Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Един вид магия в който вярвам! Публикувано изображение

http://www.youtube.com/watch?v=f9hqCCbl-2Q

И още:

http://www.youtube.com/watch?v=XrADb7CHDsc

Редактирано от N e o (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз нямам теория и не бих могъл да имам! Просто си вадя изводи и размишлявам над неща, които съм чел.

Времето и пространството вървят ръка за ръка тук на земята, на Марс, на Луната.... Но когато се достигне скоростта на светлината (най-малко), тогава нещата се променят. Тогава спират да действат физичните закони, тогава времето и пространството не вървят ръка за ръка, тогава може да се промени едното и да не се променя другото, може да се променят и двете и то по различен начин! И до колкото знам (и съм чел) това е дори научно доказано, не си го измислям аз, не идва от древността, не е легенда....

Добре е, че четеш. Но когато се достигне скоростта на светлината времето не се променя, а изчезва, стопява се. Разбираш ли - липсва това измерение - време.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре е, че четеш. Но когато се достигне скоростта на светлината времето не се променя, а изчезва, стопява се. Разбираш ли - липсва това измерение - време.

Да, точно това имам в предвид. Тогава времето придобива нищожно значение. Но не изчезва. А пространството тогава може да се контролира, да се промени, то .. и времето тогава може да се контролира, поне теоретично.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само има една малка подробност.Всички тези теории не могат да се проверят практически,така че в момента сме в областта на научната фантастика.Не е много сигурно даже дали човек е излизал извън радиационните пръстени на Земята.Тоест дали са стигали хора до Луната или сме гледали поредната космическа сага със холивудски специални ефекти! Публикувано изображение Така че нека оставим фантастиката настрани и да се занимаваме с магията. Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само има една малка подробност.Всички тези теории не могат да се проверят практически,така че в момента сме в областта на научната фантастика.Не е много сигурно даже дали човек е излизал извън радиационните пръстени на Земята.Тоест дали са стигали хора до Луната или сме гледали поредната космическа сага със холивудски специални ефекти! Публикувано изображение Така че нека оставим фантастиката настрани и да се занимаваме с магията. Публикувано изображение

Това е доказано още през 30те години при откриването на частиците каони. Те съществуват изключително кратко време - милионни части от секундата (и после се разпадат на по-малки частици), но е факт, че пристигат на Земята, след като са пътували милиони години от източниците им. Това е възможно, тъй като се движат с ултра висока скорост и както беше отбелязано по-горе, при такива скорости времето се забавя и дори спира.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, както ти отговори Trax, това е научно доказано и е факт. Вярно е, че не може да се провери практически върху хора, тоест ние не можем да го проверим практически все още. А дали тези частици са магия или не ... дали има научно обяснение как са достигнали тази скорост... Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

BTW преди време беше открита една ултра бърза частица (космически лъч), толкова бърза и масивна, че я нарекоха The Oh-My-God Particle.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Категорично не! Никога не съм се опитвала да правя нито пък съм познавала хора, които правят, но пък съм чувала за такива и винаги съм им се чудила на ъкъла. Мен ако ме питате правенето на магии е за болни мозъци смятам, че това са хора, които намират изход в свръхестественото в стремежа си да получат "нещо на тепсия". Или пък шарлатани, които печелят от човешката болка. Все ми е тая. Като цяло си мисля, че който вярва в магии е податлив на някакви негативни енергии или нещо подобно (дори на мен ми е трудно да го формулирам), но който не вярва едва ли е застрашен в липсата на разбиране, безпаричие, любов, лош стомах и прочие да види причината в няква черна магия.Не вярвам в това.

Правенето на магия се възвръща, и то в този живот.Бяха ми направени множество магии, но самите причинители си изпатиха.Щастлива съм, въпреки че животът ми не е подреден все още. Имам безброй щастливи мигове.Имам и врагове,но им желая доброто,пък Господ да прави каквото си ще.Ще настъпи момент, в който няма да ме хващат никакви магии.Вярвам в това. Редактирано от tigertron (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

BTW преди време беше открита една ултра бърза частица (космически лъч), толкова бърза и масивна, че я нарекоха The Oh-My-God Particle.

Май квантовата физика е начина да ни се каже ,че си пъхаме носовете където не трябва. Публикувано изображение Много ми хареса "Елегантната вселена".Може би това е магията.Въздействие на основните структури на вселената с мислите си? Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, както ти отговори Trax, това е научно доказано и е факт. Вярно е, че не може да се провери практически върху хора, тоест ние не можем да го проверим практически все още. А дали тези частици са магия или не ... дали има научно обяснение как са достигнали тази скорост...

Напълно подкрепям.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По принцип не се интересувам и не вярвам.Много мои познати четат книги и дори правят опити за магии,но аз лично не се вълнувам от такива неща.Като повечето хора търся логическо обяснение за всяко случило се събитие.Има само една случка,която по някакъв начин разколеба теорията ми,защото не можах да намеря логическо обяснение за случилото се,но въпреки това не вярвам в магии,но и изпитвам неприазъм към магьосници,оракули и всякакви темподобни... :help wanted3:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз вече се обърках съвсем,хем си мисля че са пълни глупости,но винаги има едно НО..........Когато бях малка майка ми почина и някаква гледачка каза,че са и направили магия даже каза,че била внесена в къщи от с едно цвете в саксия.От тогава такива цветя мразя.По късно баба ми намери в една възглавница някакви косми увити с червен конец и естествено пак била магия направена на баща ми от тогавашната жена с която живееше.А аз се чудех как ноже да търпи този изрод.Когато изхвърлихме въпросното нещо и те се разделиха,е не веднага,но се разделиха скоро след това.Незнам вече какво да мисля.А по принцип не вярвам на разни там врачки-ходила съм и нищо не са познавали :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вие как мислите, ако някой се е опитал да ви навреди ммого - физически и ако използвате силата на мисълта си или магия (което е едно и също, но разликата е в ритуалите), за да му навредите, дали ще се изпълни това, за което пише в книгите, че не трябва да отмъщаваме на другите със силата на мисълта си, защото лошото щяло да се върне към нас? Не е ли нормално да поискаме справедливо възмездие и да накажем със силата на мисълта си лошия човек? Дали ще ни се случи нещо лошо след това, ако го напрвавим? Аз мисля, че не винаги ще се случи нещо лошо, на този, който иска възмездие, защото най-лошите хора, които са се опитали да ви навредят си го заслужават. Вие какво мислите? Обаче, от друга страна, лошите хора са само инструмент в Божиите ръце и трябва да ви навредят, за да се промени към по-добро животът ви след това (макар в началото да не си личи, ще след това животът и личността ще се променят в положителна насока). Така че, на някои хора ще е добре да се отмъсти, а на някои не! Вие какво мислите?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вие как мислите, ако някой се е опитал да ви навреди ммого - физически и ако използвате силата на мисълта си или магия (което е едно и също, но разликата е в ритуалите), за да му навредите, дали ще се изпълни това, за което пише в книгите, че не трябва да отмъщаваме на другите със силата на мисълта си, защото лошото щяло да се върне към нас?

Дали ще му отмъстиш със силата на мисълта или с физическо действие няма особено голяма разлика. Последствията ще си ги понесеш, без значение дали другия е виновен или не. Всеки отговаря за своите си действия (мислите също са действия).

Не е ли нормално да поискаме справедливо възмездие и да накажем със силата на мисълта си лошия човек? Дали ще ни се случи нещо лошо след това, ако го напрвавим?

От обичайната човешка гледна точка е нормално. Обаче нормално не означава правилно. И доколко мислиш, че е развито чувството ти за справедливост. Справедливото възмездие е неизбежно, но ако ти започнеш да определяш кога, върху кого и с каква сила да се стовари, със сигурност ще се окажеш под ударите му.

