Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

E то това се очакваше. Вече никой не взема законно пари на ръка, а всичко минава през банки. Това е доста апетитна хапка, нали? Но тук не съм съгласен с едно мнение а именно, че като хукнели хората да теглят, банката умирала. Е колко да тегли човек с 500 или 1000 лева месечна заплата при положение, че и тия 1000 лева свършват преди края на месеца? Те така и така си теглят парите за максимум месец. Малко са тия, дето спестяват. Много хора още имат големи задължения от времената преди 2009 година. те и да искат, няма какво да теглят. По-скоро могат да решат, че не трябва да внасят вноски в тия смутни времена. Не, тук 800 милиона или милиард не се теглят от хора с 1000 лева заплати. Те се теглят от хора, които знаят, че трябва да теглят. А кои са тия хора? Във всеки случай повечето от тях са същите, които през последните 4-5 години ограбиха други хора - техните роби, като не им платиха заплати, като спечелиха на техен гръб от лихви при забавени изплащания на заплати, като фалираха по 1-2 пъти фирмите  си и отнесоха парите. Същите тия хора сега теглят, с надеждата да падне борда, а те през това време да са се нагушили с доларчета. После пак обратно и хоп, застраховката за женитба се стопила и с нея се купуват едни чехли от пазарЯ. Това чака 90% от българското население, ако плановете за сриване на борда успеят. А има много големи изгледи да успеят, защото нямаме парламент, имаме някакво правителство, което не смее нищо да предприеме вече, имаме и много слаб президент със сабути гащи пред Обама и имаме слаби американци, към които сме се присламчили. Но ако погледнем историята ще видим, че с който сме се хванали за ръчичка, е претърпявал тотален крах. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Който подпали чергата с КТБ сега трябва цялата сметка да плати!

"Наказателен кодексГлава първаПРЕСТЪПЛЕНИЯ ПРОТИВ РЕПУБЛИКАТАРаздел IIIДиверсия и вредителствоЧл. 107. Който с цел да отслаби властта или да й създаде затруднения разстройва или подравя промишлеността, транспорта, селското стопанство, паричната и кредитната система, други стопански отрасли или отделни стопански предприятия, като използува държавни учреждения, стопански предприятия или обществени организации, като възпрепятствува тяхната дейност, или като не изпълнява възложените му важни стопански задачи, се наказва за вредителство с лишаване от свобода от три до десет години, а в особено тежки случаи - с лишаване от свобода от пет до петнадесет години." 

Дано намерят виновните!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, май БНТ потвърди моята версия за случая :) Вече почнах да се гордея с моите съграждани, опитващи се да си решат финансовите проблеми, след като ограбиха моите и на хиляди други парите, дължани за заплати. А дано хванат и още тарикати, дето ни дължат пари. И пак кажете, че пиша глупости. Не, просто виждам истината преди всички вас, 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гледах мача. БНТ какво са излъчили?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Това е последната информация за ПИБ:

http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=4163984

Редактирано от Мойра (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колко точно е казано от някой: Банка се фалира с вестник. Ама у нас помагат и политиците, интернет и т.н. Най-вече, неграмотният и глупав народ. Овча история. 

Толкова ли не може да излязат и да успокоят хората с 2 думи. Министър, премиер и разни други. Да кажат с 2 думи, че това са глупости. Че борда не е свързан с частни банки и още куп неща. Че в банките могат за няколко дни да се налеят около 6-7 млрд, пък нека хората ги теглят. Те всъщност може би не ги техлят, а повечето са трансфери в други банки. Направо не ми се говори, а и Бойко Борисов, милиардите за нищо ги няма. 5-6 млрд. Да ни дадат. Ама 5 ли да са, 6 ли да са... за него е все тая. И той къде се бута, от всичко разбира. Зле та зле. Фа го съдят и него. 

Дано хората се вразумят. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е мача нали е по БНТ? 

Колко точно е казано от някой: Банка се фалира с вестник. Ама у нас помагат и политиците, интернет и т.н. Най-вече, неграмотният и глупав народ. Овча история. 

Толкова ли не може да излязат и да успокоят хората с 2 думи. Министър, премиер и разни други. Да кажат с 2 думи, че това са глупости. Че борда не е свързан с частни банки и още куп неща. Че в банките могат за няколко дни да се налеят около 6-7 млрд, пък нека хората ги теглят. Те всъщност може би не ги техлят, а повечето са трансфери в други банки. Направо не ми се говори, а и Бойко Борисов, милиардите за нищо ги няма. 5-6 млрд. Да ни дадат. Ама 5 ли да са, 6 ли да са... за него е все тая. И той къде се бута, от всичко разбира. Зле та зле. Фа го съдят и него. 

Дано хората се вразумят. 

Това с успокояването няма да стане. Излезе ли някой да успокоява, значи нещо не му е чиста работата. 2008 година нямаше никаква криза. но се почнаха едни писания септември месец по вестниците и говорене по телевизията, как Америка я застигнала криза. Само след месец и в България почнаха да се "надяват" на тая криза, като почнаха да замразяват и намаляват заплати. Е, това наистина доведе до криза. Всички спряха да купуват, защото след като веднъж са замразили и намалили заплатите, по-добре да се кътат пари, че току виж 1997 година се върнала. 1997 баш не се върна, но ни разказаха играта тия, дето и сега искат да ни я разкажат. щатите за 1-2 години излязоха от кризата, ние 6 години след това, все още потъваме и аха да изплаваме, ето ти банките пак на ред :) В България имам чувството, че ако спрат далаверите, половината "бизнесмени" ще фалират. Затова и се поддържа изкуствено напрежение. Оня ден бе избори, след това неправомерни назначения и протести, днес са на ход банките и пак изборите. напрежение, което води само до едно нещо - народа си стои беден, продължавайки да обеднява. Паричките няма как да се изпарят. И те като в казармата само сменят притежателя си.  Бих го нарекъл "кражба", но както и в казармата, " кражба е мръсна думичка, а и всичко си е полузаконно. Няма как да обвиниш някой че те краде, след акто вади черно на бяло закона и ти казва, че ти си в грешка. Не съм много набожен, но ще кажа - Бог да ни е на помощ!

Редактирано от Кико (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е последната информация за ПИБ:http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=4163984

Това с "Чикагото" е виц като за световно!И да - още ще търсят връзката, щото нищо не им ясно или прикриват някого...Да дадат обяснение как се изпращат стотици SMS-и на неслучаен прицип! Това е информация взета от банката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това с "Чикагото" е виц като за световно!И да - още ще търсят връзката, щото нищо не им ясно или прикриват някого...Да дадат обяснение как се изпращат стотици SMS-и на неслучаен прицип! Това е информация взета от банката.

Според мен не е толкова важно час по-скоро да разберем кой и защо атакува банките, по-важно е хората да разберат, че психозата е създадена умишлено и че опасност за влоговете им не съществува.

"В България има много съмнителни лица по върховете"
Стив Ханке: Ситуацията в КТБ е дело на вложител, който контролира медиите
"Няма риск за валутния борд в България"

Ханке коментира и ситуацията в КТБ: ”Тук има специален контекст – две от основните действащи лица са известни със особената си репутация. Мога да направя следната аналогия – единият от играчите всъщност влезе в залата на претъпкан театър, след като си е купил билет за представлението. А няма закон, който да му забрани да си купи билет. И след като е влязъл в пълната зала, внезапно той започва да крещи, че има пожар. Настъпва паника и всеки се опитва да излезе от театъра колкото се може по-бързо. Точно това се случи в България. Въпросният вложител, който контролира голяма част от медиите в България, ги използва за да извика ”пожар“ в залата!  Всички по света знаят кои са тези хора и знаят, че има големи въпросителни относно тяхната почтеност”.

Цялата статия

Редактирано от Мойра (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
по-важно е хората да разберат, че психозата е създадена умишлено и че опасност за влоговете им не съществува.

не вярвам

ти няма ли да отидеш да си изтеглиш парите

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не вярвам

Естествено, че няма. Що за въпрос?! (знам, че не питаш мен). 

От такива като теб се създава паниката. Нищо не разбиращи, но слушащи тоя и оня. 

Като ги изтеглиш какво ще ги правиш? Под дюшека ли? Сега ще настане рай за битовата престъпност. 

Хора, четете и мислете, когато не разбирате. От самите вас се създава паниката и само вие можете да фалирате дадена банка, никой друг. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мен пък не ме е еня вече. Няма да тегля, щото няма какво. Парите ми и на близките роднини, събирани цял живот изгоряха при фалитите по костово време и от тогава не се е случвало да се събира достатъчно пачка, че да реша че има смисъл да влагам по сметка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От такива като теб се създава паниката. Нищо не разбиращи, но слушащи тоя и оня. 

Като ги изтеглиш какво ще ги правиш? Под дюшека ли? Сега ще настане рай за битовата престъпност. 

Хора, четете и мислете, когато не разбирате. От самите вас се създава паниката и само вие можете да фалирате дадена банка, никой друг. 

у тоалетната на ангорката ша ги заровя

:D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нямам като Вежди Р. милиони в тази банка, нямам и една стотинка дори в нея. Обаче Иван К. си ги изтегли, още преди да се раздуха всичко това. Преди години фалираха HVB и Пощенска Банка, тогава нямаше такава гласност. Но хората си изтеглиха парите, най-вече от заплати, които бяха 200-300 лв. и не както сега 800-1000 лв. Та фалирането на банката не става от нейните вложители, а от тези които имат достъп в управлението и до парите, които си крадат на поразия. *** 

Редактирано от ostavime
НК чл. 107 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Естествено, че не са розови. И как да са, когато заблудени калинки изтеглиха или прехвърлиха 800 млн. за един ден само заради слух. 

Ей на, в тоалетната ще ги скрият и съм сигурен, че ще го направи това. Там са на много сигурно място, няма що. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Толкова е крадено, че парите от гаранционният фонд няма да стигнат и започват едни призиви от типа - за Бога братя не теглете парите си. Та нещата хич не са розови с тази банка, ами са си доста черни.

И кое е черното???Всичките ми пари са в КТБ и изведнъж останах без средства, но няма да ги изтегля, защото имам акъл в главата. А подобни глупости дето говориш само водят до разклащането на банковата система. Нека икономист човек ти го каже.Има и още нещо, от Наказателният кодекс, член 107:

Чл. 107. Който с цел да отслаби властта или да й създаде затруднения разстройва или подравя промишлеността, транспорта, селското стопанство, паричната и кредитната система, други стопански отрасли или отделни стопански предприятия, като използува държавни учреждения, стопански предприятия или обществени организации, като възпрепятствува тяхната дейност, или като не изпълнява възложените му важни стопански задачи, се наказва за вредителство с лишаване от свобода от три до десет години, а в особено тежки случаи - с лишаване от свобода от пет до петнадесет години.

Обясни ми сега на какъв принцип твърдиш, че всичко е толкова "черно". Защото аз мога да се обоснова, че имаме една от най-стабилните икономи в Европа.- Спрямо европейските директиви за капиталова адекватност ( Базел II ) банките са длъжни да поддържат коефициент капиталова адекватност от 8%. В България средният коефициент на банките е 12%. най-просто казано "много сме си добре"- Следващият важен коефициент е този на ликвидността - той измерва съотношението между активи, които могат да бъдат трансформирани бързо в пари към общия брой пасиви на банката. Средният коефициент на българската банкова система е около или над 25%, което също е много добър показател- Всъщност нека погледнем ПИБ, устояха на на това безумно овчедушие на простият бъгларин!!!- Колкото и да ми е неприятен поредният облигациопнен заем, той да се емитира с доходност от 3,05% си е доста голямо постижение и знак за стабилна икономика!Само хората са способни да си плюят сами на спокойствието и да се прецакат, като прецакт и всички покрай тях, че и цялата държава и финансова система.Всичко си ни е наред, не си теглете парите, спете спокойно!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://www.youtube.com/watch?v=sVw52YJ4N2M 

Всички по света знаят кои са тези хора и знаят, че има големи въпросителни относно тяхната почтеност”.

Цветан Василев е придобил КТБ с помощта на Иван Костов - Командира  В началото на операцията по придобиването на КТБ са участвали 10 офшорни купувачи, а цялата цена по сделката, възлизаща на стойност 12.8 млн. лв. е била платена с кредит, изтеглен от ПИБ (Първа инвестиционна банка), където са били заложени акциите на КТБ. Ето защо според мен се атакуват имено тези 2 банки. Бизнесмен със скандални разкрития за Цветан Василев   Очаква се БНБ да налее пари в ПИБ

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И кое е черното???Всичките ми пари са в КТБ и изведнъж останах без средства, но няма да ги изтегля, защото имам акъл в главата. А подобни глупости дето говориш само водят до разклащането на банковата система. Нека икономист човек ти го каже. 

Ти си младо момче и не помниш времената на фалити на банки, в които отиваш със спестовната си книжка да си получиш парите кътани с години. Излизат насреща ти трима юначаги, единият ти взема книжката, а другите двама те изхвърлят най-културно на улицата и въпроса е приключен двустранно. Не ти го пожелавам да ти се случи това, но това са преживени неща. Ако и ти ги преживееш, едва ли ще мислиш по сегашният начин и едва ли ще ти е до Евродирективи. Относно облигационният заем - и там си далеч от истината, защото ясно знаеш кой го емитира. Между другото още имам държавни облигации още от 50-те години, когато държавата и икономиката са цъфтели и все още не са изплатени.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ей на, в тоалетната ще ги скрият и съм сигурен, че ще го направи това. Там са на много сигурно място, няма що. 

давам идеи за скривалища само

а и ангорката ми нема тоалетна и никога не е имала - тя от бебче е научена у банята да си ходи

пък и мойте пари са у джоба и банките на Батков нъл знаете

Ти си младо момче и не помниш времената на фалити на банки, в които отиваш със спестовната си книжка да си получиш парите кътани с години

той не помни, но аз помня

нашите се редиха на опашка на смени пред ДСК и успяха в последния момент да ги изтеглят парите

но много изгоряха знам

:(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами аз не случайно по-горе споменах за застраховка "женитба". Имах две такива и трябваше да взема 2000 лева. Взех от двете по 35 лева и нещата се оправиха. В ДЗИ   се изсмяха на баща ми, лека му пръст, с който ходих да тегля парите, след като той поиска обяснение защо вземаме 35 лева. А знаете ли какво каза служителката? Още го помня и няма да забравя никога - ами господине, вие какво искате? Внесли сте 1 лев, а вземате 35!  Тогава тъкмо бяха сменили парите и хилядарката стана левче. Та така. Тая застраховка бе от дядо ми, който 18 години ми е внасял по десетина лева от заплатата си всеки месец. А 10 лева през седемдесетте и осемдесетте години се сещате колко бяха, при 80-100 лева заплати. накрая ни се изсмяха икономистите в банката, дето тук ги хвалите колко си разбирали от работата. Ами явно си разбират, щом ми дават 40-50 пъти по-малко пари, отколкото бих взел по бай-Тошово време. 

Така, че разни глупости като ликвидност, си ги запазете за часовете по икономика. Ако наистина това бе така, както казвате, досега в България нямаше да има бедни хора. Щеше да има бедност само от мързеливост, каквато има навсякъде по света. Но не инженери и доктори да карат таксита ( поне навремето всички с това се занимаваха). Икономиката в България и в частност в целия свят е сбъркана. Тя се управлява от едни човечета, на които не им пука за други човечета. каквито и бисери да ръсите за ликвидността, фактите говорят сами за себе си. Всъщност, докато има валутен борд( а такъв може вечно да има), то парите ни са в безопасност. Опасно става, ако някой изведнъж реши да сваля борда. Имаше и такива идеи преди години, макар скоро да не съм засичал такива изказвания. Тия защо по член 107 не ги вкараха в пандиза? 

Между другото, като споменахте закона, сетете се и какво пише в закона - работника и работодателя са равностойни. Заплати се плащат до края на следващия месец. Никъде в закона не пише, че фирмите трябва да фалират, като по тоя начин завличат всички, които работят или имат икономически отношения с тях. Никъде в закона не пише, че като фалира една фирма, собственика може да създаде нова на мястото на старата. А това е масов случй в България. Отново се отвлича вниманието на хората с глупости, тоя път свързани с банки и есемеси. А всъщност проблемът е такъв, какъвто бе и през 2009 година - некоректни и лъжливи работодатели. Ама работодатели е хубава думичка, защото за работа се плаща. В нашия случай по-правилно е да се каже - робовладелци, защото робовладелеца не плаща на роба. Изобщо, цялата ни лексика е сбъркана. 

Редактирано от Кико (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://www.youtube.com/watch?v=sVw52YJ4N2M 

Цветан Василев е придобил КТБ с помощта на Иван Костов - Командира  В началото на операцията по придобиването на КТБ са участвали 10 офшорни купувачи, а цялата цена по сделката, възлизаща на стойност 12.8 млн. лв. е била платена с кредит, изтеглен от ПИБ (Първа инвестиционна банка), където са били заложени акциите на КТБ. Ето защо според мен се атакуват имено тези 2 банки. Бизнесмен със скандални разкрития за Цветан Василев   Очаква се БНБ да налее пари в ПИБ

Антон Тодоров показва как е възникнала банката и представя документ за това. - ей тук.

Корпоративна търговска банка е наследник на българо-съветско инвестиционно дружество, създадено през 1988 година. До 1994 година то съществува като „Булсофт инвест“. КТБ е създадена през май 1994 година като наследник на „Булсофт инвест“.

„Не бива да се дрънкат глупости от рода на това, че КТБ била банката на Доган. Да кажеш, че КТБ е банката на Доган, е вопиюща глупост“.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А всъщност проблемът е такъв, какъвто бе и през 2009 година - некоректни и лъжливи работодатели. Ама работодатели е хубава думичка, защото за работа се плаща. В нашия случай по-правилно е да се каже - робовладелци, защото робовладелеца не плаща на роба. Изобщо, цялата ни лексика е сбъркана. 

дава ти да работиш - но не ти плаща

:(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не вярвам

Не, няма да ги тегля.

у тоалетната на ангорката ша ги заровя

Крадците ровят първо в котешките тоалетни :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не вярвам

аз не само, че не си ги изтеглих, ами и вложих още... 1-2 дена преди суматохата...

Редактирано от the professor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...