Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Windows 10 Впечатления и проблеми (2)

Препоръчан отговор

This package is not compatible with the platform of Microsoft windows u're running. The application will now abort

преди 4 минути, DarkEdge написа:

@Madonna, линк за сваляне
изтегляш, разархивираш тук, влизаш в папка 24.20.11021.1000_18.6.1 и стартираш C0329759.msi

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 11,1k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Относно "модата" да се инсталира най-новата ОС, без да се осмисля необходимостта, е следствие от действията на самите създатели на ОС. Дълго време "господстваше" ХР и относително дълъг период Майкросо

-------ОТ ТОЗИ ПОСТ НАТАТЪК ЩЕ СКРИВАМ ВСЕКИ ПОСТ, НЕСВЪРЗАН С WINDOWS 10-------- И никакви оправдания от типа ДЕТИНСКО отмъщение за кукли и парцалки не са приемливи. ОСНОВНОТО ПРЕДНАЗНАЧЕНИЕ НА Т

По въпроса за ъпдейтите и сините екрани при Windows 10 вярвам само на това как е при мен. Снощи имаше ъпдейт и защото аз проверих за това. Не падна от небето и да ми прекъсне работата. Един комулативе

Публикувани изображения

преди 1 минута, Tanner Foost Foust написа:

не знам дали няма промени в датата в която ще спират 7

Няма как да я спрат, освен да спрат да я омазват с нарочни ъпдейти... И без друго лаптопа му работеше най-добре със 7, а това не е нито първото, нито последното завръщане към правилната ОС.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, ясно ми е, че видеокартата ми е отживяла и не става... 

А тази става ли, според вас.. NVIDIA GEFORCE GTX 1050TI 4 GB

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Madonna написа:

This package is not compatible

Пробвай да обновиш ръчно - от мястото, от където даде hhardware ids избери Update driver > Browse my...> бутон Browse... и укажи пътя до папката, където разархивира.>Next

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Madonna написа:

Добре, ясно ми е, че видеокартата ми е отживяла и не става... 

Коя игра искаш да сложиш, какви са изискванията за нея, какви са твоите параметри?
Покриваш ли минималните?

Игри на 10 не съм играл, но на 7 процедурата беше следната:
Инстал на чипсет, инстал на видео драйвер, инстал на DirectX, инстал на Net Framework всички версии.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Tanner Foost Foust написа:

Коя игра искаш да сложиш, какви са изискванията за нея, какви са твоите параметри?
Покриваш ли минималните?

Чети, де! Не пълни с талаш!

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Madonna написа:

Тази е входно ниво за игри. Тръгват всички нови, но не на максимални настройки. Важно е какъв е и процесора и с колко RAM разполагаш.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Tanner Foost Foust написа:

Покриваш ли минималните?

Ми явно не ги покривам с моята видеокарта..http://www.game-debate.com/games/index.php?g_id=23342&game=Divinity: Original Sin II&pc

Ati radeon hd 3850 :(

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Joss Bomon написа:

Тази е входно ниво за игри. Тръгват всички нови, но не на максимални настройки. Важно е какъв е и процесора и с колко RAM разполагаш.

Още един чукча! Абе, вие не можете ли да четете? Само да пиете ли можете?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Madonna написа:

Ми явно не ги покривам с моята видеокарта..http://www.game-debate.com/games/index.php?g_id=23342&game=Divinity: Original Sin II&pc

Ati radeon hd 3850 :(

Тази карта я има в списъка им, поддържа се.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, DarkEdge написа:

Пробвай да обновиш ръчно - от мястото, от където даде hhardware ids избери Update driver > Browse my...> бутон Browse... и укажи пътя до папката, където разархивира.>Next

Ъпдейтнато е всичко, проверих няколко пъти.. 

API Supported
DirectX 10.1, OpenGL 2.0    Няма кво повече да се мъчи! 

Просто, явно ще трябва да ъпгрейдна картата...не се мъчи, изтормозих те достатъчно да пишеш и показваш... Благодаря ти! 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вярно си е, че стар хардуер със софтуер трудно се подпира. :) 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Toва е познат проблем, в Steam това са написали:

https://steamcommunity.com/app/373420/discussions/0/142261352658423028/

Тук има хотфикс http://larian.com/forums/ubbthreads.php?ubb=showflat&Number=572445 но няма гаранции.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, DarkEdge написа:

Още един чукча! Абе, вие не можете ли да четете? Само да пиете ли можете?

