Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравей те ,предстои ми да си закупя нова пералня нямам представа каква да е освен,че се зачетох в форумите и предлагат : WHIRLPOOL AWO/C 7420 S:

CANDY GC4 1272 D3/2-S . Имам нужда да пере добре,по-добре имам предвид да не засича дрехите. Мога да си позволя пералня до към 500 лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гледай само да не простира...Т.е. да не е лека и с висок център. И с повечко плюсове след А. Вярно, че при много от моделите те са само реклама, но е добре да е енерго ефективна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Candy са боклуци. Whirlpool - средна работа, за тях е хубаво да дебнеш промоциите с 5-6 години гаранция.

В ниския ценови клас най-много за парите си предлага Beko. Сравнително здрави, лесно се намират части.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, Tyti написа:

WHIRLPOOL AWO/C 7420 S

от няколко месеца имаме  същата, тиха е, за сега съм доволен, старата деу(никога вече тази марка,изкара 13 г с три ремонта, няма рез.части, нагаждах от други марки ) се опитваше да простира.

Подвеждащо е това което пише за 7 кг, отнася се само за един вид тъкани но то и другите производители използват същата стратегия

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предвид краткия живот и скъпото следгаранционно обслужване, то закупуваш най - евтината! Не са ти нужни излишни екстри, които никога няма да ползваш и вградена електроника! Качеството на ниския и среден клас е еднакво така, че марките са без значение! твоята пералня е тази ,която се вмества в бюджета ти!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, hayduk22 написа:

се опитваше да простира.

И твоето Деу ли простира?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, ExaFlop написа:

И твоето Деу ли простира?

едвам го стигах за да му дам щипките

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На нашето корейче, ако някой не му седне на гърба, излита. Отврат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, RudeBoy написа:

. Whirlpool - средна работа

Ми, моята е същата марка но с горно зареждане! На окло 13 години е вече и е с 3 ремонта т.е нагревател и два пъти амортисьори! Пак реве за амортисьори. Никога не се е славела с тиха и спокойна работа! Общо взето - не съм доволен!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Май Самсунзите бивали, ама докато не се опаря на живо - не вярвам. :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вземи си тази, която е на промоция и с най-дълга гаранция. В този ценови клас марката няма никакво значение - сервиза в малките градове обикновено е един за всички марки и всички се повреждат еднакво често след изтичане на основната гаранция...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Януари купих това с 5 години гаранция - доволен съм и за сега никакви проблеми

WHIRLPOOL AWO/C-7540 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, RudeBoy написа:

Candy са боклуци. Whirlpool - средна работа, за тях е хубаво да дебнеш промоциите с 5-6 години гаранция.

В ниския ценови клас най-много за парите си предлага Beko. Сравнително здрави, лесно се намират части.

Аз също съм за БЕКО. Преди две години се бях хвърлил на Whirlpool, но в магазина се разубедих и взех BEKO  за същите пари, но предлагаща доста повече, включително тих инверторен мотор с 10 години гаранция. Много добра пералня...поне досега. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди 2 години старата "АЕГ" след 17 г. вярна работа iе развали.  Имаше леки проблеми, че не винаги отваряше вратата и трабваше наново да я пуснеш... Баща ми настоя пак за германска и ПРОИЗВЕДЕНА в Германия.  Чрез позната продовочка в големия магазин на бул. "Мадрид" взехме "Бош".  Разликата в цената на немско произведената и не-немските от същия модел бе 400 лв - общо 1600.  Надали тази разлика е само в немските и другите заплати.

Редактирано от jojopara (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Втора ръка Miele. Ако си от София - Марти 76 ЕООД. С две години гаранция са, и това са наистина много стабилно изработени перални.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, Shreek написа:

Марти 76 ЕООД

Има ли я още тая фирма. Нещо в мрежата не е актуална.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
на 10/12/2016 в 7:32, ExaFlop написа:

На нашето корейче, ако някой не му седне на гърба, излита. Отврат.

...една мраморна плоча 40х40 или 50х50см,2-3 см.дебела отгоре......и няма да се разхожда,когато ценрофугира:no-no:;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-много плочата да скокне от плота

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доколкото зная нищо и няма на фирмата, а старите перални Miele са по 100-120 кила и няма трепване по време на центрофуга.

Е... ако набичиш 1400 оборота няма как да не тресе, но на 800 не трепва, а на 1000 почти не трепва.

пп. Баба ми само на 1400 оборота е центрофугирала... :)))))))))

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако ще и по 200 кила да е - ако не е нивелирана, не ще трепне, ами ще танцува из кухнята :wink12: 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако ще навлизаме в темата, преди нивелирането, което също е важно, редно е да споменеш, че една перавня изисква читави амортисори, при това, дебело подчертано - амортисори със съответното за марката усилие.

Ако на пералня, която изисква 14 или 16 нютона, сложиш амортисори с 8 нютона, можете и сами да се досетите какъв ще бъде ефекта.

пп. Ако случайно греша единицата - не ме яжте. Преди години с един приятел правехме перални, или по-скоро аз му помагах, когато работата искаше повече от две ръце. Той ми връщаше с помощ в други области. Там научих, че амортисорите на пералните освен размери, ход, имат и различно съпротивление, и е важно при смяна да се слагат с такова съпротивление, каквито е сложил производителят.

ппп. Не помня как се наричаше усилието при разтягане на амортисорите, и затова ползвам думата съпротивление.

Сещам се за още нещо. Някога имах Перла 73. Тази пералня наистина танцуваше и се разхождаше, дори и в годините, когато амортисорите и бяха нови, и беше прясна нивелирана. Това се дължеше на резкия старт, който при по-късните модели е избегнат. Мотора на Перла-та не позволява плавно развъртане, и ако се случи да не е съвсем пълна с пране, има реален риск прането да остане в една част на барабана, и да не се разпредели равномерно. Това неведнъж е било причина пералнята ми да скочи поне 7-8 сантиметра при включването на центрофугата.

Тия Miele-та, от Марти, за които споменавам, си имат плавно развъртане, и освен това, ако не им хареса началното развъртане, имаше там някакви датчици за вибрация май, спират, въртят няколко пъти бавно в двете посоки, и след това отново започва цикъла по развъртането за центрофугирането.

При такова развърнате за центрофуга, шансовете да заскача са много по-малки отколкото при древните Перли, които за времето си, като изключим Перла 05, бяха много добри.

Подчертавам - за времето си.

Моята Перла 73, мисля, че името и идва от годината. От тогава нещата доста са се променили.

Редактирано от Shreek (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първото и най-важно условие е: В никой случай да не е с лепен казан.Това трябва да се избягва особено решително.

Колкото и да евтина пералнята - ако се наложи да и се сменят лагерите и семеринга, и това се окаже невъзможно, тогава дадения евтин модел се превръща във възможно най-скъп.

Смяна на лагери и семеринг е и най-често срещаната повреда.Колкото и добър да е специалиста, който ремонтира пералнята, то рязането и последващо сглобяване е винаги проблематично след като не е предвидено при разработването на модела.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 10/12/2016 в 1:04, Tyti написа:

Здравей те ,предстои ми да си закупя нова пералня нямам представа каква да е освен,че се зачетох в форумите и предлагат : WHIRLPOOL AWO/C 7420 S:

CANDY GC4 1272 D3/2-S . Имам нужда да пере добре,по-добре имам предвид да не засича дрехите. Мога да си позволя пералня до към 500 лв.

А жената, с която живееш на каква пераля пере???

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване