Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Платена Политическа Пропаганда в Интернет. Интернет Войни. Целта Оправдава средствата.

pcbsd
 Сподели

Препоръчан отговор

преди 1 час, иноТ написа:

Очевидно, че нищо не си разбрал. 

Ами разбира се щом не поклащам утвърдително глава като олигофрен и не превъзнасям неземния интелект на доцента професор. Нали всички сме тъпанари само той и тези които са на неговото мнение са умните. :D

Безумно и типично държане на партиен пропагандатор от Живково време.

Но ти след като си по умен и си го разбрал я ми го обясни

Какво точно искаше да каже че българите не ставаме а надеждата е само в руснаците . Те висша раса ли са или какво ? Вече си имахме една висша раса - арийската и нали видяхме какво се получи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добре го е написал Даниел Десподов в централните новини , по темата за информационните войни в политически контекст. 

Преди време хората се чудиха какво общо има политиката с тоя (техно) форум. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Oставяме на страна безсмисленото хулене и неоправдани обиди към този интелигентен човек. Така или иначе, едва ли можеш да се аргументираш по друг начин и да кажеш с какво не си съгласен. 

Аз обаче мога да ти дам един много елементарен пример за моделирането на масите и вменяването на навици и поведение, по желание на манипулатора. Виж например себе си. Не си ли скачал по площадите през 89-та, защото си слушал по Свободна Европа, че можеш да ядеш банани всеки ден, а не само по Нова Година? Изведнъж си решил, че ще караш само на банани, като свободен европеец и си тръгнал да подскачаш. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

"Ако хората започнат да черпят информация само от социалните мрежи, постистината ще стане нормален и разпространен инструмент за работа с масовата аудитория." Това към Мирко, че той много харесва да цитира от Фейсбук:)

Източник – https://www.kaldata.com/it-новини/фалшивите-новини-и-епохата-на-постист-231135.html

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, иноТ написа:

Oставяме на страна безсмисленото хулене и неоправдани обиди към този интелигентен човек. Така или иначе, едва ли можеш да се аргументираш по друг начин и да кажеш с какво не си съгласен. 

Аз обаче мога да ти дам един много елементарен пример за моделирането на масите и вменяването на навици и поведение, по желание на манипулатора. Виж например себе си. Не си ли скачал по площадите през 89-та, защото си слушал по Свободна Европа, че можеш да ядеш банани всеки ден, а не само по Нова Година? Изведнъж си решил, че ще караш само на банани, като свободен европеец и си тръгнал да подскачаш. 

Съжалявам , но понеже съм изживял живота си като непрекъснато са опитвали да ме манипулират имам изградена имунна система и надушвам манипулацията отдалеч. Не отричам че въпросната личност е умел манипулатор но това не доказва някаква свръх интелигентност още повече такава съответствуваща на огромното му его. В общи линии изявата му беше от  типа крадеца вика дръжте крадеца - опитваше да манипулира като обвинява други в манипулации. И понеже доста от хората мислят в стил черно - бяло изведнъж излиза че той е белия. Разбирам че и той е човек и се е продал за парички защото трябва да живее но в същото време такова безумно пренебрежение към  хората не мога да приема. Харесвайте си го - няма лошо за мен обаче е неприемливо такъв човек да учи другите на морал - безумно е.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, karadzha написа:

"Ако хората започнат да черпят информация само от социалните мрежи, постистината ще стане нормален и разпространен инструмент за работа с масовата аудитория." Това към Мирко, че той много харесва да цитира от Фейсбук:)

Източник – https://www.kaldata.com/it-новини/фалшивите-новини-и-епохата-на-постист-231135.html

Ами всеки канал за информация може да служи и за дезинформация . Затова носим глави на раменете си да преценяваме кое е вярно и кое не. Още повече че всяка информация може да се засече от няколко места и така човек да се ориентира.

преди 7 минути, иноТ написа:

Яж си бананите и си гледай кефа. Никой не те кара да правиш нищо на сила. 

Това сам ли го "сътвори"  или някой ти подсказа :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, karadzha написа:

Това към Мирко, че той много харесва да цитира от Фейсбук:)

Това което съм цитирал са обикновенно официални акаунти на известни политици и личности.

Които също се  използват от новинарските медии също като позоваване на тези личности .

Това че ти не правиш разлика между официалните акаунти в ФБ , туитър и др на СтаниШеф, Корнелия, Борисов, Радан и др със простотии и майтапи от "пауло куельо"...  си е твой проблем.

преди 1 час, lsmurf написа:

Още повече че всяка информация може да се засече от няколко места и така човек да се ориентира.

Именно.

забавное как обаче някои тук сляпо си заравят главата и цитират какви ли не измишльотини , като опроверженията  са им под носа :)

И без голямо ровене и "факт-чекинг".

Дори сайтовете които са в тази категория и стремящи се към обективност и проверки, са доста мразени /като стопфейк/  :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ти си най-големият разпространител на измишльотини, защото спиш в Калдата и денонощно цитираш разни топфейкове, фейсбуци и каспаровци и подобни мизерници. 

Останалите от утре тръгваме на работа и я се появим цяла седмица, я не. Ще си вилнееш на воля. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, иноТ написа:

Какво, сега можеш да го правиш всеки ден? Нали за това си подскачал?

Стига си измествал темата не съм подскачал но това няма никакво значение . Въпросът е че не мажеш да защитиш един от вашите и бягаш от темата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Един от кои? :D

Ти не можеш да обясниш с кое по-точно не си съгласен от видеото. Аз ти дадох точен пример за манипулация и после аз съм бягал. Ти бягаш за банани и вносни дънки. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, lsmurf написа:

Ами всеки канал за информация може да служи и за дезинформация. Затова носим глави на раменете си да преценяваме кое е вярно и кое не. Още повече че всяка информация може да се засече от няколко места и така човек да се ориентира.

Това го кажи на Мирко, щото за него сТопфейк е меродавен и бил анти-пропаганден източник, а под такова знаме най-лесно се тъче пропаганда:)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, иноТ написа:

Ти си най-големият разпространител на измишльотини,

Откога питам да ми цитирате  поне една измишльотина или лъжа.

За съжаление това си е ваш ресор. Както бях казал преди - мен ми е лесно, защото е лесно да се коментират фактите такива каквито са,  с неоспорими аргументи , с еднозначно опровергаване на  евтината детинска дезинформация.

Докато вашето си е доста трудно . Лъжата винаги трябва да я облечеш с какви ли не измислици и лъжи, като накрая винаги се стига до личностни нападки и обиди .

Ето и ти сега не си изключеине. За пореден път де... :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, иноТ написа:

Един от кои? :D

Ти не можеш да обясниш с кое по-точно не си съгласен от видеото. Аз ти дадох точен пример за манипулация и после аз съм бягал. Ти бягаш за банани и вносни дънки. 

От пропутинските манипулатори. Казах ти няколко неща с които не съм съгласен но ти на нито едно не даде своето обяснение . Банани та банани . След малко ще ме пратиш да си пия хапчетата. Осъзнайте се бе момчета напънете тези мозъци и измислете нещо ново.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, karadzha написа:

бил анти-пропаганден източник, а под такова знаме най-лесно се тъче пропаганда:)

да бе цитирал нещо ли ? Примери ? :)

Няма таквиа. Защото ако излезете от общите простотии и нападки, няма с какво да се аргументирате :)

затова и мразите сайтове като стопфейк, разобличаващи евтината пропаганда и лъжи

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Защо трябва да си измислям нещо?  Не ме бъркай със себе си. Тук не говорим за измисляне, а за възприемане на нещата такива, каквото са. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 минути, Yvan Sergeev написа:

Не разбрах за смешно ли го намираш или сериозно цитираш гъделнюз

преди 4 минути, иноТ написа:

Защо трябва да си измислям нещо?  Не ме бъркай със себе си. Тук не говорим за измисляне, а за възприемане на нещата такива, каквото са. 

Ясно . Забавляваш се да се заяждаш с останалите. Приятна вечер аз нямам повече време за отговори на лични нападки.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, lsmurf написа:

сериозно цитираш гъделнюз

И в двата варианта било то на майтап или  сериозно, това им е нивото .... уви

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък не разбирам какъв ти е проблема с това. И според мен са терористи и бандити, ако ще и в топфейк да го пише. Сега, ти като непутински манипулатор ще кажеш, че не са муджахидини а майки с деца ама ... 

Смърф, не се натъжавай сега. Цитираното от теб ме озадачава леко, защото не виждам кой се заяжда. 

Даже, смятам, че ти се заяждаш, особено тук :

Цитат

Осъзнайте се бе момчета напънете тези мозъци и измислете нещо ново.

И тук :

Цитат

Това сам ли го "сътвори"  или някой ти подсказа :D

Но аз цивря ли? Не. 

Редактирано от иноТ (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност, аз не останах с впечатлението, че въпросния интервюиран се прави на свръхразум по някакъв начин. Просто посочва всеизвестни и тревожни разбира се факти, но според мен им придава твърде голям драматизъм. Опитите за контрол над масовото съзнание не са от днес или вчера. И в тях винаги са били използвани,използват се и ще се използват всички възможни средства и начини. Та и тезата, че се заробваме заради неща без които можем е малко фалшива. Така де, то и без електричество можем- човекът е живял хиляди години без него, ама я да спре тока за повечко време, да видите каква паника ще настане.

Знайте, че всеки иска да ви контролира... дори и собствената ви жена. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Когато човек не може да разбере кога , къде и как 2+2 прави 4 , тогава той получава неограничена "свобода" на "мислене" . Тогава 2+2 може да се приеме "на слух" , че прави както 3 , така и 5 , а дори и нищо !!! От тук нататък следват само лъжи , заблуди.....и глупости , глупости.....

А в същност "свободният" в мнението си Свободен ли е или само си въобразява , че е свободен.....?.....Да си свободен означава , да осъзнаваш ограниченията и да можеш да мислиш и действаш в съответствие с това . Иначе си просто неадекватен глупак неспасяем....

Разбира се в този случай , който доказва аргументирано , че 2+2 прави 4 е "пълен безхаберник"......другите , надуващи балоните са безгрешни , а в същност обидени "експерти".....т.е. "Да" - манипулирани манипулатори на въздух под налягане.... !:)

Редактирано от by_chechi (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 24.11.2016 г. в 13:02, flare написа:

Ще споря с всеки, който ЛЪЖЕ. Чакам да видя европейски документ, в който пише, че православието е враг.

Цитат

Recognises that Russia has been aggressively employing a wide range of tools and
instruments, such as special foundations (Russkiy Mir,) multilingual TV stations
PE582.060v02-00 4/5 PR\1094066EN.doc
EN
(Russia Today, RIA Novosti), news agencies (Sputnik), social and religious groups
(including the Orthodox church), social media and internet trolls to challenge Western
values, divide Europe, gather domestic support and create the perception of failing
states in the EU’s eastern neighbourhood;

http://www.europarl.europa.eu/sides/getDoc.do?pubRef=-//EP//NONSGML+COMPARL+PE-582.060+02+DOC+PDF+V0//EN&language=EN

Всеки да го тълкува, както иска. Самия факт, обаче, че може да се тълкува. Говори сам по себе си достатъчно. Да не говорим, изобщо за забъркването на религията, като цяло. Нищо, че това е просто хартийка, с която можем да си избършем з...ците. Все пак е официална такава(може би ще е по-мека, или твърда :)).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, darco написа:

http://www.europarl.europa.eu/sides/getDoc.do?pubRef=-//EP//NONSGML+COMPARL+PE-582.060+02+DOC+PDF+V0//EN&language=EN

Всеки да го тълкува, както иска. Самия факт, обаче, че може да се тълкува. Говори сам по себе си достатъчно. Да не говорим, изобщо за забъркването на религията, като цяло. Нищо, че това е просто хартийка, с която можем да си избършем з...ците. Все пак е официална такава(може би ще е по-мека, или твърда :)).

1. Това, което цитираш е проект. Може да се предложи всякакъв проект, предвид, че не само ние имаме евродепутати като Бареков и Джамбазки например. Въпросът е какво е прието - и в официално приетият текст това не присъства.

2. Дори и текста в проекта няма, какво да се тълкува - то пише, съвсем директно, че руското правителство използва конкретни медии и църквата за пропаганда, не че конкретните медии и църквата са враг. Това са много различни неща. Съжалявам, ама както писах по-рано, аз не се хващам на авторитети, а на конкретни изказвания и действия. Всеки допуска грешки и всеки може да бъде корумпиран.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване