Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Колеги, как трябва да настроя антената от Виваком на Булсатком? 

Благодаря на всички които се отзоват! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искаш да ПРЕНАСОЧИШ АНТЕНАТА или да ПРЕНАСТРОИШ ПРИЕМНИКА? Има разлика!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ми е ясно заради какво трябва да се прави. Приемниците са заключени и това е работа на техническите екипи, които инсталират услугата и собствено оборудване. 

В една друга тема пак някой се беше напъвал за нещо подобно, ползвай търсачката.

И не знам по какво сме колеги. Освен по йеденье, пиенье и ползване на интернет.

Редактирано от Филипов (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Петко Цанков написа:

Колеги, как трябва да настроя антената от Виваком на Булсатком? 

Булшит е много по-изгодно от Свиваком.
Можеш да ги гледаш и двата спътника. Просто слагаш един нов конвертор до този който е вече там, без да развинтваш нито едно болтче по антената. Ето ти тука малко снимки как става:

https://www.kaldata.com/forums/topic/265020-мултифийд-за-българиясат/

има едни двойни скоби, от едната страна захваща "шията" на сегашния конвертор ( окото пред антената ) , а на другия край слагаш един чисто нов за 5 лв.
Снимай твоята антена къде е закечена и пусни снимката в другата тема, там ще ти покажа и скобите.
Иначе ако почнеш да я въртиш, после ще ти предложат "майсторите" да дойдат срещу пари да ти я оправят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Антената е на Виваком, но не се ползва от 4 години, смениха ми приемника на Булсатком който бе ба 15 г. с HD, и искам да го ползвам докато тече промоцията да гледам, инъче приемника е за друго място с антената на булсатком.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как кой??? Булсатком, ако предплатя за 5 месеца 28 лв , ми сменят приемника без пари с новия HD, инъче искат да си го платя!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Викни ги тогава да си довършат работата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 42 минути, Петко Цанков написа:

Антената е на Виваком, но не се ползва от 4 години, смениха ми приемника на Булсатком който бе ба 15 г. с HD, и искам да го ползвам докато тече промоцията да гледам, инъче приемника е за друго място с антената на булсатком.

Случаят е по-специфичен и би било добре да обясняваш по-ясно. Например какво ТИ смяташ да правиш с въпросната антена...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Приемника ми е от квартирата / Виваком/ , сега живея на друго място и не го ползвам и го активирах само да ми го сменят с HD, искам да го ползвам за времето на промоцията, 

ВЪПРОСА МИ Е:

Как да променя ъгъла и посоката на антената която е от старите наематели на Виваком / в новата квартира/???

Толкова ли не ми разбрахте въпроса от първия пост? 

Благодаря на всички, ако има доброжелатели моля да ми отговорят, ако не моля да не ме питате глупави въпроси за приемника! 

Весели празници! Поне се опитах да попитам коректно ... но явно хората тук са за да си губят времето... и заяждат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въпроса от Първия пост:

Колеги, как трябва да настроя антената / сателитна чиния, промяна на ъгъл и посока/ от Виваком на Булсатком? 

Благодаря на всички които се отзоват! 

Редактирано от Петко Цанков (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сложих снимка на моята тема на скобите за които ти говорих, тука не ми се пише нищо, щото тази тема ще пропадне бързо бързо и няма никой да има полза от писането само след месец, никой няма да я намира.
Пък и ти си въобразяваш че някой е длъжен да те учи на нещо, без даже да пуснеш снимка на антената.
Като си голем тарикат иди при представителя на сателитковците дето се е разписал тука, там ги питай да видим колко ще ти обърнат внимание като не ебаваш да сътрудничиш по никакъв начин.
Аз мога да те науча точно как се прави всичко, ама не си ми симпатичен, понеже нямаш сериозно отношение към настройките на сателитните антени.
Да ми дойдеш тука, просто хей така набързо с чисто нов регистриран ник и да ми пускаш тема ама нищо не искаш да казваш, за мен си е менте работа отвсякъде. Друго щеше да е ако имаше 500 поста тука, да те знаем кой си що си, ти помагаш ли на някого и т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Белгиеца написа:

Сложих снимка на моята тема на скобите за които ти говорих, тука не ми се пише нищо, щото тази тема ще пропадне бързо бързо и няма никой да има полза от писането само след месец, никой няма да я намира.
Пък и ти си въобразяваш че някой е длъжен да те учи на нещо, без даже да пуснеш снимка на антената.
Като си голем тарикат иди при представителя на сателитковците дето се е разписал тука, там ги питай да видим колко ще ти обърнат внимание като не ебаваш да сътрудничиш по никакъв начин.
Аз мога да те науча точно как се прави всичко, ама не си ми симпатичен, понеже нямаш сериозно отношение към настройките на сателитните антени.
Да ми дойдеш тука, просто хей така набързо с чисто нов регистриран ник и да ми пускаш тема ама нищо не искаш да казваш, за мен си е менте работа отвсякъде. Друго щеше да е ако имаше 500 поста тука, да те знаем кой си що си, ти помагаш ли на някого и т.н.

Благодаря Белгиец, с 2 по малко думи щеше да обясниш как да се завърти наляво или на дясно и колко да се промени градуса....

Весели празници!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...как да се завърти наляво или на дясно и колко да се промени градуса....

въртиш на 360 градуса докато тръгне да запали и светне картинката
това го повтаряш с по половин градус нагоре, пак докато тръгне
на сивата ми заводски мултифийд антена имаше разминаване между писаното на скалата и реалното за в Белгия с цели 10 градуса
а аз свивакомска паница не съм виждал отблизо и не знам от коя порода е

Редактирано от Белгиеца (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като застанеш зад антената завъртането е леко надясно. Разликата е 6 градуса.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

После съвсем леко мърдаш нагоре и надолу докато не излезе сигнал. Ако няма, въртиш пак наляво или надясно съвсем леко, после отново нагоре и надолу и така. Първият път е трудно и може да отнеме доста време. Най-лесно ще стане, ако си вземеш сатфайндър. Струват около 20 лева.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, ncl написа:

Най-лесно ще стане, ако си вземеш сатфайндър. Струват около 20 лева.

Аз пък от 1999г. до сега не съм намерил пари за сайтфайндер, леле ква съм скръндза.

6  градуса на долу или нагоре после? 

на тебе градусите ако ги има са от другата страна която не си снимал
трябва първо да си отбележиш мястото на конвертора в пространството, при мен си забивам пръчка в градината, да си знам къде е била позицията преди въртенето
после трябва да запомниш на приемника един канал със силен сигнал от булсат, като например свържеш приемника при вече настроена антена
пускаш после да работи приемника на този запомнен канал - внимание -
двата горни болта ги развиваш само колкото да може да се върти надясно и наляво антената, а долните два ги разхлабваш повече и лекичко я повдигаш докато въртиш
но така като я гледам тя подава сигнал към цели три приемника тази антена, да не изреват комшиите че няма виваком ако я местиш
с металната скоба дето съм ти я показал и втори конвертор ще можеш да гледаш ти бусат е другите двама виваком, настройката там е точно 50 пъти по-лесна, просто мърдаш на ръка без да си затегал болтовете и го уцелваш бързо, не е  като да въртиш антената и да си мръднал повече отколкото трябва
трябва на гледаш на екрана не само да има картина ами и силата на сигнала, колкото по-силен го изкараш, толкова по-малко ще има проблеми при снеговалежи
виж на моята тема, как съм изнесъл екрана на компютъра и е свързан към приемника всичко до антените
а със сат-НЕфайдърче не можеш да разбереш от кой сателит ти идва сигнала, щото не виждаш картинката, случва се да хванеш съседен и после що не работи, чаткаш ли ?

п.п.

а въртенето ще е да се премести конвертора да стане на мястото ако имаше втори до него, не трябва да го разхождаш далече

Редактирано от Белгиеца (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

еми ако се допира някъде по F буксите средния кабел с оплетката, достатъчно е пияният техник който ги е навивал да не е внимавал и една тънка жичка само ако опира до средното жило и готово. Сложи друг по-къс кабел наново направен на балкона и виж кво става
аз заради това си правя всичо сам, за да няма изненади после

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от Stefi Vasileva
      В новите промоционални планове на Виваком SMART M 2018, SMART M+ 2018 (на стр.2 в договора)има клауза, според която след изчерпването на бързите мегабайти ви включват пакети с 100MB на максимална скорост за 1лв. (до 3 такива пакета). Още по-неприятно е, че не може да ги откажеш с един SMS, а трябва всеки месец да пращаш съобщение за отказ от услугата за съответния таксуващ период.
      След възражение до Виваком ми отговориха следното:
      "VIVACOM смята, че всеки клиент се запознава със съдържанието на какъвто и да било документ, преди да положи подпис под него."
    • от kurana
      От скоро на сайта на Виваком се предлагат пакети през медния кабел с 30 и 50 мбит доунлоад и 10 мбит ъплоуд. Това може да е само някакъв вид VDSL, защото друг стандарт през медната жица не предлага такива високи скорости. Обаче няма никаква информация къде го предлагат тоя VDSL. В магазините на Виваком цари пълно недоумение какви са тия пакети и къде могат да се инсталират. Та въпросът е кога ще ги има в София, защото единствената информация която намерих за тях в нета е че били някакъв бета тест в няколко малки града, вярно ли е?
    • от GhostRider69
      Здравейте! Търся най - доброто, което може да се намери в сайта на Виваком, на изплащане (до 20лв някъде, може и малко отгоре), с план Smart S+. Благодаря предварително!
    • от mihaylovski
      Здравейте от 3 месеца интернетът ми е лош и прекъсва на интервали 5,10,15 мин. гасне DNS и Internet и след 1,2 мин. пак идва в повечето случаи слаб. Звънях на Виваком  2 пъти първия път абсолютно нищо не направиха дойде някакъв интернет за 15 мин. и след това пак същата работа.
      Вторият път ми донесоха 1 модем в интерес на истината аз имам 3 такива...та включихме го,зареди всичко добре,но интернет мн-слаб пробвахме да заредим клип и нищо не стана следователно те ми казаха,че няма как да има повече интернет във съответното ми село.
      Интересното обаче е,че един приятел  1 улица под мен със същият интернет на виваком няма никакви проблеми моят прекъсва неговият не което ме кара да мисля,че има проблем със кабелите при мен.
      НЕЩА КОИТО СЪМ ОПИТВАЛ:
      1-  4 различни модема 3 от 1 вид мисля,че по-стар и 1 по-нов с които ми е най-добре.
      2-  Рестарт на модема.
      3-  Оголване и свързване на кабелите отвън които бяха окислени (интернетът се оправи за 1,2 дни и после пак същото).
      4-  Преинсталация на Windows-а 3 пъти + инсталиране и сканиране с Антивирусна програма.
      5-  Google DNS (8.8.8.8 / 8.8.4.4)
      Speedtest снимка:
      https://s10.postimg.org/qkmhj46nd/Speedtest.jpg

Аз не търся "СУПЕР ИНТЕРНЕТ" просто искам да е такъв какъвто беше преди 2,3 месеца и да спре да прекъсва по 30 пъти на ден.
    • от Soviet Soldier
      Здравейте! Днес получавам следния СМС от номер 1421: 

КАТЕГОРИЧНО Аз подобна услуга не съм активирал!!! Проверих в сайтът на "Виваком" и там пише следното "Абонирайте се със SMS с текст START  NOVINI  на кратък номер 1421" Както виждате по-горе в хронологията на телефона ми ,подобен СМС за активиране на услугата към 1421 изобщо не е изпращан. 
      Обадих се ,разговарях със служител на "Виваком" ,на който ясно заявих ,че подобна услуга не съм активирам ,а тя започна да ме уверява ,че това не била услуга на "Виваком" и да ме пита ,сигурен ли съм ,че не съм активирал подобна услуга чрез интернет. Аз категорично заявих ,че не съм. От там нататък ми бе препоръчано да изпратя СМС с отказ на същия телефон. Направих го ,но на края на другия месец ,вероятно въпросната "услуга" ще фигурира в сметката ми ,плюс СМС за отказ ,което аз не възнамерявам да платя. 
      Ако има и други потърпевши на подобен вид измами ,с удоволствие може да се разберем да подадем колективен съдебен иск. В крайна смета има деца и възрастни хора ,които дори не биха реагирали в подобна ситуация. Това в крайна сметка е една крупна измама. 

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.