Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Windows 10 Впечатления и проблеми (2)

Препоръчан отговор

• Отговори 11,2k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Относно "модата" да се инсталира най-новата ОС, без да се осмисля необходимостта, е следствие от действията на самите създатели на ОС. Дълго време "господстваше" ХР и относително дълъг период Майкросо

По въпроса за ъпдейтите и сините екрани при Windows 10 вярвам само на това как е при мен. Снощи имаше ъпдейт и защото аз проверих за това. Не падна от небето и да ми прекъсне работата. Един комулативе

-------ОТ ТОЗИ ПОСТ НАТАТЪК ЩЕ СКРИВАМ ВСЕКИ ПОСТ, НЕСВЪРЗАН С WINDOWS 10-------- И никакви оправдания от типа ДЕТИНСКО отмъщение за кукли и парцалки не са приемливи. ОСНОВНОТО ПРЕДНАЗНАЧЕНИЕ НА Т

Публикувани изображения

има ли някакъв начин, бутона "работен плот" да се измести до старт бутона
щото всичко ми се отваря от дясно на ляво, а аз искам като на старите версии на джама, да се отваря отляво на дясно
680252323_Bitmap.thumb.png.ff4cf0da5f1e232fa05d171190c5d067.png

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не можеш, но можеш да си направиш някъде препратка (шорткът) и да я закачиш на лентата със задачи
Или да дръпнеш готова препратка тук
Разархивираш, биеш десен бутон по линка и избираш Закачи на лентата. Е, ся можеш да си я завлечеш в началото.
Най-добре го разархивиурай някъде, където няма да го загубиш при реинстал.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, DarkEdge написа:

Не можеш, но можеш да си направиш някъде препратка (шорткът) и да я закачиш на лентата със задачи
Или да дръпнеш готова препратка тук

препратката ме праща на работния плот, а не към бутона "работен плот" на лентата с инструменти

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я, пак! Ти какво искаш? Нали искаш Show desktop? НЕ МОЖЕ ДА СЕ МЕСТИ ЕЙ ТАКА БУТОНЪТ.

Искаш да преместиш ограденото в червено да иде до Старт бутона ли? Отключи си лентата със задачи и си премести оградената папка най-вляво.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, DarkEdge написа:

Искаш да преместиш ограденото в червено да иде до Старт бутона ли? Отключи си лентата със задачи и си премести  завлечи оградената папка най-вляво.

И пак си заключи лентата.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, DarkEdge написа:

Искаш да преместиш ограденото в червено да иде до Старт бутона ли? Отключи си лентата със задачи и си премести оградената папка най-вляво.

отключих и....
наместо бутона ми влачи съдържанието, а няма как да го побера цялото съдържание в лентата на задачите
благодаря все пак 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо не си направил както трябва. Освен това можеш да махнеш надписа Desktop за да стане по-компактно.

Преди
Snap5.png

След
Snap7.png

Ма караш да си расфърлям десктопа без време! Ама ха
Edit: На втората снимка не съм преоразмерил Quick Launch папката и затова са толкова много иконки на горния ред.

Натискаш ляв бутон върху текста Работен плот и без да пускаш влачиш наляво до край.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

аз не искам това бе човек 
 снимката която  постнах, туй  да ми е отляво
търсих в нета и нищо не намирам

вероятно не може да стане
ами ще трябва да свиквам, да ми се отваря от дясно на ляво
:(

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно аз съм ноу тъп, ама не вдявам какво искаш.
Нали папката работен плот искаш да е до Старт бутона? Като е там, подменютата ще се отварят в дясно

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, barbuncela написа:

Синът ми като си инсталира разни игри и някой от тези инсталатори напъхват тихичко поне 5,6 такива глупости

Е това е съвсем друго нещо,пък и не идва от уиндоуса:))

преди 6 часа, PigManu написа:

Едно малко на пръв поглед предимство в полза на 10 пред 8.1 е самото сваляне на ОС от самия МС

А това какво е?

mediacreationtool (1).exe

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, DarkEdge написа:

Натискаш ляв бутон върху текста Работен плот и без да пускаш влачиш наляво до край.

ей, ама верно съм ногу тъп:sobbing:
ти що не казваш, че требе да дръпна таскбара на дясно?м?
27661065_Bitmap.thumb.png.a4ae802e38492eaee268808335daefc7.png

много благодаря за оказаната помощ!
:beer:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, дръндю написа:

ти що не казваш, че требе да дръпна таскбара на дясно?м?

Дали?

преди 1 час, DarkEdge написа:

Б@си, цял слетобет ма вртиш кат кибапчи на скара. :tongue2:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, DarkEdge написа:

Дали?

при мен опира в таскбара и повече не може
трябваше да го дръпна надясно и се получиха нещата

пп

още веднъж благодаря
въх, колку му съ кефа
:yanim:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Слабо си го натиснал ('ку беши меца...) или не си бил отключил таскбара

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Напрау вече са шуфствам кат наденичка, не кат кибапчи, на скарата. Кой да чете?

преди 2 часа, DarkEdge написа:

Я, пак! Ти какво искаш? Нали искаш Show desktop? НЕ МОЖЕ ДА СЕ МЕСТИ ЕЙ ТАКА БУТОНЪТ.

Дваа чааса.

Мънгъс бизнес

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нъл знаш - "няа начин да няа начин"

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 47 минути, Слави Маринов написа:

А това какво е?

mediacreationtool (1).exe

Tук има ли го инструмента https://www.microsoft.com/bg-bg/software-download/windows8ISO

Kaкто е тук https://www.microsoft.com/bg-bg/software-download/windows10

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, PigManu написа:

Що се вдетиняваш,бре?Това,че ония от майрософт се правят на улави и по всякакъв начин си пробутват 10ката и съответно по всякакъв начин се правят,че не съществуват уин 7 и 8.1(актуални системи с поддръжка)не значи,че този инструмент го няма и не може да се намери............какво значение има от къде е свален,нали файла е същият!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, PigManu написа:

, което е огромно удобство за хора които имат по малко познания, 

преди 14 минути, Слави Маринов написа:

Що се вдетиняваш,бре?Това,че ония от майрософт се правят на улави и по всякакъв начин си пробутват 10ката и съответно по всякакъв начин се правят,че не съществуват уин 7 и 8.1(актуални системи с поддръжка)не значи,че този инструмент го няма и не може да се намери............какво значение има от къде е свален,нали файла е същият!

Славчо имам чувството че ти си го правил 8.1 а 10 е извънбрачно :D 

Цитирам с първия си пост изказвания на мои познати които са с малки познания в тази област.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, PigManu написа:

Славчо имам чувството че ти си го правил 8.1 а 10 е извънбрачно :D 

Цитирам с първия си пост изказвания на мои познати които са с малки познания в тази област.

Пигчо,като толкова ги разбираш нещата обясни на познатите си,че голямата софтуерна мащеха е направила така нещата,за хорицата дето нищо не разбират или съвсем малко,лесно да могат да слагат 10ката,пък за тези дето търсят-начини има!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Слави Маринов написа:

Пигчо,като толкова ги разбираш нещата обясни на познатите си,че голямата софтуерна мащеха е направила така нещата,за хорицата дето нищо не разбират или съвсем малко,лесно да могат да слагат 10ката,пък за тези дето търсят-начини има!

Славчо, Славчо стига с тоя 8.1 времената се променят новото си е ново и е по добро определено.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от elisenda
      Здравейте,

Някои от инсталираните в Windows 10 шрифтове, не се показват в програми, като например Word, и съответно не мога да ги ползвам (в Panel Control - Appearance and personalization - Fonts - ги има, даже ги инсталирах и от там). Става въпрос за свободни за ползване шрифтове, които инсталирани на предишни компютри с  Windows (XP, 7), не е имало никакви проблеми. Моля, ако някой има мнение за разрешаване на проблема да сподели.
      Благодаря
    • от Димитър19
      Здравейте, преди няколко месеца реших да си преинсталирам компютъра...... изтеглих оригиналния и безплатен Windows 10 от сайта на Microsoft, но за съжаление в него не беше включен Office пакета. Та въпроса ми е от къде да изтегла Windows 10 с безплатно включен Office пакет? Благодаря предварително!
    • от Minecraft TV Bulgaria
      Здравейте, при отваряне на Windows Defender излиза следното съобщение:  

• от pcservizpld
      Открих няколко интересни програмки, но честно казано им нямам особено доверие. Омръзна ми да разцъквам за да изключвам на клиентски или на моите ъпдейтите на скапания 10, но пък 10 ми трябва заради софтуерите които позлвам. А и клиентите си го харесват. Както и да е, мисля да го пробвам на някой фреш инстал да видим как ще работи, но ако имате мнения споделете или ако знаете софтуер който работи поне на 70 процента в случаите.
      Списък:
      https://www.softpedia.com/get/Tweak/System-Tweak/Win-Updates-Disabler.shtml
      https://www.majorgeeks.com/files/details/win_updates_disabler.html
      https://winaero.com/blog/windows-10-update-disabler-disables-windows-10-updates-reliably/
      Този е от най-сумнителен сайт, така че тест задължително в изолирана среда ( pc без мрежа или виртуална машина ) - https://www.site2unblock.com/win-updates-disabler/
    • от peekmemf
      Здравейте, имам проблем с инсталирането на Windows 10 на един старичък компютър. Досега компютъра е бил с Windows 10 на едно HDD 250gb.Закупих ново ssd 120gb, махнах hdd-то и свързах ssd-то. Сложих Windows 10 на чисто нова 16gb флашка, но когато буутна компютъра от флашката стига до синьото лого на Windows и от там нататък нищо - стои си така. Някакви идеи как да го оправя? 
  • Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване