Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Отношенията между САЩ и Русия

Препоръчан отговор

Великите носители на демокрация изоставиха Афганистан и там отново идват талибаните, които живеят 15 века назад. Самите те също са рожба на кхмериканците, които впрочем подкрепяха дори червените кхмери, изобщо за тях няма значение кой управлява, те насаждат техните си извратени правила за демокрация и извратени човешки ценности, но което е най-лошото, мислят, че имат право на това. Е, сега се видя какво струват.

Стига лицемерие! Видя се какво е търсел Западът в Афганистан.

След 20 години да не си могъл да се справиш с бандата на талибаните означава едно от трите неща - или не си искал, или не си могъл, но най-вече не си знаел какво да правиш. Дотук с американската мечта, дотук с техните човешки ценности, дотук с тяхната пишман-демокрация. И така те оставиха този жестоко изстрадал народ да изживее отново средновековния кошмар.

ДОЛУ usa!!!

Може да не е точно по темата, но ме болеше перото да ги напсувам гадовете ... нямате си представа какво го очаква този народ, достатъчно е да се прочетат книгите на Халед Хосейни ... :(

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 6k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

О да да... когато са там хамериканците - що са там.. когато се изтеглят - ама що се изтеглят - вижте какво става !

:) 

Само да вметна че докато американците  се изнасят, руското посолство е гарантирано че  талибаните че няма да го докоснат .

Защо ли ? :) 

Защо ли единствените приятелски режими на  Путлер се оказват .. все подобни терористически организации  и деспотични режими ??

Това също е интересно.. Колкото таджикистанци има в Афганистан, токлова и в Таджикистан..

А ако решат да се "освободят" ? Путлер има от какво да се безпокои.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 часа, miro20 написа:

Само да вметна че докато американците  се изнасят, руското посолство е гарантирано че  талибаните че няма да го докоснат .

Защо ли ? :) 

Много просто, защото не е само руското посолство, а всички посолства!:hush:

https://trud.bg/талибаните-гарантираме-пълна-безопасност-на-всички-чужденци-и-посолства-в-кабул/

Пак търсиш под вола теле.:giggle1:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 часа, M.Николов написа:

То това си му е специалитет. Той отдавна знае какво ще намери под вола, но му харесва да бърка там.:lol6:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 часа, M.Николов написа:

https://trud.bg/талибаните-гарантираме-пълна-безопасност-на-всички-чужденци-и-посолства-в-кабул/

Кажи го на американските граждани и служители там :lol6:

Или на тия дето с цената на живота си се катереха по колесниците на самолетите.

Ама щом изявлението на талибаните те успокоява.... :getout:

преди 22 минути, Agentpat™ написа:

То това си му е специалитет. Той отдавна знае какво ще намери под вола, но му харесва да бърка там.:lol6:

Ау че умнотия каза. Браво. :yanim:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 17 часа, crazy katon написа:

Великите носители на демокрация изоставиха Афганистан и там отново идват талибаните, които живеят 15 века назад. Самите те също са рожба на кхмериканците, които впрочем подкрепяха дори червените кхмери, изобщо за тях няма значение кой управлява, те насаждат техните си извратени правила за демокрация и извратени човешки ценности, но което е най-лошото, мислят, че имат право на това. Е, сега се видя какво струват.

Стига лицемерие! Видя се какво е търсел Западът в Афганистан.

След 20 години да не си могъл да се справиш с бандата на талибаните означава едно от трите неща - или не си искал, или не си могъл, но най-вече не си знаел какво да правиш. Дотук с американската мечта, дотук с техните човешки ценности, дотук с тяхната пишман-демокрация. И така те оставиха този жестоко изстрадал народ да изживее отново средновековния кошмар.

ДОЛУ usa!!!

Може да не е точно по темата, но ме болеше перото да ги напсувам гадовете ... нямате си представа какво го очаква този народ, достатъчно е да се прочетат книгите на Халед Хосейни ... :(

А защо не споменеш какво направиха за 20 години Американците??????

Защо не споменеш мира който имаха жителите, демокрацията която изпитаха. Свободата на жените, която те никога не са имали и дори не знаеха какво представлява. Защо не споменеш за колко хора сега са живи благодарение на военните действия които проведоха. Не мога да ги изброя всичките им подвизи защото са хиляди.

Сега ще ви задам въпрос за размисъл.

През всички тия години, когато Американците се опитваха да постигнат някакъв мир със Талибаните, кой ги въоръжаваше тях??? Със какви оръжия воюват срещу Американците?

Ето ви го сега резултатът, милион и повече народ тръгна да бяга от държавата си!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, ДзВяРа! написа:

А защо не споменеш какво направиха за 20 години Американците??????

Защо не споменеш мира който имаха жителите, демокрацията която изпитаха. Свободата на жените, която те никога не са имали и дори не знаеха какво представлява. Защо не споменеш за колко хора сега са живи благодарение на военните действия които проведоха. Не мога да ги изброя всичките им подвизи защото са хиляди.

Сега ще ви задам въпрос за размисъл.

През всички тия години, когато Американците се опитваха да постигнат някакъв мир със Талибаните, кой ги въоръжаваше тях??? Със какви оръжия воюват срещу Американците?

Ето ви го сега резултатът, милион и повече народ тръгна да бяга от държавата си!

И какво направиха краварите за 20 години там? Я да чуем? Аз мога да ти подскажа - произвеждаха наркотици и ги продаваха по цял свят - ето с това се занимаваха главно. Разбира се, всичкото това беше добре прикрито и замаскирано зад прословутата им щатска "демокрация", която откъдето е минала трева после не никне, но нейсе.

Относно въпроса ти за размисъл - явно намекваш, че Русия е въоръжавала талибаните, нали така? Е, какво да правим, като Калашника е по-евтин и надежден от взискателното и често засичащо пушкало М 16? А да попитам и аз - кой въоръжаваше муджахидините (бъдещите талибани) когато руснаците бяха там, а? Значи, га ядохте кифтета не ревяхте, а сега ревете? Ще ревете още, така както милиарди хора реват и страдат от американската демоНкрация.

Милиони хора тръгнаха да бягат от домовете си, когато краварите започнаха да стъкмяват "цветни" революции и арабски "пролети". Разбутахте целия Близък Изток и цяла Северна Африка и сега - защо бягат хората?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 36 минути, Agentpat™ написа:

И какво направиха краварите за 20 години там? Я да чуем? Аз мога да ти подскажа - произвеждаха наркотици и ги продаваха по цял свят - ето с това се занимаваха главно. Разбира се, всичкото това беше добре прикрито и замаскирано зад прословутата им щатска "демокрация", която откъдето е минала трева после не никне, но нейсе.

Относно въпроса ти за размисъл - явно намекваш, че Русия е въоръжавала талибаните, нали така? Е, какво да правим, като Калашника е по-евтин и надежден от взискателното и често засичащо пушкало М 16? А да попитам аз - кой въоръжаваше муджахидините (бъдещите талибани) когато руснаците бяха там, а? Значи, га ядохте кифтета не ревяхте, а сега ревете? Ще ревете още, така както милиарди хора реват и страдат от американската демоНкрация.

Милиони хора тръгнаха да бягат от домовете си, когато краварите започнаха да стъкмяват "цветни" революции и арабски "пролети". Разбутахте целия Близък Изток и цяла Северна Африка и сега - защо бягат хората?

МОЛЯ, засичащо пушкало? М16?

Още един фанатик!

Ти държал ли си във ръцете си М16? Стрелял ли си със него? И колко пъти ти е засичало? Честно не се сдържам да не се разсмея!😂

Когато Американците дойдоха на учение във Ямбол, Аз тогава бях там в казармата, говоря ти преди 20 години. Тогава за първи път ми дадоха да го разгледам. Беше, беше, не знам как да го опиша, оръжие от бъдещето, леко като перце сравнение със калашника. Когато ми разрешиха да стрелям със него, на стрелбище Победа, по мишените, нашите мишени. Да тези които със мъка целихме със калашника, резултата знаеш ли какъв беше?

Само най-трудната мишена ще ти кажа, най-далечната, картечния разчет 350 метра или там как и викахме, вече започнах да ги забравям. Ами аз изкарах на автоматичен, един пълнител във нея бе!!!! Със калашника един патрон максимум, втория излита някъде към хоризонта, а следващите към космоса. Калашника само първият истрел е точен, всеки следващ се вдига нагоре от отката.

И във Стара Загора съм стрелял със М16, със това нещо можеш да стреляш по мишена кръгла, 50 на 50 см на сто метра и на автоматичен и целия пълнител да го вкараш във мишената, а със калашник ако вкараш първият патрон ще е световен рекорд.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, ДзВяРа! написа:

леко като перце сравнение със калашника.

3.4 килограма М 16, калибър 5.65, 20 патрона.

4.3 килограма АК-47, калибър 7.62, 30 патрона.

Как мислиш, откъде идва разликата в теглото? От калпавата конструкция на калашника или от превъзхождащия му калибър и повечето патрони?

Що не добавиш като плюс, че М 16 по-слабо рита? Заради калибъра.

Въздушните пистолети са още по-леки...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 25 минути, Nagov написа:

3.4 килограма М 16, калибър 5.65, 20 патрона.

4.3 килограма АК-47, калибър 7.62, 30 патрона.

Как мислиш, откъде идва разликата в теглото? От калпавата конструкция на калашника или от превъзхождащия му калибър и повечето патрони?

Що не добавиш като плюс, че М 16 по-слабо рита? Заради калибъра.

Въздушните пистолети са още по-леки...

Виж сега, ти стрелял ли си със, не знам как точно да те попитам, абе изобщо стрелял ли си със оръжие? За калибър ми говориш, за тегло ми говориш, знаеш ли какво поражение нанасят тези калибри и при кои точно ти би оживял?

Не ми се влиза във разни филми, но и двете оръжия са създадени за да унищожават, едното от тях е много по-лесно за употреба, много по-точно е и шанса ти за успех със него е 1000 процента по-голям да уцелиш. Другото е много надеждно, той никога няма да откаже да възпроизведе изтрел, но този изтрел няма да е точен, няма да е във целта. Не се знае на къде ще полети! Половин ремарке съм изтрелял със тресиращи патрони със калашник, ни един не е излетял право напред.

А за теглото ще ти отговоря така, хвани една пръчка, един метър дълга, изпъни я напред, накарай някой да закачи одперд една тежест от половин килограм, и после ще си говорим.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

МОЛЯ, засичащо пушкало? М16?

Гледай и слушай "специалисте": 

Беше, беше, не знам как да го опиша, оръжие от бъдещето

:lol6:От миналото и то далечното. Това, че ти не си бил на "ти" с калаша, не значи, че ковбойците не са. ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 33 минути, Agentpat™ написа:

Гледай и слушай "специалисте": 

Глупости!

Те за това ли загубиха войната?

Реклами не ми се гледат. Предпочитам реалността.

Абе вие изобщо осъзнавате ли за какво спорите, Москвич срещу Мустанг МАРК2 шелби! Превъртяхте ли? От една и съща година са, и на двата автомобила, стъклата им се свалят със въртяща дръжка. Обаче само до там, и да със карборатори са, как си мислите че москвича превъзхожда мустанга? Ужас!

Куку руку, трабанат срещу мини купър! Нищо де, става интересно? Волгата със Ферари ли ще я сравняваме?

Да се върнем към оръжията, пистолет МАКАРОВ, уникален, супер, от бъдещето! Някой от вас виждал ли го е на живо???????????????

И той като калашника гърми при всички условия, гърми, пука, трещи, да си еб. май....! Но една бутилка от моторно масло Кастрол, 1 литър. Стреляхме я 5 човека, всички по един пълнител, от 15 метъра разтояние, нито едно попадение, последните 18 изтрела, проектилите падаха на два метъра пред пистолета?

И нито едно попадение. Бутилката си оцеля, все още е жива и без дупка, може би вие ще я уцелите, не знам, аз си мислех да повикам сребъната ни олимпийска шампионка да се опита, едва ли щеше да успее, но просто ей така за спорта.

Дори не бяха и 15 метра, около 10  бяха, ако бях хвърлил един камък и щях да я съборя.  Смях бе хора, моя Росия, моя Роша!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 часа, miro20 написа:

Кажи го на американските граждани и служители там

Няма нужда да го казвам на който и да било.

Отново си разобличен!:getout:

Тоест хванат в лъжа, за кой ли път!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, Agentpat™ написа:

Разбутахте целия Близък Изток и цяла Северна Африка и сега - защо бягат хората?

Тоя близък изток е разбутан още от преди да се пръкне САЩ, тъй че айде нема нужда, дето друг им е виновен, било американци, било руснаци. На тия и всемогъщия им Аллах да слезе на земята, не може да им помогне, вечно войни, вечно революции и рязане на глави, а ако ги питаш що, ще ти рекат, че тъй пише в корана. Глупендерите нещастни с малоумната им религия. Докато не зарежат кретенията наречена ислям, мир тия няма да видят никога - никога!!! Сами са си виновни, сами си го правят и са такива тъпаци, че хем тичат в райския живот на свободна Европа, хем па си искат шериатите и идиотските традиции, с джихадите, с продажбите на булки и всичките им простотии.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, ДзВяРа! написа:

Глупости!

Те за това ли загубиха войната?

Реклами не ми се гледат. Предпочитам реалността.

Толкова глупости си изписал в последния си пост, че честно, направо ме мързи да ги цитирам и оборвам.

Като нямаше за какво да се хванеш, се хвана за Макаровия:lol6:- един от най-евтините и бюджетни пистолети.

Щом смяташ, че клипа е американска реклама на Калашников - твоя воля. ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, Agentpat™ написа:

Толкова глупости си изписал в последния си пост, че честно, направо ме мързи да ги цитирам и оборвам.

Като нямаше за какво да се хванеш, се хвана за Макаровия:lol6:- един от най-евтините и бюджетни пистолети.

Щом смяташ, че клипа е американска реклама на Калашников - твоя воля. ;)

Еми какво е, Някакъв клип, ела да постреляме, искаш ли, аз организирам всичко!

Между Димитровград и Хасково има едно стрелбище, ти ще стреляш със Калашников, аз, не аз, ще извикаме някое дете, ще го помолим просто да се съзтезава по стрелба със теб! Което ти си харесаш, ей така, някое случайно от някое училище. Ако искаш може и някой бежанец, от бежанския лагер от Харманли?

Ти ще стреляш със калашник, въпросният ти съперник ще стреля със М16!

Който загуби, плаща всичко!

Не искам да те успорвам, искам да ти докажа, че не всичко което го пише по книгите расте по нивите.

Аре ве, ела да го видиш калашника, да го пипнеш да го усетиш, да го почустваш, пък след това да уцелиш! 😂 Най евтиния бюджетен автомат.

Че то МАКАРОВИЯ пистолет е бюджетен и продуктивен и желан, повече от автомата им, той е същия, евтин и желан, гърми, трещи, пука и накрая НИЩО, едно голямо НИЩО! Дори е по зле от пистолета!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, ДзВяРа! написа:

Еми какво е, Някакъв клип, ела да постреляме, искаш ли, аз организирам всичко!

Между Димитровград и Хасково има едно стрелбище, ти ще стреляш със Калашников, аз, не аз, ще извикаме някое дете, ще го помолим просто да се съзтезава по стрелба със теб! Което ти си харесаш, ей така, някое случайно от някое училище. Ако искаш може и някой бежанец, от бежанския лагер от Харманли?

Ти ще стреляш със калашник, въпросният ти съперник ще стреля със М16!

Който загуби, плаща всичко!

:lol6: Не знам на какво си, но или си смени дрогата или я откажи!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Agentpat™ написа:

:lol6: Не знам на какво си, но или си смени дрогата или я откажи!

На нищо не съм, във събота идваш на стрелбище Диана, и после аз ще те питам ти на какво си бил!

Не става бе човек! Руското е здраво, но не става за нищо друго освен да удряш някой по главата със него.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, ДзВяРа! написа:

Руското е здраво, но не става за нищо друго освен да удряш някой по главата със него.

По време на бойни действия, това хич не е за пренебрегване. Прекаляваш със похвалите за М16, защото освен точноста му, друго предимство пред калака това оръжие няма. Баш от личен опит не го казвам, щото не съм стрелял с емка, но служих в Белене и ме юркаха да строим първия натовски полигон в България, та съответно и натовски генерали съм виждал, и гледах когато тестваха двете оръжия - влачиха ги с коли, хвърляха ги от високо, кал, вода, продължителна стрелба и прочие. Та както казах - емката наистина е по- точна, но дотам, а на бойното поле са от значение още много характеристики: все пак това са оръжия, които не са мислени за съзтезания по стрелба, а за война. Ако на някой толкова много му трябва точност, за целта са измислени снайпери.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 19 минути, insec написа:

По време на бойни действия, това хич не е за пренебрегване. Прекаляваш със похвалите за М16, защото освен точноста му, друго предимство пред калака това оръжие няма. Баш от личен опит не го казвам, щото не съм стрелял с емка, но служих в Белене и ме юркаха да строим първия натовски полигон в България, та съответно и натовски генерали съм виждал, и гледах когато тестваха двете оръжия - влачиха ги с коли, хвърляха ги от високо, кал, вода, продължителна стрелба и прочие. Та както казах - емката наистина е по- точна, но дотам, а на бойното поле са от значение още много характеристики: все пак това са оръжия, които не са мислени за съзтезания по стрелба, а за война. Ако на някой толкова много му трябва точност, за целта са измислени снайпери.

Най-накрая смислен отговор! Респект, имаш от мен един палец нагоре.

Но на бойното поле, извинявай но там всеки пази оръжието си като очите си, и той никога няма да изпадне във подобни условия! Да не говорим за снайпери, Руските са, наистина добри, може би имат добри модели които години наред ще си останат такива, затова никога няма да споря. Но и конкуренцията им не изостава.

И когато сме на война, кое ще по-важно за нас? Оръжието ни да го влачим и мачкаме и след това да стреляме със него ли?, И какво ще уцелим, НИЩО!

Аз предпочитам, след като стрелям по някого, да го сваля, а не да си калям оръжието, предпочитам, да е леко и супер удобно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 часа, M.Николов написа:
преди 14 часа, miro20 написа:

Кажи го на американските граждани и служители там

Няма нужда да го казвам на който и да било.

Отново си разобличен!:getout:

Тоест хванат в лъжа, за кой ли път!

Именно че няма нужда да се излагаш още :)  Американските граждани и служители са изведени от посолството, а някои заплатиха с живота си в стремежа си да се качат на самолетите.

Според теб да заплатиш с живота си е .. "Разобличен и хванат в лъжа"  , а   ?  Кажи им го на труповете че са хванати в лъжа и разобличени, и че талибаните са супер миролюбиви.

смешник . :hit:

преди 8 часа, ДзВяРа! написа:

Смях бе хора, моя Росия, моя Роша!

Свиквай. Тука много са такива матросовци на амбразурата ! :) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 часа, ДзВяРа! написа:

Виж сега, ти стрелял ли си със, не знам как точно да те попитам, абе изобщо стрелял ли си със оръжие?

Произвел съм само 3 изстрела в живота си с АК-47, по гръдна мишена от 100 метра лежешком.

9, 9, 10.

Без оптика, с ограничено време за прицелване няколко секунди, положение на предпазителя "единична стрелба", стандартен войскови автомат с дървен приклад, стандартни патрони, мейд ин Бългерия.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 часа, ДзВяРа! написа:

Но на бойното поле, извинявай но там всеки пази оръжието си като очите си, и той никога няма да изпадне във подобни условия!

Стига, бре, човек! Кога беше на бойното поле, колко врагове затри, че вече се изказваш като ветеран? 100 пъти ти казаха, че на М 16 единственото качество е по-точната стрелба. Казаха ти и, че от Калашника по-надеждно оръжие - няма! Ако си мислиш, че на онова клипче руснаците си измислят и нарочно величаят Калаша - в грешка си! Понеже каза (явно в пристъп на безумие) че руските оръжия ставали само да удариш някого по главата с тях, то виж това и изтрезней най-сетне:

А сега искам да видя същото с М 16?

преди 4 часа, miro20 написа:

Кажи им го на труповете че са хванати в лъжа и разобличени, и че талибаните са супер миролюбиви.

Не ти ли е малко неудобно да говориш за талибаните и да ги обвиняваш, след като твоите работодатели ги създадоха, хрантутиха, въоръжаваха и т.н.? То бива наглост и безочие, но вече удряш дъното!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 17.08.2021 г. в 7:45, M.Николов написа:

Е щом ТАСС го е казала значи че е истина от последна инстанция 😆

Цитат

Той увери, че талибаните спазват правата на жените и малцинствата и свободата на изразяване "в съответствие с шериата".

Това направо ме уби. Ще спазват правата на жените съгласно шериата където те просто нямат таква.🤣

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, lsmurf написа:

Това направо ме уби. Ще спазват правата на жените съгласно шериата където те просто нямат таква.🤣

Е как бре - не знаеш ли, че тва демокрация, тва права, тва свобода, от шериата е тръгнало по целия свят. 🤪

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване