Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Wankata

Положението в Украйна - част 2

Препоръчан отговор

мнение по въпрос не значи право да говориш каквото ти скимне ;)

И как ще и забраниш да пише във форума ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само ще кажа, няма дим без огън... та явно е имало защо, съдейки по постовете ти тука, и особeно в религии  :ph34r:  .... особено за оставиме съм сигурен че е имало резонни причини .... виж алгор, той по си кривва по неговата си крива, но и това е известно ;)

Не, причини резонни нямаше. Само параноите на валкирия, която по-късно сама ми се извини.

Ще звънне на Путин. :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Теб пак ли асемблера ти нещо не зацепи ? опитай с друга платформа, може и да се дезасемблира правилно този път :D 

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:eek: Ъъ, простете невежеството ми, ама кой е адресът на "Форбс"?

Ако не е този: http://www.forbes.com/, значи трябва да е този: http://forbesbulgaria.bg/ или пък този: http://forbes.kz/

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Военното министерство на ДНР е регистрирало сблъсквания между подразделения на редовната украинска армия и „доброволчески” батальони на Националната гвардия, заяви заместник-командващият на войските на ДНР Едуард Басурин.

„Нашите подразделения продължават да фиксират бойни стълкновения между подразделения на ВСУ (Въоръжени сили на Украйна) и Нацгвардията. Пореден такъв факт беше отбелязан вчера в населения пункт Пески. Намиращият се там батальон „ОУН” е обстрелян от военнослужещи на ВСУ, които на свой ред прехвърлиха цялата вина за обстрела на военнослужещите на ДНР” – го цитира Донската новинарска агенция.

Преди това украинското МО обяви, че доброволческият батальон ОУН (Организация на украинските националисти), който не е официално формирование, ще бъде изтеглен от бойната линия в Пески.

По-рано украинският военен министър Степан Полторак заяви, че всички участващи подразделения в спецоперацията в Донбас са преведени в състава на ВСУ и там няма никакви доброволчески структури.

Б*си посредствените! 

Редактирано от Тøни (преглед на промените)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако не е този: http://www.forbes.com/, значи трябва да е този: http://forbesbulgaria.bg/ или пък този: http://forbes.kz/

Клонират се... и създават местни домейни ... би трябвало всички да са оригинални, е с допустими разлики според страната, и целите които имат поставена за тази страна .....в статиите например, и така нататък...

Но английската версийка ще да е най оригиналната , уж....като Айфон маде ин чайна :D

Редактирано от Sinbad_ (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще звънне на Путин. :D

Ех да имах днеска аз, номера на Господ Бог,

че да му звънна  :)  :)  :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Клонират се... и създават местни домейни ... би трябвало всички да са оригинални, е с допустими разлики според страната, и целите които имат поставена за тази страна .....в статиите например, и така нататък...

Но английската версийка ще да е най оригиналната , уж....като Айфон маде ин чайна :D

Знам, де, ама въпросът ми беше, че ако не е

форбес дот ком

защото

има голяма разлика между Форбс и форбес дот ком

, кой трябва да считаме за оригинал? Има и с домейн ru, и .ua... Това ясно. Питам кое не му е наред на forbes . com.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом канадци са правили това проучване, чакам да го видя и на английски. Иначе за мен това са путинови фишеци, както е отбелязал интелигентно колегата под статията - има голяма разлика между Форбс и форбес дот ком.  ;)

Само дето е на укро сайт качен документа, не на руски ;) и е направен за укропската хунта , и техните господари задокеански ..... 

Знам, де, ама въпросът ми беше, че ако не е

защото

, кой трябва да считаме за оригинал? Има и с домейн ru, и .ua... Това ясно. Питам кое не му е наред на forbes . com.

Аха, сега разбрах ... ами зависи от това какво ще кажат троловете  и москитото , ако е политкоректно ще го признаят, ако не, не.... :D

А според един друг, ако не е на английски,значи не е достоверно ....странно, как и москитото каза същото? хм...  :whist:

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Линк на английски ще реши въпросната "загадка".

Статията в списание Форбс: http://www.forbes.com/sites/kenrapoza/2015/03/20/one-year-after-russia-annexed-crimea-locals-prefer-moscow-to-kiev/

Човекът не е лъгал, както го обвиняват. Сега го проверих.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Линк на английски ще реши въпросната "загадка".

Статията в списание Форбс: http://www.forbes.com/sites/kenrapoza/2015/03/20/one-year-after-russia-annexed-crimea-locals-prefer-moscow-to-kiev/

Човекът не е лъгал, както го обвиняват. Сега го проверих.

Браво, най сетне да чуем признание от укропочитател  че кримчани са си прави да искат в РФ , и са щастливи най важното там където са сега :)

А относно другото проучване на немците по поръчка на канадците да кажеш нещо.... линка който аз дадох, галъпското изследване цитирано във форбс е от юни миналата година, а немското от февруари-март тази.... :whist:

П.С Упс, те там са цитирали и двете, грешка моя... ивинявам се....дори същия линк е даден към пдф документа...аз го взех от друго място...

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Теоретически е така, на практика е нещо съвсем друго.

"свестните" държави си имат междудържавни спогодни, утвърдени практики, синхронизирано законодателство.

Когато отхвърлят украинската власт, отхвърлят автоматично и всички закони , следователно няма как Украйна, чисто законово и юридически да продължи издръжката и всякакви социални плащания там.

...

Никакви международни спогодби не са необходими! Отива си пенсионера до банкомата и си тегли кеш от разплащателната сметка, в която му се депозира пенсията. Банките се оправят с валутните преводи, взимат си комисионната (за сметка на пенсионера) и хоп - и държавата си е изпълнила задължението и пенсионера е доволен. Разбира се има и по-цивилизовани начини това да стане, аз само посочих най-простия...

...

Отделно че е нонсенс да храниш куче което те хапе, че и ти завзема част от къщата и не те допуска :) обранзо казано.

...

Ето това е! Дребничко отмъщение! От това страдат обаче хората, които нямат нищо общо с Путин, най-вероятно нямат сили и да търчат с пушките - пенсионери - баби и дядовци! Ей това е справедливост и демокрация!

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тъй като, няколко човека, ще го пропуснат, давам отново социологическото проучване.

http://www.gfk.com/ua/documents/presentations/gfk_report_freecrimea.pdf

А за тези, дето няма да го видят, защото не отговаря на опрните им точки, ще ги улесня. 82% напълно одобряват, присъединяването си към РФ. Пак такъв процент /или близък до този/, беше и на референдума. Тоест, не е извършен под натиск или сила. Както се опитват да ни покажат. ;) И за да няма манипулации на троловете, процентите в дясно, се отнасят за 4% които не подкрепят присъединяването. Както се казва, глас народен, глас божии. След преврата в Киев, и всички престъпления на бандеровците, хората от Крим, взеха демократично решение.

jdv1429110306k.jpg

Редактирано от ghostBG86 (преглед на промените)
  • Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тук някои съфорумци все си повтарят каквото си знаят....   Днес в свой пост номер 1954 в тази тема се пробвах глобално да обобщя реалностите - а те вероятно не са го и прочели...   Нека ми отговорят- ако въобще знаят как...   Молбата ми е към Миро, Реджеп и други със сродна преценка.   Реших да ценя всички мнения, включително и противоположни на моето. Поздрави

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, точно така е, както казах, и си стоя зад думите. Под дула на въоръжени войски не се взема демократично решение! Действията на Путин в Украйна не са  просто оксиморон! Това не е просто незаконен акт. Това е демонстрация на сила и силово отнемане/завземане на чужда територия. На което обаче никой не може да каже и копче. Още малко и ще го предложат за Нобелова награда за мир - такова подмазване е започнало!

А защо да не вземе нобелова награда за мир? Щом Стоичков и Б.Б.  са професори представи си... Апропо, а какво става с нобеловата награда за мир на Обама, че имаше нещо по въпроса преди време ;)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едно си баба знае , едно си пее... Я кажи , така ли с пяна на уста ще преповтаряш тези глупости, ако в Кърджали се направи референдум ? Не 82 , ами 99 % ще са ЗА :)

Второ - Крим е вече под руски ботуш, с произтичащите от това обстоятелства.

Според теб украински настроения могат ли да виреят вече ?

Абсурд.. с камъни ще ги засипят... къде от страх, къде от масовата инерция ...

По горе дадох и проблемите на вероизповеданията.

Показателно е, ако все пак някой прочете какви проблеми имат.

Ето например - кримската телевизия на татарите е спряна... и това минава...

Обиски и тормоз над инакомислещи журналисти и обвинения към по "будни" кримчани .. са ФАКТ...

И никой не реве за права.. както реваха че на руснаците щели да им забраняват езика /което си бе, и си остана  тотлана лъжа/

Никой не ми отговори - В много държави се сменя властта, и доброволно и под натиск на площада.

Ние също сме го преживявали, и даже неведнъж.

Това обаче причина ли е за сепаратизъм?

Ей тей сменяме за пореден път властта.. и хоп .. някой не му харесва, удюдююю.. венсеремос , отделяме се !

:)

Пак казвам , щото това ви е основната теза - глупостите за украински бандеровци фашисти се оказаха единствено и само руски фейк пропаганди за зомбита.

Това как Украйна се справя с новите проблеми , не е нужно да се приписва на "злата хунта".

И те както нас, тепърва ги очакват и дори са факт , скандали за корупция, политическо безхаберие, военни провали и какво ли не..

Но това си е проблем на Украйна.

Никакви международни спогодби не са необходими! Отива си пенсионера до банкомата и си тегли кеш от разплащателната сметка, в която му се депозира пенсията. Банките се оправят с валутните преводи, взимат си комисионната (за сметка на пенсионера) и хоп - и държавата си е изпълнила задължението и пенсионера е доволен. Разбира се има и по-цивилизовани начини това да стане, аз само посочих най-простия...

Ето това е! Дребничко отмъщение! От това страдат обаче хората, които нямат нищо общо с Путин, най-вероятно нямат сили и да търчат с пушките - пенсионери - баби и дядовци! Ей това е справедливост и демокрация!

хехе :) де да беше толквоа просто ...

Проблема въобще не е в някакво отмъщение.. това е детинско мислене.

КАк някой ще плаща пари , каквито и да са те - пенсии заплати и т.н. на някой който си е хвърлил украинския паспорт отказал се от украинско гражданство и си е взел примерно руски ?

"гражданство " означава както привилегии , така и задължения.. не е празно понятие.

Без междудържавни договорености няма как да стане това.

Редактирано от miro20 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едно си баба знае , едно си пее... Я кажи , така ли с пяна на уста ще преповтаряш тези глупости, ако в Кърджали се направи референдум ?

Никой не ми отговори - В много държави се сменя властта, и доброволно и под натиск на площада.

Ние също сме го преживявали, и даже неведнъж.

Това обаче причина ли е за сепаратизъм?

Ей тей сменяме за пореден път властта.. и хоп .. някой не му харесва, удюдююю.. венсеремос , отделяме се !

Пак казвам , щото това ви е основната теза - глупостите за украински бандеровци фашисти се оказаха единствено и само руски фейк пропаганди за зомбита.

Това как Украйна се справя с новите проблеми , не е нужно да се приписва на "злата хунта".

И те както нас, тепърва ги очакват и дори са факт , скандали за корупция, политическо безхаберие, военни провали и какво ли не..

Но това си е проблем на Украйна.

Едно си баба знае, ама се отнася за теб. ;)  Прави разлика, между въоръжен преврат, извършен от фашисти с подкрепа на чужда страна, и подало оставка правителство, след протести на хората. Разлика, виждаш ли, или ще си караш с опорните тролски точки? ;)

А сравнението ти с Кърджали, показва и колко ти е акъла. Защото двете неща, нямат обсолютно нищо общо, освен в твоята глава. И опита да изместиш ъемата, типично за теб. А поне погледна ли, кой е правил това социологическо проучване? Или да ти покажа?

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Миро, вземи да отговориш на моя пост 1954 - вместо като папагал да повтаряш каквото ти е заредено!

Редактирано от attj (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Миро, вземи да отговориш на моя пост 1954 - вместо като папагал да повтаряш каквото ти е заредено!

Пак ли се обиждаме ?

Ако забелязваш, аз никого не наричам трол тук, а поскоро фенове , и още поконкретно зомбирани от руската пропаганда фенове, на подобие на футболните агитки

Много добре знам че много от лъжите и глупостите които пропагандирате, и които съм опровергал, и не само аз разбира се, си ги мислите на принципа... Барселона е велика защото така!

Или ... Реал е велик зашото .. пак защото така !

Както и да е...  за въпроса ти , намерих го и наистина съм го прескочил, просто защото на несериозни неща предпочитам да не отговарям

Отговора е много простичък, например :

http://ru.tsn.ua/ukrayina/pochti-kazhdyy-vtoroy-ukrainec-mechtaet-navsegda-cbezhat-za-granicu-296066.html

Виж колко украинци къде искат, и къде отиват да работят...

Повечето искат да забягнат в злата хамерика и още по злия ЕС :) и Австралия разбира се ....

Те са като нас.. и ние сме със същото мислене, с тази разлика че много вече са реализирали тази мечта.

Дори нещо повече - работещите навън българи, са повече от работещите тук.

И това по официална статистика, според която 2.5 млн са навън, а 2.3 млн са работещите тук българи.

Та.. тази скоба със тенденциите просто дадох за пример, дадох ти и изследване  и за украинците.

Това е нормално, особенно за държави в криза.. Но не знам защо ти толквоа напираш за отговор, сякаш си казал някаква супер анщайновска мисъл :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ъъ, тя темата станала 103 страници...

Пращаме я в заслужен отпуск. Можете да продължите в Положението в Украйна - част 3.

Редактирано от Wankata (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.

• Добави ново...