Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Windows 10 Впечатления и проблеми (2)

Препоръчан отговор

преди 13 часа, Mlechko написа:

На друг компютър бях, инсталирах драйвъра, системата рестартира, влязох през иконката говорител "Звуци" -> "Записване",  забранените устройства са показани, а там имаше само два микрофона и аудио драйвър. Stereo Mix отсъстваше! Тия два микрофона ми бяха странни и ми се набиха в очите, че не е нормално да гледам клонинг на едно и също устройство. Деинсталирах и погледнах отново - пак същото, все същите неща. Все едно нищо не е било инсталирано. Утре ще пробвам пак. Надявам се да не съм объркал да съм инсталирал 32 битова версия на 64 битов компютър! След тези недоразумения свалих инсталатора и за двете архитектури с надежда да се оправи, после деинсталирах и забравих да направя пробата. Друг вариант е да ми се бърка забраната за ъпдейти! Тогава няма връзка с Микрософт и магазина им, няма връзка с ъпдейтите, а те ми се струва май разрешават драйвъра чрез актуализирането.  И трети вариант да деинсталирам Shadow Defender - тези пясъчници направо са изроди когато става дума за системни инсталации.

Пробвай с драйвер от сайта на производителя на дъното, или за точния модел лаптоп /ако е лаптоп/.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 11,2k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Относно "модата" да се инсталира най-новата ОС, без да се осмисля необходимостта, е следствие от действията на самите създатели на ОС. Дълго време "господстваше" ХР и относително дълъг период Майкросо

-------ОТ ТОЗИ ПОСТ НАТАТЪК ЩЕ СКРИВАМ ВСЕКИ ПОСТ, НЕСВЪРЗАН С WINDOWS 10-------- И никакви оправдания от типа ДЕТИНСКО отмъщение за кукли и парцалки не са приемливи. ОСНОВНОТО ПРЕДНАЗНАЧЕНИЕ НА Т

По въпроса за ъпдейтите и сините екрани при Windows 10 вярвам само на това как е при мен. Снощи имаше ъпдейт и защото аз проверих за това. Не падна от небето и да ми прекъсне работата. Един комулативе

Публикувани изображения

В сайта на Reaktek  стои в. 2.82 от 26.7.17

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 часа, DarkEdge написа:

Много благодаря. Защо хеша се различава с този от GitHub ?

EDIT: аххх, бутнал си компресията и си го смалил два пъти. :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В  github са някакви модове.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, DarkEdge написа:

В  github са някакви модове.

Сайт на разработчици. Едва ли барат драйвъра, който има цифров подпис. Гледам, че са изнесли инфо за хеша. Трябва да е от Realtek.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://github.com/CHEF-KOCH
Като гледам няма никъде указано, че има връзка с Realtek..:) 
Ама по някога тия модъри пишат по-добри неща от производителите.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@DarkEdge проверих разликата. Всички файлове са идентични, само архива е различна компресия. :rolleyes:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 59 минути, DarkEdge написа:

По-важното е подкара ли звука!

В момента пиша от другия компютър (от въпросния компютър) и ме избива много пот, червен съм и имам голямо притеснение. Защото и модификацията не направи нищо. Деинсталирах от диспечера на устройствата, рестартирах и актуализирах от там, от двата контролера за звук единия се актуализира на AMD. Все същото. Инсталация на Realtek за записване нищо не дава. Стоят си два микрофона - един за преден и един за заден куплонг и един вход Line In. Нищо повече! Усещам как параноята ще ме доведе до бяс. :panicbutton: :helpwanted3:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Mlechko написа:

Усещам как параноята ще ме доведе до бяс. :panicbutton: :helpwanted3:

Ми да ти бием една инжекция против бяс.... :D Майтапа на страна, ама с драйвера за 7 пробва ли?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вече правя видео демонстрация на случващото се.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Mlechko написа:

Вече правя видео демонстрация на случващото се.

Ок, после пробвай с драйвер за 7-ца(ако има такъв).

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@Mlechko, на каква машина е това? Да не е интелски риалтек?
Дай хардуерен идентификатор.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@DarkEdge Прибрах се. Пробвах с Windows 10 1803, пробвах и с Windows 10 1709 и положението е едно и също - Stereo Mix е невидим при инсталация на Realtek. Разликата е, че при стария билд аудио контролера се ъпдейтва по време на инсталацията. Забравих да кача уникалната снимка от FastStone Capture - рекордера на екран. Той прави забележка и за двата уиндоуса. При зададена настройка да записва звук от говорителите, програмата има забележки в червен надпис Fail за Record Audio Speakers и Fail за Record Mouse Clicks преди да започнеш запис. Има помощ с въпросителна за тези забележки. Отварям и чета прозорец с титла от английски превеждам "Микрофонът не е включен". Уточнението му е: За да записвате трябва да включите (без значение външен или вътрешен микрофон). Нещо от сорта беше, картина утре следобед. А в компютъра са включени единствено говорители в Line Out без микрофон са. Става ми ясно, че има проблем със записването на звука! С това ми се разбиха всички детски мечти. :sobbing: 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Деееба тъпия уиндоус дееба. Изчезна контрол панела за wifi мрежите. Работи, свръзва си се автоматично, ама панела изчезна. Никъв начин да сменя мрежата след като се логна. Преди да се логна мога, ама след като се логна абсурд. Връщам са на пингвина.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Silvering написа:

Деееба тъпия уиндоус дееба. Изчезна контрол панела за wifi мрежите. Работи, свръзва си се автоматично, ама панела изчезна. Никъв начин да сменя мрежата след като се логна. Преди да се логна мога, ама след като се логна абсурд. Връщам са на пингвина.

Виж тук:
https://www.intowindows.com/fix-wireless-icon-missing-from-taskbar-in-windows-10/

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Следва този експеримент последния ред на потребителя. Същата бележка, която FastStone остави!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така и не даде хардуерен ид. на тази аудио карта.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, DarkEdge написа:

Така и не даде хардуерен ид. на тази аудио карта.

Как да го дам? Използвах AIDA64.

- Device Description    AMD Turks/Whistler/Thames - High Definition Audio Controller
- Device Description    ATI Radeon HDMI
- Device Description (Windows)    AMD High Definition Audio Device
Hardware ID:    HDAUDIO\FUNC_01&VEN_1002&DEV_AA01&SUBSYS_00AA0100&REV_1002

Device Description    Intel Panther Point PCH - High Definition Audio Controller [C-1]
- Device Description    VIA VT1708S
- Device Description (Windows)    High Definition Audio Device
Hardware ID:    HDAUDIO\FUNC_01&VEN_1106&DEV_0397&SUBSYS_10438415&REV_1000

Вързах микрофон. Отзад работи, тествано, отпред не работи, не се вижда холограмата за звук. И задаване да се чува микрофона през тонколони - не се чува за предния куплонг.

7e5a2ac095d20c46e315522347a45f38.png

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За мен аферата с аудио драйвъра приключи. Смятам че звуковата карта не е в ред, мълнията я гръмнала. Фактите:
- Преден куплонг не регистрира включен микрофон.
- Digital Audio (HDMI) активното устройство във Възпроизвеждане при тест "Проверка" и индикация за наличие на звук не извежда звук на тонколоните, макар и да се направи устройство по подразбиране от Speakers към Digital Audio (HDMI).

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Mlechko написа:

Как да го дам?

https://www.wikihow.com/Find-Hardware-ID

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Mlechko написа:

Смятам че звуковата карта не е в ред, мълнията я гръмнала.

https://www.pazaruvaj.com/zvukovi-karti-c3140/?orderby=1

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от elisenda
      Здравейте,

Някои от инсталираните в Windows 10 шрифтове, не се показват в програми, като например Word, и съответно не мога да ги ползвам (в Panel Control - Appearance and personalization - Fonts - ги има, даже ги инсталирах и от там). Става въпрос за свободни за ползване шрифтове, които инсталирани на предишни компютри с  Windows (XP, 7), не е имало никакви проблеми. Моля, ако някой има мнение за разрешаване на проблема да сподели.
      Благодаря
    • от Димитър19
      Здравейте, преди няколко месеца реших да си преинсталирам компютъра...... изтеглих оригиналния и безплатен Windows 10 от сайта на Microsoft, но за съжаление в него не беше включен Office пакета. Та въпроса ми е от къде да изтегла Windows 10 с безплатно включен Office пакет? Благодаря предварително!
    • от Minecraft TV Bulgaria
      Здравейте, при отваряне на Windows Defender излиза следното съобщение:  

• от pcservizpld
      Открих няколко интересни програмки, но честно казано им нямам особено доверие. Омръзна ми да разцъквам за да изключвам на клиентски или на моите ъпдейтите на скапания 10, но пък 10 ми трябва заради софтуерите които позлвам. А и клиентите си го харесват. Както и да е, мисля да го пробвам на някой фреш инстал да видим как ще работи, но ако имате мнения споделете или ако знаете софтуер който работи поне на 70 процента в случаите.
      Списък:
      https://www.softpedia.com/get/Tweak/System-Tweak/Win-Updates-Disabler.shtml
      https://www.majorgeeks.com/files/details/win_updates_disabler.html
      https://winaero.com/blog/windows-10-update-disabler-disables-windows-10-updates-reliably/
      Този е от най-сумнителен сайт, така че тест задължително в изолирана среда ( pc без мрежа или виртуална машина ) - https://www.site2unblock.com/win-updates-disabler/
    • от peekmemf
      Здравейте, имам проблем с инсталирането на Windows 10 на един старичък компютър. Досега компютъра е бил с Windows 10 на едно HDD 250gb.Закупих ново ssd 120gb, махнах hdd-то и свързах ssd-то. Сложих Windows 10 на чисто нова 16gb флашка, но когато буутна компютъра от флашката стига до синьото лого на Windows и от там нататък нищо - стои си така. Някакви идеи как да го оправя? 
  • Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване