Премини към съдържанието
kr0daking

Обявиха новия ryZEN процесор на AMD, мнения?

Препоръчан отговор

Мисля , че от заглавието става ясно.

Интересно ми е какво мислите за новата архитектура на АМД , а именно ZEN.

Днес пуснаха доста информация на "HORIZON" евента , но пропуснаха цена - според вас в какви граници ще бъде тя?

А и имаше демо с новия процесор и VEGA карта.

За пропусналите

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 5 часа, simo1 написа:

Mного добър

Защо и как позна?
Прогнозни цени:

Цитат
  • FX-Zen Quad Core: £80 inc VAT
  • FX-Zen Six Core: £120 inc VAT
  • FX-Zen Eight Core: £180 inc VAT
  • APU-Zen Quad Core: £100 inc VAT

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, kr0daking написа:

А и имаше демо с новия процесор и VEGA карта.

Присъствал си на демонстрацията? Браво! Разказвай!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще се види след като започне да се работи с него. Сега и да даваме мнения все тая.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То и за предишните им процесори имаше големи хвалби, ама като излязоха се оказа че нещата не са толкова розови.

Както написаха колегите по-горе - докато не излязат и няма тестове от независими източници не виждам какво има да им коментираме.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Засега само рекламни статии. Когато - толкова.Ясно е че се целят към половината цена на аналогични. Която пък след година като мине първоначалния наплив ще падне наполовина. Нищо не налага да се харчат толкова пари за такава производителност.. Някаква статия:

http://wccftech.com/amd-zen-8-core-35ghz-cpu-spotted/ и още:

https://www.overclockers.ru/hardnews/80840/amd-zen-budet-ochen-konkurentosposoben-kak-schitaet-glava-kompanii.html

Настольные модели Zen, по словам Лизы Су, смогут успешно конкурировать с процессорами Core i7 – не только по быстродействию, но и по его отношению к стоимости. Выход процессоров Zen позволит AMD поднять среднюю цену реализации процессоров и повысить прибыльность операционной деятельности. В серверном сегменте, по словам генерального директора, процессоры Zen смогут претендовать на конкуренцию в 80% рынка. Приоритетом для AMD является способность предложить не только высокое быстродействие, но и хорошее сочетание быстродействия с ценой. В общем, достаточно витиеватая формулировка, которая оставляет пространство для манёвра.

Сейчас доля AMD в серверном сегменте не превышает 1%, но глава компании надеется, что её удастся увеличить до двухзначных показателей. В конце концов, некогда AMD занимала 25% рынка серверных процессоров.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво беше с АМД картите, това ще е и със ZEN. Важно феновете да се надъхат и да купуват като слепи кучета. Като гледам какви сравнения правят с процесори на интел за 1500 2500лв 2011-v3, и то на половин цена, ясно ми става колко процесор е това. АМД карите също се сравняваха със паскал 1070/80 и какво се оказа?

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, ncl написа:

Цените ги виждам

Отгоре ли ти се дава? :ph34r:

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На всеки се дава отгоре. На едни по-малко, на други повече.

Иначе това са слуховете за цените, преобразувани в лева. А дали е така - ще разберем другия месец.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, goodly написа:

Какво беше с АМД картите, това ще е и със ZEN. Важно феновете да се надъхат и да купуват като слепи кучета. Като гледам какви сравнения правят с процесори на интел за 1500 2500лв 2011-v3, и то на половин цена, ясно ми става колко процесор е това. АМД карите също се сравняваха със паскал 1070/80 и какво се оказа?

Я дай някой пример за подобно сравнение? Казаха, че 2x480=1080 и това е г/д така в тестовете, които се възползват от crossfire / sli. Polaris ги рекламираха като най-добро съотношение цена/качество. И това е факт. Нещата, които казаха снощи, се знаеха. Това не беше представяне, a подгряване. Цената ще я разберем сигурно на CES в началото на следващия месец. 4C/8T сигурно ще бъде към 400лв., а 6C/12T близо до цената на 6700. Ще видим. :D 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да за две в crossfire, това беше ревю за две 480, но на друго място имаше сравнение 480 vs 1070 че почти се доближавала по производителност. Не помня и не пазя линкове, но на 100% рекламата е била в полза на АМД. Доста се замислих, чак се обнадеждих, и като излязоха тестовете се оказа че 480 е еквивалент на 970. Та за това изобщо не би трябвало да се обнадеждаваме за евтино и качествено от AMD, a да чакаме тестовете на ZEN преди да си ги купим.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То като го видиш колко струва ти става ясно. Колкото и ядрен да го пишат!

Досега ядрата на АМД са доста по-слаби от тези на Интел!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 14.12.2016 г. в 15:34, M4R1Y4N написа:

Казаха, че 2x480=1080 и това е г/д така в тестовете, които се възползват от crossfire / sli.

Да де, ако сложим 3х480, NVIDIA директно фалират :P

Ма то шум, ма то температури, ма то кутии, вентилатори, захранвания, място...

преди 16 минути, _Alex&Vanko_ написа:

То като го видиш колко струва ти става ясно. Колкото и ядрен да го пишат!

Досега ядрата на АМД са доста по-слаби от тези на Интел!

Е да де, затова споменават цена/производителност.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тези процесори на АМД имат само двуканален контролер за паметта ... на Интел има 4 :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Че процесора на интел има два пъти по широк канал з акомуникация рам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, ncl написа:

В смисъл? Какво означава това?

при същата широчина на шината може да постигне два пъти по-голяма скорост на достъп до паметта

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 12/15/2016 в 22:09, Кико написа:

Да де, ако сложим 3х480, NVIDIA директно фалират :P

Ма то шум, ма то температури, ма то кутии, вентилатори, захранвания, място...

Е да де, затова споменават цена/производителност.

То ако сложа 3 и аз ще фалирам. :D :P 

преди 5 минути, ncl написа:

Значи ще е два пъти по-бърз?

Ако под "два пъти по-бърз" имаш в предвид процесора - не. Разлика между двуканален и четириканален режим има, ама е далеч от двойна. Особено в реални ситуации.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, M4R1Y4N написа:

То ако сложа 3 и аз ще фалирам. :D :P 

Ако под "два пъти по-бърз" имаш в предвид процесора - не. Разлика между двуканален и четириканален режим има, ама е далеч от двойна. Особено в реални ситуации.

Трансфера на данни между ПРоцесора и РАМ определено ще е два пъти по бърз. Дали това е забележивмо в всекидневни неща е друг въпрос.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Desdinova написа:

Трансфера на данни между ПРоцесора и РАМ определено ще е два пъти по бърз. Дали това е забележивмо в всекидневни неща е друг въпрос.

Аз за този друг въпрос и говоря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.