Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Всичко за кабинета "Бойко Борисов 3"

Каква форма на управление предпочитате  

148 гласували потребители

1. 1. Каква форма на управление предпочитате

• Президентска република
      86
    • Парламентарна република
      62

Препоръчан отговор

Цитат от друг форум:

Точно, след като изтипосаха ВСС като негоден сега ще покажат, че и НСлС не работи. А то няма и как да работи след като с промени през 2009 - 2016 година тя е натикана под шапката на главния прокурор. Отворете ЗСВ и ще останете в потрес.

Скивайте как е било:

Чл. 138. Главният прокурор:
1. ръководи прокуратурата;
2. организира и разпределя работата на своите заместници;
3. (доп. - ДВ, бр. 33 от 2009 г.) назначава и освобождава служителите във Върховната касационна прокуратура, във Върховната административна прокуратура, в Националната следствена служба и в администрацията на главния прокурор;
4. издава инструкции и дава указания относно дейността на прокуратурата;
5. (нова - ДВ, бр. 33 от 2009 г.) съвместно с ръководителите на министерства и държавни институции създава специализирани междуведомствени звена за подпомагане на разследването под процесуалното ръководство на определен от него прокурор.

И става:

Чл. 138. (Изм. - ДВ, бр. 62 от 2016 г., в сила от 09.08.2016 г.) Главният прокурор:
1. ръководи и представлява прокуратурата;
2. организира дейността на Върховната касационна прокуратура, Върховната административна прокуратура, Националната следствена служба и на административните ръководители в прокуратурата;
3. организира и разпределя работата на своите заместници;
4. назначава и освобождава служителите във Върховната касационна прокуратура, във Върховната административна прокуратура, в Националната следствена служба и в администрацията на главния прокурор;
5. ръководи Бюрото по защита по Закона за защита на лица, застрашени във връзка с наказателно производство, и упражнява функциите на работодател по отношение на служителите в него;
6. (изм. - ДВ, бр. 16 от 2021 г.) издава писмени инструкции и указания относно дейността на прокуратурата в изпълнение на функциите си по чл. 136, ал. 6;
7. ръководи контролната дейност в прокуратурата, която има за цел да обезпечи точното и еднакво прилагане на законите от прокурорите и следователите и да осигури:
а) получаване на актуална информация за организационното състояние на прокуратурите и за работата на прокурорите и следователите;
б) установяване на пропуски и нарушения в дейността и основанията за предприемане на съответни организационни и/или дисциплинарни мерки;
в) обективна оценка за работата и предпоставки за поощрение;
г) установяване на добри практики;
д) изпълнение на приоритетите в дейността на прокуратурата;
8. съвместно с министрите и ръководителите на други държавни институции създава специализирани междуведомствени звена за подпомагане на разследването под процесуалното ръководство на определен от него прокурор;
9. издава съвместни инструкции относно реда и показателите за предоставяне на информация за разследванията, съответно:
а) с министъра на вътрешните работи и с министъра на финансите - за разследванията, провеждани от разследващи полицаи и разследващи митнически инспектори;
б) с министъра на отбраната - за разследванията, провеждани от военните разследващи полицаи;
10. (нова - ДВ, бр. 11 от 2020 г.) съвместно с министъра на вътрешните работи издава инструкция относно реда за достъп и ползването на информация от информационните фондове на Министерството на вътрешните работи;
11. (предишна т. 10 - ДВ, бр. 11 от 2020 г.) определя реда и показателите за получаване на информация за разследванията по досъдебните производства от директора на Националната следствена служба и от административните ръководители на прокуратурите;
12. (предишна т. 11 - ДВ, бр. 11 от 2020 г.) на всеки 6 месеца представя на прокурорската колегия на Висшия съдебен съвет, на Инспектората към Висшия съдебен съвет и на министъра на правосъдието обобщена информация за образуването, движението и приключването на преписките.

Кошмар!

Апропо, ако се прочисти ЗСВ много от безчинствата на главните прокурори ще бъдат значително смекчени.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 61,2k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

• АСПЕКТ

3680

• miro20

5003

• Мойра

4972

• Без умствен капацитет

7852

преди 33 минути, absurt написа:

Държавата сме ние, та хайде да не бягаме от собствената си отговорност. Докато носим по 20-50 лева в джоба, за да ги дадем на оня, на пътя, който пита "Кво прайм сега"?, няма да се оправим. За корупцията, като за тангото, са нужни двама. И ние, 30 години, спасявайки се поединично, я захранваме- всеки според възможностите си. От най- затънтената махала в Балкана, където изсичащите горите са на стринка ни вторите братовчеди и затова си траем, пък и нали и ние ще си откараме една каруца в двора, та до "бизнесмените" в градовете и в София, дето целуват ръка и други части и вадят пачките, за да са сред обръча от фирми до управляващите.

Чудесно го каза. А такива като Аспект, като не искат да бутат 20 лева са намерили среда, където мнозинството не е такова. Или пък може би и той е от тях, ама там е загубил желание да бута 20лв и да краде дърва. Странно как става.

преди 3 минути, absurt написа:

Ти не си "ние", разбира се. Ти си от ония, които се влачат по течението, от тях нищо не зависи, те нищо не са направили, но пък с хъс олайват всички и всичко направено. За съжаление, не сте малко като бройка. Гледам я тази прослойка- дори не работят, а висят на пенсиите на родителите си, но пък заклеймяват управляващите, че не ги повишават.

Вече те питах, кажи ти какво направи ! Кажи ти от кои се, че не мога да хвана кои са героите в твоя филм. За 30 години, какво направи за държавата ? Кое се подобри, кой има осъден за корупция ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, absurt написа:

Ти не си "ние", разбира се. Ти си от ония, които се влачат по течението, от тях нищо не зависи, те нищо не са направили, но пък с хъс олайват всички и всичко направено. За съжаление, не сте малко като бройка. Гледам я тази прослойка- дори не работят, а висят на пенсиите на родителите си, но пък заклеймяват управляващите, че не ги повишават.

Ами щом не сме малко, направи си сметка колко е направено направеното.  Ама щом ви харесва,  гордейте си се, режете си лентичките.  Само че прослойката сте именно вие, номенклатурчици и подлогите им. 

А кой работи и кой не.. смърфа ти го е написал като за гербаджийско- безенесарски кадър- май живееш във форума. Работиш вероятно 🤣

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, absurt написа:

И кой е виновен, че родните "феодали"- работодатели не искат да плащат по- високи заплати? Държавата ли, че не намира начин да ги е застави? И как да го направи? Като им увеличи рязко данъка при реализирана по- висока печалба или дивидент? Хайде, обясни. 

Тук излиза, че участващите във форума, сте бизнесмени с добри доходи, че и добри заплати плащате, ама само вие- на добра воля. 

Много ясно че държавата е виновна! Що за тъп въпрос? След като държавата има претенции да е демократична, а допуска наличие на феодали, кой да е виновен? Марсианците? И не да им вдига данъците, а просто да ги събира наистина. Тогава феодалите сами ще се откажат.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, N1K17Y написа:

Чудесно го каза. А такива като Аспект, като не искат да бутат 20 лева са намерили среда, където мнозинството не е такова. Или пък може би и той е от тях, ама там е загубил желание да бута 20лв и да краде дърва. Странно как става.

Вече те питах, кажи ти какво направи ! Кажи ти от кои се, че не мога да хвана кои са героите в твоя филм. За 30 години, какво направи за държавата ? Кое се подобри, кой има осъден за корупция ?

Ами, такива като Аспекта, просто са избягали там, където другите са си отвоювали правата и държавата. Защото са останали и са бачкали. Ти, Аглайке, ако си избягала също на готовото, за да не буташ рушвети, аз съм останала и пак не бутам рушвети. Като сгазя лука по пътищата, си плащам гяволъка. И много други го правят. И не само на пътя, а и в ежедневието. Няма да го схванете с Аспекта- свикнали сте на готово да ви се поднесе.

Аз те питах къде живееш, според последното ти превъплащение, ама не отговаряш. Питаш какво съм направила аз, че да има осъдени за корупция? не зависи от мен- не съм в тези служби, но никога не съм давала подкуп, с което съм спомогнала да има по- малко корупция и по- малко корумпирани. 

И освен това, имам добра памет. И помня какво беше преди 30, преди 20 и преди 10 години. Само абсолютен нихилист или платен НПО- таджия соросоид може да твърди, че нищо не е направено, че не сме мръднали напред и да всява безнадежност. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, absurt написа:

Ами, такива като Аспекта, просто са избягали там, където другите са си отвоювали правата и държавата. Защото са останали и са бачкали. Ти, Аглайке, ако си избягала също на готовото, за да не буташ рушвети, аз съм останала и пак не бутам рушвети. Като сгазя лука по пътищата, си плащам гяволъка. И много други го правят. И не само на пътя, а и в ежедневието. Няма да го схванете с Аспекта- свикнали сте на готово да ви се поднесе.

Аз те питах къде живееш, според последното ти превъплащение, ама не отговаряш. Питаш какво съм направила аз, че да има осъдени за корупция? не зависи от мен- не съм в тези служби, но никога не съм давала подкуп, с което съм спомогнала да има по- малко корупция и по- малко корумпирани. 

И освен това, имам добра памет. И помня какво беше преди 30, преди 20 и преди 10 години. Само абсолютен нихилист или платен НПО- таджия соросоид може да твърди, че нищо не е направено, че не сме мръднали напред и да всява безнадежност. 

Цитат

Питаш какво съм направила аз, че да има осъдени за корупция? не зависи от мен- не съм в тези служби, но никога не съм давала подкуп, с което съм спомогнала да има по- малко корупция и по- малко корумпирани. 

преди 50 минути, absurt написа:

А, изведнъж не зависи от теб. Я кажи какво зависи тогава от теб. Да си плащаш данъците на мафиоти като Костов и Борисов, за които лично си гласувала ? От 30 години кражби, ти си подкрепила (поне) 15 от тях. А от кой зависи горното ? От държавата ? Нали "ние" сме държавата. 

С бачкане нищо не се отвоюва, ами си е 100% нищоправене. Кучетата лаят, кервана си върви. Какво отвоюва ? В най-корумпираната държава в ЕС, не могат да намерят един корумпиран. Никакъв войн не си, а си от мнозинството овчици. Плащаш си всеки грабеж, под формата на данък на султана и се молиш да не те закачат. 

Аз съм от малък град, кой точно няма знаение. Затова ти казвам, че е жалко и смешно да ми говориш за България и кой бил гонен, като не си живяла тук. София не е България. Нито Плодвид или Варна. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 59 минути, N1K17Y написа:

И в България не съм бутал на никого 20 лв. Нито някой от моите роднини или познати.

Предпочитам честно да си платя глобата, ако има такава. 

Може да има само хляб и сол, но поне са от честен труд.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, N1K17Y написа:

А, изведнъж не зависи от теб. Я кажи какво зависи тогава от теб. Да си плащаш данъците на мафиоти като Костов и Борисов, за които лично си гласувала ? От 30 години кражби, ти си подкрепила (поне) 15 от тях. А от кой зависи горното ? От държавата ? Нали "ние" сме държавата. 

С бачкане нищо не се отвоюва, ами си е 100% нищоправене. Кучетата лаят, кервана си върви. Какво отвоюва ? В най-корумпираната държава в ЕС, не могат да намерят един корумпиран. Никакъв войн не си, а си от мнозинството овчици. Плащаш си всеки грабеж, под формата на данък на султана и се молиш да не те закачат. 

Аз съм от малък град, кой точно няма знаение. Затова ти казвам, че е жалко и смешно да ми говориш за България и кой бил гонен, като не си живяла тук. София не е България. Нито Плодвид или Варна. 

Написах какво зависи от мен и от теб, и от всеки тук. Но, като не ти изнася, заобикаляш и пак едно и също пееш- няма смисъл да сме тук, няма смисъл да се опитваме да оправяме държавата, а по- добре да се махнем и да оставим територията на Айше и Хасан. 

И най- важната ти "опорка"- да не работим, за да не храним феодалите. А, да затъваме все повече, да сме все по- бедни, пак за да се изпълнят целите на твоите феодали- либерасти.

От близо 10 години имам преки наблюдения върху един малък град, та с тази песен, как там всички са пред умиране, не вървиш. Безгръбначните и безтопковите навсякъде са едни и същи. И в София да дойдат, пак същите си остават. Липсата на достойнство не зависи от месторождението и големината на населеното място.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, absurt написа:

Написах какво зависи от мен и от теб, и от всеки тук. Но, като не ти изнася, заобикаляш и пак едно и също пееш- няма смисъл да сме тук, няма смисъл да се опитваме да оправяме държавата, а по- добре да се махнем и да оставим територията на Айше и Хасан. 

И най- важната ти "опорка"- да не работим, за да не храним феодалите. А, да затъваме все повече, да сме все по- бедни, пак за да се изпълнят целите на твоите феодали- либерасти.

От близо 10 години имам преки наблюдения върху един малък град, та с тази песен, как там всички са пред умиране, не вървиш. Безгръбначните и безтопковите навсякъде са едни и същи. И в София да дойдат, пак същите си остават. Липсата на достойнство не зависи от месторождението и големината на населеното място.

Какъв ти е проблема с Айше и Хасан? В Румъния и в Сърбия ромите говорят езика на държавата, от които са.

Аз досега ром от Румъния не съм чувал да говори друг език освен румънски. Същото е и с ромите в Сърбия. 

Само България има проблем с това. Що така?

Що така ромите не искат български език да научават, а искат турски език?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, absurt написа:

Ми айде кажи какво се е подобрило толкова, 10 пъти те питам, продължаваш да го криеш :D  Говори конкретно, стига алабалистики. Аз ти говоря конкретно, няма никой осъден за корупция. С бачкане ли ще бориш това ? Малките градчета са точно мъртви, да. Младите след гимназията отиват да следват и никога не се връщат. 

Айде изброй какво е, образованието се подобри, лекарите спряха да бягат на Запад, осъдихме дузини корумпирани политици и чиновници. Кажи кое е. А, сетих се. Асфалтираха улицата ? Поне не не се излагаш, да се хвалиш с това, а криеш с недомлъвки.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, N1K17Y написа:

Ми айде кажи какво се е подобрило толкова, 10 пъти те питам, продължаваш да го криеш :D  Говори конкретно, стига алабалистики. Аз ти говоря конкретно, няма никой осъден за корупция. С бачкане ли ще бориш това ? Малките градчета са точно мъртви, да. Младите след гимназията отиват да следват и никога не се връщат. 

Айде изброй какво е, образованието се подобри, лекарите спряха да бягат на Запад, осъдихме дузини корумпирани политици и чиновници. Кажи кое е. А, сетих се. Асфалтираха улицата ? Поне не не се излагаш, да се хвалиш с това, а криеш с недомлъвки.

В училището Менделеев град Варна( основно с химия се занимава това училище) 

https://pghhvt-varna.com/priem-2021-2022g/kontrol-na-kachestvoto-i-bezopasnost-na-hrani-i-napitki.html

след като завършим ни предложиха да правим торове, сода в Девин или да отидем във фирми като Димят, а ние бяхме паралелка по хранителни-вкусови технологии. 

https://bg.m.wikipedia.org/wiki/Агрополихим

Какви торове, какъв димят? Или там както се казваше, сега не ги знам. 😀

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Абе оставете я тая - @absurt ли е, абсурд ли е.

преди 22 минути, АСПЕКТ написа:

Предпочитам честно да си платя глобата, ако има такава. 

Предпочитам честно да ... се подпиша, че дължа глоба!
А после да чакам - кое първо ще стане. Ще успеят, да си я съберат или ще ми я опростят, по давност!
Системата им е такава - никаква!

преди 6 минути, N1K17Y написа:

... лекарите спряха да бягат на Запад ...

Щото вече няма кой да бяга - не, че им е кеф тук!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, absurt написа:

Нещо не можеш да се справиш с опорките които са ти спуснали. Повтаряш като латерна едно и също . Избягали - останали бачкали. Обясни ти се че не са избягали а са изгонени. Държава която не си уважава населението не го заслужава. Усещате вече какво става затова плюете хората толкова ожесточено. Естествено че всеки иска да живее където му харесва. Ти предполагам си се преместила от село или малък град в София и това смяташ за супер постижение . На други хора мащабите са им различни и се преместват в уредена държава с правила. Там където трудът им се цени и имат нормални условия за живот. Защо е тази злоба и това плюене не ми е ясно. Аз примерно лично посъветвах детето си да се изнесе от тази държава защото тук просто няма нормално бъдеще за нормалните хора. Помня какво беше и преди повече от 30 години. За съжаление не вървим към подобрение вярвай ми. Да някои хора направиха повече пари от хората в нормални държави за по кратко време но това се случваше за сметка на разни далаверки и заобикаляне на законите а не с качества и честен труд . Няма да спра да повтарям че Борисов дойде на власт с обещание да почисти къщичката но в крайна сметка я превърна в кочина. Радвам се че си тръгва дано следващия се окаже по свестен.

преди 1 час, absurt написа:

Ще перифразирам един лаф от времето на соца. "Преди Борисов България беше на ръба на пропаст а под негово ръководство направи решителна крачка напред"  😆

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 часа, N1K17Y написа:

Да не мислиш, че в София всичко ни е наред?! Това нещо явно работи на калинкова длъжност или друга някаква схема и затова толкова се герби за герберастите. А аз за 31 дни в месеца имам 4 почивки и за какво, за 1000 лв., но имам познати колеги, които работят без почивка и знаеш ли защо?! Веднъж един от тях ми сподели че идва от Монтана или от Лом и там са ги гърбели по 12 часа на ден пак без почивки за 300 лв. За какъв първобитен капитализъм говорим, за каква демокрация, тук си е направо пещерен капитализъм, а за демокрацията ... и тя е такава - пещеро-роднинска или ако перифразирам цитат от несравнимия български филм "Опасен чар", могат да се подредят така - "роднина - мутра, роднина - мутра, да им съберем уважението, да им запушим устите". Тия мърши, които ни крадоха 12 години и дори се гордеят с това, трябва да бъдат изринати и забранени, и едва тогава ще можем да мръднем от нивото на пещерния капитализъм ли, демокрация ли, но това, което преживяхме през тези години си беше чиста гавра и заслужават тъпкано да им го върнем!!! 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 52 минути, Филипов написа:

хвърлят ви прах в очите с Гешев,, докато бг прокурори отидат в европа - Гешев успешно ви държи надалеч от важното

https://www.svobodnaevropa.bg/a/31242925.html

https://www.investor.bg/ikonomika-i-politika/332/a/vss-otkriva-nova-procedura-za-nominaciia-na-evropeiski-prokurori-329832/

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 23 минути, crazy katon написа:

Да не мислиш, че в София всичко ни е наред?! Това нещо явно работи на калинкова длъжност или друга някаква схема и затова толкова се герби за герберастите. А аз за 31 дни в месеца имам 4 почивки и за какво, за 1000 лв., но имам познати колеги, които работят без почивка и знаеш ли защо?! Веднъж един от тях ми сподели че идва от Монтана или от Лом и там са ги гърбели по 12 часа на ден пак без почивки за 300 лв. За какъв първобитен капитализъм говорим, за каква демокрация, тук си е направо пещерен капитализъм, а за демокрацията ... и тя е такава - пещеро-роднинска или ако перифразирам цитат от несравнимия български филм "Опасен чар", могат да се подредят така - "роднина - мутра, роднина - мутра, да им съберем уважението, да им запушим устите". Тия мърши, които ни крадоха 12 години и дори се гордеят с това, трябва да бъдат изринати и забранени, и едва тогава ще можем да мръднем от нивото на пещерния капитализъм ли, демокрация ли, но това, което преживяхме през тези години си беше чиста гавра и заслужават тъпкано да им го върнем!!! 

Знам, че София е зле, говорих от гледна точка да се сравнява София с някой малък град. Никога не бих се набутал там, ако ще плащам половин заплата за наем и ще започвам отначало, директно отивам в чужбина, вместо да се тровя в София.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, N1K17Y написа:

Знам, че София е зле, говорих от гледна точка да се сравнява София с някой малък град. Никога не бих се набутал там, ако ще плащам половин заплата за наем и ще започвам отначало, директно отивам в чужбина, вместо да се тровя в София.

значе и ти ще бягаш от проблемите, вместо да ги решиш - ако са ти малко парите направи така че да ги увеличиш

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 часа, lsmurf написа:

Нещо не можеш да се справиш с опорките които са ти спуснали. Повтаряш като латерна едно и също . Избягали - останали бачкали. Обясни ти се че не са избягали а са изгонени. Държава която не си уважава населението не го заслужава. Усещате вече какво става затова плюете хората толкова ожесточено. Естествено че всеки иска да живее където му харесва. Ти предполагам си се преместила от село или малък град в София и това смяташ за супер постижение . На други хора мащабите са им различни и се преместват в уредена държава с правила. Там където трудът им се цени и имат нормални условия за живот. Защо е тази злоба и това плюене не ми е ясно. Аз примерно лично посъветвах детето си да се изнесе от тази държава защото тук просто няма нормално бъдеще за нормалните хора. Помня какво беше и преди повече от 30 години. За съжаление не вървим към подобрение вярвай ми. Да някои хора направиха повече пари от хората в нормални държави за по кратко време но това се случваше за сметка на разни далаверки и заобикаляне на законите а не с качества и честен труд . Няма да спра да повтарям че Борисов дойде на власт с обещание да почисти къщичката но в крайна сметка я превърна в кочина. Радвам се че си тръгва дано следващия се окаже по свестен.

Ще перифразирам един лаф от времето на соца. "Преди Борисов България беше на ръба на пропаст а под негово ръководство направи решителна крачка напред"  😆

От съседната тема се сетих за ГДР .

И как и в момента социалните диспропорции са явни и очеизвадни .

Освен че Западна Германия налива трилиони евро за преструктуриране на отраслите, за социални плащания / западни пенсии и помощи/

Но и младите хора БЯГАТ от източните региони в Западните. !

И че демографската криза е именно пак в източните региони  .

Защо така ?

Там си нямат Борисов да го виниш .

Ние си нямаме нито "богати братя дето да наливат трилиони евро"  , нито ресурси, нито нищо .

Причините са далеч по дълбоки но и ясни .

Само че защо си затваряте очите, не мога да разбера.

Чудеса не очаквайте . Но и не плюйте малкото крачки които правим но не към пропастта, а да излезем от нея.

В момента на вълната на хейт и фейк  червена пропаганда, си искат старите комунета, че и се вадят социологически проучвания как се одобряват такива !

Мога само да съжалявам че толквоа много хора са толкова заблудени и с къса памет. И  с много, много ограничен миролгед и преценка.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 54 минути, miro20 написа:

От съседната тема се сетих за ГДР .

И как и в момента социалните диспропорции са явни и очеизвадни .

Освен че Западна Германия налива трилиони евро за преструктуриране на отраслите, за социални плащания / западни пенсии и помощи/

Но и младите хора БЯГАТ от източните региони в Западните. !

И че демографската криза е именно пак в източните региони  .

Защо така ?

Там си нямат Борисов да го виниш .

Ние си нямаме нито "богати братя дето да наливат трилиони евро"  , нито ресурси, нито нищо .

Причините са далеч по дълбоки но и ясни .

Само че защо си затваряте очите, не мога да разбера.

Чудеса не очаквайте . Но и не плюйте малкото крачки които правим но не към пропастта, а да излезем от нея.

В момента на вълната на хейт и фейк  червена пропаганда, си искат старите комунета, че и се вадят социологически проучвания как се одобряват такива !

Мога само да съжалявам че толквоа много хора са толкова заблудени и с къса памет. И  с много, много ограничен миролгед и преценка.

Грешиш за Германия. Всяка една бундесланд си има собствен бюджет, закони, полиция, който бюджет се приравнява. Ако има закъсал бундесланд се дават пари.  Примерно Мюнхен дава на Берлин.

Също така има Soli, това е помощ за 5 нови бундесланд, които са се присъединили в Бундес Германия.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Гледам в новините за огромната експлозия с жертви в Германия. Та, пак ли е "природно бедствие"? Или и там е в резултат на некадърно управление?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 28 минути, absurt написа:

Гледам в новините за огромната експлозия с жертви в Германия. Та, пак ли е "природно бедствие"? Или и там е в резултат на некадърно управление?

Причината за взрива е неясен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Някой тук плачеше, че в София е зле, защото получава 1000 лева. А, друга го ожали, щото в малкия град и на село, всички мрат от глад, поради издевателствата на феодалите. 

Та, да помогна и на двамата- на Крейзито и на Аглая с едно предложение. 

https://www.facebook.com/groups/1347960348566291/?hoisted_section_header_type=recently_seen&multi_permalinks=4748259248536367

"Търсим двама доячи на крави за село Дуванлии, област Пловдив! Има къща за живеене с всички необходими условия! Заплата 1000 лв на човек! За повече информация тел. 0888355367

Но, желаещи няма. И това е поредната обява за работа. Толкова за изгонените да мият кенефи за по 1000 германски лева. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване