Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Здравейте, започнах използването на новата си конфигурация, компютърът е сравнително бърз, прави хубави кадри в игрите. 

Но за жалост ето, че на втория ден започнаха и проблемите. При пускането на игра (пробвал съм с Overwatch, CS:GO и L4D2) играя 10-15-30 мин. и ме изхвърля от игра и като цяло от компютъра поради различни причини. Екранът замръзва на играта, звукът се бъгва и компютърът не отговаря, единствения начин е рестарт, или показва син екран и се рестартира сам. Ето част от снимките които успях да направя, цък, като си спомням, че ми е излизала и грешката "MEMORY_MANAGEMENT" на синия екран. Прегледах доста неща в интернет, пробвах какво ли не.. без резултат. Проверих драйверите за ъпдейт, всичко си беше наред, дори върнах драйверите на видеокартата и после веднага пак ги поднових. Системна информация и Device Manager. Направих "Windows Memory Diagnostic" , чаках 50 минути, не показа, че имам проблем с паметта, но после когато компютърът се включи не показа отчет (ако е трябвало да покаже). Реално не знам от къде идва проблемът с конфигурацията, затова и не знаех къде да пусна темата (ако е нужно, да се премести). Други странни аномалии, които наблюдавам с компютъра са изключването на клавиатурата за секунда (чува се win звукът и клавиатурата отказва да работи за секунда-две). Понякога до курсорът излиза кръгчето за зареждане, без да съм пуснал нещо да се зарежда. Основни промени, които съм направил: деинсталирах geforce experience (защото излезе син екран, когато беше инсталирана, и мислех че проблемът е в програмата), спрях Xbox DVR, след като за първи път влязох в CS:GO, ми излезе известие, че имам включен Xbox DVR, и това може да окаже сривове или спад на fps в играта (следвах стъпките от How to turn off Xbox DVR through the Registry Editor), за да го спра, инсталирах 3-4 игри, и няколко програми. Вече имам съмнения да не съм разбъркал нещо кабелите за захранването и дъното, защото прибързано извадих 1, но не знам после дали навързах всичко както си беше. Сега когато пиша, имам чувството, че буквите леко "насичат". Task Manager

Силно разчитам на вашата помощ, кажете ако имате нужда да дам още информация или да приложа още снимки.

Благодаря предварително!

Редактирано от Taurus# (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Компютърът нали е нов? Сглобен ли е купен или е събиран? Гаранция няма ли? Ако има - занеси го в магазина, от където е закупен. Ако ти си го сглобявал - извади и върни обратно в слотовете им модулите памет.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, ExaFlop написа:

Компютърът нали е нов? Сглобен ли е купен или е събиран? Гаранция няма ли? Ако има - занеси го в магазина, от където е закупен. Ако ти си го сглобявал - извади и върни обратно в слотовете им модулите памет.

Избрах си частите, и казах да ми го сглобят. Бяха ми сложили и win 10. Дойде цял в кутията беше всичко, пратиха ми и всички празни кутии на частите (без хард диска). Всяка част си има отделна гаранция, но ми се иска да установим проблемът и тогава да видя дали да го пращам на хората от които съм го получил, или да го нося на сервиз, да видя там какво ще кажат/направят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тук пише, че половината ти ддрайвъри ги няма инссталирани

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, ExaFlop написа:

Тук пише, че половината ти ддрайвъри ги няма инссталирани

Т.е. имате в предвид от тази снимка, нали (Other devices)? И на мен това ми направи впечатление, затова и качих снимката. Но при натискане на Update Driver Software... не ми позволява (Windows was unable to install your PCI Device).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всичко, което се вижда със жълта ! в триъгълник е проблемно устройство (най-често липсващ драйвър)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 9 минути, Taurus# написа:

Т.е. имате в предвид от тази снимка, нали (Other devices)? И на мен това ми направи впечатление, затова и качих снимката. Но при натискане на Update Driver Software... не ми позволява (Windows was unable to install your PCI Device).

а ся де. направил си машинка, а не можеш да видиш ID на хардуера и да си дръпнеш от нета драйвъри:no-no:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако автора на тази тема иска да има читава машина , или ако желае да установи какъв е настоящия проблем , то нека извика някой познат у дома , но който е в час с нещата . Да прегледа цялостната конфигурация , да инсталира необходимите драйвери , да пусне 2-3 програми за тест на "това-онова ". Ако такъв човек не му е под ръка , то тогава обратно там от където е купен , и където са му направили "грамотна инсталация " с липсващи драйвери да си оправят л...та . 

Не подценявам знанията и уменията на автора на тази тема , но се познава кой , кога, как и какво знае и може .

Без да желая да обиждам или каквото да било такова неща , а просто за леко помисляне.

Игрането на игри е нищо повече от цъкане с мишка , ползване на 5-6 клавиша от клавиатурата и в редки случай писане на някоя друга буква по някой сървър . Тези неща не дават база от знания , така че да може да се окаже помощ с писмени напътствия , особено когато проблема в частност е доста всеобхватен и с доста възможни причини .

Поздрави и успех желая на автора .

Мисля че и сам може да прецени защо никой не ползва конкретика по неговия проблем .

• Харесва ми 8

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 46 минути, Taurus# написа:

Батюх, ако не ти се занимава едно по едно, препоръчвам тая програма, която ще ти инсталира липсващи драйвери. Естествено на твой риск, тъй като винаги е най-добре ръчно да си ги теглиш и сложиш. За целта прочиташ какъв ти е производителя на дъното например и отиваш на неговия сайт да потърсиш за твоя продукт драйвери.

https://www.slimwareutilities.com/slimdrivers.php

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://www.msi.com/Motherboard/support/B350-TOMAHAWK.html#down-driver&Win10 64

Имаш цял гигабайт драйвър за чипсета. Предполагам това ти липсва.

Евентуално, след като става дума за Ryzen платформа, ще е добра идея да се обнови биоса, но това не го прави сам(по очевидни причини).

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така става, когато само се налее ОС.
Нито драйвър, нито актуализации, нито отстранени грешки...

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, ExaFlop написа:

Така става, когато само се налее ОС.
Нито драйвър, нито актуализации, нито отстранени грешки...

Безкрайни благодарности за помощта и се извинявам за изгубеното време.

Сега ще тествам, дали има промяна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако автора си беше написал моделите на частите от машината, досега проблема му да беше решен. Тия питанки са от липсващи драйвера на чипсета на дъното най-вероятно, който се намира лесно на сайта на производителя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, techmaniac написа:

Ако автора си беше написал моделите на частите от машината

преди 2 часа, Taurus# написа:

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, techmaniac написа:

Ако автора си беше написал моделите на частите от машината, досега проблема му да беше решен. Тия питанки са от липсващи драйвера на чипсета на дъното най-вероятно, който се намира лесно на сайта на производителя.

Бях сложил линкове, но все пак, ето:

CPU: AMD Ryzen 5 1600 3.2GHz 6-Core
MOTHERBOARD: MSI B350 TOMAHAWK ATX AM4
RAM: Corsair Vengeance LPX 16GB (2 x 8GB) DDR4-2400 
SSD: Samsung 850 EVO-Series 250GB 2.5
HDD: Seagate BarraCuda 1TB 3.5
PSU: Corsair RMx 550W 80+ Gold
Case: Fractal Design Define S

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето линк към драйверите:

https://www.msi.com/Motherboard/support/B350-TOMAHAWK.html#down-driver

Свали си чипсет драйвера за твоята версия на ОС, и го инсталирай.

Относно Memory грешката - пробвал ли си да пуснеш едно sfc /scannow като администратор в cmd ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Авторът пише, че известно време е работил без проблеми (два дни). Какви драйвери е имал тогава? Работата повече прилича на някаква повреда. От липса на драйвери не стават сини екрани и рестартиране. Според мен е нужна обширна диагностика, която той май няма да може да направи-даже и с напътствия от тук.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, B3M2W0 написа:

От липса на драйвери не стават сини екрани и рестартиране

Точно те са едни от причинителите

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, B3M2W0 написа:

Авторът пише, че известно време е работил без проблеми (два дни). Какви драйвери е имал тогава? Работата повече прилича на някаква повреда. От липса на драйвери не стават сини екрани и рестартиране. Според мен е нужна обширна диагностика, която той май няма да може да направи-даже и с напътствия от тук.

Напротив, много хубаво стават сини екрани от липса на драйвери или от проблеми с драйверите. 

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, PC doctor написа:

Ако автора на тази тема иска да има читава машина , или ако желае да установи какъв е настоящия проблем , то нека извика някой познат у дома , но който е в час с нещата . Да прегледа цялостната конфигурация , да инсталира необходимите драйвери , да пусне 2-3 програми за тест на "това-онова ". Ако такъв човек не му е под ръка , то тогава обратно там от където е купен , и където са му направили "грамотна инсталация " с липсващи драйвери да си оправят л...та . 

Не подценявам знанията и уменията на автора на тази тема , но се познава кой , кога, как и какво знае и може .

Без да желая да обиждам или каквото да било такова неща , а просто за леко помисляне.

Игрането на игри е нищо повече от цъкане с мишка , ползване на 5-6 клавиша от клавиатурата и в редки случай писане на някоя друга буква по някой сървър . Тези неща не дават база от знания , така че да може да се окаже помощ с писмени напътствия , особено когато проблема в частност е доста всеобхватен и с доста възможни причини .

Поздрави и успех желая на автора .

Мисля че и сам може да прецени защо никой не ползва конкретика по неговия проблем .

Естествено, имам нищожни познания за драйвери, затова и питам във форума. Досега винаги съм бил на лаптоп, и никога не ми се е налагало да се занимавам с драйвери. Нямам много вяра на кварталните сервизи, затова и исках да се консултирам с вас. За момент помислих, че всичко се е оправило, след като ExaFlop оправи драйверите, но не... същата работа, че и да не по-зле.

Сега компютърът работи странно, текста в интернет се вижда някак си нарязан/наръбен/насечен [Снимка], също и маркирането на текст става по-различно и е много странно. 

След 10-15 минути в игра ме изкара [Снимка], след това реших да пусна малко Youtube, но ми затвори разделите [Снимка], след като пак се оправиха пуснах един клип, но няма и 2 минути и отново син екран и рестарт [Снимка].

Клавиатурата отново се изключва за секунди, курсора още понякога показва, че зарежда.

Не знам вече какво да правя, отчаях се напълно, май покупката ми не беше правилна :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 38 минути, ZeroG написа:

На твое място бих си преинсталирал изцяло нов Windows 10. По-лесно е, отколкото да търсиш причините за мазиляка от инсталацията, която може да си ти причинили. 

Може би така трябва да направя, евентуално ще трябва да обясня на техниците от сервиза за проблемите с компютъра и се надявам една чиста нова инсталация на Win 10 да реши проблема. Ако не, то тогава трябва да разбера коя част от конфигурацията е проблемна, и да я изпратя отново на магазинът от който я взех.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сините екрани са си баш кога ОС не може да направи комшолук със хардуера.Обикновено се случва при повреден или остарял драйвер,или липсващ такъв .Човека играе игри нормално е майкрософсткия драйвер за чипсета да избуши.Така като гледам няма външна видео карта и ползва чипа вграден в процесора .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Видеото му е MSI GTX 1070 Armor 8GB, няма как да използва Ryzen без дискретна видеокарта. (освен тази вградена в дъното)

Редактирано от incredibl3 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи първо гледаш дали всичко ти е забодено както трябва по дъното и кабелите дали са както трябва вкарани. Може да дадеш качествена снимка как изглежда вътре, тея са много тъмни. Виж и в книжката на дъното,когато са 2 плочки рам ,в кои слотове трябва да са.

После си инсталираш драйвърите за дъното от-до. В най-лошия случай ще имаш диск в кутията на дъното, най-добре си сваляш актуалните. Следват драйвърите за видеокартата,аудио,usb и другите глупости.

Най-добре и ъпдейт на биоса - по принцип на новите дъна е също толкова лесно като инсталация на драйвър, но иска поне малко базови знания или леко четене. Както и флашка за файла с биоса.

И чак тогава може да се замислиш за смяна на Уиндоуса, особенно щом е 10 не е толкова лесно да го сбузиш от една неправилна инсталация.

Нищо чудно при транспорта да се е разхлабил някой кабел. Въпреки,че на едната грешка мрънка за памет, на другата за краш на графичния драйвър. Просто човек трябва да е систематичен. Това е все пакчисто нов компютър с качествени части. Дъното не е от най-смотаните а и остналото е на ниво. Най големия ти проблем трябва да е паметта да не тръгне на повече от 2133,но не и такива крашове.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 54 минути, Tommygun написа:

Значи първо гледаш дали всичко ти е забодено както трябва по дъното и кабелите дали са както трябва вкарани. Може да дадеш качествена снимка как изглежда вътре, тея са много тъмни. Виж и в книжката на дъното,когато са 2 плочки рам ,в кои слотове трябва да са.

После си инсталираш драйвърите за дъното от-до. В най-лошия случай ще имаш диск в кутията на дъното, най-добре си сваляш актуалните. Следват драйвърите за видеокартата,аудио,usb и другите глупости.

Най-добре и ъпдейт на биоса - по принцип на новите дъна е също толкова лесно като инсталация на драйвър, но иска поне малко базови знания или леко четене. Както и флашка за файла с биоса.

И чак тогава може да се замислиш за смяна на Уиндоуса, особенно щом е 10 не е толкова лесно да го сбузиш от една неправилна инсталация.

Нищо чудно при транспорта да се е разхлабил някой кабел. Въпреки,че на едната грешка мрънка за памет, на другата за краш на графичния драйвър. Просто човек трябва да е систематичен. Това е все пакчисто нов компютър с качествени части. Дъното не е от най-смотаните а и остналото е на ниво. Най големия ти проблем трябва да е паметта да не тръгне на повече от 2133,но не и такива крашове.

Ето снимки. Ако трябва да снимам на друго място, кажете.

Мисля, че RAM паметта си е на мястото

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от kaily6
      Здравейте, лаптопът ми е НР 650, имам го от пет години, почти никакви проблеми, както ми инсталираха Уиндоуса, така и стои, веднъж драйвери преинсталирах и веднъж крак. Слаба ми е компютърната грамотност принципно.
      В последните дни даде на 3 пъти син екран. Намерих и инсталирах програма, тя ме насочи да преинсталирам драйвер, намерих го в сайта на НР и реших, че всичко е приключило. Обаче днес пак даде син екран.
      DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL
      athw8.sys+1051ae  
      Qualcomm Atheros Extensible Wireless LAN device driver    
      Driver for Qualcomm Atheros CB42/CB43/MB42/MB43 Network Adapter
      Питам принципно, възможно ли е да не е от лаптопа, а от рутера? Който нещо е сдал багажа и свети там, дето не трябва да свети, а като извадя кабела от него, продължава да свети? Или какво може да е в лаптопа? Пускам снимка на dmp файловете.
      Смених дставчика, минах на Булсат преди месец и половина. В чужбина бях няколко месеца и ми направи впечатление, че на две места там компютърът ми не хващаше WiFi, а трябваше с кабел да работя. А тук си работи без проблем. 
      Рутерът е TP-Link, WR740N .

New Picture (9).bmp
    • от Никола014
      Здравейте, пичове!
      Конфигурацията ще се използва само за игри. Няма да се ъпгрейдва и няма да се клоква. Бюджет няма да давам, но моля да не предлагате ненужно скъпи компоненти. Нека просто да прибавим към картата читав процесор, надеждно охлаждане т.н. Благодаря Ви предварително!

• от cvetanpopov1
      Здравейте! Моля да ми препоръчате конфигурация за работа с по тежки по възможността програми за видео обработка, снимки , офис програми ( Autodesk , Maya , Sony Vegas etc. )може би и  тук там някоя игра да се сложи на клиента до допостимата от него сума от 1000-1100лв . Благодаря предварително.Монитор има клиента до колкото знам " ДОБЪР "  така че остава само машината
    • от _SnowWhite_
      Здравейте! Време е да си ъпгрейдна компютъра(това лято) и периферията и ви давам цялата конфигурация, за да изберем най-изгодното. Както се вижда от заглавието ще се ползва за всички нови заглавия в идните години. Ако нещо ново ще излиза до август месец, може да се изчака.
      В момента разполагам със следната конфигурация:
      Подчертаното в синьо мисля да се ползва в новата конфигурация. Подчертаното в червено ще се сменя задължително! Подчертаното в зелено не знам дали ще иска смяна?  
      Motherboard: Asrock B75M CPU: Intel I5-3470 GPU: NVIDIA GTX 970 RAM: DDR3 2x8GB Kingston HyperX Beast - 1600MHz CL9 HDD: 1xWD 1TB SSD: 1xSamsung EVO 850 - 250GB Case: Cooler Master Elite 430 Black Power: Corsair CX 600W Soundcard: X Cooler: X --------------------------------------------------------------- Monitor: AsusVG248QE - 1920x1080 - 144Hz Headphones: X Microphone: X Keyboard: Logitech G910 Mouse: Logitech G502  

Допълнителна информация:
      CPU и GPU ще се overclock-ват! Държа игрите да се играят на максимум настройки с 144fps при 1080p и да се има в предвид, че другата година ще премина на 1440p! Като марки предпочитам: CPU: Intel GPU: NVIDIA Motherboard: нямам претенции RAM(ако ще се сменя): нямам претенции Case: нямам претенции Power(ако ще се сменя): нямам претенции Headphones: нямам претенции Microphone: нямам претенции Cooler: нямам претенции За микрофон се спрях на Blue Yeti (300лв, влиза в цената). Но ако има нещо по-изгодно може да предложите. Важно!!!
      Звука и микрофона са много важни за мен при игрите! За това държа слушалките и микрофона да са качествени и да не се реже от тях! Дали ще има нужда от Soundcard за по-добро качество при звука или вградената ще бъде достатъчна?  
      Не знам дали 6000 са прекалено много и дали въобще има смисъл или пък са прекалено малко за моите изисквания, но вие ще прецените. Просто искам конфигурация с която ще изкарам доста време и подходяща за бъдещи ъпгрейди.

• от nikbx1
      Здравейте! 
      Предстои смяна на домашния ми компютър, който използвам основно за сърфиране, музика, филми и от време на време за някоя непретенциозна игра (не съм геймър). От стария ще ползвам единствено харда. Сглобих набързо следното, но нямам претенции да разбирам много от чарколяци, та идеята ми е ако нещо може да се подобри, да дадете по едно мнение. Нещо в този ценови диапазон: 600 - 700 лв. без хард и периферия. На първо време мисля да карам с вграденото видео. Ще съм благодарен за вашите отзиви.
      http://nikem-bg.net/cart/57753p1r57788p1r56381p2r44134p1r56031p1rf.html 
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.