадем ли

че малко ли им дадохме

:ohmy:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Румен Петков: Да арестуват главния прокурор за банковата паника

МВР, ДАНС и прокуратурата действат като функция на един човек

Трябва да отидат и да арестуват главния прокурор. Кой е човекът, който създаде паниката първоначално около КТБ? Главният прокурор – той прати 13 прокурори там. Това остро и нестандартно изказване направи бившият вътрешен министър и фактор в новата формация АБВ Румен Петков. 

Според юристи обаче то няма правна стойност, защото по Конституция никой не може да контролира главния прокурор, още по-малко да извърши ареста му.

По думите на Петков главният прокурор, вицепремиерът и министър на вътрешните работи Цветлин Йовчев и шефът на ДАНС Писанчев се държат като инструменти на един и същи човек, намеквайки за депутата на ДПС Делян Пеевски. Бившият МВР шеф припомни, че по заповед на Цацаров прокурори влязоха в банката, услужливо бяха извикани медиите, а два часа цяла България гледаше излъчвания какво се случва във финансовата институция. После скромно беше отбелязано, че не са били в банката, а във фирми, свързани с нея. Тук съучастници са и БНБ, извън всякакво съмнение, с мълчанието си, в първите часове и дни, смята политикът.

Той настоява държавата да отговори дали е теглила парите на свои фирми от КТБ

Иван Костов го каза ясно – ако държавата е теглила, то тя е авторът на покушението срещу банката. И този от държавата, който си го е позволил, трябва да бъде поставен по удара на Закона за банките, настоява човекът на Георги Първанов.

Оттук

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

е тва не е истина баси

баси психозата, уверих се лично преди малко и не само аз

мислехме да пием по бира навън и в трите открити биропияницивременнилетни кат турили по един телевизор де новини ми предава за банки дуднат

на Слатина им заритахме вратата и ги оставихме с телевизора

да си слушат

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Румен Петков: Да арестуват главния прокурор за банковата паника

Оттук

Още една версия...

Какво става в бедната ни държавица?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...