Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Здравейте, с поредната тема от мен. Този път проблемът е следният: Телефонът ми снощи е паднал в кофа с вода без да усетя, как е изпаднал от джоба ми. Във вода е прекарал най-малко 2 часа. След като го извадихме се беше изключил. Веднага му махнах батерията и почнах да го суша. След като го подсуших пробвах да го включа и си работеше нормално. Въпреки това го му махнах батерията и сим картата и го оставих отворен да си съхне. Въпросът ми е в този случай след като е подсушен и работи нормално, нужно ли е да го нося на сервиз и долу-горе колко скъпо биха ми взели? Забравих да спомена телефона е Samsung Galaxy s3 neo.

Редактирано от AstralGirl (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, AstralGirl написа:

нужно ли е да го нося на сервиз

Нали работи?За какъв сервиз мислиш тогава?Просто имаш късмет.Нека съхне поне един цял ден още.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз съм на това мнение, но сестра ми и майка ми, казват да се занесе на сервиз, за да не се окисли отвътре, въпреки, че е подсушен. Защото все пак е бил във вода най-малко 2 часа....

Редактирано от AstralGirl (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз съм на това мнение, но сестра ми и майка ми, казват да се занесе на сервиз, за да не се окисли отвътре, въпреки, че е подсушен. Защото все пак е бил във вода най-малко 2 часа....

Телефона трябва да се занесе моментално в сервиз. Там ще се разглоби и ще се промият елементите му с почистващ спрей. Ако не се направи, след време наистина ще има окисляване и с телефна ще е свършено. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Емил Костов написа:

Телефона трябва да се занесе моментално в сервиз. Там ще се разглоби и ще се промият елементите му с почистващ спрей. Ако не се направи, след време наистина ще има окисляване и с телефна ще е свършено. 

И аз от това се опасявам, въпреки, че за сега работи нормално все пак е бил доста време под вода. Ами ще гледам по възможност още днес или поне до Понеделник да го занеса. До тогава ще го държа разглобен. Само дано не е много скъпо, телефона не е в гаранция вече. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз от това се опасявам, въпреки, че за сега работи нормално все пак е бил доста време под вода. Ами ще гледам по възможност още днес или поне до Понеделник да го занеса. До тогава ще го държа разглобен. Само дано не е много скъпо, телефона не е в гаранция вече. 

Трябвало е веднага да се занесе в сервиза. След като засъхне всичко, после и да се почиства със спрей няма да има ефект. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами нямаше как да се занесе веднага, защото това стана снощи някъде към 18 часа, към ..19- 20  почнах да го търся. И го намерих някъде, към 22. Но ще гледам по възможност днес да го занеса. Другото, което ме интересува е, за да се почисти, не е нужно да го включват нали, ще ми се запази информацията в него?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, AstralGirl написа:

Ами нямаше как да се занесе веднага, защото това стана снощи някъде към 18 часа, към ..19- 20  почнах да го търся. И го намерих някъде, към 22. Но ще гледам по възможност днес да го занеса. Другото, което ме интересува е, за да се почисти, не е нужно да го включват нали, ще ми се запази информацията в него?

Ще се запази.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Страхотно, това ме интересува. И дано не е кой знае колко скъпо..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще се запази, ако тръгне телефонът. Не знам дали е добра идея, но не е зле да си прехвърлиш по-важните неща на външен носител, докато е жив, та да запазиш поне това.
Може да го сложиш и в купа с ориз, покрит отвсякъде, за да отнемеш колкото е възможно от влагата.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, XYconstant написа:

Ще се запази, ако тръгне телефонът. Не знам дали е добра идея, но не е зле да си прехвърлиш по-важните неща на външен носител, докато е жив, та да запазиш поне това.
Може да го сложиш и в купа с ориз, покрит отвсякъде, за да отнемеш колкото е възможно от влагата.

Телефона след като го подсуших... (няма да споменавам как защото осъзнавам, че беше опасен метод). Работеше нормално, включи се и всичко е наред. Разбира се, че веднага се заех по важните неща да си ги прехвърлям на друго място. Казвате "докато е жив".. а с толкова голямо намокряне около 2-3 часа във вода, въпреки, че за сега работи нормално, и след като се занесе на сервиз колко време може още да изкара? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не можем да гадаем колко време ще изкара.. когато му дойде времето. Ако не е влязла вода при процесора и др. компоненти, може и по-дълго време да оцелее. От сервиза ще ти обяснят каква му е съдбата.

Редактирано от NBS 9322 (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От сервиза, разбира се ще кажат, че трябва да се отвори, нали трябва да ядат и те.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, NBS 9322 написа:

Не можем да гадаем колко време ще изкара.. когато му дойде времето. Ако не е влязла вода при процесора и др. компоненти, може и по-дълго време да оцелее.

Ужас, едва ли има нещо, което да не му е било намокрено над 2 часа на дъното на кофа с вода... за сега работи нормално, но до Понеделник ще гледам да го занеса на сервиз.

преди 3 минути, XYconstant написа:

От сервиза, разбира се ще кажат, че трябва да се отвори, нали трябва да ядат и те.

При всички случай трябва....... само дано не е много скъпо. Телефона е почти на 3 години. Купен е на 10.12.2014.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако си някъде от центъра на София, там има безброй сервизи за квото се сетиш, и онлайн може да провериш. Надали ще е толкова скъпо, колкото си мислиш. 

Редактирано от NBS 9322 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, NBS 9322 написа:

Ако си някъде от центъра на София, там има безброй сервизи за квото се сетиш, и онлайн може да провериш. Надали ще е толкова скъпо, колкото си мислиш. 

Не, от малък град съм и тук няма сервизи. Най-близкият град, в който има сервизи е на 12-15 км, и точно затова не можах да го дам още снощи като се случи това. Нямаше и кой да ме закара, затова ще чакам или днес или вече в Понеделник, до тогава ще гледам отново да си извадя важните неща от телефона. Лошото е, че и батерията беше изтощена като е станало, и сега не смея а и не е добре да се зарежда точно сега.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам да попитам, тъй като не съм наясно.. Сега взех телефона просто да го видя в какво състояние е. Забелязвам, че мястото, където се слага батерията е като петно. Нали знаете клавиатурата на компютър например като се ползва дълго време, или се пипне с мазно как се вижда по копчетата като изтъркано или по скоро като петно. Същото е и сега на мястото на батерията. Въпросът ми е, това ли е окисляването на телефона или ? Съжалявам за тъпия въпрос, просто сега го забелязах.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам въпрос отново по тази тема. Сега забелязвам, че телефонът не се зарежда слагам го на зарядното и уж тръгва, но след няма и 5 минути спира. Това може ли да е ...дефект от намокрянето преди, заради което направих тази тема ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, AstralGirl написа:

Имам въпрос отново по тази тема. Сега забелязвам, че телефонът не се зарежда слагам го на зарядното и уж тръгва, но след няма и 5 минути спира. Това може ли да е ...дефект от намокрянето преди, заради което направих тази тема ?

Ама ти сериозно ли? :) Значи направи тази тема за "пийналият вода" телефон преди месец,и въпреки,че хората те посъветваха да занесеш възможно най-бързо телефонът в сервиз за да го почистят ти не ги послуша и си мислеше,че като е изсъхнал за момента,се е оправил.Както се казва в една поговорка:"Жена,вода и ръжда тръгнат ли,спиране нямат" :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, miroslavm написа:

Ама ти сериозно ли? :) Значи направи тази тема за "пийналият вода" телефон преди месец,и въпреки,че хората те посъветваха да занесеш възможно най-бързо телефонът в сервиз за да го почистят ти не ги послуша и си мислеше,че като е изсъхнал за момента,се е оправил.Както се казва в една поговорка:"Жена,вода и ръжда тръгнат ли,спиране нямат" :)

В началото още съм предупредила, ако ще се заяждате не пишете в темите ми. Тук съм за съвети а не за излишни разправии. Да, не го дадох на сервиз. Така съм преценила щом е работил нормално, да си спестя парите. Сега не знам дали от зарядното или телефона дава дефект. И пак казвам ако ще се заяждаш не пиши в темите ми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 31 минути, AstralGirl написа:

В началото още съм предупредила, ако ще се заяждате не пишете в темите ми. Тук съм за съвети а не за излишни разправии. Да, не го дадох на сервиз. Така съм преценила щом е работил нормално, да си спестя парите. Сега не знам дали от зарядното или телефона дава дефект. И пак казвам ако ще се заяждаш не пиши в темите ми.

Ок! Ама това не беше заяждане,не си ме разбрала правилно.Това по скоро беше иронизиране на отношението ти към "удавеният" телефон.Сега,какво очакваш,някой да ти каже през какъв период от време ще му се разваля по нещо ли?И пак ти казвам не се заяждам с теб,просто е трябвало да го занесеш да го почистят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, AstralGirl написа:

Твърде вероятно да е лош контакт/ прекъсващ кабел и т.н. ... Пробвай с нов кабел и внимавай да не се размърдва. Ако всичко е наред, значи не е от намокрянето, а както ти казах, от лош контакт на буксата на зарядното/ USB-то на телефона. Според мен, правилно не си го занесла в сервиз, телефона тъй или иначе е оцелял, нали и сега си работи. Този телефон е 120 лева преко сили в продавалника, струва ли си да наливаш пари в него?...  В сервиза 20-30 лева не ти мърдат, а ползата е силно съмнителна. В момента си ползвам 3-годишен телефон за който ме убеждаваха, че батерията му се сменя само в сервиз в камери с вакум ли беше с налягане ли и тем подобни дивотии. Човека пък от който купих батерията ми препоръча сервиз, където вместо специалните лепенки слагали силикон... То щото нямаше да им е по-лесно на тези от Sony да лепят със силикон, а балъците слагат лепенки. Обаче ми каза да избягвам оторизирания сервиз, където умишлено му били съсипали няколко телефона. За сервиза му повярвах. Смених си сам батерията, като преди това си бях поръчал оригинални лепенки. Спестих си поне 60-80 лева и го направих много по-качествено отколкото ако го бях дал в сервиз. Та така.

Редактирано от djagi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, miroslavm написа:

Ок! Ама това не беше заяждане,не си ме разбрала правилно.Това по скоро беше иронизиране на отношението ти към "удавеният" телефон.Сега,какво очакваш,някой да ти каже през какъв период от време ще му се разваля по нещо ли?И пак ти казвам не се заяждам с теб,просто е трябвало да го занесеш да го почистят.

Добре извинявам се. Може и аз да не съм те разбрала. Просто попитах защото телефона не искаше да се зарежда. И се чудех дали това е заради намокрянето. Трябваше да, но просто тогава изчаках 3 дни хубаво да изсъхне и не ми е правил проблеми, затова реших да спестя тези пари. И без това ми идва в повече само ремонти на телефон или лаптоп...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре извинявам се. Може и аз да не съм те разбрала. Просто попитах защото телефона не искаше да се зарежда. И се чудех дали това е заради намокрянето. Трябваше да, но просто тогава изчаках 3 дни хубаво да изсъхне и не ми е правил проблеми, затова реших да спестя тези пари. И без това ми идва в повече само ремонти на телефон или лаптоп...

Цял живот съм избягвал сервизите и до сега, единственото ми ползване на сервиз е за една пералня...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, djagi написа:

Твърде вероятно да е лош контакт/ прекъсващ кабел и т.н. ... Пробвай с нов кабел и внимавай да не се размърдва. Ако всичко е наред, значи не е от намокрянето, а както ти казах, от лош контакт на буксата на зарядното/ USB-то на телефона. Според мен, правилно не си го занесла в сервиз, телефона тъй или иначе е оцелял, нали и сега си работи. Този телефон е 120 лева преко сили в продавалника, струва ли си да наливаш пари в него?...  В сервиза 20-30 лева не ти мърдат, а ползата е силно съмнителна. В момента си ползвам 3-годишен телефон за който ме убеждаваха, че батерията му се сменя само в сервиз в камери с вакум ли беше с налягане ли и тем подобни дивотии. Човека пък от който купих батерията ми препоръча сервиз, където вместо специалните лепенки слагали силикон... То щото нямаше да им е по-лесно на тези от Sony да лепят със силикон, а балъците слагат лепенки. Обаче ми каза да избягвам оторизирания сервиз, където умишлено му били съсипали няколко телефона. За сервиза му повярвах. Смених си сам батерията, като преди това си бях поръчал оригинални лепенки. Спестих си поне 60-80 лева и го направих много по-качествено отколкото ако го бях дал в сервиз. Та така.

Амии не знам. То той не е и с оригиналното зарядно, с което е купен. Защото то отдавна не работи. Сега го зареждам с друг кабел и от известно време забелязах това, че трудно почва да се зарежда. Повечето време го зареждах от компа с този кабел за по лесно и бързо. И забелязах, че ако например го взема в мен докато се зарежда, спира. И все го  намествам откъм  буксата, (която се пъха в компа или в самото зарядно. 

преди 4 минути, djagi написа:

Цял живот съм избягвал сервизите и до сега, единственото ми ползване на сервиз е за една пералня...

Ами и аз не ги харесвам много но като нямам друг избор. А сега имах избор просто защото телефона си работеше без проблеми въпреки двучасовия престой във вода.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от silfidan
      Здравейте. 
      Пратиха ми снимка през Скайп и сега тази снимка не мога да я изтрия от галерията ми в телефона. 
      Изтривам я. Тя изчезва и след секунди пак се появява в телефона ми на същото място в Галерия.
       Каква е причината? Как да я изтрия? Възможно ли е да е някаква скрита проследяваща програма или нещо подобно? Взех да се притеснявам...не е нормално да се изтрива и пак да се появява.
      Ще прикача какво пише в Подробности на снимката, които се появяват след като плъзна снимката нагоре....

• от ryapov
      Здравейте, малко история : купих си китайски телефон, като го включих си вкарах акаунта в гугъл, но НЕ ми свали контактите от там, та трябваше ръчно да ги въвеждам. Наистина нямаше никаква опция. Писах на търговеца и той ми изпрати друг телефон, който си работи супер.
      Сега за първиа телефон, има андроид 5.1 , искам да му кача андроид 7. Някой може ли да ми каже как да го направя ? Пробвах със сервиз, но не живея в България и нищо не направиха в сервиза. Искам да си кача по-нов андроид и моля за подробна консултация , стъпка по стъпка /ама наистина като за глупак/  как да го направя. И да се прецака телефона - голям праз, имам си работещ, но поне нещо ще науча.
    • от WhiteTooth
      Здравейте!
      Преди известно време включих известията да се показват на началният екран под формата на балонче, все едно е чат от messanger и може да го местиш по екрана, за да го махна трябва да плъзна надолу и да изчистя известията или да цъкна върху него да ми отвори приложението, след което да го затворя за да го махна. Та, въпроса ми е, знаете ли как мога да го изключа това нещо, че почна много да ме дразни.
    • от WhiteTooth
      Здравейте!
      Като мобилно у-во използвам Samsung Galaxy Note 9 и съм доволен, но имам проблем. Използвам 2 сим карти, една немска и една българска. Немската сим карта е на слот 1, а българската на слот 2. От време на време когато си реши ми изписва че сим картата не е намерена и ми изключва само българската сим карта, за да оправя проблема трябва да рестартирам телефона.
      Някакви теории или съвети?

Сори за правописните грешки, пиша от телефона.
  • Дарение

• Добави ново...