Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Anne

За хората с увреждания, секса и самотата.

Препоръчан отговор

преди 7 минути, язе написа:

Анне, колкото повече дълбаеш в тази посока,толкова по- трудно ще става. Отвори я тая черупка, щото ограждайки се с възвишени идеали и приказни герои, губиш целия свят. Той е много далеч от идеален, но друг няма!

Ех, не беше чак толкова отдавна,когато на българина му се носеше славата на "животно" в леглото. А сега...само меки китки некви.

Не е вярно, още сме животни. Някои са тигри, други магарета. Аз съм Коала.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 5 минути, Silvering написа:

А аз ленивец.  :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 36 минути, Silvering написа:

Има и прасета, като гледам...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По твоята история и не съм учуден типично за Българин да "отблъсква" такъв тип хора. Имам една позната, която е едричка и повечето хора я обиждат в България, а в Малта (където живее сега) никой не й се подиграва приема я такава каквато е, а това че почти всеки гледа външното да си красив/а не знам защо, но както се казва- въшната красота е времено- вътрешната вечно. Не живей за другите мненията. Живей за себе си. Ти си различна както каза хайдупикасо. Много малко момичета са умни, повечето са тъпи или се правят на такива, а може и двете. Никой не е грозен. Ще си срещнеш някой мъж, който ще те обичава такава каквато си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, Anne написа:

Моля? Не, мерси, не съм такъв човек. Както Бени каза, съм човек с друга душа. По - романтична съм, не искам само секс, искам и любов...........вярно, романтична, ама аз без романтика не мога.  Пък и в тия сайтове бродят всякакви откачени и извратени.

Не се мисля за Квазимодо, обаче като изляза навън, ме зяпат като извънземно. Защото съм кривогледа. Няма как да сменя обществото, хората и обстановката. Но и не разбирам  защо на хората с увреждания се гледа като на чумави. Родителите не искат децата им да играят с такива деца, самите те чукат на дърво на не им се случи нещо такова а не щат да проумеят, че това, дали ще имаш здраво дете, болно ли с увреждане, си е руска рулетка, съдбата решава.

Може би, защото не съм като другите, и да бяха болни или с увреждания племенниците ми, пак щях да ги обичам безумно много. Болни, здрави, нали сме хора? Защо едните отбягват другите? Никой не е застрахован от нищо в този живот.

А от секс наистина имам нужда, но.............

Прочете ли моите постове? Отново се откроява поставянето в изолатор, което извършвате самата Вие, следователно околните виждат това. Може да смените част от хората, с които общувате. Не е никак трудно да игнорирате някого в живота си и да го извадите от него... Отделно Вие можете да промените мнението на околните за вас, и мисля, че не външния Ви вид, кара хората да Ви гледат "като извънземно", както се определихте... Всъщност Вие сама интерпретирате действията на околните като такива... И със сигурност причината е това, че Вие сами сте искали и сте създали такова впечатление за себе си... Започнете нови запознанства, водете диалози с хората, смислени или не чак толкова, все ще намерите някакви общи теми... Опитайте първо сама да се интегрирате в обществото, останалото ще си дойде на мястото...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Anne, ако загубата на слуха и кривогледството са единствените ти увреждания, пречещи ти за нормални отношения с другия пол, много хора с далеч по-неестетични физически недъзи, пречещи им в същото отношение, биха казали: "Да ти имам увреждането!" Тъй като един човек в инвалидна количка или с хемипареза е несравнимо по-непривлекателен сексуално от един нечуващ кривоглед човек. 

Редактирано от Admetos (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, haidukpikaso написа:

За съжаление тя живее в мъъъъничко градченце със злобари на всеки ъгъл

В големите градченца да не би положението да е различно! А  за хората с увреждане.!?!? Вина има държават Направи всичко възможно да ги "скрие Уж им помага, уж се грижи, уж ги интегрира сред "нормалните", уж разяснява  и пр.и пр. уж. Сега конкретно. Преди мно години дружах с едно момиче с увреждане. Никога не мрънкаше и никога не се оплакваше. Прикриваше умело недъга си. Обличаше се отлично и беше много социална! Чаровен човек, който имаше много приятели и мераклии. Днес е щастливо омъжена!

Редактирано от Кумчо вълчооо (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами, не е само увреденият ми слух и кривогледството. Също така имам вродено заболяване - вродена миопатия, изкривен гръбначен стълб, освен това не съм самостоятелна, не мога да готвя, да вдигам тежко и да чистя, нито да имам деца. Всъщност мога де, но една бременност не би ми понесла. Сама не мога да се грижа за себе си.

Сега всеки ще каже, че си търся слуга. Ама не е точно така.

А за готвенето: по - добре да не влизам в кухнята, че е по - вероятно да я вдигна във въздуха или да направя беля, отколкото да сготвя. Не мога и да смятам и по тази причина не пазарувам сама, иначе попадам в кофти ситуации. От домашната химия ме е страх и не я пипам. А прахосмукачките са ужасно тежки. Дори не мога да си връзвам връзките на обувките. Възлите са мега сложни. И да шия не мога, въпреки, че това съм учила. А ютия ме е страх да пипам. И кабели и контакти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ами, не е само увреденият ми слух и кривогледството. Също така имам вродено заболяване - вродена миопатия, изкривен гръбначен стълб, освен това не съм самостоятелна, не мога да готвя, да вдигам тежко и да чистя, нито да имам деца. Всъщност мога де, но една бременност не би ми понесла. Сама не мога да се грижа за себе си.
Сега всеки ще каже, че си търся слуга. Ама не е точно така.
А за готвенето: по - добре да не влизам в кухнята, че е по - вероятно да я вдигна във въздуха или да направя беля, отколкото да сготвя. Не мога и да смятам и по тази причина не пазарувам сама, иначе попадам в кофти ситуации. От домашната химия ме е страх и не я пипам. А прахосмукачките са ужасно тежки. Дори не мога да си връзвам връзките на обувките. Възлите са мега сложни. И да шия не мога, въпреки, че това съм учила. А ютия ме е страх да пипам. И кабели и контакти.

Значи след това подробно описание смяташ че поне за секс ставаш но няма с кого.
Ако правилно съм разбрал , нали така ?

Enviado desde mi iPhone utilizando Tapatalk

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами..........да.:shy11: Всички иначе казват, че си търся слуга. Но просто не е вярно, макар да знам, че така изглежда.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти и дори да не си търсиш слуга, то човека до теб принудително ти става помощник.Ако поне има 1 мозъчна клетка де.

Понеже моя роднина е детска учителка и реално знам за какво става на въпрос.Гледката да видиш дете, което страда от аутизъм, ДЦП, насила вкарано сред свой връстници(които са здрави) не е много красива.Държавата ги завира в най-обикновена детска градина, слага им етикет "СОП" и приключва въпроса.Тези деца не трябва да са там.Персонала в детските градини не е способен да се справя с едно дете, което просто е непредвидимо.Какво остава ако са повече в една група?Опасно не само за околните но и за себе си.И макар, че се провеждат някакви обучения, това пак не смятам, че е достатъчно.Тези деца не са със специални образователни потребности, тези деца са болни.Държавата е проклета, проклети са всички които я управляват.

Какво мога пък да кажа за родителите им?Кой иска такова дете?Едва ли има някой.

Всяко едно здраво дете е дар от Бога.Едно съкровище.Кой го оценява?Малцина.

Както и авторката каза, това си е една руска ролетка.Но нека не забравяме факта, че има и такива подчовеци, който чрез собствените си действия създават нещастни дечица.Какви са тия действия, вие си преценете.

Редактирано от SHANOVr (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 1/5/2017 в 22:55, Anne написа:

По - романтична съм, не искам само секс, искам и любов...........вярно, романтична, ама аз без романтика не мога.  Пък и в тия сайтове бродят всякакви откачени и извратени.

това много расистко ми се вижда.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Neli Asenova написа:

това много расистко ми се вижда.

Откачените и извратените и те са хора. Ама няма кой да се бори за правата йм.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ъх, искам да ви кажа, че и хората без увреждания имат такива нагласи спрямо обществото-и аз съм имала подобни мисли. Мисля, че проблема на Анне винаги се е коренил в характера, не в здравословното състояние.

Човек, ако саам не излезне от "дупката", няма кой да му помогне и да иска. Който и да срещне дори и най-достойния, пак няма да е достатъчен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

че кой не иска най-доброто за себе си

но в реалния живот се налага да се правят и компромиси

но в госпожицата такова нещо не съществува

Цитат

не одобрявам мъжете, които пият, пушат и се държат безотговорно

Цитат

Пък и в тия сайтове бродят всякакви откачени и извратени.

титлата и отива 

Цитат
  • Родена за принцеса :)

и докато не си промени акъла нещата ще са си такива каквито са а може да се и влошават .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Баси, радвам се че пия пуша и съм хаймана. :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Neli Asenova написа:

че кой не иска най-доброто за себе си

и докато не си промени акъла нещата ще са си такива каквито са а може да се и влошават .

Има вкус не може да й се отрече.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
на 6.01.2017 г. в 1:50, Charlie_Harper написа:

По твоята история и не съм учуден типично за Българин да "отблъсква" такъв тип хора. Имам една позната, която е едричка и повечето хора я обиждат в България, а в Малта (където живее сега) никой не й се подиграва приема я такава каквато е, а това че почти всеки гледа външното да си красив/а не знам защо, но както се казва- въшната красота е времено- вътрешната вечно. Не живей за другите мненията. Живей за себе си. Ти си различна както каза хайдупикасо. Много малко момичета са умни, повечето са тъпи или се правят на такива, а може и двете. Никой не е грозен. Ще си срещнеш някой мъж, който ще те обичава такава каквато си.

Спокойно те всички са такива.Обиждат и зяпат сякаш не са виждали!Говоря общо.

Аз принципно си вървя по центъра и като видя някой да се заглежда  или коментира го правя на гъз .

И понеже знам, че няма да се научат да уважават инвалидите е най -хубаво да им го набиеш в главите! По един или друг начин...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 34 минути, ---- написа:

Спокойно те всички са такива.Обиждат и зяпат сякаш не са виждали!Говоря общо.

Аз принципно си вървя по центъра и като видя някой да се заглежда  или коментира го правя на гъз .

И понеже знам, че няма да се научат да уважават инвалидите е най -хубаво да им го набиеш в главите! По един или друг начин...

Бях свидетел скоро на такова отношение - в един хипермаркет. Голям, грамаданскиии, с достатъчно място между рафтовете за да се разминеш с колички и квото се сетиш още. Е да ама не - имаше една жена в инвалидна количка и пречеше - на изродите им пречеше да минат, къде била тръгнала, що не си стояла у тях...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 17 минути, haidukpikaso написа:

Бях свидетел скоро на такова отношение - в един хипермаркет. Голям, грамаданскиии, с достатъчно място между рафтовете за да се разминеш с колички и квото се сетиш още. Е да ама не - имаше една жена в инвалидна количка и пречеше - на изродите им пречеше да минат, къде била тръгнала, що не си стояла у тях...

Те тия дето пишат тук и идея си нямат за какво става въпрос.Така, че не ми се коментира!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 18 минути, Neli Asenova написа:

Естествено че идея си нямаме

Говоря принципно.Та вие имате ли си идея?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, haidukpikaso написа:

Това са абсолютни глупости и не вярвам, че така са се случили нещата и хората така са приказвали!
Българина не само е състрадателен към хората в инвалидни колички, но и им помага всячески, отстъпва им ред по опашките, гледа да им създаде поне някакъв комфорт и т.н.

Да коментират човек в инвалидна количка " Ти пък къде си тръгнал, що не си стоиш у вас"?!?!
Абсурд!

Няма как да се случи това по описания начин!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 часа, algor написа:

Това са абсолютни глупости и не вярвам, че така са се случили нещата и хората така са приказвали!
Българина не само е състрадателен към хората в инвалидни колички, но и им помага всячески, отстъпва им ред по опашките, гледа да им създаде поне някакъв комфорт и т.н.

Да коментират човек в инвалидна количка " Ти пък къде си тръгнал, що не си стоиш у вас"?!?!
Абсурд!

Няма как да се случи това по описания начин!!!

Ами за теб може да няма как да се случи, но буквално преди 3-4 дни влязох в пререкания с агресивен шофьор, който се скара на човек в инвалидна количка точно със същите думи, които си цитирал. Пречел му да мине на пътя, а човекът просто беше излязъл да си купи хляб. Луда работа ти казвам :mad:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...