Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Всичко за продуктите на Comodo - Internet Security, Antivirus и др.

Препоръчан отговор

Напълно си прав, обаче доста е дразнещо почти 2 месеца да не могат още да оправят бъговете. При това са мацнали бъгавия билд на сайта си. Как може Comodo Cleaning Essentials да се изтегля в грешна папка и да не може да се инсталира. И това да не го пачнат 2 месеца ?!?! Недостиг на кадри или вече толкова си могат?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 990
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

То не, че някои още ползва CCE. Той и преди, когато работеше беше опасен (особено ако се променят настройките му за сканиране на MBR модификации...после правеше системата незареждаща). То като цяло и антивирусната им не струва според мен. То затова сигурно изоставиха и cloud AV версията си. Да я премахнат изцяло и да се концентрират върху още по-добри sandbox, hips, firewall и cloud. Гледам, че в новата бета в changelog-a има подобрена защита на папките. Това вече ми допада като промяна. Може би ще даде допълнителна защита срещу ransomware.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да, антивирусната им е пълна трагедия. Биха направили добър маньовър, ако закупят някой енджин на известна антивирусна компания, както  са направили някои от по посредствените продукти за сигурност. А най добрия вариант, според мене е, да се обединят Комодо и Касперски в една компания, но ФБР няма да разреши такъв сценарий.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 часа, Станислав Маринов написа:

Как може Comodo Cleaning Essentials да се изтегля в грешна папка и да не може да се инсталира.

Сега видях, че са го оправили още в бета 1. Тествано и вече CCE стартира на бета 2.

Цитат

Hi All,

We are pleased to announce that Comodo Internet Security 2019 v12.2.0.6938 Beta 1 is now available for download and testing.

Setup Details:
In order to install online setups, please ensure you have following entries in Windows hosts (c:/windows/system32/drivers/etc/hosts) file:

Code: [Select]
178.255.86.194 download.comodo.com
178.255.86.194 www.download.comodo.com

Comodo Internet Security 2019 64 bit:
http://178.255.86.194/cis/download/installs/7050/web/cispremium_installer.exe

Size: 5.5M ( 5711080 )
MD5: a1ac7bb249202c920a14304e42de73c9
SHA1: c7b40fcd61ec9c3d1431a7e2448fe7507ffb69c0

Fixed:
- Defect preventing correct uninstall related to folder protection.
- Installation issues with Kill Switch and CCE installation problem.
- Defect causing intermittent freezing.

- Fixed:
- Improved folder protection.

- Known Issues:
- Folder protection becomes disabled after installing CCE or Kill Switch but will become enabled again after a reboot.

We're releasing this before all issues are fixed to get feedback about the freezing issues reported in 6918.

Please give your valuable feedback! http://forums.comodo.com/Smileys/default/thumbup.gif

Thanks,
Shane

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 месеца по-късно...

След 4 месеца трепетно очакване дойдоха благи вести от Ню Джърси. В четвъртък пускат кандидат релийза, вероятно след нови 4, релийза.

098ae22cf82bdd9eb749fb5379d6a7633eee607a4bc46dfa40aa661b00e77d03.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

https://malwaretips.com/threads/comodo-internet-security-or-lack-of-such.98732/page-7#post-862981

"My feedback on Comodo has generated quite a lot of comments here, as well as in other forums, where people have literally burst in flames.

I have been criticised over the way I've tested Comodo (on a system that's normally used for malware and anti-malware testing).
It is important to note that I have always tested all other AVs on the very same system and NONE of them has caused the same issues that Comodo did. However, I can see that there is some ongoing work at the moment and bugs are getting fixed...

People also keep saying "We know their AV is the worst, it's a preventive tool". ...
YES, Comodo does offer great prevention of malware. I've criticised the package for
1. ) Totally ruining the user's comfort with system freezing and slowdowns and
2.) The package DOES offer great malware prevention, but everything and all benefits just end there, where other companies offer a lot more.

Due to the reasons mentioned above, and because no software package is perfect, I will re-test Comodo (only as a malware prevention tool) and post updated feedback."

Дано този пост ви се стори задоволителен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 1.03.2020 г. в 6:58, BVLon написа:

https://malwaretips.com/threads/comodo-internet-security-or-lack-of-such.98732/page-7#post-862981

"My feedback on Comodo has generated quite a lot of comments here, as well as in other forums, where people have literally burst in flames.

I have been criticised over the way I've tested Comodo (on a system that's normally used for malware and anti-malware testing).
It is important to note that I have always tested all other AVs on the very same system and NONE of them has caused the same issues that Comodo did. However, I can see that there is some ongoing work at the moment and bugs are getting fixed...

People also keep saying "We know their AV is the worst, it's a preventive tool". ...
YES, Comodo does offer great prevention of malware. I've criticised the package for
1. ) Totally ruining the user's comfort with system freezing and slowdowns and
2.) The package DOES offer great malware prevention, but everything and all benefits just end there, where other companies offer a lot more.

Due to the reasons mentioned above, and because no software package is perfect, I will re-test Comodo (only as a malware prevention tool) and post updated feedback."

Дано този пост ви се стори задоволителен.

Ми не съм задоволен.

Не всички знаем езици.

Комодо предлагаха и VPN без пари също

https://help.comodo.com/topic-83-1-158-1303-how-to-set-up-comodo-trustconnect-on-windows.html##Download and Install the TrustConnect Windows Client

Значи пълна виртуализация и VPN са достатъчни за мен! 

Че имаха малко лоша репутация не го отричам!

Аз и без това в следващото си видео ще покажа какво ползвам аз

https://protonvpn.com

Средна скорост и три държави без пари

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Безплатната стена на Комодо работи много  по-добре от  CIS  Premium Free - няма ги грешките, сложните сработвания и фалшивите тревоги на антивируса.  Озадачаващо.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Comodo Internet Security 2020 v12.2.2.7036 RC

Fixed:
    − Upgrade over install doesn't work.
    − HTTPS website filtering no longer works on Chrome 78.
    − Chrome crashes in Containment.
    − CIS creates error while unplugging USB.
    − Uninstallation & Installation failed.
    − Uninstallation of Comodo Killswitch and Cleaning Essentials.
    − Freezes in Win10 build 1909/1903.

Setup Details:
In order to install online setups, please ensure you have following entries in Windows hosts (c:/windows/system32/drivers/etc/hosts) file:

Code: [Select]
178.255.86.194 download.comodo.com
178.255.86.194 www.download.comodo.com

Comodo Internet Security 2020:
http://178.255.86.194/cis/download/installs/7060/web/cispremium_installer.exe

Size: 4.78 MB (5,020,536 bytes)
MD5:  e40d8cb2bc789f96b855432b597ce22a
SHA1: 90c2577e94cb2b1556abd50baebd52f0b4605bf6

Comodo Firewall Installer:
http://178.255.86.194/cis/download/installs/7060/web/cfw_installer.exe

MD5:  d6ac13d92c620cd65aa26679c8c1c88a
SHA1: 4ddbcc0d12db905988fb35fcdd757a212ee32347

Comodo Antivirus Installer
http://178.255.86.194/cis/download/installs/7060/web/cav_installer.exe

Size: 4.78 MB (5,020,544 bytes)
MD5:  c38447813fa58fc72995a9ddbdc63828
SHA1: 20b8637365fc6d25b89a7d6e3cded050c2213c4b

Improved:
    − Migrate the vast majority of legacy HTTP links to HTTPs.
    − Folder Protection.

Fixed:
    − Upgrade over install doesn't work.
    − HTTPS website filtering no longer works on Chrome 78.
    − Chrome crashes in Containment.
    − CIS creates error while unplugging USB.
    − Uninstallation & Installation failed.
    − Uninstallation of Comodo Killswitch and Cleaning Essentials.
    − Freezes in Win10 build 1909/1903.

Please give your valuable feedback!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 седмици по-късно...
  • 1 месец по-късно...

След дълго тестване

Comodo Internet Security 2020 v12.2.2.7036

Screenshot.png

Цитат

Hi All,

We are pleased to announce the release of Comodo Internet Security 2020 v12.2.2.7036.

Here are the details:

Online Setup Details:

Comodo Internet Security Premium
http://download.comodo.com/cis/download/installs/1000/partners/cispremium_installer_130721_e1.exe
MD5: e40d8cb2bc789f96b855432b597ce22a
SHA1: 90c2577e94cb2b1556abd50baebd52f0b4605bf6

Comodo Antivirus
http://download.comodo.com/cis/download/installs/2000/partners/cav_installer_130721_e2.exe
Size: 4.78 MB (5,020,544 bytes)
MD5: c38447813fa58fc72995a9ddbdc63828
SHA1: 20b8637365fc6d25b89a7d6e3cded050c2213c4b

Comodo Firewall
http://download.comodo.com/cis/download/installs/2000/partners/cmd_fw_installer_130721_e3.exe
MD5: d6ac13d92c620cd65aa26679c8c1c88a
SHA1: 4ddbcc0d12db905988fb35fcdd757a212ee32347
__

Offline Setup Details:

Comodo Internet Security Premium
http://download.comodo.com/cis/download/installs/1000/standalone/cispremium_only_installer_130721_e0.exe
Size: 80.9 MB (84,903,920 bytes)
MD5: b319a61c88f9b85f7b7680efd16bb0db
SHA1: 41c1d789a55e7c4290efef1ceb36d70c817e29dd
__

RELEASE NOTES
Comparing to previous release CIS 12.1.0.6914

Improved
− Migrated virtually all HTTP URLs to HTTPs.
− Folder Protection

Fixed
− Upgrade over install doesn't work
− Https website filtering no longer works on Chrome 78
− Chrome crashes in Containment
− CIS creates error while unplugging USB
− Uninstallation & Installation failed
− Uninstallation of Comodo KillSwitch and Cleaning Essentials
− Freezes in Win10 build 1909/1903

*Please note, this release has been rolled out for new users.
We shall be rolling out updates for existing users over the next few weeks.

https://forums.comodo.com/news-announcements-feedback-cis/comodo-internet-security-2020-v12227036-released-t125668.0.html

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 1 месец по-късно...

Да раздвижа малко темата. Някои срещал ли е подобни проблеми със сандъка или са само в "моя телевизор"?

https://forums.comodo.com/defense-sandbox-help-cis/firefox-crashes-in-the-containment-t125898.0.html;msg899185#msg899185

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При мен всичко е нормално.

Screenshot-1.png

p.s.

Миналата седмица имаше проблем с логването във форума,вече е оправен...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При мен Firefox 77.0.1 се стартира и зарежда страниците нормално, но Comodo-то ми е старо - v12.0.0.6882. Само не желае повече да се обнови, а не съм теглил ръчно нова версия, иначе съм с Windows 10 1909 и Kaspersky Free (не-Cloud) v20.0.14.1085 (k).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Уффф не ми се тества с чист профил (нито на Mozilla, нито като потребителски профил на Windows), защото тези си ги поддържам и им правя бекъп от няколко години, но ще видим. Не че ми е спешно де, просто понякога получавам отчети по пощата в zip архив на html документи, които са асоциирани с Firefox и като реша да ги разгледам безопасно и греда. Но за момента съм направил workaround като съм задал Edge за браузър по подразбиране на html файлове и ги преглеждам с него под sandbox-a. Просто ми бе любопитно защо крашва. Ама ще видим дали ще намерят начин как да им пратя точните логове и да проследим къде е проблема...При мен или частен случай. Или пък нещо от 8.1 Windows-a.

А иначе при вас Adobe отваря ли го с рамка? При мен не, но ако реша вече да отворя нов документ през интерфейса му, новия прозорец вече се вижда, че е с рамка. Но основния на Adobe Reader-a не е с такава (както съм дал снимка в линка към темата ми във форума им - последната снимка).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Най-лесният начин за тестване с друг профил е да се преименуват и двете директории Firefox, намиращи се в:

C:\Users\%username%\AppData\Roaming\Mozilla
C:\Users\%username%\AppData\Local\Mozilla

естествено докато програмата е затворена. След като се стартира, тя си създава нов профил. Като се приключи с тестовете се връщат старите имена и се продължава със стария профил.

Друг вариант е с портативната версия. Сега я пробвах в пясъчника на Comodo, но за съжаление Kaspersky ми дава следната грешка, но иначе браузърът се стартира:

597153271_AlertWindow4.6_2020.23_02_33.png.25d0265801d7b08ec80ed3c4a4ff009d.png

Не използвам Adobe Reader вече, тъй като браузърите от известно време насам имат вграден четец на pdf-и не виждам смисъл да инсталирам още една програма.

Редактирано от саби (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз знам как да тествам с нов профил, но това не ми върши работа, защото дори да сработи с новия не ми е от полза и не ми се занимава да правя всичките настройки по него наново. Но поне ще даде потвърждение дали е от профила или някъде другаде проблема. Благодаря за включването иначе.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 1 месец по-късно...

Реших да пробвам стената на Комодо без антивирус на едно слабо лаптопче с уин 7. Гледам, че по дефолт сандъка е изключен.

Вие как препоръчвате да се ползва?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 3 седмици по-късно...
на 21.07.2020 г. в 14:20, M.Николов написа:

Реших да пробвам стената на Комодо без антивирус на едно слабо лаптопче с уин 7. Гледам, че по дефолт сандъка е изключен.

Вие как препоръчвате да се ползва?

Може да се ползва по различен начин. В момента "на мода" е да се ползва пясъчника с изключен HIPS (така се получава един вид default-deny система) и по-лесна за използване конфигурация от начинаещи. Може да се ползват пък само HIPS без пясъчник (навремето така го ползвах при версия 5, когато пясъчника бе недоразвит и нямаше пълна виртуализация на съдържанието в него) и дори да се направи да блокира автоматично всичко непознати и пак да се получи Default-Deny система. Могат да се ползват и двете (както го ползвам аз в момента, но то реално е и малко с изследователска цел за да се проследи какво точно прави евентуалната гадина). Иначе ето едно добро обяснение от Meghan (cruelsisters):

Цитат

For any Comodo newbies that may read this post, please know that the heart of Comodo's protection mechanism is Auto-containment- and this at ANY other setting than default. I suggest Restricted. Also, personally I don't feel that the HIPS is needed (except as Easter has stated above to track what a malicious file is doing for amusement) with Containment set properly.

The reason for the above statement is that both the default Containment setting and the HIPS module (even at Paranoid Mode) can result in system changes being made- which for me is unacceptable. Although the most common and most trivial can be the desktop background being changed (easy enough to rectify), a more serious (and greater pain to fix) is the inability of default Containment and Paranoid HIPS to prevent a malware file to utilize Windows Management Instrumentation (wmic.exe). This can lead to things like a System Reserved partition being created (a relatively current example of this sort of thingy is the Avaddon ransomware).

WMIC can (and has) be used for other nasty things, but setting up CF with the configuration that I have suggested will just laugh at stuff like this, which needless to say is Optimal.

https://www.wilderssecurity.com/threads/comodo-auto-containment-comparable-to-sandboxie.425260/#post-2937892

Добре е да се сложи C:\Windows\System32\wbem\WMIC.exe да пита за всичко в HIPS (ако HIPS-а се използва).

За пълното изключване на антивирусния компонент (дори да е инсталирана само стената, все още има част от него интегриран), трябва да се изключат (Cloud и VirusScope) от настройките, но лично аз не виждам причина това да се прави. Поне за VirusScope. Cloud-a е пропускал с времето гадини маскирани с добър рейтинг и може да се спре наистина.

Цитат

As to shutting off the anti-malware component:

a). Go into Settings>Advanced Protection>VirusScope and uncheck Enable VirusScope
b). Go into Settings>File Rating>File Rating Settings and uncheck the Enable Cloud lookup box

Personally I don't suggest that you do either of the above as neither VirusScope nor Cloud lookup should present any issues.

https://malwaretips.com/threads/comodo-internet-security.98304/page-4#post-899025

А иначе, който ползва Google Chrome или MS Edge е добре да добави следния път в изключенията на HIPS и Containment, защото там отиват копията на всички скриптове създадени от програмите при включена Embedded защита в Comodo. Сега за HIPS-a може да се направи да пита какво точно им е позволено да правят, но за пясъчника май не е нужно ограничаващо правило.

C:\ProgramData\Comodo\Cis\tempscrpt\*.bat

Малко тромаво е измислено като цяло, защото за да се види какво точно прави скрипта, трябва да се копира пътя от блокиращото съобщение на Comodo и след това като се намери съответния скрипт с Windows Explorer да се даде EDIT на съответния bat файл и да се види какво точно прави за да решите дали да го позволите или не, но това е положението. Алтернативата е или изключване на пътя, който посочих или да се спре Embedded защитата. Пълно щастие няма. :)

https://forums.comodo.com/firewall-help-cis/whitelist-a-script-launched-by-a-program-t118503.0.html

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

С настройки по подразбиране ли го ползваш? Лошото е, че на default, Comodo е леко слабичък дори с всички включени модули дори и така да е по-лесен за начинаещи потребители. Моя съвет е да минеш на ProActive Security конфигурация и върху нея да градиш. В началото ще е досадно и ще има много ненужни съобщения и има риск да блокираш нещо, което не трябва и с което да повлияеш на стабилността на работата на Windows, но наистина на default, Comodo колкото и добра програма да е, е по-слабичка.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Безплатната стена на Комодо си е интегрираният безплатен пакет с неинсталиран антивирус.  Работи при леля Станка на лаптоп с години с Win 8.1-май от 2014 година. Този лаптоп отдавна не бях го поглеждал.   Програмата съобщава, че не е ъпдейтвана от 67 месеца и липсват актуалните  URL адреси.  Дава съобщение за грешка при ръчно обновяване.  Пуснах сканиране с безплатния сканер на  Trend Micro - японецът https://www.comss.ru/page.php?id=13       шест  часа подробно сканира и нищо не откри.  Стената е настроена, специално за лелята,  отдавна от мен, главно като автосандбокс -дори съм забравил подробностите.   Прекрасна безплатна програма. Интересно ми е дали има подобни констатации при някой друг?    

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Оказа се, че проблема със стартирането на Mozilla Firefox в пясъчника на Comodo наистина, както предполагах се е дължала на библиотеката на Касперски, която се е инжектирала в процеса на лисицата. При спряна самозащита на Касперски и преименуване на въпросната библиотека най-после лисицата стартира успешно в пясъчника. Забелязах обаче, че Касперски не се инжектира в edge.exe браузъра и затова явно там е нямало проблеми със зареждането в пясъчника. Дали е защита на MS от инжектиране на процеси в процеса на edge (може, макар че статиите, които намерих по въпроса се отнасях за LEGACY версии на Edge, не за Chorimum версиите и за Windows 10, а аз съм с 8.1). Все тая де...проблема е решен донякъде...Сега остава да докладвам и на Касперски освен...Досадна работа. :)

https://forums.comodo.com/defense-sandbox-help-cis/firefox-crashes-in-the-containment-t125898.0.html;msg901261#msg901261

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 часа, B-boy/StyLe/ написа:

С настройки по подразбиране ли го ползваш?

Да, то лаптопа се ползва доста рядко, но не исках да е съвсем без никаква защита, като същевременно търсех нещо, което ползва минимални системни ресурси.За сега нещата ми се струват добре, но и да стане някакъв гаф, там няма никаква информация, която да не мога да загубя.Най-много да се наложи преинсталация или може да му направя един образ с Макриум за възстановяване.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...