Аз мисля, че не винаги ще се случи нещо лошо, на този, който иска възмездие, защото най-лошите хора, които са се опитали да ви навредят си го заслужават. Вие какво мислите?

Да, често наистина си го заслужават. Но щом го заслужават, задължително ще си го получат. Няма нужда да обременяваме мислите си с чуждото наказание. Достатъчно е, човек да осъзнае неправилността на постъпката на лошия човек и да не повтаря постъпките му. Разбира се, ако се стигне до там, че някой застрашава с действията си тебе или други хора, той трябва по възможност и според обстоятелствата да бъде спрян.

Обаче, от друга страна, лошите хора са само инструмент в Божиите ръце и трябва да ви навредят, за да се промени към по-добро животът ви след това (макар в началото да не си личи, ще след това животът и личността ще се променят в положителна насока). Така че, на някои хора ще е добре да се отмъсти, а на някои не!

Вие какво мислите?

Това, че лошите хора са инструмент не е съвсем така. Решението за постъпката им си е тяхно, никой не ги кара насила. Това, че в последствие от лошото им действие може да бъде извлечена полза е отделен въпрос. Никой не може да те накара да постъпваш лошо за да се изпита някой друг човек. Човекът, който трябва да бъде изпитан просто привлича към себе си подходящите хора, но те имат избора как да постъпят; ако постъпват лошо, то е поради ниското им ниво на развитие.

Човек, който отмъщава не се различава от тези, които са му навредили.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гостите на Карбовски мрат като мухи

Публикувано изображение

Водещият прави помен за Марин Розата,който почина именно след интервюто си с него.

Вече шестима от събеседниците на скандалния журналист починаха малко след като интервютата им бяха излъчени в ефир. Злокобният феномен беше забелязан даже във Великобритания, където престижният в. “Гардиън” му посвети статията “Прокълнато ли е българското телевизионно предаване “Отечествен фронт”?

“ШОУ” първи забеляза шокиращия факт още през 2010 г., а преди две седмици я припомни на читателите си, след като в пожар загина народният лечител Халил Баев – броени дни след като беше гостувал на Карбовски. Английският вестник “Гардиън” цитира нашето разследване, като припомня, че през последните две години шестима души са починали скоро след като са взели участие в предаването.

Първият случай е с бившия затворник Марин Розата, припомнят британските колеги. Марин от Тервел е починал дни след интервюто на Карбовски, а внезапната му смърт е предизвикала слухове за черна магия.

85-годишната пенсионерка Гена, която разказа пред Карбовски как краката й са изядени от кучета,умира в съня си скоро след участието си в предаването.

Следващата "жертва" е Иванка Арсова - 62-годишна собственичка на чудодейна икона на Богородица. За иконата се твърди, че плаче с истински сълзи, което привличало много богомолци. Иванка е починала от скоротечен рак.

Според “Гардиън” най-странният от всички случаи е на билкаря Халил Баев, който загина при пожар в дома си. Д-р Халил, както го наричаха многобройните му пациенти, сред които и доста ВИП-личности, първоначално се спасил от огъня, но се върнал в горящата къща, за да спаси черната си котка, което го погубило.

“ШОУ” научи, че откакто се раздуха за зловещите случаи, екипът на Карбовски, който кани гостите, е силно затруднен.

Хората масово отказвали да се появят в предаването му, тъй като се страхували прокобата да не застигне и тях.

Колега на водещия дори предложил в студиото да направят водосвет и да се прочете Киприановата молитва, за да прекъснат ужасяващото явление.

Запознати смятат, че проклятието е дошло от някой от участниците в тв продукцията. Журналистът често прави репортажи за роми и нищо чудно някой от тях да му има зъб, а както е известно, циганската магия е най-силната, коментират вещи в занаята.

От “Гардиън” припомнят, че “Отечествен фронт” съвсем не е първата продукция, привлякла злите сили. Британското издание цитира трилогията "Полтъргайст", която стана известна и с факта, че четири от звездите във филма са починали преди премиерата му. Подобно нещо се твърди и за поредицата за “Супермен”, която свързва нещастните съдби на Кристофър Рийв, Марго Кидър, Марлон Брандо и Ричард Прайър.

Подобна е участта на актьорите и екипа на сериала “Женени с деца” – неколцина от тях, сред които и създателят му Рон Левит, намират смъртта си веднага след старта на комедията, а други се разболяват. Последната, докосната от проклятието, е Кристина Апългейт, която бе диагностицирана с рак на гърдата преди няколко години.

В България също имаме подобен злокобен феномен – филмът “Козият рог”.

Според специалисти ходжи са направили черна магия на екипа на лентата още по време на снимките. Нелепи инциденти, катастрофи, убийства и нелечими болести покосяват едни след друг всички, работили за хитовата продукция.

БЛИЦ

Лошо,Карбовски,много лошо-викай поп да чете и ръси белким спре проклятието.

http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/sad.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Странно съвпадение... http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/sad.gif

За съжаление си е баш проклятие,както и с филма "Козият рог"-

Господ си ги прибра един по един

http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/sad.gif

Странно ли е че тези,които играеха в ролите на изнасилвачите,са живи.

Да са живи и здрави де.

Няма нищо случайно тъй мисля.

P.S.Грешка - Климент Денчев и той си отиде.

Редактирано от haidukpikaso (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Да, за "Козият рог" много се говореше, но там по-мога да приема, че е имало намеса на някакви тъмни сили, а тук... :) Навярно Карбовски си има доста врагове?

Редактирано от Moira (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако под магия разбирате възможността да се влияе на събитията чрез привидно свръхестествени методи на съзнанието, които са просто необяснени естествени свойства в действие - моето убеждение до момента е, че може. Въпрос на мотивация, фокус и тренировка е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

....

Сигурно ще ми кажеш и че можеш да превърнеш оловото в злато, и вярваш в съществуването на философският камък? :cheers:

Абе, имаш ли някаква магия, за да улуча 6-ца от ТоТо-то, нали може да се влияе на събитията по...свръхестествени начини? :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сигурно ще ми кажеш и че можеш да превърнеш оловото в злато, и вярваш в съществуването на философският камък? :cheers:

Абе, имаш ли някаква магия, за да улуча 6-ца от ТоТо-то, нали може да се влияе на събитията по...свръхестествени начини? :P

има магия наистина,и подлите хора са способни на нея

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

има магия наистина,и подлите хора са способни на нея

Абе ти ми кажи как да направя магия за 6-ца от ТоТо-то, не ми треве други обяснения. :lick lips:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти си уникално прекъснал връзката си с всичко духовно. Да ти е яко дупето.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ох леле каква гаргара си направих с един досадник на един друг сайт. Пуснал съм аз там една готина тема която събра над 300 мнения на 14 страници, а оня само спами с тъпотии. После той пусна тема да реве че му е умряло псето. И съответно си му го върнах тъпкано досаждането му в моята тема. Първо му казах че много се радвам че му е пукнало псето. Всичките му дружки издивяха направо и се надигнаха в негова защита. Човека доволен от подкрепата на неговите хора си позволява да напише нещо обидно. Хубаво. И тогава му приложих смъртоносната хватка с вярването в магии. Писах му че уж аз съм бил дал пари на негри да му направят черна  магия  Vaudou с цел да му пукне псето. Оня направо побесня в отговора му. Като неочакван резултат от гнева му, разбрах че оня наистина е вярвал това което беше писал в моята тема. И взех та се замислих сериозно и реших че може и други да са си мислили същото нещо относно обсъждането в моята тема и съответно се отказах от това което ми се искаше да направя и което бях пуснал на обсъждане. Та магията на умението ми да използвам вярването на хората в магии, веднъж даде магически убедителен полезен резултат.  Да живее вярата в магии, тя може да е много полезна понякога.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...