Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

преди 27 минути, Тoни написа:

https://www.vbox7.com/play:684d4d7f9b

Г-н Цветанов обяснява как ДПС всъщност контролират правителството. 

ГЕРБ са зависими не само от ДПС.

Чудя се, как толкова силни личности (каквито сами се изкарват!) допускат зависимост?

преди 3 минути, Тoни написа:

Той разправя и че attj, или там както беше, бил руснак. :D

Само ходи и разправя врели некипели. 

Манталитет...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 24 минути, miro20 написа:

Защо не питате за БСП ?

Манталитет, да. Те си правят коалицийка, той пита за БСП и нарича ДПС

преди 25 минути, miro20 написа:

за любимата червенотурска партия

Която подкрепя ГЕРБ. Глупав си беше, глупав си остана. Аз отдавна смятам, че Миро и Без умствен капацитет са едно и също. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 54 минути, Тoни написа:

Аз отдавна смятам, че Миро и Без умствен капацитет са едно и също. 

Ко , ко ? Двама политици на линия? Неееее!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И за финал 

БСП и ДПС си гласуват в комбина, но това всъщност било опорка. 

миро мозъка - 2019г.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Давай,  генерирал си далеч по забавни измишльотини "за Миро"  :lol6:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ОП влязоха в съюз с ДПС, гласувайки единодушно против справедливото вето на президента.

Дали все още хората, помогнали с гласовете си Атака, НФСБ и ВМРО да влязат в парламента продължават да вярват, че техните избранници наистина са патриоти?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хайде пак какво са измъдрили "слугите народни" в Парламента:

Депутатите решиха - ако откажеш да те преброят, 160 лева глоба

Забележете каква подробна информация ще събират при преброяването на "добитъка".

e9e5ce39-5209-4297-b51c-ad235d85ff9c.jpg

Ако откажа да им дам информацията и откажа да им платя глобата, в затвора ли ще ме вкарат? Между другото, наскоро разбрах, че в Република Ирландия имало 11 хил. човека, които са вкарани затвора и излежават присъди за неплатени сметки (за телевизия, телефон...) - борят и те престъпността. А за кокошка прошка няма. Но това си е за друга тема:

https://www.kaldata.com/forums/topic/267710-когато-правителството-създава-престъпници/

tumblr_n853s9dJId1qcr6iqo1_1280.jpg
http://www.warriorslave.com/george-orwell-was-right/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 часа, Lumberman написа:

Ако откажа да им дам информацията и откажа да им платя глобата, в затвора ли ще ме вкарат? Между другото, наскоро разбрах, че в Република Ирландия имало 11 хил. човека, които са вкарани затвора и излежават присъди за неплатени сметки (за телевизия, телефон...) - борят и те престъпността. А за кокошка прошка няма. Но това си е за друга тема:

Ако откажеш и не си платиш глобата ще бъдеш даден на съдия изпълнител който ще ти я събере принудително.

А във връзка с това че "за  кокошка няма прошка"  любопитно ми е какво мислиш за отсъствието на БСП от парламента. Какво би станало ако обикновен гражданин реши да не ходи на работа ? Ами ще бъде уволнен разбира се . А нашите мили депутати спорят дали да му бъде плащана цялата заплата или да бъде санкциониран. Смях в залата! Аз предлагам да си го узаконим в кодекса на труда всеки да може да ходи на работа когато му скимне и да върши там каквото му скимне пък наказанието да е 1/3 от заплатата - нали сме за равноправие. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 52 минути, lsmurf написа:

Ако откажеш и не си платиш глобата ще бъдеш даден на съдия изпълнител който ще ти я събере принудително.

Предлагам да го направим всички съвкупно, да видим как ще ни осъдят? Това е начинът да се противодейства на такива закони. Като видят, че са неизпълними, сами да се откажат.

А относно неходенето на работа - понякога хората излизат на стачка. На протест против така наречената работа. Много зависи от мотивите и обосновката. Но според мен, ако не искат да работят, не трябва и да им се плаща. Но ако с неприсъствието си спират вредни за държавата и народа дела, кое е по-добре? Те и ГЕРБ ги правеха тия работи навремето и саботираха процеса. Очевидно всеки си има политическите цели, които преследва. Ако питаш мене, тоя парламент с тия тулупи няма бъдеще.

По-добре да се затвори или поне да не пипа законодателството за години напред, само ще спечелим.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 54 минути, lsmurf написа:

отсъствието на БСП от парламента.

Ами едното обяснение бе че постъпват верни на коминтерновските си принципи

Но пък има и положителен ефект. Без тях е чисто и спокойно :)

преди 4 минути, Lumberman написа:

Предлагам да го направим всички съвкупно, да видим как ще ни осъдят? Това е начинът да се противодейства на такива закони. Като видят, че са неизпълними, сами да се откажат.

И защо трябва да се толерира неплащането на сметки ??  Що за глупост.

Одавна държавата не е "мащеха" че да накривиш и да се правиш на "дисидент" .Ще накривиш на много фирми, даващи хляб на хиляди хора.

Респективно върху себе си . Но можеш да пробваш - примерно не си плащай кабелната,  интернета, не си плащай телефона, и заповядай да споделиш ТУК как се справяш :) :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Lumberman написа:

А относно неходенето на работа - понякога хората излизат на стачка. На протест против така наречената работа. Много зависи от мотивите и обосновката. Но според мен, ако не искат да работят, не трябва и да им се плаща. Но ако с неприсъствието си спират вредни за държавата и народа дела, кое е по-добре? Те и ГЕРБ ги правеха тия работи навремето и саботираха процеса. Очевидно всеки си има политическите цели, които преследва. Ако питаш мене, тоя парламент с тия тулупи няма бъдеще.

Това за "всички съвкупно" никога не е било и няма как да стане. Да хората излизат на стачка но никой не им заплаща времето през които са стачкували . А това че не са съгласни с някои неща трябва да го заявяват в парламента защото именно там е мястото за това . Идиотизъм е да се откажеш от тази позиция защото не си съгласен с нещо. Като не си съгласен аргументирай се и се противопоставяй в парламента - там му е мястото. Това че ГЕРБ  са направили нещо не оправдава по никакъв начин БСП да го правят и те. Ако питаш мен , също съм на мнение че парламента не върши работа. Аз даже бих казал че трябва да се разпусне и въобще да няма такъв . Добри или лоши закони все пак в България има и първо трябва да се научим да спазваме тях пък след това да създаваме нови.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, miro20 написа:

И защо трябва да се толерира неплащането на сметки ??  Що за глупост.

Какви сметки? Какво съм изразходил, че да плащам? Ставаше дума за глобите, ако не съдействаш с цялата информация при преброяването. Никой няма право да събира такива лични данни. И да ти налага глоба. Това не е никаква сметка.

А този Антон Тодоров може да е с една идея по-читав от тебе, но пак не си струва да го даваш за пример. Най-добре се скрийте в дупките си и не се подавайте.

преди 12 минути, miro20 написа:

Одавна държавата не е "мащеха" че да накривиш и да се правиш на "дисидент"

Аз откак се помня държавата винаги е била мащеха. Нищо ново под слънцето. И това, че не признава, че е мащеха, също не е ново. Бият се в гърдите, че работят за благото на хората. И знаем кои точно хора. И ти също си на софрата.

преди 10 минути, lsmurf написа:

А това че не са съгласни с някои неща трябва да го заявяват в парламента защото именно там е мястото за това . Идиотизъм е да се откажеш от тази позиция защото не си съгласен с нещо. Като не си съгласен аргументирай се и се противопоставяй в парламента - там му е мястото.

Ами те го заявяват постоянно. Но в един момент какво повече има да се дискутира? Примерно, аз какво има да дискутирам повече с миро20? Всичко е казано и изяснено. А заплащането е друг въпрос. Но реално и отказа от участие и демонстративното напускане може да се приеме като част от дълга и работата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, miro20 написа:

Ами едното обяснение бе че постъпват верни на коминтерновските си принципи

Но пък има и положителен ефект. Без тях е чисто и спокойно :)

Не вярвам да е за това. Ако беше толкова строга забраната от Москва и Атака също щеше да се дистанцира. Де да знам , може пък да са разбрали най сетне че мястото им не е в парламента . :) Ако е така адмирации и се надявам и други да последват примерът им. Даже най добре ще бъде да не участват в следващите избори .

преди 2 минути, Lumberman написа:

Но реално и отказа от участие и демонстративното напускане може да се приеме като част от дълга и работата.

Това е все едно да решиш да не участваш в дълги безсмислени оперативки защото ти пречат на работата . Това както всички знаем е до голяма степен вярно но всеки трябва да спазва правилата в едно предприятие. Същото е и с депутатите хората са ги пратили да участват в работота на парламента. Ако смятат че е безсмислена и вредна да не са се кандидатирали за тази позиция. Сърденето по детски е само  поза която естесвено че нищо не решава . Единственото нещо което целят е да съберат още малко протестен вот от избиратели които не могат да осъзнаят че това е само трик за да се дистанцират от крайно непопулярния парламент . А всъщност за недоверието към парламента БСП има съществен за да не кажа и решаващ принос.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Цитат

Според новия директор на БДЖ Никола Василев, на ден на железницата не достигат 20 локомотива и 50 вагона. С реновацията липсата е вече само 35! Ако на следващите сложат направо дървени пейки и помолят пътниците да си носят възглавници от дома, процесът ще бъде още по-изгоден. 

Ако не бяха ги откраднали, щеше да има и локомотиви и вагони. А ако не бяха унищожили държавата и смазали икономиката, щеше да има и за нови. И да не ми вдигат данъците, за да събират пари за изтребители, магистрали и нови влакове. Без производство няма богатство.

А и кому са нужни влакове като не останат хора?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Карадайъ: Има сливане на партия с държава. Управлението на ГЕРБ е провал. В политическа криза сме!

Сливането на партия с държава е от години.

Чак сега ли се усетиха?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, Мойра написа:

Карадайъ: Има сливане на партия с държава. Управлението на ГЕРБ е провал. В политическа криза сме!

Чак сега ли се усетиха?

Дъъълъг е пътят от стомаха до мозъка......малко по малко им из вземат обръчите и остава само художествената гимнастика !:lol6:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Цялата държава видя, че си управляват тайничко с герб и сега почнаха с цирковете пред камерите... :D  Чудно ми е Бойко кво ще обяснява на герберастите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, Lumberman написа:

Какви сметки?

Цитат

в Република Ирландия имало 11 хил. човека, които са вкарани затвора и излежават присъди за неплатени сметки (за телевизия, телефон..

Последно ???

Примерно, аз какво има да дискутирам повече с миро20? Всичко е казано и изяснено

Докато приемаш че дадена дисксия е "само с Миро" , това е проблем.  Докато си го слагаш в подписи , и т.н. това ТВОЙ проблем , личностен, комплексарски .

Когато порастнеш и започнеш да коментираш темите , а не МИРО, тогава може да  имаш напредък .

Бият се в гърдите, че работят за благото на хората. И знаем кои точно хора. И ти също си на софрата.

Каква софра бе алооу  :) Кога съм се бил в гърдите че "работя за благото на хората" :) :)

Съвсем изтрещя :)

преди 8 часа, Lumberman написа:

А ако не бяха унищожили държавата и смазали икономиката,

Кой ?

или по правилно казано  "модела КОЙ" - червен мафиотски  :)

преди 4 часа, Мойра написа:

Чак сега ли се усетиха?

Много добър въпрос Мойра :) Дано осъзнаеш за какво иде реч.

Аз ти намекнах вече де...

преди 3 часа, Bai Kolio написа:

Цялата държава видя, че си управляват тайничко с герб и сега почнаха с цирковете пред камерите... :D  Чудно ми е Бойко кво ще обяснява на герберастите.

Тоя цирк сме го гледали вече.  Обърнаха палачинката. Което за "електорат им " няма никакво значение. Доверието им към ДПС никога няма да бъде свалено .

"балансьора" ДПС , Костов... и т.н. ?

Сещате ли се или пак къса памет ?

преди 10 часа, lsmurf написа:

Даже най добре ще бъде да не участват в следващите избори .

Да, така е. Ама надали ...

Виж колко фенове имат тук .

И всичко заради носталгии, фейк пропаганда и лъжи .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 26.02.2019 г. в 2:01, M.Николов написа:

Колко много истина в нещо написано преди повече от век!

http://glasove.com/categories/skandalyt/news/velikata-lyzha-na-nasheto-vreme

В страна на ниско цивилизационно равнище все нещо им пречи! Истината е,че те са още във феодалният строй,където корупцията/от лат-.развала/ е нещо обичайно и нормално,нещо повече самата система работи само по този начин! Ако беше жив Тойнби,към каква ли цивилизация щеше да отреди за русия и себеподобните им?Засега най-успешна е WASP цивилизацията! Да си чувал за Магна харта?

Един пример за неуспешни подходи за достигане на равнището за благоденствие: всички или почти всички конституции на държавите от Латинска Америка са преписани от тази на САЩ! За жалост при прилагането им резултатите са печални....просто не са дорасли за по-висш етап на развитие....

7SZ6Pgz.png

Често при пътуванията ми по летища например определено впечатление или различни нрави и привички са например : брадат арабин личи си от сой върви ,а след него на 5-6 метра ситни жена му и край нея дребосъци-децата! При руснаците си личат отдалече събират се на групи,говорят високо,като нашите циганки по автогарите,видях едни и пиеха от бутилките направо в кръг! Арогантни с някакво необяснимо самочувствие,все да прередят,да се наложат,демек имперци пък тръгнали по гурбет! Горна Волта с ракети,както е казала,мисля Тачър!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...