Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Всичко за кабинета "Бойко Борисов 3"

Каква форма на управление предпочитате  

148 гласували потребители

1. 1. Каква форма на управление предпочитате

• Президентска република
      86
    • Парламентарна република
      62

Препоръчан отговор

• Отговори 61,1k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

• АСПЕКТ

3675

• miro20

4993

• Мойра

4968

• Без умствен капацитет

7839

Не спасявайте Гешев, Пеевски и Доган! Ще воювам и с вас, да знаете

Автор Огнян Стефанов

Коментарът е излишен.

Подкрепям г-н Стефанов!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 часа, lsmurf написа:

Защо да стоят за да ползвате робски труд ли. Само се заблуждаваш че ще стане по бързо с него . Ако беше толкова производителен робовладелският строй още да съществува. Вие комунетата се опитвате да го възродите обаче нещо не ви се получава . Яд те е че няма кой да работи вместо теб -ами това е положението захващай се вместо да дращиш глупости по форумите че някой ти е виновен. Защо не отидеш и ти при Ханс ? Ами защото трябва човек да е кадърен за нещо за да го направи. Там не им трябват празнодумци по форумите. Искат хората да могат да вършат нещо полезно.

Не се заблуждавам, хич дори, но такива като него и такива като теб- тракащи клавиятурите и нищоправещи, ни спъвате. "Комуне" си ти, че чакаш да ти се даде според мерака, а не според колко си умен и кадърен. Аз не съм спирала да работя и моят капитализъм съм си го построила. Не мия кенефи и не се оплаквам по форумите, че съм в робовладелческия строй, щото трябва да работя и да си оправя държавата, че да не живея по- зле от другите навън. Вече мога да ви гледам как "заработвате" по форумите, главно с рИване.

А, колко работи Аспекта, се вижда- по цял ден рови из нета, поства клипове и се обяснява във форума как бил изгонен. Ти си същата стока- от сутрин до вечер си тук, а си млад човек- голямо КПД демонстрираш. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 25 минути, Мойра написа:

Не спасявайте Гешев, Пеевски и Доган! Ще воювам и с вас, да знаете

Автор Огнян Стефанов

Коментарът е излишен.

Подкрепям г-н Стефанов!

Огнян Стефанов е мижитурката на Черепа която му  публикува пропагандата и опорките.

Защо подкрепяш такива подлоги на мутрите, аз идея си нямам. :getout:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 часа, absurt написа:

Щото избягахте на вече построеното от Ханс.714267482_download(15).gif.542da377c3aec0f0684773fffa1dc82d.gif

https://de.m.wikipedia.org/wiki/Stunde_Null

Германия отдавна беше Stunde Null. Хората също колко войни са преживели, кризи, различни управления, цели градове са били в руйни. 
Единствената разлика с България е, че само една част от Германия е била под съветска власт, не като България. Цялата територия и над 50 години. И продължава.

НО, но още се плаща, за да се възстанови тази част.  Тъй нареченото Solidaritätszuschlag. 

За разлика от България също,  комунистите станаха мутри и олигарски, направиха си даже и партия.

https://www.taxback.com/blog/ръководство-данъци-обезщетения-германия

Освен данък общ доход, всеки трябва да плаща и “данък солидарност” (Solidaritätszuschlag or "Soli"), който е ограничен до 5,5% от данък общ доход.
Този данък беше въведен, за да подобри икономическата ситуация и инфраструктурата в 5 нови източни региона на Германия

ГДР. Едва ли някого ще се оправи тази част, но ще видим.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, absurt написа:
Аз не съм спирала да работя и моят капитализъм съм си го построила.

Не мия кенефи и не се оплаквам по форумите, че съм в робовладелческия строй, щото трябва да работя и да си оправя държавата, че да не живея по- зле от другите навън.

Вече мога да ви гледам как "заработвате" по форумите, главно с рИване.

А, колко работи Аспекта, се вижда- по цял ден рови из нета, поства клипове и се обяснява във форума как бил изгонен. Ти си същата стока- от сутрин до вечер си тук, а си млад човек- голямо КПД демонстрираш. 

Не съм само аз. Зад мен са 2 млн. българи. Изгонени.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не се заблуждавам, хич дори, но такива като него и такива като теб- тракащи клавиятурите и нищоправещи, ни спъвате. "Комуне" си ти, че чакаш да ти се даде според мерака, а не според колко си умен и кадърен. Аз не съм спирала да работя и моят капитализъм съм си го построила. Не мия кенефи и не се оплаквам по форумите, че съм в робовладелческия строй, щото трябва да работя и да си оправя държавата, че да не живея по- зле от другите навън. Вече мога да ви гледам как "заработвате" по форумите, главно с рИване.

Работи, работи. Работи и спестявай и за пенсия, щото ще те оставят да мизерстваш с 300 евро, нищо, че 40 години ти взимат от заплатата. Спестявай и да ходиш да те лекуват в чужбина, щото може тук ще ходиш при д-р Хасан и Айше. Само да не ти изчезнат паричките, като през 97' че ще има да се молиш на Ханс да спасява продъдената ни държава. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, absurt написа:

Не мия кенефи и не се оплаквам по форумите, че съм в робовладелческия строй, щото трябва да работя и да си оправя държавата, че да не живея по- зле от другите навън. 

И как точно си оправяш държавата ще ни светнеш ли, гласоподавателю на бзнс 😆

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, Мойра написа:

Коментарът е излишен.
Подкрепям г-н Стефанов!

Казаното от Стефанов е или лично, или известно отдавна.
Също и връзката - Гешев -> разследванията за КТБ -> ГлаДен Прокурор.
Затова - няма да коментирам.

преди 2 часа, absurt написа:

Аз не съм спирала да работя и моят капитализъм съм си го построила. Не мия кенефи и не се оплаквам по форумите, че съм в робовладелческия строй, щото трябва да работя и да си оправя държавата, че да не живея по- зле от другите навън. Вече мога да ви гледам как "заработвате" по форумите, главно с рИване.

Тук чувам „Работа, работа, работа“ или „Залудо работи - залудо не стой!“. На това народа е казал - „Луд не умалява - само се потѝ!“

Чувала ли си думите - „Намери си работа, която ти харесва, и никога няма да ти се налага да работиш.“ Конфуций

Какво значение има, какво точно правиш - дали си хигиенист или брокер на Уолстрийт? Щом си постигнал баланса!

преди 2 минути, Michigan111 написа:

И как точно си оправяш държавата ще ни светнеш ли, гласоподавателю на бзнс 😆

Ей ся - ша та светни! И без друго си е светнала ... „като крушка“!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 35 минути, N1K17Y написа:

Работи, работи. Работи и спестявай и за пенсия, щото ще те оставят да мизерстваш с 300 евро, нищо, че 40 години ти взимат от заплатата. Спестявай и да ходиш да те лекуват в чужбина, щото може тук ще ходиш при д-р Хасан и Айше. Само да не ти изчезнат паричките, като през 97' че ще има да се молиш на Ханс да спасява продъдената ни държава. 

ти на помощите на Сорос си легнала от години и явно, ти харесва. При това- лесно ги изкарваш, защото безогледното плюене по всичко и всеки тук, ти се отдава. Ей, такива като вас от НПО-тата на хранилка, сте ни като воденичен камък. И точно вие ни взимате от залъка, не от заплатите само. Добре си набиваш опорките- България да остане само наименование, територия с цигани, а не държава. Либерастките ти покровители това искат. Но, ще се изненадаш, продажна Аглайке- не сме толкова лесни за изтребване, колкото си мислиш. 

Сега, чакам да видя къде ще обявиш че живееш. Ще е много интересно да сравним писанията ти в онзи форум и тукашните.KC9uW.gif.e43d268746412953e914faec2da4086b.gif

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Гласуваш за ГЕРБ, получаваш ДПС.

http://burgas-podlupa.com/димитър-николов-и-дпс-ръка-за-ръка-от-години

ГЕРБ и ДПС се прегърнаха братски в Бургас за изборите

ГЕРБ и ДПС - взаимна изгода

Вече 2 години няма нито един депесар, който да е наказан за някакви нарушения и злоупотреби,  вършени по време на управлението на тройната коалиция, а и за времето преди нея, където пак ДПС лапаше неуморно и алчно. 

преди 1 час, N1K17Y написа:

Дядо ми е работил най-тежката работа над 50 години, даже 60 и взимаше минимална пенсия.
Не помня колко беше 300 лв. 200 лв, някаква такава мижава сума. Не съм се интересувал с подробности. Дали е била минимална, но сумата е мижава.

Не и само той, а и целият град и околията, затова повечето хора са в чужбина да помагат на своите роднини. 
Защото в чужбина зад 1 американец може да стои родината, но за българите зад тях стоят само родНината.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, absurt написа:

Нищо не знаеш за мен.Първо не съм млад човек а такъв на пенсионна възраст и въпреки това не съм искал пенсия от държавата а сам си изкарвам парите. Не чакам да ми се даде защото от както избухна демокрацията и се даде възможност съм бил единствено работодател но не и наемен работник. Сам си заработвам заплатата . Срам ме е от други "работодатели" които плащат на работниците си мизерни заплати защото видиш ли производителността им била ниска. Пълни глупости. Производителността зависи от собственика от неговото управление и компетентност а не от работника. Факт че същите работници отивайки в чужбина моментално си вдигат и производителност и заплата. Тъпи "работодатели" обаче не могат да загреят че с ниски заплати не се получава. Твоят любимец Борисов също не го осъзна . Трябваше да изравни заплатите с тези в развитите държави а не да пищи той и всички които го подържат че няма кадри и хората им бягали. Ами ще бягат разбира се , няма да стоят да се подиграват тук с труда им. И по този начин тук остават мързеливци , некомпетентни , измамници и старци . Е кой да го построи този капитализъм - такива като тебе  ли или старци като мен.

Относно висенето по форума за няма и два месеца си навъртяла 720 поста а аз съм във форума вече 11 години. Направи сметка кой виси повече тук. Моята работа главно е в къщи пред компютъра така че не ми е проблем да следя какво се говори тук защото ми е забавно поведението на някои "личности" . Не ми се налага нищо да заработвам тук пък и да ми се наложи някога едва ли ще падна толкова ниско. Вярно че много пъти съм казвал че няма срамен труд но не смятам лъготенето на такива като теб за труд.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

ти на помощите на Сорос си легнала от години и явно, ти харесва. При това- лесно ги изкарваш, защото безогледното плюене по всичко и всеки тук, ти се отдава. Ей, такива като вас от НПО-тата на хранилка, сте ни като воденичен камък. И точно вие ни взимате от залъка, не от заплатите само. Добре си набиваш опорките- България да остане само наименование, територия с цигани, а не държава. Либерастките ти покровители това искат. Но, ще се изненадаш, продажна Аглайке- не сме толкова лесни за изтребване, колкото си мислиш. 

Сега, чакам да видя къде ще обявиш че живееш. Ще е много интересно да сравним писанията ти в онзи форум и тукашните.KC9uW.gif.e43d268746412953e914faec2da4086b.gif

Единствената, която дрънка опорки си ти. На нищо което написах не отговори 

преди 13 часа, N1K17Y написа:

Бай Иван, какво построи за 30 години ? "Вие" какво постигнахте, уредихте и свършихте ? Излъгаха ви пребоядисани комунета от СДС, после 12 години ви лъга един прост селяндур и карикатура на диктатор. Кое комуне изритахте, кой мафиот осъдихте, кой "политик" вкарахте затвора за корупция ? На хората живота им мина в чакане на нещо да се свърши. Още по-жалко е да говориш, като си точно от София. Не те знам коренячка ли си или си избягала преди 20 години от провинцията, ама айде вземи да поживееш в някой малък град, собственост на местния феодал, пък тогава говори как никой не е гонен, да те видим.

а си плещиш алабализми. Ела се разходи в центъра на малък град и гледай изтребване и геноцид. И затова не е виновен Сорос или Кукорос, а 30 години мафиотско управление и кражби. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 16 минути, lsmurf написа:

Срам ме е от други "работодатели" които плащат на работниците си мизерни заплати защото видиш ли производителността им била ниска. Пълни глупости. Производителността зависи от собственика от неговото управление и компетентност а не от работника. Факт че същите работници отивайки в чужбина моментално си вдигат и производителност и заплата. Тъпи "работодатели" обаче не могат да загреят че с ниски заплати не се получава.

Ще ти дам и по-фрапиращ пример.
Една чужда фирма, с едно производство - има две бази, в България и там, откъдето е.
На двете места се работи едно и също, на едни и същи машини, при едни и същи условия.
Но ... за различни заплати!!! Много различни!

Пита се  - кой е по-тъп - работодателя или работниците (че търпят)?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, jhoro написа:

Една чужда фирма, с едно производство - има две бази, в България и там, откъдето е.
На двете места се работи едно и също, на едни и същи машини, при едни и същи условия.

Е то това е нормално, нали затова въобще са дошли тук, по-ниски разходи за заплати. Ако трябва да плащат същото, защо ще идват тук ? Фрапиращото е, когато чуждата фирма дойде и предлага по-високи заплати от българския феодал, затова ги канят на среща и любезно обясняват, че няма как да преглагат толкова високи заплати.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, N1K17Y написа:

Е то това е нормално, нали затова въобще са дошли тук, по-ниски разходи за заплати. Ако трябва да плащат същото, защо ще идват тук ? Фрапиращото е, когато чуждата фирма дойде и предлага по-високи заплати от българския феодал, затова ги канят на среща и любезно обясняват, че няма как да преглагат толкова високи заплати.

И кой е виновен, че родните "феодали"- работодатели не искат да плащат по- високи заплати? Държавата ли, че не намира начин да ги е застави? И как да го направи? Като им увеличи рязко данъка при реализирана по- висока печалба или дивидент? Хайде, обясни. 

Тук излиза, че участващите във форума, сте бизнесмени с добри доходи, че и добри заплати плащате, ама само вие- на добра воля. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 27 минути, jhoro написа:

Ясно е че работниците. Но и работодателят като цяло се преебава. Не можеш да плащаш много по малко и да очакваш качествена и лоялна работна ръка.

В един момент ще получат работници с философията на шопите "Колко и малко да ми плащат не могат ми плати по малко от колко че работим"

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, absurt написа:

И кой е виновен, че родните "феодали"- работодатели не искат да плащат по- високи заплати? Държавата ли, че не намира начин да ги е застави? И как да го направи? Като им увеличи рязко данъка при реализирана по- висока печалба или дивидент? Хайде, обясни. 

Тук излиза, че участващите във форума, сте бизнесмени с добри доходи, че и добри заплати плащате, ама само вие- на добра воля. 

Да питам в Германия, как работят срещу картелите и врътки за милиони ? Тука няма как "държавата" да се справи с феодалите, щото ТЕ са държавата. Да си увеличат данъка що не, Лукойл какво ги бърка, те не плащат данък така или иначе :) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ясно е че работниците. Но и работодателят като цяло се преебава. Не можеш да плащаш много по малко и да очакваш качествена и лоялна работна ръка.
В един момент ще получат работници с философията на шопите "Колко и малко да ми плащат не могат ми плати по малко от колко че работим"
Има една мисъл (уж била на Тодор Живков):
„Ако плащаш фъстъци - ще получиш … маймуни!
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Има и друга приказка: "Като купиш петел за 2 лева, пее като за 2 лева". За съжаление, тук и тя често е опровергавана. Явява ти се кандидат за дадена позиция и иска 2 бона стартова заплата, защото имал бил диплома, а пък и другите в бранша това получавали. А, дали го бива и дали ще ти донесе поне половината като печалба, не го интересува. той си иска, а после седи във фейса и по форумите, щото е убеден, че и така може.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 51 минути, absurt написа:

И кой е виновен, че родните "феодали"- работодатели не искат да плащат по- високи заплати? Държавата ли, че не намира начин да ги е застави? И как да го направи? 

Естествено, че държавата е виновна. Кой позволи на бившите номенклатурчици да станат феодали? Кой позволи на тези феодали да наложат монопол върху 95% от производствените мощности и така да сложат ръка първо върху икономиката,  после върху еврофондовете и програмите.  Кой направи така, че в България да нямаш шанс за успешно реализиран проект, ако не си "наш човек" или не си платиш където трябва, и следствие на това читавите хора масово се евакуираха. Избор на народа ли е това, или на върхушката, която управлява и от време на време, чрез медиите,  които са пак тяхна собственост,  пускат някой и друг нов месия,  щото стадото трябва да се контролира? Избор на върхушката е това,  чиято подлога си и ти. И ако ти се плаща- добре.  Но по страшното е, ако не ти се плаща. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Michigan111 написа:

Естествено, че държавата е виновна. Кой позволи на бившите номенклатурчици да станат феодали? Кой позволи на тези феодали да наложат монопол върху 95% от производствените мощности и така да сложат ръка първо върху икономиката,  после върху еврофондовете и програмите.  Кой направи така, че в България да нямаш шанс за успешно реализиран проект, ако не си "наш човек" или не си платиш където трябва, и следствие на това читавите хора масово се евакуираха. Избор на народа ли е това, или на върхушката, която управлява и от време на време, чрез медиите,  които са пак тяхна собственост,  пускат някой и друг нов месия,  щото стадото трябва да се контролира? Избор на върхушката е това,  чиято подлога си и ти. И ако ти се плаща- добре.  Но по страшното е, ако не ти се плаща. 

Държавата сме ние, та хайде да не бягаме от собствената си отговорност. Докато носим по 20-50 лева в джоба, за да ги дадем на оня, на пътя, който пита "Кво прайм сега"?, няма да се оправим. За корупцията, като за тангото, са нужни двама. И ние, 30 години, спасявайки се поединично, я захранваме- всеки според възможностите си. От най- затънтената махала в Балкана, където изсичащите горите са на стринка ни вторите братовчеди и затова си траем, пък и нали и ние ще си откараме една каруца в двора, та до "бизнесмените" в градовете и в София, дето целуват ръка и други части и вадят пачките, за да са сред обръча от фирми до управляващите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 18 минути, absurt написа:

Държавата сме ние

Ами браво на вас, добра работа сте свършили.  

Само че мен не ме слагайте в кюпа,  аз не съм вие.  

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Michigan111 написа:

Ами браво на вас, добра работа сте свършили.  

Само че мен не ме слагайте в кюпа,  аз не съм вие.  

Ти не си "ние", разбира се. Ти си от ония, които се влачат по течението, от тях нищо не зависи, те нищо не са направили, но пък с хъс олайват всички и всичко направено. За съжаление, не сте малко като бройка. Гледам я тази прослойка- дори не работят, а висят на пенсиите на родителите си, но пък заклеймяват управляващите, че не ги повишават.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване