Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Windows 10 Впечатления и проблеми (2)

Препоръчан отговор

• Отговори 11,1k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Относно "модата" да се инсталира най-новата ОС, без да се осмисля необходимостта, е следствие от действията на самите създатели на ОС. Дълго време "господстваше" ХР и относително дълъг период Майкросо

По въпроса за ъпдейтите и сините екрани при Windows 10 вярвам само на това как е при мен. Снощи имаше ъпдейт и защото аз проверих за това. Не падна от небето и да ми прекъсне работата. Един комулативе

-------ОТ ТОЗИ ПОСТ НАТАТЪК ЩЕ СКРИВАМ ВСЕКИ ПОСТ, НЕСВЪРЗАН С WINDOWS 10-------- И никакви оправдания от типа ДЕТИНСКО отмъщение за кукли и парцалки не са приемливи. ОСНОВНОТО ПРЕДНАЗНАЧЕНИЕ НА Т

Публикувани изображения

дрън, ето ти още три записа:

Цитат

reg add "HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\ContentDeliveryManager" /f /v "SystemPaneSuggestionsEnabled" /t REG_DWORD /d 0
reg add "HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\ContentDeliveryManager" /f /v "SoftLandingEnabled" /t REG_DWORD /d 0
reg add "HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\GameBar" /f /v "ShowStartupPanel" /t REG_DWORD /d 0

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При мен SilentInstalledAppsEnabled беше на 1 (едва сега го промених), но не си спомням някога да са ми се инсталирали неща без мое съгласие.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз нямам и ключ (ContentDeliveryManager), не само записи, ама това си е от версията на Windows.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, DarkEdge написа:

или в админска cmd
reg add "HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\ContentDeliveryManager" /f /v "SilentInstalledAppsEnabled" /t REG_DWORD /d 0

Да попитам само? Това ако го създам ще има ли ефект? Няма такъв адрес при  8.1. Но и на мен се напъхват подобни боклуци понякога!?  Windows 8,1

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 42 минути, DarkEdge написа:

Това е управление под Win 10 само.

Благодаря!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, DarkEdge написа:

дрън, ето ти още три записа:

Цитат

reg add "HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\ContentDeliveryManager" /f /v "SystemPaneSuggestionsEnabled" /t REG_DWORD /d 0
reg add "HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\ContentDeliveryManager" /f /v "SoftLandingEnabled" /t REG_DWORD /d 0
reg add "HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\GameBar" /f /v "ShowStartupPanel" /t REG_DWORD /d 0

ако ги създам, какво ще постигна?

пп

намерих отговора
https://social.technet.microsoft.com/Forums/windows/en-US/d05f2533-590f-4126-9f69-b06fb74a56bd/windows-10-ads-to-disable?forum=win10itprosecurity

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

мисля, че квот трее
- Благодаря
- Моля
:ph34r:

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 32 минути, DarkEdge написа:

мисля, че квот трее
- Благодаря
- Моля
:ph34r:

тъй де, благодаря
уф забрайх ве:giggle1:

преди 32 минути, DarkEdge написа:

мисля, че квот трее

ама пак ми гу вкараха,
баси
а уж съ меки...ъ-ъ-ъ...тъй де, микромеки
240662777_Bitmap.png.044c6bd99b8c21178918121851d1e6f7.png

а може и аз да имам вина, че не рестартирах веднага машината
тъй де, рефлекс на охлюф

пп

като че ли е нова версия на езиковия пакет

1640941206_.PNG.f660f6b6c84c64754a4c0abd42600c02.PNG

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, barbuncela написа:
преди 15 часа, DarkEdge написа:

Да попитам само? Това ако го създам ще има ли ефект? Няма такъв адрес при  8.1. Но и на мен се напъхват подобни боклуци понякога!?  Windows 8,1

Е как ви ги набутва,аз съм с 8.1 и не ми е набутвало нищо!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

няма и да го направи......все пак е съвсем различна система

баси, вас ако ви се наложи да ползвате Windows 10 S вие половината ще се самоубиете бе хора.......

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Aquaris написа:

баси, вас ако ви се наложи да ползвате Windows 10 S вие половината ще се самоубиете бе хора.......

това е едното нещо от плана за намаляването на населението на планетата

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, Слави Маринов написа:

Е как ви ги набутва,аз съм с 8.1 и не ми е набутвало нищо!

Синът ми като си инсталира разни игри и някой от тези инсталатори напъхват тихичко поне 5,6 такива глупости, та после ги чистя 2 часа!  :)  То какви ли дивотии няма...

преди 5 часа, Aquaris написа:

Нямам и намерение да ползвам 10! Преди 2 години го инсталирах само за 4 дена, и ми стига! Не съм мазохистка! :) А новите издания, като чета форуми, говоря с тоя, оня гледам, че са още "по - хубави!"

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, barbuncela написа:

Синът ми като си инсталира разни игри и някой от тези инсталатори напъхват тихичко поне 5,6 такива глупости, та после ги чистя 2 часа! 

Ползвай unchecky като превенция.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нямам и намерение да ползвам 10! Преди 2 години го инсталирах само за 4 дена, и ми стига! Не съм мазохистка!

туй вече го знаем, че сме мазохисти

ама микромеките поправят грешки на ЗКУ...ъ-ъ-ъ...тъй де, такива кът мен
като например последния случай с новия пакет на Бг интерфейса
:giggle1:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди 2 години го инсталирах

От тогава до сега що вода е изтекла...От толкова време ползвам Win 10 и съм повече от доволен!

Не съм мазохистка! 

От кога незнанието се нарича мазохизъм?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 29 минути, DarkEdge написа:

От тогава до сега що вода е изтекла...От толкова време ползвам Win 10 и съм повече от доволен!

Радвам се,че си доволен! :)

преди 29 минути, DarkEdge написа:

От кога незнанието се нарича мазохизъм?

Никога не съм претендирала ,че знам!

:offtopic_s: Но и нямам намерение да следвам казаното: "Когато съседът ти си има ангорска котка (Win 10), не е прилично ти да си нямаш! Какво ще кажат хората?" :offtopic_s:

Хич не ме вълнува!  :)

Изобщо хора ползвайте си Win 10,  радвам се, че ви харесва! :)

Просто попитах нещо, получих отговор

преди 43 минути, DarkEdge написа:

Ползвай unchecky като превенция.

Благодаря!  :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много от инструментите в Windows 10 са чувствително подобрени в сравнение с тезин на Win 8/8.1, да не говорим за сравняване с тези на Win 7... Особено що се отнася до тези за ремонт.
И не само - някои харесват новия timeline, на мен страшно ми допада многоклетковия буфер (клипборд). Това са на първо четене (не ми се мисли сутринта рано :) )

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На мен в 10-ката ми е удобно това, че когато има няколко прозореца отворени, може да се скролира във всеки един от тях само като се премести мишката върху съответния прозорец и не е необходимо да се кликва върху тях, за да станат активни. Има опция за активирането на това поведение в настройките на Windows-а, ама не помня какво е зададено по подразбиране. Не работи във всички програми, но в повечето, да.

Иконите в старт екрана на 8.1 бяха с различен цвят за фон, което правеше намирането на програмите и игрите много трудно. В 10-ката това го оправиха, като фонът на иконите е в един цвят. Направили са и подредбата на иконите по-удобна, та намирането на програмите и игрите е доста по-лесно.

Естествено 10-ката си има и недостатъци. Примерно, смениха аналоговия часовник с цифров, като във версия 1607 са премахнали възможността да се възстанови старият. На мен лично с аналогов часовник получавам по-добра представа за времето.

Все още не ми харесва таблетския дизайн на настройките на 10-ката и повече ми харесваше контрол панела на 7 и 8.1.

Казано накратко, и 7, и 8.1, и 10, имат своите предимства и недостатъци, макар че в 7-мицата за друго освен за аеро ефектите и контрол панела не се сещам.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, саби написа:

На мен в 10-ката ми е удобно това, че когато има няколко прозореца отворени, може да се скролира във всеки един от тях само като се премести мишката върху съответния прозорец и не е необходимо да се кликва върху тях, за да станат активни.

Това го има още от Win XP и не е активно по подразбиране в никоя ОС. Активира се допълнитено

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едно малко на пръв поглед предимство в полза на 10 пред 8.1 е самото сваляне на ОС от самия МС не трябват допълнителни програми за правене на бутваща флашка, което е огромно удобство за хора които имат по малко познания, а и не само за тях.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

някой надграждал ли е скоро от седмица/осмица на десятка?
щото попаднах на писаници, дет казват, че вратичката, \sources\setupprep.exe , все още е отворена и машините се активират
дали е вярно това според вас?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, DarkEdge написа:

Това го има още от Win XP и не е активно по подразбиране в никоя ОС. Активира се допълнитено

Това не го знаех. Значи има полза от преработването на контролния панел щом чак сега го виждам в настройките.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от elisenda
      Здравейте,

Някои от инсталираните в Windows 10 шрифтове, не се показват в програми, като например Word, и съответно не мога да ги ползвам (в Panel Control - Appearance and personalization - Fonts - ги има, даже ги инсталирах и от там). Става въпрос за свободни за ползване шрифтове, които инсталирани на предишни компютри с  Windows (XP, 7), не е имало никакви проблеми. Моля, ако някой има мнение за разрешаване на проблема да сподели.
      Благодаря
    • от Димитър19
      Здравейте, преди няколко месеца реших да си преинсталирам компютъра...... изтеглих оригиналния и безплатен Windows 10 от сайта на Microsoft, но за съжаление в него не беше включен Office пакета. Та въпроса ми е от къде да изтегла Windows 10 с безплатно включен Office пакет? Благодаря предварително!
    • от Minecraft TV Bulgaria
      Здравейте, при отваряне на Windows Defender излиза следното съобщение:  

• от pcservizpld
      Открих няколко интересни програмки, но честно казано им нямам особено доверие. Омръзна ми да разцъквам за да изключвам на клиентски или на моите ъпдейтите на скапания 10, но пък 10 ми трябва заради софтуерите които позлвам. А и клиентите си го харесват. Както и да е, мисля да го пробвам на някой фреш инстал да видим как ще работи, но ако имате мнения споделете или ако знаете софтуер който работи поне на 70 процента в случаите.
      Списък:
      https://www.softpedia.com/get/Tweak/System-Tweak/Win-Updates-Disabler.shtml
      https://www.majorgeeks.com/files/details/win_updates_disabler.html
      https://winaero.com/blog/windows-10-update-disabler-disables-windows-10-updates-reliably/
      Този е от най-сумнителен сайт, така че тест задължително в изолирана среда ( pc без мрежа или виртуална машина ) - https://www.site2unblock.com/win-updates-disabler/
    • от peekmemf
      Здравейте, имам проблем с инсталирането на Windows 10 на един старичък компютър. Досега компютъра е бил с Windows 10 на едно HDD 250gb.Закупих ново ssd 120gb, махнах hdd-то и свързах ssd-то. Сложих Windows 10 на чисто нова 16gb флашка, но когато буутна компютъра от флашката стига до синьото лого на Windows и от там нататък нищо - стои си така. Някакви идеи как да го оправя? 
  • Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване