Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Отношенията между САЩ и Русия

Proshark
 Сподели

Препоръчан отговор

"ХЕРКУЛЕШ" 2 Не знам Руснак ли си и къде се лекуваш, във кое Психо Лечебно Заведение, но най-добре смени психо диспансера.

Напрежението между Украйна и Русия е голямо, дано не се стигне до сблъсък и разума да надделее.

Твоите глупости ги научихме, "ритници, юмруци, счупени глави" може ли по-сериозно да се изказваш?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 6,4k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

преди 12 часа, herkules2 написа:

Населението в Крим се вдигна против гадостите на украинските разбойници и с референдум отхвърли игото като се самоопредели като такова, каквото винаги е било! Руско!

Никога не се е надигало населението в Крим. В Крим влязоха руски маскирани войски на всякакви служби и десантни подразделения.

Окупирах полуострова, и след 10-на дена проведоха пародията "референдум" . Превзеха и местния парламент, "натикаха насила депутатите" / цитирам самия командир Гиркин /  да приемат декларация за присъединяване към РФ. След което се опитаха да приложат този сценарий и в Донбас, но не успяха.

Отделно че нали си знаеш че допреди Екатерина в Крим е нямало русаци :) 

След войни, репресии, и насилствено изселване /и заселване на руснаци/ полуострова става тогава става с преобладаващо руско население.

Общо във владение Крим е бил век и половина само руски.

Разликите с Косово , Каталуния и т.н. съм обяснявал многократно. Случаите нямат абсолютно нищо общо .

Нека тук разни соросоиди да си лаят как руснаците били много бедни, умирали от глад и живеели в мизерия. Няма такова нещо, освен в измислиците на инженера. И "южен поток" можеше да мине през България, а не през Турция.

Ами не.. не аз го казвам, а съм цитирал икономическите показатели .

Относно ЮП който го спря Путя заради ината си , той заобиколи през Турция и пак влезе в България на условията от Брюксел които си важаха и за ЮП :)

Само дето се набута да изхарчи милиарди.

А първия, руски вариант на ЮП си бе чиста и тотална набутвация . Без клаузи за конкуренция, изцяло руско владение, дивиденти плащани САМО при 100% запълване на тръбата, т.е.  на кукуво лято.

т.е. както съм казвал - просто безгласенпридтък на руската газопреносна мрежа.

И при нас много хора ровят в кофите за боклук търсейки храна, докато такова нещо преди "демокрацията" нямаше!

И защо фалира соца ?  защото с лъжи ,пропаганда и измислени конгреси и фалшиви петилетки ,хората не се хранят.

А РФ с техните 20 млн  под чертата на бедност , е най богатата страна на планетата на природни ресурси . Крадени най безочливо от мафията на Путя с неговите 100 приятели милиардери

преди 11 часа, ДзВяРа! написа:

Не знам Руснак ли си

Той не е. Дори руски не разбира и ползва гугъл транслейт :giggle1:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 часа, miro20 написа:

Никога не се е надигало населението в Крим. В Крим влязоха руски маскирани войски на всякакви служби и десантни подразделения.

Окупирах полуострова, и след 10-на дена проведоха пародията "референдум" . Превзеха и местния парламент, "натикаха насила депутатите" / цитирам самия командир Гиркин /  да приемат декларация за присъединяване към РФ. След което се опитаха да приложат този сценарий и в Донбас, но не успяха.

След войни, репресии, и насилствено изселване /и заселване на руснаци/ полуострова става тогава става с преобладаващо руско население.

Общо във владение Крим е бил век и половина само руски.

Разликите с Косово , Каталуния и т.н. съм обяснявал многократно. Случаите нямат абсолютно нищо общо .

Относно ЮП който го спря Путя заради ината си , той заобиколи през Турция и пак влезе в България на условията от Брюксел които си важаха и за ЮП :)

А първия, руски вариант на ЮП си бе чиста и тотална набутвация . Без клаузи за конкуренция, изцяло руско владение, дивиденти плащани САМО при 100% запълване на тръбата, т.е.  на кукуво лято.

т.е. както съм казвал - просто безгласенпридтък на руската газопреносна мрежа.

И защо фалира соца ?  защото с лъжи ,пропаганда и измислени конгреси и фалшиви петилетки ,хората не се хранят.

А РФ с техните 20 млн  под чертата на бедност , е най богатата страна на планетата на природни ресурси . Крадени най безочливо от мафията на Путя с неговите 100 приятели милиардери

Е-е-е-е,

най-после си призна, че ти си окупирал полуострова!

Явно добре са те обучили.

Другите простотии, които по-надолу си написал, си ги плещиш всеки път(т.е. както съм казвал )

Ама нали си "Гордост на форума"!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, miro20 написа:

Е, то и украинци е нямало дори в Украйна. Да не говориш за Кубратова България? И защо тогава се е наричала киевска Рус? Сигурно ще спориш каква е била и по римско време! 167 г. Крим е би руски и още щеше да бъде, ако Хрушчов не го беше подарил с условия на измислената държава Украйна заради участието и срещухитлеристите. Между впрочем продажните укри стават първи слуги на хитлеристите и масово са избивали руснаци по селата. Е, и хитлеристите им показаха лицето си и бързо ги приравниха към останалите етноси за прочистване.

току-що, miro20 написа:

Те твоите икономически показатели ги знаем. Все едно продавач на женския пазар да иска да мине за технолог-конструктор щото се самоопрпеделил като инженер. Путин никой не го е спрял и никой не може да го спре да продава газ и други енергоносители на азиатския пазар. Брюксел ще духа супата и ще се самосанкционира, като посрещне без отопление зимата. Най-лошото е, че при нас всичко поскъпва и още ще поскъпне животът защото не се научихме да защитаваме интересите си и слугуваме на изедниците от САЩ! Сега ако поне малко имаш акъл (в което се съмнявам) ще си свалиш тъмните очила и ще видиш за кого е тоталната набутвация, за Путин или за нас? Затворени реактори, сега ще се затворят и ТЕЦовете, газ и петрол скъпи и пре скъпи заради неуважението ни към Русия, ще вегитираме със зелена енергия и ще се надяваме на милостиня на ЕС, поне да не ни ограбва повече, като ни санкционира за щяло и нещяло и вноската ни като членка в него да надвишава приходите от фондовете пресметнати с загубите от членството ни в него!

току-що, miro20 написа:

Абе при соца гладни и бедни хора нямаше. Аз съм живял през това време и лъжите ти не минават при мен. Бензинът беше 18 ст. за литър-обикновен и 25 ст. супера при заплата 180 лв.! Купувал съм за "ИЖ" -планета който имахме. Водата беше 3 ст. за кубически метър, а токът 2 ст. за киловат-час. Да не споменавам за хранителните продукти като цена и качество. Я сега смятай с днешните минимални заплати от 650 лв. и то от една година на 5/6 от населението как живее народът и как е живял преди? За мен е без значение, и преди и сега мога да задоволя потребностите си, но ми е жал за хората. Тънат в мизерия, гладуват и мрат заради никаквото здравеопазване, където нямаш ли пари умираш. Лекарите станаха бизнесмени, докато преди при соца здравеопазването беше безплатно. И всичко това стана след "демокрацията"! Най-демократично ще се самозатрием като нация докато сме колония на САЩ и ЕС! Те и без друго това искат, нас да ни няма, а те да дойдат и да се заселят на нашата територия. Също така много им харесвала и Русия, само че без руснаците, но там не смеят да припарят, а и руснаците не са като талибаните, ще им се види тясна планетата на тези, които посмеят да нападнат Русия!

току-що, miro20 написа:

Абе то ти не разбираш руски и само се пънеш че си живял при руснаци. Не можеш врата от руски да си преведеш. Аз имам приятели руснаци, говорим си по радиото на SSB или на телеграфия и няма значение дали на руски или български, винаги можем да се разберем отлично, докато на английски със западняците трябва да лапна бонбона лукче, за да не ръкам, че нямат при говор "Р" и езиковото им говорене прилича на кучешки лай! 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 21 часа, dedidi написа:

най-после си призна, че ти си окупирал полуострова!

Радвам се че прецизно ми четеш казаното и хващаш изтърваните букви, както в случая "а". ОкупирахА.

Пояснението разбира се е излишно , както и твоя пасквил в случая.  :) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, miro20 написа:

Радвам се че прецизно ми четеш казаното и хващаш изтърваните букви, както в случая "а". ОкупирахА.

Пояснението разбира се е излишно , както и твоя пасквил в случая.  :) 

Да, чета те, за да се смея на простотиите ти!

Ха-ха-ха-ха!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 25.11.2021 г. в 0:34, herkules2 написа:

Абе то ти не разбираш руски и само се пънеш че си живял при руснаци. Не можеш врата от руски да си преведеш. Аз имам приятели руснаци, говорим си по радиото на SSB или на телеграфия и няма значение дали на руски или български, винаги можем да се разберем отлично, докато на английски със западняците трябва да лапна бонбона лукче, за да не ръкам, че нямат при говор "Р" и езиковото им говорене прилича на кучешки лай! 

https://i0.wp.com/ivo.bg/wp-content/uploads/2021/11/FFO-tHCX0AEM6kc.png?ssl=1

малък тест за теб :)

Абе при соца гладни и бедни хора нямаше. Аз съм живял през това време и лъжите ти не минават при мен. Бензинът беше 18 ст. за литър-обикновен и 25 ст. супера при заплата 180 лв.! Купувал съм за "ИЖ" -планета който имахме. Водата беше 3 ст. за кубически метър, а токът 2 ст. за киловат-час. Да не споменавам за хранителните продукти като цена и качество. Я сега смятай с днешните минимални заплати от 650 лв. и то от една година на 5/6 от населението как живее народът и как е живял преди?

Какво да смятам бре :)  Тази "система" фалира. Няма нищо за смятане. Системата на соца, по тертипа на СССР първо фалира там официално /а неофициално и по рано/   '85 , а у нас '89г .

Винаги съм ви давал простичко сравнение на вашите глупости за стотинките - Все едно сега някое дете да каже - аз си живея много добре, имам осигурена прехрана, добро обучение, мама и тати ми купуват всичко , имам си супер як телефон, яки приятели, джобни ми стигат за всичко ... .   Е, това дете обаче не знае че родителите му са затънали в заеми , които някой трябва да изплаща.

Навършва пълнолетие, и детето разбира че родителите му са фалирали, че трябва да плаща ипотеки , стари заеми и т.н, и т.н. Както сега излизат ФАКТИ и ДОКУМЕНТИ за фалита  и лъжите на соц режима.

И това дете и казва.. искам си стария живот. Стария , обезпечен, безгрижен живот  на дете !  Не вярвам на тези документи !

Че и твоята работа такава с тези 18 ст. за бензина...

:)

Лекарите станаха бизнесмени, докато преди при соца здравеопазването беше безплатно. И всичко това стана след "демокрацията"! Най-демократично ще се самозатрием като нация докато сме колония на САЩ и ЕС! Те и без друго това искат, нас да ни няма, а те да дойдат и да се заселят на нашата територия. Също така много им харесвала и Русия, само че без руснаците, но там не смеят да припарят, а и руснаците не са като талибаните, ще им се види тясна планетата на тези, които посмеят да нападнат Русия!

Напротив. "демокрацията" не е насила натресена, а вариант с който да излезем от фалита на соц системата.

По добро никой не е измислил.

Относно западняците и русия..... ами никой от "злия Запад" не иска да живее в РФ. Камо ли да ги напада. НАТО има стратегии да се предпази от синдрома "обезьаня с гранатой" . Ако разбираш за какво говоря.

Самите руснаци, и то тези от мафията на Путлер, сами изнасят краденото на Запад.  И капиталите, и семействата им, и децата им  , и имотите им са там.  Който може се изнася . Целия им политически елит в по голямата си част е именно така. Всички "спасяват" семействата си и парите си навън.

Защо им е на западняците да се хабят да правят каквото и да е ,след като самите руснаци се стремят към тях ?

Путин никой не го е спрял и никой не може да го спре да продава газ и други енергоносители на азиатския пазар. Брюксел ще духа супата и ще се самосанкционира, като посрещне без отопление зимата.

Пак всичко при теб е наопаки .

Брюксел не се самосанкционира, а налага санкции на Путлер и компания, замесени в агресивната политика , нарушаваща международни закони и договори .

И са доста ефективни . Колкото и да ревете че РФ е "самодостатъчна" . УВи, не е .

Ако Путлер обаче искаше да се противопостави, трябваше не да мачка внос от Европа на ябълки и кашкавали с булдозери с което наказва собствения си народ , а САМ да СПРЕ газа за Европа.

Ама не смее.  Щото няма топки .

Защо не смее, дори на теб е ясно .

Затворени реактори, сега ще се затворят и ТЕЦовете, газ и петрол скъпи и пре скъпи заради неуважението ни към Русия, ще вегитираме със зелена енергия и ще се надяваме на милостиня на ЕС, поне да не ни ограбва повече, като ни санкционира за щяло и нещяло и вноската ни като членка в него да надвишава приходите от фондовете пресметнати с загубите от членството ни в него!

Първата част на тази твоя простотия може да се обясни с едно изречение - Това е разликата между цивилизования свят който се грижи за Планетата и ... "обезьяна с гранатой" .

Тотално разминаване в манталитета.

Втората част от простотията ти - има си официални цифри  завноските в ЕС , и е категорично известно че вземаме от ЕС повече  отколкото даваме като вноски .

Даже дори не усвояваме максимума който ни се предлага, но това е друга  обширна тема...

Точно това между другото, е и в основата на претенциите на големите "мотори" в икономиката на ЕС като Германия и др. .. които казват / и са прави/ че именно те внасят огромни суми а  ползата за тях е по малка.

:hush:

Чудя се.. защо ли трябва да ти опровергавам лъжите и простотията, като ти обяснявам всичките тези лесно проверими неща ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 часа, miro20 написа:

Чудя се.. защо ли трябва да ти опровергавам лъжите и простотията, като ти обяснявам всичките тези лесно проверими неща ?

Честно, аз пък се чудя, откъде тази омраза и откъде тази увереност, че като опровергаваш писаното от другите, то е със светата истина? Ти си толкова заслепен от безрезервно възхищение от новите братя, че направо тръпки ме побиват! И да, нещата са лесно проверими, но тълкуването ти е толкова едностранно изкривено, че каквото и да ти се напише, няма да се опиташ дори да осмислиш. За съжаление.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 38 минути, absurt написа:

И да, нещата са лесно проверими

Благодаря за констатацията. Останалите ти "оценки,преценки, ти такъв ти онакъв  " бла бла.... не мисля да коментирам. :getout:

Имаш ли нещо да кажеш за политиката на Брюксел, който защити именно нашия / и на останалите държави ощетени от монопола на Газпром/   национален интерес в енергетиката  ?

Или нещо против имаш че цивилизования свят се противопоставя на военната агресия не със същото, а с цивилизовани методи , каквито са санкциите ?

Или нещо лошо ли има че вземаме от ЕС повече пари отколкото внасяме ?

Какво прекланяне, каква омраза, какви 5 лв :hit:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 58 минути, miro20 написа:

Благодаря за констатацията. Останалите ти "оценки,преценки, ти такъв ти онакъв  " бла бла.... не мисля да коментирам. :getout:

..................

Какво прекланяне, каква омраза, какви 5 лв :hit:

Прав си, няма смисъл. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, miro20 написа:

Той този тест е за теб. Аз говоря свободно руски и се разбирам прекрасно с приятелите ми руснаци. Няма как да прочета нещо само с картинки, за да го реша абстрактно, ми трябва насока. Тези геометрични фигурки могат да означават много и противоречиви неща, само че ти нямаш достатъчно умствен капацитет за да го проумееш! Ето ти и отговора!

"  Негр назвал тебя сукой - это свобода слова.
Ты назвал негра сукой - это расизм.
Американец назвал русского пидаром - это свобода слова.
Русский назвал американца пидаром - это агрессия.
Тебе срут на голову - это толерантность.
Просишь прекратить - это нетерпимость.
Евреи шутят про русских - это юмор.
Русские шутят про евреев - это антисемитизм.
Баба бьет мужика - это гендерное равенство.
Мужик бьет бабу - это насилие.
Мир сошел с ума, Миро тоже!

току-що, miro20 написа:

Какво да смятам бре :)  Тази "система" фалира. Няма нищо за смятане. Системата на соца, по тертипа на СССР първо фалира там официално /а неофициално и по рано/   '85 , а у нас '89г .

Винаги съм ви давал простичко сравнение на вашите глупости за стотинките - Все едно сега някое дете да каже - аз си живея много добре, имам осигурена прехрана, добро обучение, мама и тати ми купуват всичко , имам си супер як телефон, яки приятели, джобни ми стигат за всичко ... .   Е, това дете обаче не знае че родителите му са затънали в заеми , които някой трябва да изплаща.

Навършва пълнолетие, и детето разбира че родителите му са фалирали, че трябва да плаща ипотеки , стари заеми и т.н, и т.н.

Много добре си описал днешното положение дето детето си мисли, че живее много добре, а в същност родителите му са фалирали благодарение на "демокрацията"! Преди "демокрацията" народът си построи жилища, като изплащаше дългосрочно с минимални вноски към ДСК, като остатъка от заплатите им стигаше да живеят нормално-охолно. Лично аз имах работнически влог 110 лв. и с остатъка зареждах хладилниците с колбаси, кашкавал и останалите продукти. Луканката-истинската без соев пълнеж беше 6 лв. за килограм, а най-хубавото беше, че цените бяха еднакви в цялата страна. Никой не гладуваше, всички имаха работа и ги нямаше изедниците ЧСИ, които окрадоха населението. Що жилища откраднаха баднитите и оставиха доста хора на улицата, ипотекирайки жилищата си за заем с който да си платят тока, парно, вода и на останалите изедници-мобилни оператори! Това трябва да проумееш, ама надали ще можеш, защото си заслепен от красивата опаковка на запада, без никакво стойностно съдържание в нея! Не говоря за себе си, аз винаги съм бил добре, жал ми е за хората! Такова мизерстване като сега за голяма част от българите е нямало след освобождението ни от турско. Нй-бедната страна сме в Европа, заради западната "демокрация"!

току-що, miro20 написа:

И това дете и казва.. искам си стария живот. Стария , обезпечен, безгрижен живот  на дете !  Не вярвам на тези документи !

Че и твоята работа такава с тези 18 ст. за бензина...

Аз минах 50-те и съм преживял това за което говоря. Ти не вярвай, сигурно не си бил роден тогава, но можеш да поровиш и да провериш цените по онова време. Днес хората може само да си мечтаеят за онова време, когато бензините бяха два, от 18 и 25 ст. а бутилка пропан-бутан за бита от топливо беше 3,15 лв.

току-що, miro20 написа:

Напротив. "демокрацията" не е насила натресена, а вариант с който да излезем от фалита на соц системата.

По добро никой не е измислил.

Относно западняците и русия..... ами никой от "злия Запад" не иска да живее в РФ. Камо ли да ги напада. НАТО има стратегии да се предпази от синдрома "обезьаня с гранатой" . Ако разбираш за какво говоря.

Хайде бе? Я пак си помисли? Дали някой попита народа дали иска да влизаме в ЕС и в НАТО? Я се огледай кой кого е обградил, Русия САЩ или САЩ Русия с многото си военни бази и точно САЩ прилича на "обезьяна с гранатой"? Обезьаня!!! Брей, много го разбираш ти тоя руски бе?

току-що, miro20 написа:

Защо им е на западняците да се хабят да правят каквото и да е ,след като самите руснаци се стремят към тях ?

Това са твои фантазии. Западняците векове наред се стремят да окрадат територията на Русия заради богатствата и, но руснаците си ги бранят и винаги им счупват краката на западните разбойници. А днес гадовете няма да посмеят ако не искат да видят "Видьов ден"!

току-що, miro20 написа:

Пак всичко при теб е наопаки .

Брюксел не се самосанкционира, а налага санкции на Путлер и компания, замесени в агресивната политика , нарушаваща международни закони и договори .

И са доста ефективни . Колкото и да ревете че РФ е "самодостатъчна" . УВи, не е .

Пак се изхвърляш! Международните закони и договори ги нарушават единствено САЩ. Те нападат всеки, който не им играе по свирката и не е съгласен с "демокрацията им. Не смеят да нападнат само Русия защото яко ще ядат хурката. "Pasta sunt servanda" - договорите се правят за да се спазват! И как по-точно Русия е санкционирана? Като западът спре да купува руска газ ли? Казах ти! Путин си го премести от единият крачол в другия, след европейските санкции!

току-що, miro20 написа:

Ако Путлер обаче искаше да се противопостави, трябваше не да мачка внос от Европа на ябълки и кашкавали с булдозери с което наказва собствения си народ , а САМ да СПРЕ газа за Европа.

Ама не смее.  Щото няма топки .

Защо не смее, дори на теб е ясно .

Явно на теб не ти е ясно! И какво ще му направят ако спре газа за Европа? Ще го нападнат с военна сила ли? Не е бил ядосан за да го спре, а само се надсмива на западната простотия, която без дългосрочни договори сама си спира газа! Унгария, Австрия дори Германия имат дългосрочни договори за газ на фиксирани цени. Само ние, лакеите на САЩ ще плащаме пет пъти по-скъпа газ от немците. Дори и Сърбия си осигури достатъчно количества за дълго време на преференциални цени. Сега ще "духаме супата". Който плюе по Путин ще стои на студено! Това е положението, а Путин е с два чифта топки, които са много здрави, докато топките на дъртия пърцолник отдавна са се смарангясали и се спъва когато се изкачва по стълби.

току-що, miro20 написа:

Първата част на тази твоя простотия може да се обясни с едно изречение - Това е разликата между цивилизования свят който се грижи за Планетата и ... "обезьяна с гранатой" .

Тотално разминаване в манталитета.

Втората част от простотията ти - има си официални цифри  завноските в ЕС , и е категорично известно че вземаме от ЕС повече  отколкото даваме като вноски .

Даже дори не усвояваме максимума който ни се предлага, но това е друга  обширна тема...

Точно това между другото, е и в основата на претенциите на големите "мотори" в икономиката на ЕС като Германия и др. .. които казват / и са прави/ че именно те внасят огромни суми а  ползата за тях е по малка.

Не знам как да ти се обясни твоята простотия, че безплатен обяд няма! Този "цивилизован свят" който се грижел за планетата се грижи единствено за своите интереси за сметка на страни като нашата. Явно сметките ти относно приходи и разходи на страната ни заради членството ни в ЕС са направени без кръчмар. Загубите, които търпим заради членството ни са над 10 пъти повече от ползите. Западът ни е длъжник отдавна, а след прословутия Ньойски договор този запад ни дължи дори и самото си съществуване!

току-що, miro20 написа:

Не се чуди, твоята простотия е безгранична, не напразно са те нарекли тук попугай-Миро! Нещата са лесно проверими, стига да търсиш вярната информация където трябва!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 часа, herkules2 написа:
на 29.11.2021 г. в 20:47, miro20 написа:

Покажи още  

Той този тест е за теб. Аз говоря свободно руски и се разбирам прекрасно с приятелите ми руснаци. Няма как да прочета нещо само с картинки, за да го реша абстрактно, ми трябва насока. Тези геометрични фигурки могат да означават много и противоречиви неща, само че ти нямаш достатъчно умствен капацитет за да го проумееш! Ето ти и отговора!

Така и не разбра как да търсиш отговора ,нали ? Тук гугълтранслейт тук няма как да ти помогне. Отново фейл. :giggle1:

Консултирай се с рускинята като предния път, дето  те насра че грам не разбираш руски, ползваш машинния механичен гугъл транслейт, и именно тая твоя рускиня  доказа че аз съм прав. :)

Не премина теста :) :) :)

Преди "демокрацията" народът си построи жилища, като изплащаше дългосрочно с минимални вноски към ДСК, като остатъка от заплатите им стигаше да живеят нормално-охолно.

Пак нищо не си разбрал от аналогията която приложих.

Плиткото ти мислене не прави разлика между личен влог и кредит и задълженията на държавата,които ги знаеха само няколко отговорни "другари" от компартията.

И службите на ДС.

Що жилища откраднаха баднитите и оставиха доста хора на улицата, ипотекирайки жилищата си за заем с който да си платят тока, парно, вода и на останалите изедници-мобилни оператори!

Това го направиха пак вашите "другари" от компартията. И приватизация и  фалиралите банки бяха под контола на бившите комунета.

Бандитите с бухалките пак забравяш че бяха създадени от Гоцев и другари.

Това трябва да проумееш, ама надали ще можеш, защото си заслепен от красивата опаковка на запада, без никакво стойностно съдържание в нея!

Заслепения отново си ти . Защото не виждаш че именно в "злия Запад" човек получава далеч по справедливо възнаграждение за качествата си и способностите си .

Затова и хората бягаха и сега бягат натам.

Аз минах 50-те и съм преживял това за което говоря. Ти не вярвай, сигурно не си бил роден тогава, но можеш да поровиш и да провериш цените по онова време. Днес хората може само да си мечтаеят за онова време, когато бензините бяха два, от 18 и 25 ст. а бутилка пропан-бутан за бита от топливо беше 3,15 лв.

Нищо не си разбрал от примера за детето живеещо доволно и задоволено  и заемите на родителите който дадох.

на 29.11.2021 г. в 20:47, miro20 написа:

Това са твои фантазии.

Ами не. Не са мои фантазии, а всеки пети руснак и над 50% от младите руснаци искат да се махнат от РФ

https://www.dw.com/ru/bolee-30-mln-rossijan-hotjat-jemigrirovat/a-58310364

https://www.vedomosti.ru/politics/news/2019/11/26/817166-53-rossiyan-let-hoteli-bi-uehat-iz-strani

Западняците векове наред се стремят да окрадат територията на Русия заради богатствата и, но руснаците си ги бранят и винаги им счупват краката на западните разбойници. А днес гадовете няма да посмеят ако не искат да видят "Видьов ден"!

Западняците няма нужда да правят каквото и да е. Руската мафия и милиардери сами си точат и крадат природните богатства и изнасят всичко на Запад.

Богатствата им, семействата им, децата и всичко се изнася в "злия Запад "

https://newizv.ru/news/society/29-08-2018/vse-luchshee-detyam-gde-i-kak-zhivut-rodnye-rossiyskih-chinovnikov

https://www.9111.ru/questions/777777777898829/

Като западът спре да купува руска газ ли? Казах ти! Путин си го премести от единият крачол в другия, след европейските санкции!

Ами пакда ти повторя - Вместо Путя да мачка ВНОСА , с което наказва собствените си граждани итърговци, нека да спре износа на газ и нефт и така да накаже злите "западняци"

ама не смее защото няма топки .

И защото така ще накърни интересите на собствения си мафиотски кръг който богатее именно от това.

Затова не спира газта и нефта и диамантите, с мачка с булдозерите ВНОСА и  куфарната търговия на обикновенните руснаци които гледат как да се уредят  със "санкционка"

А кой и как си го преместил в другия крачол е също от ясно по ясно .

Много руски програми забуксуваха след санкциите.  бизнеса също  е доста ощетен.

Само ние, лакеите на САЩ ще плащаме пет пъти по-скъпа газ от немците.

Плащаме заради монополното положение на руснаците.  Пак си забравил ,но едва след заплахата на Брюксел да глоби Газпром с милиардни санкции, руснаците клекнаха и преразгледаха договорите с източна Европа и нас, т.е. принзаха злоупотреба с монополно положение

https://www.dw.com/bg/газпром-капитулира-пред-реалностите-на-21-век/a-37944800

Дори и Сърбия си осигури достатъчно количества за дълго време на преференциални цени.

Не знам как да ти се обясни твоята простотия, че безплатен обяд няма!

Виж как си си отговорил в рамките на две изречения.

Ако пак не си разбрал как сам се опровергаваш, ще ти цитирам и великия МечоПух,па дано ти стане ясно

"всяко нещо струва друго нещо " .

Та така и със сърбите.

Явно сметките ти относно приходи и разходи на страната ни заради членството ни в ЕС са направени без кръчмар. Загубите, които търпим заради членството ни са над 10 пъти повече от ползите.

Откровенна опашата лъжа :)  Която дори дете ако бръкне в гугъл  и официалните статистики и  средства може да опровергае  с две кликвания на мишката :)  

Нещата са лесно проверими, стига да търсиш вярната информация където трябва!

Е именно затова си винаги насран и унижен .:hush:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм любознателна от малка, та винаги търся няколко източника, които да потвърдят дадено твърдение. И какво намерих, относно твърдението ти, че руснаците едва ли не, са задръстили граничните си пунктове, в мерак да емигрират? Ето това намерих. 

Дръпни с показалеца и виж как се е увеличавало населението й от 1960г. до миналата- 2020 г.

https://www.google.com/search?q=население+на+русия+2020&oq=население+на+русия+през+2020г+&aqs=chrome.1.69i57j0i22i30.15817j0j7&client=ubuntu&sourceid=chrome&ie=UTF-8

Данните са от Световната банка.

Като взех предвид факта, че граничи с 18 държави, изникна въпроса, как не можаха да избягат за 30 години повече от тия- 2 милиона? Ами как не измряха няколко десетки милиона поне от глад и мизерия? 

Ние, дето сме една плюнка народ, за 30 години, от 9 милиона се стопихме на няма и 7. 

Имаш ли някакво обяснение за този феномен?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 часа, absurt написа:

относно твърдението ти, че руснаците едва ли не, са задръстили граничните си пунктове, в мерак да емигрират?

И кой е твърял че едва ли не задръстват граничните пунктове ? Цитирахти не мои , а руски проучвания .

При тях има и една малка подробност, че излзиането зад граница е свързано с малко повече процедури и визи, за разлика от нас , които се разглезихме от привилегитие на ЕС.

Както знаем, при нас намаляването на населението  и от това че хората получиха възможност да се реализират и получават справедливо заплащане в ЕС спрямо последиците на фалиралия соц, който ни върна десетилетия назад.

Не ми казвай само че и ти си мислиш че ниските доходи и фалирала икономика е заради "демокрацията която са ни натресли и са съсипали хубавия соц"

:giggle1:

преди 5 часа, absurt написа:

От гугълския ти линк ми излизат  и неща като това :

http://m.focus-news.net/?action=news&id=2909662

Чете ли го ? :)

Сравни и с някои други водещи държави и икономики :

https://www.google.com/search?q=население+на+САЩ+2020&client=ubuntu&sxsrf=AOaemvLgYkvF4Sc2OKZVxFdiFFAsbv8qDA%3A1638362527556&ei=n22nYbqFIdWOxc8P0I2oiAc&ved=0ahUKEwj60N6D0ML0AhVVR_EDHdAGCnEQ4dUDCA0&oq=население+на+САЩ+2020&gs_lcp=Cgdnd3Mtd2l6EAwyBggAEB4QEzoHCCMQsAMQJzoHCAAQRxCwAzoGCAAQBxAeOggIABAIEAcQHkoECEEYAFCXDVjIEWCIIGgCcAJ4AYAB8AGIAbMEkgEFMC4zLjGYAQCgAQHIAQnAAQE&sclient=gws-wiz

Знаеш как да местиш плъзгача , нали ? :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Някакси бягаш по тъча. Колко да са затруднени заради визите, че да намалеят за 30 години с 2 милиона? Ние през 2006г. сме били 7 679 290 души. При 9 милиона през 1989г. И си спомням битките за визи пред посолствата. Така че, твърдението ти как руснаците поголовно бягат на запад, не издържа. 

Що се отнася до загубата на население през 2020г.- некоректно е дори да се споменава, като знаем как пандемията жъне всеки ден.

Мисълта ми е, че всеки, който през вековете е подценил руснаците, е сбъркал. И всеки, който е решил, че тяхната ценностна система може да се приравни с хамериканската, пак е сбъркал. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, absurt написа:

Така че, твърдението ти как руснаците поголовно бягат на запад, не издържа. 

Пак измишльотини. За кой път да ти повторя че цитирам социологически проучвания за настроенията на руснаците. И особенно на младите хора.Които обаче често нямат нито средства нито възможности да заминат.

Нито съм твърдял че им са се задръстили граничните пунктове, нито че поголовно бягат.

Защо спекулираш с подобни глупости, аз не знам. Имаш някаква фобия като много други за "Светлия образ на СССР "  и скачате като ужилени във всяка нотка на съмнение по тази "аксиома" :giggle1:

Предполагам не може д ане си обърнала внимание за какво критикувам тукашните "русофили" . Че първо - сте обикновенни путинисти, фенове на сегашния режим, често бъркайки го с образа създаден от времето на СССР.

Второ - повечето путинисти погрешно наричани русофили, грам бъкел руски не знаят и четат с гугъл транслейт :)  Повечето и не са ходили в РФ, най много на екскурзия.

Трето - В този форум не съм видял по голям руспФИЛ от мен, въпреки че погрешно ме обвиняват в русофобия заради критиката ми към режима на Путлер, и критиките ми за историята която показва как руснаците почти винаги са накърнявали националните ни интереси. По това се различавам от тези путинисти, защото именно че съм живял дълго време, познавам в детайли живота и манталитета на хората с които имам прекрасни спомени.Мога и чета всичко в оригинал, литература, поезия, не само новини. 

Четвърто - РФ и режима или мафиотската ОПГ на Путя, са в пъти по големи капиталисти отколкото някога е съществувало като система. Нищо общо нито със социализъм, нищо общо със социални постижения и защита на обикновенния човек.  Трябва да си много тъп за да твърдиш че който не харесва Путя е русоФОБ . Все едно ако не харесваш комунето Рашков или Боко тиквата , значи ли че не си българин ?? Че си българоФОБ ? Не разбира се.

За тези по заможни и овластени руснаци /администрация, депутати, бизнесмени /   , за които също ти цитирах - всичките им пари, семейства , деца и имоти , са в "злия Запад".

Дори не става въпрос за емиграция , както ти повърхностно тълкуваш казаното. А че богаташите много добре знаят къде може да се краде безконтролно , и къде може да се живее спокойно и законно.

Не че това не е така и с нашите новоизлюпени богаташчета, но в РФ мащабите са много по големи.

преди 3 часа, absurt написа:

Мисълта ми е, че всеки, който през вековете е подценил руснаците, е сбъркал. И всеки, който е решил, че тяхната ценностна система може да се приравни с хамериканската, пак е сбъркал. 

Колко евтино звучи това от устата на човек който хал хабер си няма нито за живота в РФ, нито за живота в "злия Запад" нито е запознат с близката и по далечна руска и българска история  :giggle1:

А ето и едно сравнение на леко нестандартния Иво Инджев  по темата :

Цитат

Държавата ( му) която претендира да е велика и изисква от света да бъде уважавана като такава, не може да осигури сама на гражданите си елементарни стоки и услуги. Стоките за всекидневна употреба, които внася от чужбина, надхвърлят 75 процента, т.е. по-малко от четвърт от най-необходимото, което купуват руснаците, се произвежда в Русия. За играчките и резервните части за автомобили делът на вноса надхвърля 90 на сто, за обувки и дрехи 80-90 %, за телекомуникационни стоки-86 %, за платове- 73 %.

А как стоят нещата “на едро” като сравнение с други държави?

Южна Корея, която е 170 пъти по-малка от Русия, очаква  брутният й вътрешен продукт през следващата 2022 година да достигне 1, 9 трилиона долара. За Русия прогнозата е 1,8 трилиона $.

Миниатюрната Белгия е изнесла през 2020 година лекарства и медикаменти за 31,1 милиарда долара. Русия е изнесла за същия период газ на стойност 25,7 милиарда долара. 

Само за лунната си програма “Артемида” Американската космическа агенция ( NASA ) заделя 93 милиарда долара. Това е около половината от целия държавен бюджет на Русия.

Минималната заплата в Литва е планирано да се увеличи през 2022 година до 730 евро, в Естония до 654 евро, в Латвия до 560 евро. За Русия е заложено в бюджета такова увеличение до 170 евро ( 13 617 617 инфлационни и към днешна дата рубли).

Писах наскоро как Норвегия, държава с повече от два пъти по-малко население от Москва, изпревари Русия в износа на газ за Европа. https://ivo.bg/2021/11/21/норвегия-изпревари-русия-по-износ-на-г/

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, miro20 написа:

Пак измишльотини. За кой път да ти повторя че цитирам социологически проучвания за настроенията на руснаците. И особенно на младите хора.Които обаче често нямат нито средства нито възможности да заминат.

Нито съм твърдял че им са се задръстили граничните пунктове, нито че поголовно бягат.

Защо спекулираш с подобни глупости, аз не знам. Имаш някаква фобия като много други за "Светлия образ на СССР "  и скачате като ужилени във всяка нотка на съмнение по тази "аксиома" :giggle1:

Предполагам не може д ане си обърнала внимание за какво критикувам тукашните "русофили" . Че първо - сте обикновенни путинисти, фенове на сегашния режим, често бъркайки го с образа създаден от времето на СССР.

Второ - повечето путинисти погрешно наричани русофили, грам бъкел руски не знаят и четат с гугъл транслейт :)  Повечето и не са ходили в РФ, най много на екскурзия.

Трето - В този форум не съм видял по голям руспФИЛ от мен, въпреки че погрешно ме обвиняват в русофобия заради критиката ми към режима на Путлер, и критиките ми за историята която показва как руснаците почти винаги са накърнявали националните ни интереси. По това се различавам от тези путинисти, защото именно че съм живял дълго време, познавам в детайли живота и манталитета на хората с които имам прекрасни спомени.Мога и чета всичко в оригинал, литература, поезия, не само новини. 

Четвърто - РФ и режима или мафиотската ОПГ на Путя, са в пъти по големи капиталисти отколкото някога е съществувало като система. Нищо общо нито със социализъм, нищо общо със социални постижения и защита на обикновенния човек.  Трябва да си много тъп за да твърдиш че който не харесва Путя е русоФОБ . Все едно ако не харесваш комунето Рашков или Боко тиквата , значи ли че не си българин ?? Че си българоФОБ ? Не разбира се.

За тези по заможни и овластени руснаци /администрация, депутати, бизнесмени /   , за които също ти цитирах - всичките им пари, семейства , деца и имоти , са в "злия Запад".

Дори не става въпрос за емиграция , както ти повърхностно тълкуваш казаното. А че богаташите много добре знаят къде може да се краде безконтролно , и къде може да се живее спокойно и законно.

Не че това не е така и с нашите новоизлюпени богаташчета, но в РФ мащабите са много по големи.

Колко евтино звучи това от устата на човек който хал хабер си няма нито за живота в РФ, нито за живота в "злия Запад" нито е запознат с близката и по далечна руска и българска история  :giggle1:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, miro20 написа:

А ето и едно сравнение на леко нестандартния Иво Инджев  по темата :

Миро, ти наистина си си повярвал много и колкото се изживяваш като последна инстанция, толкова повече олекваш.

Щом Иво Инджев ти е пример и "леко нестандартен", всякакъв опит за нормална комуникация по темата, е обречен.

ПП. Да не си си купил кристална топка напоследък или определяш по звездите къде съм живяла и какво знам? Става леко смешно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

:) В този форум остана ли някой, който да не знае, че когато хората бягали на Запад,

нашия русенски трол лоботомиро220 се забил в СССР, уж да "учи",

и там местните руснаци май са го пратили "на обучение в Сибир", където руските учени правели експерименти с мозъка му. Оттогава главата му е увредена необратимо...   :lol6:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, absurt написа:

ПП. Да не си си купил кристална топка напоследък или определяш по звездите къде съм живяла и какво знам? Става леко смешно.

Ако имаше преки впечатления нямаше да говориш такива неща. Както и ако знаеше историята и разликата от истинската история спрямо съветската пропаганда и лъжи .

А относно каква "инстанция " съм , идея си нямам и никога не съм имал такива претенции.

Ако искаш да кажеш нещо, можеш да обориш казаното, а не отговори с клишета. :getout:

Включително и това от Иво Инджев. Нещо не си съгласна със статистиката ли ? Аргументирай се.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 часа, miro20 написа:

Ако имаше преки впечатления нямаше да говориш такива неща. Както и ако знаеше историята и разликата от истинската история спрямо съветската пропаганда и лъжи .

А относно каква "инстанция " съм , идея си нямам и никога не съм имал такива претенции.

Ако искаш да кажеш нещо, можеш да обориш казаното, а не отговори с клишета. :getout:

Включително и това от Иво Инджев. Нещо не си съгласна със статистиката ли ? Аргументирай се.

Ами, имам преки впечатления. Свекърва ми е рускиня, баща й- белогвардеец. Е, толкова жлъч и негативизъм, и такива обвинения към всеки, който не плюе безконтролно по СССР и Путин, не съм срещала у тях. А, ти се опитваш да се измъкнеш от твърденията си, че руснаците мрат от глад и масово бягат на запад, уж имайки предвид само богаташите им. Както и да е, щом за теб Иво Инджев е някакъв "нестандартен" фактор, всякакви аргументи и опити за трезва оценка, няма да чуеш. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

САЩ май смятат сами да нападнат Русия, нещо украинските фашисти ги хвана страх.

Сега, или ще гледаме продължението на "Доналд Кук" - 3 епизод, или ще станем свидетели на унищожението на САЩ.

За войната винете американците.

Аз нямам търпение да видя военният разгром на САЩ.

Украинците се чудят къде да се сврат.

Великобритания май не смята да се забърква в тая простотия и правилно.

Германците също са аут - май си припомниха развалините на Берлин 1945 и май не им се повтаря.

Даже май японците няма да се намесят на страната на САЩ.

Испания и Италия не искат проблеми с Русия.

Камилските държави още ближат рани от разгрома в Сирия.

САЩ са абсолютно сами. Яко!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване