Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

За хората с увреждания, секса и самотата.

Гост
 Сподели

Препоръчан отговор

страдат и то много милите

:(

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 1 месец по-късно...
  • Отговори 799
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Публикувани изображения

на 5.01.2017 г. в 21:00, Anne написа:

На 32 години съм, през март навършвам 33. Никога не съм била с мъж. Сигурно звучи смешно. Само че съм с увреждания. Откакто загуби слуха си, когато бях на 5 години, се чудя защо хората виждам в мен само уврежданията ми, а не виждат душата ми. Чудя се защо външният вид, силикона, тоновете ярък грим, лекото поведение и леките жени са толкова привлекателни за мъжете. Защото са леснодостъпни и не им трябва много, за да си легнат с някого? Защото са здрави? Защото са красиви, макар че силиконената красота докарва рак на гърдата? Нима само външността е важна? Нима душата и интелекта не са от значение? Нима мъжете предпочитат глупави жени? Или смятате, че хора като мен не могат да обичат?

От години си блъскам главата над тези въпроси. Иска ми се да знам кога хората ще си променят мнението за хората като нас. Не, не желая да бъда с някой като мен. Веднъж харесвах такова момче и резултатът бе, че той напълно не чува, учил е цял живот в специално училище и няма моя богат речник, трябваше да бъда ходещ тълковен речник. Не, благодаря. Искам да се чувствам нормален човек, искам да мога да си говоря с някого за музика, песни, за история, за астрономия, някого, с когото да танцувам, който да вижда в мен човешко същество а не Квазимодо. Но и не желая да бъда с някой идиот. Може би имам високи изисквания, но смятам, че имам право на това.Все пак не съм учила 12 години,  за да отиде образованието ми на вятъра.

Защо, по дяволите, сексът и любовта трябва да са недостъпни за хората с увреждания? Докога ще ни възприемате като извънземни? Не си търся приятел, а отговори на въпроси. Не мисля, че мога отново да се влюбя. Бих могла да се влюбя само в някой чаровник с магнетичен поглед, добър, образован............което значи никога. Такива обикновено ги лапват фенките на Николета.

Но пък  замисляте ли се като общество такива хора като мен как страдат и как самотата води до здравословни проблеми при тях? Щом не ни искате в обществото си, защо ни залъгвате с обещания за интеграция и нормален живот, след като обществото не ни ще? Може ли да не сте толкова лицемерни? Да не давате напразни надежди? Всяко момиче с увреждане мечтае да се влюби и да бъде булка. На малцина им се случва. Аз съм от самотното мнозинство.

Знам за какво става въпрос и аз съм с увреждане и виждам как гледат околните на това

ако желаеш може да се запознаем да обменим информация ,да си излеем болката един на друг

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 5.01.2019 г. в 17:11, The Negative One написа:

Аз пък я подкрепям на 200%.Аз не възприемам животните като даденост, за разлика от теб.От тва дето си написала, аз меко казано съм отвратен.

Ти хубаво търсиш, но какво предлагаш?Как може да искаш другите да направят компромис и да те приемат такава, каквато си, въпреки всичките ти недостатъци, след като ти не желаеш да правиш компромис с тях?

Едва ли на злобните ти съграждани им е много интересен личния ти живот, изпълнен с комплекси и предразсъдъци.И да си го залепиш на челото, ефекта на завист, който така злобно желаеш  - няма да постигнеш.Просто ще разбереш, че света не се върти около теб.

И за това време, ти все още мислиш, че някой се подиграва на хората с увреждания?Ще ти го кажа.На абсолютно никой не му дреме за твоите проблеми и неслуки в живота.Всеки си има собствен живот и собствени ядове на главата, но никой не е седнал да се оплаква и да търси помощ по форуми.

Та ти нямаш никакъв опит.За каква стабилност изобщо говориш...

А какво си представяш?Дори и в куриерските фирми има услуга "Преглед и тест".

Избери го.Никой не ти е вързал ръцете.Ама гледай и той да е съгласен.

– Сине, като се жениш гледай да е красива, работна, умна, да те уважава, да готви хубаво…

– Тате, аз гледам, гледам, ама и те гледат…

Кое е това момиче бе 

Просто не си срещнала този, който да те възприеме такава, каквато си

Я се покажи коя си може да си допаднем с тебе

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 5.01.2017 г. в 21:00, Anne написа:

От години си блъскам главата над тези въпроси. Иска ми се да знам кога хората ще си променят мнението за хората като нас. Не, не желая да бъда с някой като мен. Веднъж харесвах такова момче и резултатът бе, че той напълно не чува, учил е цял живот в специално училище и няма моя богат речник, трябваше да бъда ходещ тълковен речник. Не, благодаря. Искам да се чувствам нормален човек, искам да мога да си говоря с някого за музика, песни, за история, за астрономия, някого, с когото да танцувам, който да вижда в мен човешко същество а не Квазимодо. Но и не желая да бъда с някой идиот. Може би имам високи изисквания, но смятам, че имам право на това.Все пак не съм учила 12 години,  за да отиде образованието ми на вятъра.

Не знам, не искам да бъда груб, или най малкото нетактичен, но мен това ме потресе. Замисляш ли се, надявам се да не те обиди, че използвам лична форма вместо учтива, че ти прилагаш същата дискриминация, на която си жертва ти самата?  В това момче, напълно глухото, Квазимодо ли си виждала?  Доколкото разбирам, не си напълно глуха, за разлика от момчето, което не означава, че то е идиот, а просто, че е притиснато от по-големи ограничения. 

Иначе, тази дискриминация е съвсем естествена, колкото и цинично да звучи, от еволюционна гледна точка. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 22.07.2019 г. в 13:55, Nikolaisimeonov написа:

Кое е това момиче бе 

Просто не си срещнала този, който да те възприеме такава, каквато си

Я се покажи коя си може да си допаднем с тебе

Хахах ти в ред ли си?Щял да си допадне, абе вие у тоя сайт тотално сте изпаднали от каруцата.Поне виж "Пол:"...Внимавай на кого си предлагаш услугите, че ше попаднеш на когото не трябва и ще ти разширят халката. 😂😂😂Да си допаднем...беги души змията и са не излагай по форумите

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 5.01.2019 г. в 17:56, Anne написа:

Какво, значи, само защото съм с увреждания,  нямам право на нормален живот? значи трябва цял живот просто да си съществувам,  да съм като стайните растения?

Не съм аз виновна, че хората са с предразсъдъци. Война се е водила срещу точно тези предразсъдъци (Втората световна) И какво? Хората не си взеха поука. Е, вече не смеят да закачат евреите,  но продължават с демонизирането на хората с увреждания. Знаеш ли какви абсурди съм чела в нета за хората с увреждания? Че например ние сме извратени, щом искаме да правим секс! Че не сме можели да изпитваме такива неща като любов, привличане, сексуална възбуда........... И разбира се, били сме тежест за обществото. Все се смята колко се харчи за нас.

Слушай какво ще ти кажа нещастник - не съм искала да се родя болна, не съм искала лекари да ме лекуват с лекарства, водещи до увреди на слуха, не съм очаквала грозно отношение към мен.  Да, имам заболяване, което след няколко години ще ме прикове към инвалидна количка, но това не ме прави по - малко човек! Да, не чувам, не по моя вина. Да, имам проблеми със зрението си, защото обичам да чета книги, да гледам телевизия  и да търся информация в интернет. Да, несръчна съм в ръцете, не се справях по трудово, не мога да готвя, да чистя, страх ме е да пипам препарати. И то е, защото не искам да рискувам да се отровя или още повече да се инвалидизирам. Да, не мога да смятам и да боравя с пари.

Физически може и да съм зле, но не и интелектуално! Мога да чета, да пиша, имам запазена реч, макар че не мога да изговарям ударения,  да, мога да обсъждам почти всякакви теми. Мога да предложа нещо, което всички вие смятате за даденост - истинска любов, вярност, всеотдайност, морална подкрепа............Не мисля, че е малко, просто в днешния меркантилен свят това не се цени!

Продължавайте да се мислите за нещо повече от нас, живеете в голяма самозаблуда!

Най - гадното за мен е, че и до днес така и не е разкрито какво е вършено с хората с увреждания в нацистка Германия. Споменава се само малка част. И никога подробно - описателно. Ако бяха разкрити зверствата, сега щеше да е друго и за хората с увреждания. За много неща още се мълчи. Защото не трябва да се разбира колко точно големи изроди са германците! Казвам го специално за Бени, тя знае за какво говоря.

Мисля, че за част от изброените състояния, вина имат преди всичко родителите ти. От прекомерна грижа в детството ти, си развила фобии. Това е преди всичко предположение, тъй като не познавам историята ти. Но, прочитайки предните страници, забелязах едно противоречие- твърдиш, че си учили 12г., и че не искаш да се принизиш с простаците, а не можеш да смяташ?!?! 

Бих направил и едно чисти хипотетично и спекулативно предположение- че състоянието ти се дължи на синдрома на Мюнхаузен. Родителите ти, имайки нужда да се грижат за болен човек, са те увредили чрез действията си, макар и несъзнавано. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 23 часа, The Negative One написа:

Хахах ти в ред ли си?Щял да си допадне, абе вие у тоя сайт тотално сте изпаднали от каруцата.Поне виж "Пол:"...Внимавай на кого си предлагаш услугите, че ше попаднеш на когото не трябва и ще ти разширят халката. 😂😂😂Да си допаднем...беги души змията и са не излагай по форумите

Човек не искам да се излагам,но просто виждам,че нормално момиче няма да ме хареса, защото и аз съм с увреждане и си пробвам тук късмета или с  такива хора като мен

Това ако е фалшив профил не знам 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 26.07.2019 г. в 12:35, Nikolaisimeonov написа:

Човек не искам да се излагам,но просто виждам,че нормално момиче няма да ме хареса, защото и аз съм с увреждане и си пробвам тук късмета или с  такива хора като мен

Това ако е фалшив профил не знам 

И какво ти е увреждането?

Недей да търсиш разбиране точно тук.

Всяко едно момиче ще те хареса

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 28.07.2019 г. в 11:42, URIEL написа:

И какво ти е увреждането?

Недей да търсиш разбиране точно тук.

Всяко едно момиче ще те хареса

Детска церебрална парализа е увреждането ми

То където и да търся май разбиране няма да получа

Или може би аз си го втълпявам това за момичетата,но те каквито са претенциозни сега 

Виж го тоя ще се излагам с него и т.н.

Кой знае какво си мислят ...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 3 седмици по-късно...

Знам, е звуча грубо и невъзпитано, задето не искам да съм с някого като мен. Но просто съм несамостоятелна и имам нужда от грижи.

Да, учила съм 12 години, просто математиката ми беше кошмар. Познавам числата, но, така и не можах да науча таблиците за умножение и деление, да смятам през повече от едно наум и изобщо математиката е кошмар някакъв. Иначе наблягах на любимите си предмети, по които бях силна - литература, история и свят и личност.

Съжалявам за увреждането ти и за отношението на момичетата към теб. Днешните момичета са доста разглезени, пълни кифли и тъпанарки, мислещи единствено за маркови парцали, грим, солариум, купони и позирания за инстаграм. Такива не ти и трябват, нямат акъл за 2 стотинки.

Не знам на колко си години, но понеже говориш за момичета, аз май съм по - голям от теб,  на 35 съм.

И шанс да бъда щастлив, няма. Всичко читаво от мъжки пол в града ми се изпожени за кифли със самочувствие до небесата и кой знае с колко завършили гимназия. А аз предпочетох да уч и да се развивам в гимназията, вместо да мисля за дискотеки и купони. И не съжалявам, защото си заслужих дипломата с труд и усилия, за разлика от здравите кифли.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 26.07.2019 г. в 12:35, Nikolaisimeonov написа:

Че поне на снимката от аватара си изглеждаш ок, чак пък никое момиче да не те хареса .....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 5 месеца по-късно...
на 6.01.2017 г. в 23:27, Neli Asenova написа:

това много расистко ми се вижда.

на 6.01.2017 г. в 23:27, Neli Asenova написа:

това много расистко ми се вижда.

И аз съм романтичен и съм с увреждане също така, че може да си допаднем

Айде готов съм

Хора кажете някаква група или сайт за запознанства на хора с увреждания

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 29.07.2019 г. в 12:03, Nikolaisimeonov написа:

Детска церебрална парализа е увреждането ми

Коя форма?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 17 минути, petie1 написа:

Дискоординационен синдром средно тежък.двустранна пирамидна симптомика.двустранно плоскостъпие

С една дума по трудно ми е движението

Не се забелязва много,но пак..

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, nikooo91 написа:

Дискоординационен синдром средно тежък.двустранна пирамидна симптомика.двустранно плоскостъпие

С една дума по трудно ми е движението

Не се забелязва много,но пак..

Демек е леката форма, значи си идеален за мрънкащата ни форумна принцеса

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 часа, petie1 написа:

Демек е леката форма, значи си идеален за мрънкащата ни форумна принцеса

"Мрънкащата форумна принцеса" има доста сериозни здравословни проблеми, и не може да се грижи за някой болен, да не говорим, че човек с такова заболяване не би могъл да се грижи за мен.

Не проявявам дискриминация, а обективизъм.

Заради многото тъпчене с болкоуспокояващи заради болезнена менструация, вече не чувам.

Имам изкривен гръбначен стълб.

Вече не мога да изкачвам стълби, задъхвам се и се уморявам много, след някоя и друга година сигурно и инвалидна количка ще ми трябва.

Имам вродена миопатия (невромускулно заболяване, но не знам кой вид точно).

Не мога да готвя, нито да вдигам тежки неща, адски несръчна съм. Не мога също така да се къпя сама.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 часа, Anne написа:

"Мрънкащата форумна принцеса" има доста сериозни здравословни проблеми, и не може да се грижи за някой болен, да не говорим, че човек с такова заболяване не би могъл да се грижи за мен.

Заради многото тъпчене с болкоуспокояващи заради болезнена менструация, вече не чувам.

Вече не мога да изкачвам стълби, задъхвам се и се уморявам много, след някоя и друга година сигурно и инвалидна количка ще ми трябва.

Не мога да готвя, нито да вдигам тежки неща, адски несръчна съм. Не мога също така да се къпя сама.

Как да не мога да се грижа за някое момиче, след като си ходя,оправям се сам 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 часа, Anne написа:

Значи толкова и разбираш какво ти казвам, леката форма на Детска церебрална пареза е максимално близо до здравите хора, даже има хора с тази форма които са учители графични дизайнери и други  :)

преди 1 час, nikooo91 написа:

Как да не мога да се грижа за някое момиче, след като си ходя,оправям се сам 

Мани Анне си е втълпила че иска здрав мъж и това е

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 часа, Anne написа:

Анче, сори девойко, ама бих си взел куче, пред такова мрънкяло като тебе.Никой нема се навие да става домашен прислужник на едно същество, което само си сипе диагнози наляво и надясно.Има възможност да работиш и от вкъщи, пред компютъра.Ти седиш и шляпаш в калдата, па после някой ти крив.Сори майка.Света не бачка по тоя начин.Ако си мислиш, че някой е длъжен да се хване с тебе щото видиш ли си с недъзи, ама инак си много добра по душа, твой си проблем.Външната красота няма стойност без духовна(колкото и клиширано да звучи), но при тебе имам чувството, че всякаква воля за живот е изчезнала.А такива хора никой не желае до себе си.Тая тема вече е на 3 години.Ти за това цялото време, никакъв прогрес...Е за кво да лафиме, то всичко се вижда.Господ помага, ама у кошара не вкарва, мама му стара, земи се в ръце.Живота ти мина в самосъжаление.Човека ти пише съвсем нормално, ти го отреза като бат бойко, лентичка.Не става тъй таз работа.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, petie1 написа:

Значи толкова и разбираш какво ти казвам, леката форма на Детска церебрална пареза е максимално близо до здравите хора, даже има хора с тази форма които са учители графични дизайнери и други  :)

Мани Анне си е втълпила че иска здрав мъж и това е

За нея говориш по-горе нали?

Явно не разбира, да,все едно не си знам болестта и не знам какво мога и какво не...Анне, просто не се оплаквай толкова, защото нищо няма да се промени

И аз преди го правих,но няма никакъв смисъл, защото така или иначе ще трябва да живеем с това ,а и никой няма да ни помогне..

Просто за да имаш мъж до себе си и  първо трябва да се приемете такива каквито сте и да сте щастливи че сте заедно,а не да имате претенции и да мрънкате за щяло и нещяло 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, nikooo91 написа:

Просто за да имаш мъж до себе си и  първо трябва да се приемете такива каквито сте и да сте щастливи че сте заедно,а не да имате претенции и да мрънкате за щяло и нещяло 

Да точно това съм й писал и аз, аз също съм се приел такъв какъвто съм и не мрънкам а нашата форумна принцеса има 1001 теми мрънкане и още толкова срещу нацистите, даже се опитвам да помагам с квот мога

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, petie1 написа:

Да точно това съм й писал и аз, аз също съм се приел такъв какъвто съм и не мрънкам а нашата форумна принцеса има 1001 теми мрънкане и още толкова срещу нацистите, даже се опитвам да помагам с квот мога

Виждам, че се опитваш,но явно няма кой да поеме това, което казваш, затова ще се дъвче едно и също без да се помисли реално

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, nikooo91 написа:

Виждам, че се опитваш,но явно няма кой да поеме това, което казваш, затова ще се дъвче едно и също без да се помисли реално

Не е само тук най вече в Линукс раздела там съм повече активен та ако имаш въпроси за Линукс питай ще помогам колкото мога

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 часа, The Negative One написа:

Анче, сори девойко, ама бих си взел куче, пред такова мрънкяло като тебе.Никой нема се навие да става домашен прислужник на едно същество, което само си сипе диагнози наляво и надясно.Има възможност да работиш и от вкъщи, пред компютъра.Ти седиш и шляпаш в калдата, па после някой ти крив.Сори майка.Света не бачка по тоя начин.Ако си мислиш, че някой е длъжен да се хване с тебе щото видиш ли си с недъзи, ама инак си много добра по душа, твой си проблем.Външната красота няма стойност без духовна(колкото и клиширано да звучи), но при тебе имам чувството, че всякаква воля за живот е изчезнала.А такива хора никой не желае до себе си.Тая тема вече е на 3 години.Ти за това цялото време, никакъв прогрес...Е за кво да лафиме, то всичко се вижда.Господ помага, ама у кошара не вкарва, мама му стара, земи се в ръце.Живота ти мина в самосъжаление.Човека ти пише съвсем нормално, ти го отреза като бат бойко, лентичка.Не става тъй таз работа.

Не си лепя диагнози, имам една камара медицински документи. Няма да ги пляскам в нета обаче.

А причината да съм такова мрънкало е, че вие, здравите, сте невероятни лицемери. Уж нямате против хората с увреждания,  ама като ни видите на живо, и тайно се кръстите, че не сте като нас.

Приела съм се каквато съм, другите обаче не ме приемат.

Да, в депресия съм  и се самосъжалявам, просто защото не виждам смисъл да живея, просто няма за какво. Нито очите ми са добре, нито мога вече да слушам музика и да танцувам, не можах да си опазя книгите,  а от кризата насам и избирането на мутрите на власт, вкъщи няма спокойствие, непрекъснато имам спорове с баща ми за тока.  Яд ме е,  защото ако не беше тази психопатка Даниела, щях да имам възможност да съм здрава и щастлива и да водя един много по - различен и много по - добър живот...............  Не можах да сбъдна нито една своя мечта, например да посетя Париж........... И ми е гадно заради предсказанията, че от Париж камък върху камък няма да остане.

Това общество много мечти не ми позволи да сбъдна, още от училище. Там не ми позволиха да уча английски, нито да уча народни танци, модерен балет, да съм мажоретка............Подиграваха ми се, че пея фалшиво, а аз толкова много обичам музиката............

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 17 часа, petie1 написа:

Не е само тук най вече в Линукс раздела там съм повече активен та ако имаш въпроси за Линукс питай ще помогам колкото мога

Сори,но не съм запознат с този Линукс и нямам засега въпроси, просто това момиче се е предало и трябва да се помогне на нея ,ако разбира се разбира какво й се казва

преди 12 часа, Anne написа:

Не си лепя диагнози, имам една камара медицински документи. Няма да ги пляскам в нета обаче.

А причината да съм такова мрънкало е, че вие, здравите, сте невероятни лицемери. Уж нямате против хората с увреждания,  ама като ни видите на живо, и тайно се кръстите, че не сте като нас.

Приела съм се каквато съм, другите обаче не ме приемат.

Да, в депресия съм  и се самосъжалявам, просто защото не виждам смисъл да живея, просто няма за какво. Нито очите ми са добре, нито мога вече да слушам музика и да танцувам, не можах да си опазя книгите,  а от кризата насам и избирането на мутрите на власт, вкъщи няма спокойствие, непрекъснато имам спорове с баща ми за тока.  Яд ме е,  защото ако не беше тази психопатка Даниела, щях да имам възможност да съм здрава и щастлива и да водя един много по - различен и много по - добър живот...............  Не можах да сбъдна нито една своя мечта, например да посетя Париж........... И ми е гадно заради предсказанията, че от Париж камък върху камък няма да остане.

Това общество много мечти не ми позволи да сбъдна, още от училище. Там не ми позволиха да уча английски, нито да уча народни танци, модерен балет, да съм мажоретка............Подиграваха ми се, че пея фалшиво, а аз толкова много обичам музиката............

Виж сега.. наистина съжалявам за всичко това, което ти се е случило,но дори не трябва и да си помислял за това, че няма за какво да живееш.. напротив, винаги има..а и всеки може да те приеме каквато си,стига ти да се приемаш и да спреш да се самосъжаляваш...и не сме безразлични към хората с увреждания...да, имам увреждане, но и да нямах никога не бих се подигравал и не бих подминал такъв човек! Това, че има хора, които се подиграват и злобеят не трябва да те натъжава, просто не им обръщай внимание, това са просто едни същества, които не са свикнали да се радват на живота или просто са безмозъчни патоци..радвай се на малките неща и извличай полза от всичко.. няма значение какво можеш да правиш и какво не, просто се радвай, че и в утрешния ден живееш!

Бъди благодарна, че си на този свят и правиш някого щастлив, че те има ..

Бъди повече усмихната, въпреки бурята и камъните по пътя и се радвай, че си тук... успех!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване