Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Windows 10 Впечатления и проблеми (2)

capnemo
 Сподели

Препоръчан отговор

@DarkEdge сложи ли 17113? че ми е интересно да си играя ли да го слагам или да чакам да се освестят

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 12,5k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Публикувани изображения

Да, @Aquaris, снощи - 17713.rs5_release.180706-1551
Но EAV има проблем с драйвъра си.
И май ще сляза на 17692, ще ъпдейта AV до 11.2.49 и тогава ще се кача на 17713 

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 28 минути, DarkEdge написа:

360 тотал секюрити е по добра от тази шитня есет !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Някога да съм ти казвал какво да ядеш?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, DarkEdge написа:

Някога да съм ти казвал какво да ядеш?

Па може да предложиш !

Нема да се обидя !

Но вирус тенкс ос армор + сис харднър е бъдещето на защитния софтуер !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, DarkEdge написа:

а с "производителността" как е
питам щото ъпдейта от 17111 е счупен а се чуват приказки за тотална преебавка в ....въобще преебавка е тва 17113

eav не ме грее, оставил съм го на дефендер и от време на време пускам некой мбам при съмнение

офф: едно време бех фен на есет, винаги съм смятал че панда и авг не си струва да се наричат AV (или Firewall) и напоследък авира ми се струва добра...макар и малко бавна

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, Aquaris написа:

питам щото ъпдейта от 17111 е счупен а се чуват приказки за тотална преебавка в ....въобще преебавка е тва 17113

eav не ме грее, оставил съм го на дефендер и от време на време пускам некой мбам при съмнение

офф: едно време бех фен на есет, винаги съм смятал че панда и авг не си струва да се наричат AV (или Firewall) и напоследък авира ми се струва добра...макар и малко бавна

Всичко опира до правилното им конфигуриране !

Дифолт е възможно най лошия вариант !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Aquaris написа:

С изключение на проблема с nos32 всичко си работи нормално и в двата билда

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! Каква може да бъде причината охлаждането на лаптопа ми да блъска без причина под Windows 10? Бил съм на него с ХР и 7, такова интензивно охлаждане не е имало. Даже като не съм на него и хард-диска се изключваше. Под 10 и да правя и да не правя нещо - фучи като откачено.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Причините може да са 1001.
Като започнеш от актуализиране на ОС, зараза с криптокопач, Некоректно управление на захранването на Windows, неправилно управление на вентилатора от BIOS (провери в BIOS има ли управление на вентилатора и ако да му задай автоматично управление). Постой 4-5 минути в BIOS и виж като поработи/охлади ще паднат ли оборотите.
Покажи една снимка на диспечера на задачи в радел Details, като преди да снимаш кликни в главата на колонка CPU

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нямам меню Power в BIOS. Така че от там нищо не мога да коригирам. Инсталирал съм 10 преди 3 дни. Преминал е всички ъпдейти до последния - 17134.167.

Почти никакъв софтуер още не съм инсталирал, освен браузър Chrome и WinRAR. Сканирах го преди малко с Malwarebytes и Adwcleaner - нищо не показва.

jyjdferfwsf.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пусни един OpenHardwareMonitor и виж как са температурите на CPU Package, както и на каква честота работи процесора. Може да опиташ от Power Options да зададеш "Power saver" и да видиш как ще се държи (същото би следвало да се случва и като го ползваш на батерия; имай предвид, че този профил е с умишлено намалена производителност).

Според мен ако при нулево натоварване вдига шум, или се е затлачил с прах и не може да се охлажда качествено, или става някакво объркване с контрола на вентилатора.

Редактирано от killchain (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 минути, killchain написа:

Power Options да зададеш "Power saver"

Голяма вероятност да е от това.

На моя не го ли променя на икономичен режим се държи по подобен начин.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, smsliverpool написа:

Нямам меню Power в BIOS

A Fan Speed  има ли?

И да беше споделил точно какъв модел е машината

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, PigManu написа:

Голяма вероятност да е от това.

На моя не го ли променя на икономичен режим се държи по подобен начин.

Доста нелогично държание ако всичко е по подразбиране. Идеята на Power Saver е да разреши на процесора да слиза до по-ниска работна честота, в следствие на това да може да свали напрежението и процесорът да консумира по-малко енергия и да се охлажда по-лесно. Ако при теб има такива проблеми, пробвай с "Restore default settings for this plan" на страницата с настройките на плана. На моя настолен в Power Saver температурата на процесора пада с 8-10 градуса сравнено с иначе (работа на най-високата му честота) и вентилаторът спира да се чува.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

:offtopic_s:
Аз ползвам режим Bitsum Highest Performance и съм много доволен. И вентилаторът не се сърди, и процесорът (C2D E6700 на 3GHz) е сравнително хладен (в момента е на ок 32-35С - нямам климатик) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, DarkEdge написа:

:offtopic_s:
Аз ползвам режим Bitsum Highest Performance и съм много доволен. И вентилаторът не се сърди, и процесорът (C2D E6700 на 3GHz) е сравнително хладен (в момента е на ок 32-35С - нямам климатик) 

Лесно ти е на теб с 65 W TDP :D

Мен питаш ли ме - също без климатик CPU Package стои на около 40-45, отделните ядра на около 5-10 градуса надолу - това с план, с който честотата пада до около 2.1, под товар на 4 GHz Package не ходи над 75 градуса. Време ми е за вода, ама някак си не ми стиска...

Редактирано от killchain (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ко чакаш - и зелена енергия ще имаш на зима. :cool:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 17.07.2018 г. в 15:05, smsliverpool написа:

Здравейте! Каква може да бъде причината охлаждането на лаптопа ми да блъска без причина под Windows 10? Бил съм на него с ХР и 7, такова интензивно охлаждане не е имало. Даже като не съм на него и хард-диска се изключваше. Под 10 и да правя и да не правя нещо - фучи като откачено.

Ти инсталирал ли си драйвери или са само тези, които windows 10 си е сложил? Подобни проблеми като твоите съм срещал, когато не е инсталиран драйвер за видео картата и се кара на стандартния. В момента в който го инсталирам и след 1 рестарт и вентилатора утихва.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 22.06.2018 г. в 22:16, Eclipse2G написа:

Не. Това означава ли, че веднъж активирана, няма нужда, подобно на кмс, да се активирира периодично пре няколко месеца?

на 22.06.2018 г. в 22:19, дръндю написа:

хъ, пак си краднах нещо
:clown:

и аз благодаря

Да, активира перманентно. Има и друг скрипт за перманентно активиране, който НЕ ИНСТАЛИРА НИЩО НА СИСТЕМАТА.
teamos-hkrg W10_Digital_License_Activation_Script_4
Работи чудесно вързан към първото стартиране на системата през setupcomplete.cmd

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 часа, StefanG написа:

Ти инсталирал ли си драйвери или са само тези, които windows 10 си е сложил? Подобни проблеми като твоите съм срещал, когато не е инсталиран драйвер за видео картата и се кара на стандартния. В момента в който го инсталирам и след 1 рестарт и вентилатора утихва.

Естествено че съм го инсталирал. И на Intel и NVIDIA. Той и лаптопа ми е старичък. Скоро ще навърши 7 години, но си работи. С Уин 7 няма никакви проблеми.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами сега ?
Не мога да завърши инсталирването (записа) на win10 инсталационен на USB флашката.
Точно на 50% след като го изтегли напълно и почна да го качва на флашката и изкара таза грешка!
Някакви идеи ?
42807752214_1f72755fb8_b.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, BMW Маниак написа:

Ами сега ?
Не мога да завърши инсталирването (записа) на win10 инсталационен на USB флашката.
Точно на 50% след като го изтегли напълно и почна да го качва на флашката и изкара таза грешка!
Някакви идеи ?
42807752214_1f72755fb8_b.jpg

Напиши в гугъл номера на грешката и чети.

Сигурен ли си ти е читаво направена флашката?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...