Верно, че на картинката си пише. Виноват.

Тоя куад Q6600 беше сила..., но едно време. Сега Pentium G4400 е с около 20% по-добър за игри, а към днешна дата 4GB RAM са минимума за една машина. Този процесор ще ботълнеква 1050 Ti. За него - GT 1030 или евентуален ъпгрейд на хардуера...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, чета цял следобед.. тъпо е като се изръсиш 36 евро за игра и да не ти тръгне.. Нищо де, ще трябва да се инвестира малко в ъпгрейд на машинката, няма как..

Благодаря ви още веднъж.. :wors:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Загледах се в спецификациите на картата, казват че поддържа 

OpenGL 2.0, DirectX 10.1?

A тази игр а май иска 11.

Я клик тук и кажи какво ще каже теста?

https://www.systemrequirementslab.com/cyri/requirements/divinity-original-sin-2/13396

Трябва да имаш JAVA.

• CPU: Intel Core i5 or equivalent
  • CPU SPEED: Info
  • RAM: 4 GB
  • OS: Windows 7 SP1 64-bit or Windows 8.1 64-bit or Windows 10 64-bit
  • VIDEO CARD: NVIDIA® GeForce® GTX 550 or ATI™ Radeon™ HD 6XXX or higher
  • FREE DISK SPACE: 25 GB

Divinity: Original Sin 2 Recommended Requirements

• CPU: Intel Core i7 or equivalent
  • CPU SPEED: Info
  • RAM: 8 GB
  • OS: Windows 7 SP1 64-bit or Windows 8.1 64-bit or Windows 10 64-bit
  • VIDEO CARD: NVIDIA GeForce GTX 770 or AMD R9 280
  • FREE DISK SPACE: 25 GB
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Tanner Foost Foust написа:

Загледах се в спецификациите на картата, казват че поддържа 

OpenGL 2.0, DirectX 10.1?

A тази игр а май иска 11.

Я клик тук и кажи какво ще каже теста?

https://www.systemrequirementslab.com/cyri/requirements/divinity-original-sin-2/13396

Казва, че не става

Minimum: NVIDIA® GeForce® GTX 550 or ATIâ„¢ Radeonâ„¢ HD 6XXX or higher

You Have: ATI Radeon HD 3850

Minimum: Intel Core i5 or equivalent

You Have: Intel(R) Core(TM)2 Quad CPU Q6600 @ 2.40GHz

Тук са разминаванията

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 28 минути, Madonna написа:

Нищо де, ще трябва да се инвестира малко в ъпгрейд на машинката

С малко ъпгрейд май няма да стане... Смяна на платформа, процесор, памет и видео карта... Най-тънко, всичко без картата да е втора ръка.

Ако от настоящия ползваш кутия, захранване и хард диск, а всички компоненти нови, то ето какво минимум трябва да се вземе.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Madonna написа:

Казва, че не става

Minimum: NVIDIA® GeForce® GTX 550 or ATIâ„¢ Radeonâ„¢ HD 6XXX or higher

You Have: ATI Radeon HD 3850

Minimum: Intel Core i5 or equivalent

You Have: Intel(R) Core(TM)2 Quad CPU Q6600 @ 2.40GHz

Тук са разминаванията

Сайта на играта дава тази информация за картата:

http://www.game-debate.com/hardware/index.php?gid=172&graphics=Radeon HD 3850 AGP

Аз бих те посъветвал да си купиш нов хардуер с възможност за повече ъпгрейди за в бъдеще.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, DarkEdge написа:

Значи не си кликнала върху старт бутона с десен бутон

Не се ли досети...........кликнала е,ама е с classic shell,затова вижда тези неща.:)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Алоу, офтопикърът. Не виждаш ли, че си имам и други мурафети из ръкавите.

преди 39 минути, Слави Маринов написа:

Не се ли досети...........кликнала е,ама е с classic shell,затова вижда тези неща.:)

На това к'во му се вика? - След дъжд качулка.
Или нищо, че се е минало ти да си попишеш малко. Ей тъй - от сърце...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, DarkEdge написа:

На това к'во му се вика? - След дъжд качулка.
Или нищо, че се е минало ти да си попишеш малко. Ей тъй - от сърце...

Просто сега го видях.............не вися 24/7 тук!Да знаеш ,да се не чудиш в бъдеще кво става като кликат с десен бутон..................

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ех, а ако го беше видял след седмица, месец...
Браво, младежо - чисто първосигнални реакции. Неам думи...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, DarkEdge написа:

Ех, а ако го беше видял след седмица, месец...
Браво, младежо - чисто първосигнални реакции. Неам думи...

Алоооу,второ и трето сигналния,що не видиш колко поста след моята реплика към Tanner Foost относно ентърпрайс версиите и отговора му,че е видял,ти го "светваш" уж и му се караш и на него!Някой да ти е викал първосигнален и след"дъжд качулка"?Какво си се запенявил и се държиш като девойка в цикъл?Имаш уж претенции за коректност,възпитание,толерантност и т.н. ,но нещо издишаш,неам думи!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, Tanner Foost Foust написа:

Ти си частен случай.

Давам ти пример имам същата версия като твоята 1803 про.
На Лаптоп ASUS К555LJ работи стабилно, личен.
На Лаптоп HP ELITEBOOK 840 G4 работи стабилно, служебен.
Слагаме един Trend Micro Office Scan  Agent на служебния и цяла операционна система става нестабилна.
У дома нямам нужда на личния да слагам този антивирусен агент.
На служебният е задължително да се сложи.
Този проблем между Тренд микро и микрософт щеше да се избегне с по бизнес версия, просто ако 840 G4 беше с бизнес версия, щеше  да ме спре да слагам ъпдейт с 1803 където да настъпя бъга с  Trend Мicro.
Аз ъпдейтвах извън домейна,  директно от микрософт, без WSUS и политики за ъпдейти, които да ме предпазят от този ъпдейт.

Те и затова са разделени тези версии за бизнеса за училищата и за обикновените потребители.

Направени са достатъчно добре да задоволяват различните нужди.

Pro за обикновения потребител е чудесна, Home версията има някои бъгове но не е нешо критично.

Не е нужно да се минава на бизнес версия за домашна употреба която на всичкото отгоре е с някакъв активатор.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от elisenda
      Здравейте,

Някои от инсталираните в Windows 10 шрифтове, не се показват в програми, като например Word, и съответно не мога да ги ползвам (в Panel Control - Appearance and personalization - Fonts - ги има, даже ги инсталирах и от там). Става въпрос за свободни за ползване шрифтове, които инсталирани на предишни компютри с  Windows (XP, 7), не е имало никакви проблеми. Моля, ако някой има мнение за разрешаване на проблема да сподели.
      Благодаря
    • от Димитър19
      Здравейте, преди няколко месеца реших да си преинсталирам компютъра...... изтеглих оригиналния и безплатен Windows 10 от сайта на Microsoft, но за съжаление в него не беше включен Office пакета. Та въпроса ми е от къде да изтегла Windows 10 с безплатно включен Office пакет? Благодаря предварително!
    • от Minecraft TV Bulgaria
      Здравейте, при отваряне на Windows Defender излиза следното съобщение:  

• от pcservizpld
      Открих няколко интересни програмки, но честно казано им нямам особено доверие. Омръзна ми да разцъквам за да изключвам на клиентски или на моите ъпдейтите на скапания 10, но пък 10 ми трябва заради софтуерите които позлвам. А и клиентите си го харесват. Както и да е, мисля да го пробвам на някой фреш инстал да видим как ще работи, но ако имате мнения споделете или ако знаете софтуер който работи поне на 70 процента в случаите.
      Списък:
      https://www.softpedia.com/get/Tweak/System-Tweak/Win-Updates-Disabler.shtml
      https://www.majorgeeks.com/files/details/win_updates_disabler.html
      https://winaero.com/blog/windows-10-update-disabler-disables-windows-10-updates-reliably/
      Този е от най-сумнителен сайт, така че тест задължително в изолирана среда ( pc без мрежа или виртуална машина ) - https://www.site2unblock.com/win-updates-disabler/
    • от peekmemf
      Здравейте, имам проблем с инсталирането на Windows 10 на един старичък компютър. Досега компютъра е бил с Windows 10 на едно HDD 250gb.Закупих ново ssd 120gb, махнах hdd-то и свързах ssd-то. Сложих Windows 10 на чисто нова 16gb флашка, но когато буутна компютъра от флашката стига до синьото лого на Windows и от там нататък нищо - стои си така. Някакви идеи как да го оправя? 
  • Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване