Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Всички знаят за силата на Киприяновите молитви, но кой е бил Киприян и кога се чества - малцина.

Свети мъченици Киприян и Юстина

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всички знаят за силата на Киприяновите молитви, но кой е бил Киприян и кога се чества - малцина.

Свети мъченици Киприян и Юстина

подочували сме нещо

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:) Пропуснала съм да го прочета...

Благодаря ти - сега няма да се чудя какво значат боклуците, които намирам пред вратата си.

п.п. Днес намерих кабърче. :D

Редактирано от Мойра (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Черната магия процъфтява в Пакистан

Публикувано изображение

Снимка: Ройтерс

Исламабад. Когато Мохамeд Султан се разболял от стомашна болест, баща му избрал да не се консултира с квалифициран лекар, а вместо това потърсил лечение в черната магия.

Билкар и двама нелицензирани лекари не успели да го излекуват. След това бащата се убедил, че синът му страда от черна магия, и потърсил магьосник, който да преобърне заклинанието.

Седмици заклинания, молитви и амулети не помогнали и Султан починал на 46 години, оставяйки вдовица и четири деца. Но смъртта му, 6 месеца, след като се разболял, само засилила вярата на семейството в магии."Знаех, че синът ми е под магическо заклинание и исках да го заведа при магьосник, но се забавихме и сега той е мъртъв", каза баща му Гул Мохамед, изтривайки сълза с тюрбана си. Има и други смъртни случаи, обвързвани с магии, които привличат предполагаеми злонамерени сили с намерението да убиват, да крадат, да нараняват, да причиняват нещастие или

разрушение.

Черната магия се смята за неислямска, но е широко разпространена в Пакистан, където много хора сред населението от 180 милиона души вярват в демони, зли духове и други суеверия.

Местни молли, които упражняват голямо влияние над обикновените хора, помагат за разпространяването на митове за магията, като твърдят, че тя се споменава в Корана, свещената книга на мюсюлманите.

Един пасаж разказва за болест, сполетяла Пророка Мохамед, за която той смятал, че се дължи на заклинание от враговете му. След това той рецитира няколко стиха, които служат като противодействие на магията.

Ислямски учени приемат, че макар черната магия да фигурира в свещената книга, тя се счита за дело на сатаната. "Тя не е разрешена в Исляма и мюсюлманите трябва строго да се държат далеч от такива неислямски практики, които са греховни", твърди мюфтията Мунсебур Рехман. "Изкуството да правиш магии включва твърде осъдителни практики и мюсюлманите не трябва да го използват", твърди той.

Но изкуството процъфтява в страна, където десетки милиони живеят под прага на бедността и се надяват на чудеса, за да се подобрят здравето, паричното им състояние и браковете им. Повечето практикуващи магии казват, че никога не използват неислямски методи, за да правят магии и че използват само приети от Исляма практики, за да противодействат на черната магия.

Магьосникът Карам Хусеин Шах, който се смята за вярващ мюсюлманин, казва, че вярва в черните изкуства и твърди, че притежава силата да възстановява жертвите на черна магия. "Мога също да разрешавам проблеми, свързани с демони, магии и зли духове, но не използвам черната магия, за да нанасям вреда

на другите", каза Шах. "Има хора, които я използват за деструктивни цели, но не и аз."

"Излекувал съм много хора, страдащи от черна магия, които са били на прага на смъртта и за които лекарите са казвали, че няма да оцелеят", каза той в клиниката си в Равалпинди близо до столицата Исламабад.

Широкото разпространение на такива вярвания се подхранва от безбройните хора, практикуващи черна магия, които действат във всички по-големи градове. Някои пускат реклами във вестниците, като обещават да излекуват всякакви болести и дори предлагат гаранции за връщане на парите, допълва БТА.

Магьосниците използват кръв и части от животни, пръст от гробища и понякога дори човешки кости. Полицията в южния пристанищен град Карачи наскоро арестува двама души за кражба на кости от 40 гроба, които те искали да продадат на магьосниците.

Шах приема, че хората използват човешки кости за магия, но се колебае да опише своите заклинания, за да запази тайните на професията си. "Научих изкуството от моите предци, които бяха много стриктни в избора само на позволени предмети, и ако не им се подчинявам, ще изгубя познанието", каза той.

Но някои практики са добре познати, като например да се слагат коса и нокти на момиче в глинени съдове или скулптури, които да се заровят в гробището от човека, който се надява да се ожени за нея. Това е методът, използван от друг магьосник, на който млад мъж възложил да спечели момичето, което обичал. Магьосникът го помолил да зарови съда и да изчака 40 дни, за да подейства заклинанието. Задължителният период изтекъл, а след това и още няколко месеца, докато накрая бащата не омъжил момичето за нейния братовчед.

В случая със Султан, магьосникът поискал семейството да заколи черна коза, а след това им дал амулети, които да сложат в съд с вода и пациентът трябвало да пие водата три пъти дневно в продължение на седмица, след което бил даден нов амулет, който да се използва по същия начин.

Магията не успяла да отведе избраната жена до евентуалния й съпруг и не могла да спаси Султан. Но за Шах тя е просто обикновен бизнес.

"Широкото разпространение на такива вярвания се подхранва от безбройните хора, практикуващи черна магия, които действат във всички по-големи градове. Някои пускат реклами във вестниците, като обещават да излекуват всякакви болести и дори предлагат гаранции за връщане на парите, допълва БТА."

И в България е същото...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едно интересно видео индиректно свързано с настоящата тема:

А относно темета личното ми мнение е, че човек може с мислите си и вярата в това което мисли да въздейства на реалността. Аргументите са ми, че наблюдателя във физичните квантови експерименти влияе на резултатите само с наблюдението си. Има един филм много ценен за мен (покрай него се замислих за много неща) - What the Bleep Do We Know (Rabbit Hole). Човешкият мозък със своето съзнание е ограничен да приема нещата само, които приема, че са възможни, а останалите се опитва всячески да игнорира или отклони. Някой по-нагоре беше споменал нещо за някаква невидима енергия около нас. Горещо препоръчва следната книга : http://chitanka.info/book/3003-izgubenite_otkritija. Първата глава е за Карл фон Райхенбах и откритата от него енергия ОД. Като дете прочетох някъде следната мисъл, която до днес помня и ми изниква периодично: Човек някога е бил на кръстопът на който е имало два пътя - единия на магията и мистичното, другия на логиката, науката и техниката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като дете прочетох някъде следната мисъл, която до днес помня и ми изниква периодично: Човек някога е бил на кръстопът на който е имало два пътя - единия на магията и мистичното, другия на логиката, науката и техниката.

Право на избор - да измисля, създава, твори...онова, което му е необходимо и иска

или да развие заложеното му (човек може всичко).

Избрал е да лети със самолет вместо да се телепортира. :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като дете прочетох някъде следната мисъл, която до днес помня и ми изниква периодично: Човек някога е бил на кръстопът на който е имало два пътя - единия на магията и мистичното, другия на логиката, науката и техниката.

"Всяка една достатъчно развита технология е на практика неразличима от магията"

- Артър Кларк :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Жената ходжа Надифе: Помогнах на Тони Стораро с жените

Платих висока цена за дарбата, която получих – изгубих детето си

Публикувано изображение

Надифе е една от малкото нашенки, които гадаят чрез свещената книга на мюсюлманите. Паранормалните си способности жената ходжа получила преди девет години, когато загубила сина си. 11-годишното момче започнало изведнъж да линее, спряло да се храни и се залежало. Състоянието му се влошавало с всеки изминал ден. Надифе обикаляла с него най-добрите болници в страната. Нито един лекар обаче не се осмелил да постави на сина й точна диагноза, а и заключенията на всеки доктор се различавали коренно от тези на колегите му. Така се стигнало до най-лошото - детето й починало. Стресът от смъртта му отключила ясновидските способности на Надифе.- Надифе, кога започна да виждаш нещата?

- Година след смъртта на сина ми го сънувах. Яви ми се и ми каза, че му е направена черна магия. И че точно това го е погубило. “Иди под ореха в градината, ще изкопаеш едно мое яке, заровено там. А в гардероба ще намериш малка чантичка. Тя не е твоя, но вземи онова, което е в нея, и с якето ги занеси при ходжа! Той ще ти каже какво да направиш, за да развалиш магията”. Така ми заръча, даже ми каза и при кой ходжа да отида.

- Ти изпълни ли заръката му?

- Отидох при ходжата и той потвърди, че синът ми е имал направена магия от завист. Ходжата ме научи как да противодействам в подобни случаи. Така започнах да помагам на хора, които имат нужда.

- Как им помагаш?

- Отварям Корана и в зависимост от това как се казва и кога е роден някой, виждам миналото, настоящето и бъдещето му. Всеки си има звезда. Тя е описана в Корана и по пътя, който е начертан там, казвам на човека какво трябва да направи за себе си, за семейството си, за здраве и късмет. За съжаление, платих висока цена за дарбата, която получих – изгубих детето си, за да мога да помагам на хората. Явно такава ми е била съдбата...

- Как и защо им правят магии на хората и как ги разваляш?

- Ние, хората, сме жестоки. Понякога сме готови да пожелаем смъртта и на най-близките си, стига това да ни даде материална облага. На всеки 100 човека, които идват при мен, около 80 имат външна намеса в енергийното поле. Ако не се развали магията, тя може да подейства не само върху онзи, на когото е направена, а и да засегне членове на семейство му.

Аз работя с жертвата 40 дни.

Виждаме се неколкократно, докато изчистя негативното влияние. Понякога е много трудно. Има различни видове магии и някои от тях са така заплетени, че изискват доста труд и постоянство. Когато приключим, човекът се чувства различно и повечето му проблеми се решават. Единствено когато видя в Корана, че има болест, не мога да помогна чрез муска, баяна вода или билка. Тогава препоръчвам да се отиде на лекар.

- Търсят ли те хора от политиката, от шоубизнеса?

- Много хора смятат, че магиите са някакви бабини деветини. Нормално е да не вярват, че една бележка с арабски йероглифи може да промени живота им. Често обаче в тези листчета, които ми се носят за разваляне на магия, откривам текст, чрез който

се нарежда на мъртвите да вземат душата на живия.

Магията съсипва здравето на онзи, на който е направена. Изведнъж всичко му тръгва наобратно. Навремето Тони Стораро имаше проблем, че не можеше да си хване гадже. Помогнах му и ето - 20 години има щастлив брак и кариерата му върви.

- Чувал съм, че през високосни години по-често се случват разни бедствия?! Това вярно ли е според теб?

- През високосните години, като 2012, се случват повече бедствия и катастрофи. Съществува и поверие, че бракове, сключени през такава година, ще са нещастни.

Едно интервю на Жоро ЗАХАРИЕВ

blitz.bg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

бравос, борим се срещу магии за старческо оглупяване ..............

Надифе е една от малкото нашенки, които гадаят чрез свещената книга на мюсюлманите

взе да ми писва от цялата цивилизация която е сега в момента на Земята ...........

да вземем това от цитата "свещена книга" абе пичове това да не е книга от свещи а - свещ-ена книга, ама то било едни ритуали се правели със свещи, (религиозни и там окултни ритуали) и станало свещена операцийка (викаме Боговете с помощта на свещите), идейки от свят (божи) човек може би, което пък значи човек от някакъв си свят

сега като ви затаковам книгата от свещи ще ви таковам и тъпите паранормални способности ............които имали свещните книги

сега те извънземните енергийни разуми са много умни , я да видим думата свещ пък как са я създали, ами много просто, като са обединили две думи - "вещ и светлина", от светлината (или от свети) взели само първата буква "с" и станало - свещ - тоест вещ (материално тяло, предмет) която дава светлина

Редактирано от some_spirit (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вярвам в задграничния паспорт.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз вярвам в същото, в задграничния паспорт

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То там зад границите щото няма магии хахаха

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз вярвам в същото, в задграничния паспорт

И правилно. Задграничният паспорт е нещо, в което може само да се вярва. :clown:

Вярата се определя като ирационално чувство, вътрешна убеденост в нещо неподкрепено от опита или логиката. От което заключавам, че вие двамата не сте много сигурни дали задграничният паспорт притежава някакво самосъщностно битие, но така ви се иска. Всъщност няма значение дали вярваш в задграничния паспорт, магията или в дупката на кравая. Работата е там, че вярата е важен елемент от магията, защото както казва Парацелз: „Вярата трябва да поддържа въображението, защото вярата създава волята... Насочената воля е начало на всички магически действия... Именно заради това, че човек неточно си представя и не вярва в резултата, изкуството (на магията) е неточно, докато то може да бъде абсолютно точно”.

Какво са „задграничен паспорт” и „магия”? – думи. Думите имат магическа власт над нас, точно защото не се замисляме за това. Някой произнася или пише (това е без значение, тя звучи вътрешно) дума и съзнанието на всички, които са я чули или прочели е повлечено от бързея на цяла верига от представи и чувства, очаквания или страхове.

Думата магия произлиза от магх, маха, което на хинди и санскрит означава „велик”. Магове са били наричани свещенослужителите на огъня в Халдея и Вавилон, където, както в Древен Египет и Индия, не е съществувало разделение между религиозна метафизика и наука; и „магия” в този смисъл означава велика свещена наука, „пазено знание” – Гупта Видя.

А защо е „пазено” става ясно от придобитото понастоящем значение на думата магия за нас, т.е. единствено в смисъл на гоетия, или черна магия. Това зависи от манталитета на прибягващите към нея, а те рядко си представят размера и характера на реакцията, защото всеки предизвикан т.нар. „феномен” е последван от смут в света на стихиите, които стават действаща сила в концентрацията на кармата на тези хора. След време и на цялото общество, непряко одобряващо ако не средствата, но целите на подобни домогвания.

И някъде там, в основата на това тъжно положение стои и късогледата мъдрост на кокошата философия, според която всички ще си подредим живота, ако се занимаваме само с нещата, които са ни под носа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Магия

Магията съществува само за тези, които вярват в нея. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За ума няма несъществуващи неща. Всичко, с което може да се занимава, а той постоянно се занимава с нещо, съществува за него. Та ако се хване тази нишка, може да се стигне до "разваляне на магията" на света. Това е възможно само докато съзнанието е свързано с физическия носител, т.е. във въплъщение, защото "оттатък" е невъзможно и т. н.

Редактирано от witness (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всъщност, точно това е проблем - че умът постоянно "щрака" нещо, т.е. самият ум в даден момент от се превръща в проблем - от инструмент става поробител. Но това е друга тема. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ми трябва да знам дали съществуват магии само далеч от мен такива работи. За мен хората,които се занимават с подобни неща са болни мозъци или как да го нарека,дяволски изчадия,не знам как в света може да виреят подобни същества,не желая да имам допир до такива хора,както и не желая да имам нещо общо с магиите !!! Според мен хора,които правят магия на някого не могат да му навредят т.е няма ефект,единствения ефект,който може би се получава е правещият магия да съжали защо се е родил,абе откачлки,и то пълни,хора,които не са с всичкия си . Някой беше казал,не вярвам в магията,тя е само в умовете ни.....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой беше казал,не вярвам в магията,тя е само в умовете ни.....

За мисъл форми да си чувал случайно ?

Същото е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Правят магия с живак на зам.-кметици в Лом

На странно сребристо вещество се натъкнали в сряда към 11 ч служители на общинската администрация в Лом.

Гражданин, който бил при зам.-кметицата Камелия Арсенова, видял на входа разхвърляни капки, наподобяващи живак. По-късно криминалисти и специалисти от

Гражданска защита открили още от веществото, подхвърлено в кабинета на другата зам.-кметица Илияна Петрова.

Общинарите се изплашили от “бялата магия за смърт” и напуснали етажа.

Според полицията е намерено течно вещество със сребрист цвят, реагиращо на метал. Проби са взети за изследвания.

Случаят се разследва. “Ще работим сериозно, за да стигнем до извършителя и да предотвратим следващи опити за отравяне и смут сред чиновниците”, каза шефът на РПУ Мирослав Вътев. През 2009 г. живак бе открит в стаята на съдийка в Лом, но извършителят не бе разкрит.

24chasa

Ако разхвърлянето на живак помагаше да се освободим от всички, които мразим, досега жив човек да не е останал в България.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
мда, а дали може да се направи групова магия - да речем за едни 300 тикви там някъде

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

мда, а дали може да се направи групова магия - да речем за едни 300 тикви там някъде

Може някой маг да опита, въодушевен от примера на ломчани ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз твърдо отказвам да повярвам в съществуването на магия, висша сила, знаци на съдбата, орис, предсказания, хороскопи, паранормални явения, полтъргаис, духове, зомбита, вампири, върколаци , Неси , Йети, Голямата стъпка ( тия последните две по може, ама)... Не съществва научна обосновка на такива явления - следователно науката и следователно общественоста ( по голямата част + аз ) ги отрича.

Хаиде стига бабини деветини - няма да горим вещици че правят черна магия или да ходим на врачка да ни каже че ни боли едикво си .

Живеем в 21 век - магията няма място тук ( по скоро сега).

Който иска да оспори твърденията ми може да го направи и аз ще намеря научна обосновка на случилото му/и се.

Здравейте,

да Ви кажа откровенно не зная какво разбирате под "магия", но за мен това си е пар екселанс енергийна манипулация - това че някои ги удря тока от неправилното боравене с материала си е отделна тема :). Магията има цвят, при все че основния енергиен източник (суровият материал) е на практика безцветен, оцветява се от намерението на оператора (мага) т.е.ако е за предизвикване на поражения се оцветява черно или червено, ако е за вярност се оцветява синьо, ако е за просперитет и привличане на благодат и/или спиритуална защита се оцветява в бяло и т.н. и т.н. След това изпратената енергия се лепва на ефирните тела на човека имплантира се подобно на вирус в тях и започва да действа по различни начини: ако е за вреда дълбае като свредел докато проникне до физическото тяло и започне да влияе върху правилността на ежедневните решения, ако е за просперитет/благодат просто модифицира конусовидно аурата на човека /върха на конуса е насочен към небето/ и така максимализира потенциала на чакрите ни. Материал за тези разсъждения ми дават различните снимки на хора с нанесена вреда, както и на хора с добра ескествена или изкуствена спиритуална защита, които сам анализирал чрез софтуера за анализ на аурата/чакрите т.е.имам ги нещата документирани. И аз не вярвах, ама това си е реалността... съжалявам. Виждал съм хора с аура пробита като швейцарско сиране от негативизъм и те бяха болни, нещастни и самотни....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виждал съм хора с аура пробита като швейцарско сиране от негативизъм и те бяха болни, нещастни и самотни....

представям си на енергийните вампири кво им е "сиренето"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всеки е хубав за себе си (най-вече) :clown:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Джуна: Ето 18 признака, че ви е направена магия

Публикувано изображение

Руският световнопризнат феномен и контактьор Джуна формулира 18 признака, по които човек може да разпознае, че му е направена магия. Ето ги:
1. Ако през нощта детето скърца със зъби, но няма глисти.
2. Ако очите ви конвулсивно „бягат” ( въртят се) обратно на часовниковата стрелка.
3. Ако на човек едната зеница е по-голяма от другата.
4. Ако жената има на лицето си пигментни ( кафяви) петна, а медицинските изследвания са в рамките на нормата.
5. Ако на човек отдясно му се е появило 13- то (дяволско) ребро( хрущял).
6. Ако неизвестна сила ви откъсва от земята и ви вдига във въздуха в къщи или на улицата.
7. Ако на здрава жена без причина временно й спира цикъла или е много слаб.
8. Ако жена не може да забременее, като от медицинска гледна точка би трябвало всичко да е наред.
9. Ако ви е страх от хора или затворено пространство.
10.Ако при започване на молитви ви се доспива и започвате да се прозявате.
11.Ако за кратко време вехнете и слабеете видимо без определена причина.
12.Ако в църквата ви прилошее или започнете неконтролируемо да викате.
13.Ако кръстчето, което си слагате на врата, се къса от верижката, отблъсква се от тялото ви или го губите след време.
14.Ако нечисти сили ви измъчват през нощта.
15.Ако не можете да се гледате в огледалото и не можете да понесете погледа си.
16.Ако вие самите смятате, че са ви омагьосали или урочасали.
17.Ако се топите не с дни, а с часове и лекарите ви поставят диагноза, лекуват ви, но няма подобрение.
18.Ако изпитвате панически страх от мириса на лавандула или ви прилошава от него.

pik.bg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...