Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Windows 10 Впечатления и проблеми (2)

Препоръчан отговор

преди 2 минути, Joss Bomon написа:

Дали е вярно, че ще намериш на "никаква" цена въпросната версия.

Колко хора я ползват тази версия ?

Говорим за HOME и Pro!

Перфектни версии за обикновения потребител, особено Pro.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 11,1k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Относно "модата" да се инсталира най-новата ОС, без да се осмисля необходимостта, е следствие от действията на самите създатели на ОС. Дълго време "господстваше" ХР и относително дълъг период Майкросо

По въпроса за ъпдейтите и сините екрани при Windows 10 вярвам само на това как е при мен. Снощи имаше ъпдейт и защото аз проверих за това. Не падна от небето и да ми прекъсне работата. Един комулативе

-------ОТ ТОЗИ ПОСТ НАТАТЪК ЩЕ СКРИВАМ ВСЕКИ ПОСТ, НЕСВЪРЗАН С WINDOWS 10-------- И никакви оправдания от типа ДЕТИНСКО отмъщение за кукли и парцалки не са приемливи. ОСНОВНОТО ПРЕДНАЗНАЧЕНИЕ НА Т

Публикувани изображения

преди 1 минута, PigManu написа:

Говорим за HOME и Pro!

Ами не, ние говорехме точно за LTSB. Ако нямаш представа защо тази версия е предпочитана от мнозина, можеш да се осведомиш от познатото място...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Joss Bomon написа:

Ами не, ние говорехме точно за LTSB.

Ти си слагаш някаква версия по свой вкус която по никакъв начин не е масово употребявана, така че не ми слагай думи в устата!

преди 11 минути, Joss Bomon написа:

Ако нямаш представа защо тази версия е предпочитана от мнозина, можеш да се осведомиш от познатото мяст

Между мнозина и масова употреба разликата е огромна.

И другото което не бих си причинил да ползвам каквото и да било с активатор, разбираш ли каква е разликата между мен и теб.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Joss Bomon написа:

Просто ти се включи, без да си прочел какво се коментира.

Айде не се завъртай сега!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, PigManu написа:

Айде не се завъртай сега!

Дано да можеш да четеш и да си си измил очите след сън... 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, PigManu написа:

Дано да можеш да четеш и да си си измил очите след сън...

Ма ти на сичко вярваш кат си измиеш очичките :D

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Joss Bomon написа:

След всяко свързване периода на активация се увеличава с 6м. ...мисля. Или, след като веднъж му пуснеш нет, след това може няколко месеца да не ползваш никакъв и активацията си стои.

За това говоря... че иска от време на време да се преактивира. Това питах и Dark... дали е като активатора на DAZ, перманентен.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Eclipse2G написа:

За активатора на DaZ да си чувал?

Става и без активатора и да знам го ...:wub:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Николай Гергишанов написа:

Става и без активатора и да знам го ...:wub:

Добре.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, PigManu написа:

Ти си слагаш някаква версия по свой вкус която по никакъв начин не е масово употребявана, така че не ми слагай думи в устата!

Между мнозина и масова употреба разликата е огромна.

И другото което не бих си причинил да ползвам каквото и да било с активатор, разбираш ли каква е разликата между мен и теб.

LTSB е масово употребявана в ентърпрайз среди, това е като ентърпрайз версията на 7 но в 10 не се казва ентърпрайз ами LTSB, използва се също в правителства, организации, в някои държавни структури, училища (не в нашите разбира се, в нашите видях последно че имат лиценз за Windows 7 Enterprise)

При ползването на 7 PRO и 7 Enterprise не видях разлика в стабилността на операционната система, бяха еднакво стабилни и надеждни, но при 10 се наблюдава огромна разлика в различните версии от гледна точка на стабилност.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има си ентърпайз версия в 10ката!По-скоро LTSB е разновидност на ентърпрайз.https://www.microsoft.com/en-us/evalcenter/evaluate-windows-10-enterprise

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Слави Маринов написа:

Има си ентърпайз версия в 10ката!По-скоро LTSB е разновидност на ентърпрайз.https://www.microsoft.com/en-us/evalcenter/evaluate-windows-10-enterprise

Да така е.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, Tanner Foost Foust написа:

LTSB е масово употребявана в ентърпрайз среди, това е като ентърпрайз версията на 7 но в 10 не се казва ентърпрайз ами LTSB, използва се също в правителства, организации, в някои държавни структури, училища (не в нашите разбира се, в нашите видях последно че имат лиценз за Windows 7 Enterprise)

При ползването на 7 PRO и 7 Enterprise не видях разлика в стабилността на операционната система, бяха еднакво стабилни и надеждни, но при 10 се наблюдава огромна разлика в различните версии от гледна точка на стабилност.

Както и Слави казва това е разновидност на Ентерпрайз.

И не бих заменил оргиналния си HOME и Pro, на сичкото отгоре нямам проблеми и с двете.

Та за какво ми е ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, Tanner Foost Foust написа:

но при 10 се наблюдава огромна разлика в различните версии от гледна точка на стабилност.

Въпроса е защо има разлика. Би трябвало всички да са еднакво стабилни.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, PigManu написа:

разбираш ли каква е разликата между мен и теб.

Естествено - ти използваш версия с бъгове, които трябва да се коригират почти ежедневно, а аз използвам стабилна и безпроблемна версия, която до следващата година /3г./ получава само най-важните ъпдейти, и то ако администратора реши да ги инсталира.

преди 4 минути, PigManu написа:

Та за какво ми е ?

Точно защото не знаеш какво получаваш с LTSB, затова се чувстваш доволен.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Joss Bomon написа:

Точно защото не знаеш какво получаваш с LTSB, затова се чувстваш доволен.

Обясни ни, какво толкова по различно получаваме ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, PigManu написа:

Обясни ни, какво толкова по различно получаваме ?

Опитваш се да ме дразниш ли, или не знаеш как се борави с търсачката ?! Те и самите М$ не желаят версията да придобива масовост, и затова до нея не се стига толкова елементарно, както до масовките които ползваш. Моите изисквания и критерии към системата са едни, а твоите са други. Един си избира да е богат, а друг си избира да е беден... такъв е живота. Никой богат не е тръгнал да бие тъпана, всички да стават богати.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако си с ентърпрайз или LTSB няма да ти се наложи да влизаш във форума  да търсиш решение от опита на други потребители, които са настъпили същия бъг като твоя след ъпдейт или ъпгрейд, така да го кажем, това получаваш със сериозните версии.
Защото Микрософт като ти е дал стабилна версия на 10, например 1703 или 1709, няма да ти пусне да надграждаш до 1803 до като не е сигурен че 1803 е надеждна и стабилна, а как ще разбере че е така, ами от милионите опитни мишлета като вас ползващи 10 PRO на всякакъв вид хардуер. На база на вашият хардуер и бъгове, настъпили, Микрософт прави фиксове и пачове, които ги разнася със следващи ъпдейти, и като 1803 получи потвърждение че е стабилна на милиони хардуери с новите пачове и хот фиксове чак тогава за Enterprise и LTSB Микрософт ще пусне 1803!

В по големите структури където се използват сървърни версии на Windows 2008, 2008 R2, 2012 R2, 2016, на тях им се пуска WSUS сървърна услуга, и всички закачени Windows 10 pro клиентски машини в този домейн получават ъпдейти не директно от Микрософт, а директно през някой от посочените сървъри,  и чрез политики се казва на WSUS услугата, да дава само най важните секюрити ъпдейти на всички 10 pro клиентски машини. И администратора решава точно кога да надгражда версиите на 10 pro от 1703 на 1803 например.
Тоест тук имаме едно физическо отговорно лице което преценява точно какви ъпдейти и кога да ги деплойва към клиентите.
Така се постига стабилна работа на 10 pro  в ентърайз среди, като администратор избира кои ъпдейти да пуска на 10 про, до като в ентърпрайз средите решава Микрософт, така освобождава администратора от подобни решения, въпреки че и в ентърпрайз средите  се контролират дори тези версии точно как да се ъпдейтват и кога от администратора, просто е изпипано и по надеждно с тези ентърпрайз версии все пак говорим за бизнес среди и продукционни среди функциониращи от типа на 24/7/365, там е критично да ти се срине клиентската машина с 10 която обработва пътници в една аерогара например, или багажът им, представи си след един ъпдейт ти се сринат всички клиентски машини с 10 на територията на една аерогара извършващи различни операции, колко полета ще се забавят и колко ще се отложат и какви неприятности ще се причинят.

Или представи си как паркинг системата откаже и се получи задръстване, защото операционната система е настъпила бъг?

И се наложи бариерите да се вдигат, за да преминат мпс-тата, това ще са загуби валута.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 38 минути, Madonna написа:

Малко хелп..:( Как да проверя тва дали го имам? Че не ми тръгва играта... 

20180623_145957.jpg

Ще ми дадете ли идея какво да направя..инсталирах си една игра, обаче ми изписва това.. Зачетох се, че и други са имали тоя проблем и предлагат като решение това.. 

Цитат

For Windows 7, please make sure you have Service Pack 1 installed. That is the minimum required version of Windows.
Check for updated graphics drivers and Windows updates in general.

If you are playing on a laptop with dual graphics, make sure the game is loading on the discrete graphics (nvidia or AMD) rather than integrated (Intel, though HD 4000 and later should have DiretcX 11 support).

Make sure your graphics card has hardware support for DirectX 11. One way to check which card you have is to click Start (or WinKey-R), type in dxdiag and hit Enter, then in the window that opens, switch to the Display tab.
Also in that tab, in Win 7 or 8 check the 'DDI Version' in the Drivers section on the right; it should be 11 or higher; that is what the video drivers are reporting for hardware DirectX support. For Win 10 there will be an entry there called 'Feature levels'. If this is less than 11, still check the video card specs, since there are driver issues and some programs that can result in the DDI Version being lower than what it should be. In that case, a clean re-install of the drivers may help. If possible, check your monitor/laptop manufacturer's site for an updated inf file, especially if a monitor is just listed in Windows as a generic PNP monitor (that is usually the case for laptops).
It is also possible for the DDI Version to be listed higher than the actual hardware support. For example, Intel's integrated graphics drivers can cover an entire family of GPUs and will report one number, even if they include chips with different levels of DirectX support. Intel HD 2000 and 3000, for example, only support 10.1.

Try manually installing the support packages (from the folder ..\SteamApps\common\Divinity Original Sin Enhanced Edition\_CommonRedist) and reboot.

Аз проверих това и имам  DirectX Version: DirectX 12

Обаче на Feature levels : Feature Levels: 10_1,10_0,9_3,9_2,9_1

Някак си хич не ми се ще да правя clean re-install ..

Някакви идеи?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опитваш се да ме дразниш ли, или не знаеш как се борави с търсачката ?! Те и самите М$ не желаят версията да придобива масовост, и затова до нея не се стига толкова елементарно, както до масовките които ползваш. Моите изисквания и критерии към системата са едни, а твоите са други. Един си избира да е богат, а друг си избира да е беден... такъв е живота. Никой богат не е тръгнал да бие тъпана, всички да стават богати.

Не бъркай неща които нямат нищо общо, разсъжденията са ти като на децата мойто е по хубаво от твойто ама няма да ти кажа М$ криели информации.:D

Аз проблеми нямам.

преди 4 минути, Tanner Foost Foust написа:

милионите опитни мишлета като вас ползващи 10 PRO

Направо се почуствах глупав :D

Накратко какви са ми проблемите никакви и то точно с Pro, HOME версията имах едно създаване на допълнителен дял с 1803 и това е реши се елементарно като веднага пуснаха решение на "проблема".

Ма вия сте като ученички:D

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 56 минути, Tanner Foost Foust написа:

10 не се казва ентърпрайз ами LTSB

Това не е вярно - има и LTSB, и Enterprise!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, Joss Bomon написа:

Опитваш се да ме дразниш ли, или не знаеш как се борави с търсачката

Когато тръгваш да казваш нещо го казвай до край!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, DarkEdge написа:

Това не е вярно - има и LTSB, и Enterprise!

Знам, видях.

преди 6 минути, PigManu написа:

Не бъркай неща които нямат нищо общо, разсъжденията са ти като на децата мойто е по хубаво от твойто ама няма да ти кажа М$ криели информации.:D

Аз проблеми нямам.

Направо се почуствах глупав :D

Накратко какви са ми проблемите никакви и то точно с Pro, HOME версията имах едно създаване на допълнителен дял с 1803 и това е реши се елементарно като веднага пуснаха решение на "проблема".

Ма вия сте като ученички:D

Дадох ти доста добър аргумент.
Такава е политиката на Микрософт!
Обслужваме бизнес версиите си благодарение на опита ни  от клиентите с потребителските версии.
За това бизнес версиите им са по скъпи а потребителските им са по евтини.
За това бизнес версиите им са по стабилни от потребителските версии.
За това  и поддръжката и стабилността на различните версии е различна.
С няколко думи кой за каквото си е платил.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@Madonna, стартирай dxdiag, избери No, Направи снимка на раздел System, кликни на раздел Display и направи и там снимка. 
Качи двете снимки.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване