Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

lpa

Пиеш ли кока-кола?

Препоръчан отговор

Когато свирим с групата някъде винаги до мен имам шишенце от минерална вода грижливо напълнено с 200 грама кола и 300 грама водка. cool.gif Ако свиренето продължи до призори пиивам и още едно шишенце. Това прави почти 400 грама кола, но досега не съм имал проблеми. Може би в стомаха ми има много основи и те неутрализират киселината. :speak:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Когато свирим с групата някъде винаги до мен имам шишенце от минерална вода грижливо напълнено с 200 грама кола и 300 грама водка. cool.gif Ако свиренето продължи до призори пиивам и още едно шишенце. Това прави почти 400 грама кола, но досега не съм имал проблеми. Може би в стомаха ми има много основи и те неутрализират киселината. :)

Киселината взаимодейства с алкохола. Викат му естерификация

Това може да обясни някои ефекти след препиване... :speak:

П.С. А е лошо да се пие водка с кола защото газираните напитки по-бързо влизат в кръвта :clap:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Киселината взаимодейства с алкохола. Викат му естерификация

Това може да обясни някои ефекти след препиване... :speak:

П.С. А е лошо да се пие водка с кола защото газираните напитки по-бързо влизат в кръвта :)

Още съжалявам, че се отказах и не завърших ХТМУ-то в София, там щях да науча повече за естерификацията :clap: , а за ефектите нищо не знам, защото винаги пия бавно и никога (поне за сега) не се напивам. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте ... интересно ми стана като прочетох за тези киселини и реших да споделя, че аз от доста време си пия по около 2 литра кола на ден и се чувствам доста добре.Наитина може да съдържа киселина, но както беше споменато вече ... в сравнение с тази в стамаха на всеки е нищо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Да, все още искам Кока Кола. Имам си даже в хладилника. Някои нешща наистина са верни. Но нека помислим. Всички тези неща стават в среда, чиито състав е ясен - атмосферата. А какво се получава в стонаха? Каква е средата там? И какви са реакциите там? Не искам да оспорвам нечие мнение защо се е отказал от газираните напитки, в частност от колата. Но да се мисли, че реакцията в стомаха ни е същата както навън е просто несериозно.

Редактирано от Ned_Drag (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Еееееее стига де, аз обичам кола...На какво прилича сега това нещо? Тръпки ме побиха...мисля да не я отварям тая тема повече....Сега пусни нещо такова за шоколада и направо ще се гръмна няма да има смисъл да живея просто biggrin.gif

И аз съм на същото мнение. cool.gif

Здравейте ... интересно ми стана като прочетох за тези киселини и реших да споделя, че аз от доста време си пия по около 2 литра кола на ден и се чувствам доста добре.Наитина може да съдържа киселина, но както беше споменато вече ... в сравнение с тази в стамаха на всеки е нищо.

Точно така, и аз пия по 2 литра на ден и все още не съм имал проблеми от колата, само дето ми става тежичко на корема от многото кола изпита наведнъж, това е. Всеки ден си копувам кола от 2л. и не мисля да се отказвам от нея. :):yanim: always coca-cola cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз за това Кола не пия от няколко години angry.gif То си е наркотик

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е това не е честно,аз толкова обичам Кока-кола,а и за толкова неща знам,че са вредни и пак ги консумирам или използвам така че...един живот се живее. :whist:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

хахХАхХАхХх....тъпото е че сега ми се допи Кола... biggrin.gif иначе тва е мн верно...ама...пие ми се :hush:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
Е това не е честно,аз толкова обичам Кока-кола,а и за толкова неща знам,че са вредни и пак ги консумирам или използвам така че...един живот се живее. :clap:

Ми нали знаеш правилото :

ВСЯКА ГАДОСТ НОСИ РАДОСТ :P:hush:

Редактирано от DEAM (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Еееееее стига де, аз обичам кола...На какво прилича сега това нещо? Тръпки ме побиха...мисля да не я отварям тая тема повече....Сега пусни нещо такова за шоколада и направо ще се гръмна няма да има смисъл да живея просто biggrin.gif

Аз съм на същото мнение. Без кола и без сладко немога да живея, а и то просто няма смисъл да се живее без тях.

:help::):clap:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Все още ли искаш бутилка Кола?

Ами..ДА! :help:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

.

Направи си експеримент - сложи в дълбока чиния пържола и я полей с Кола - и след 2 дни няма да я намериш там.

аз съм виждала горе долу същия експеримент, само че с черен дроб. Поляха го и на другата сутрин бяха намерени само отделни влакънца от съединителната тъкан на дроба. Ужасно......

Обичам кола, но не пия. Заради гърлото, -почва да ме боли, заради бъбреците - и те почват да ме болят, заради килограмите - известно е :help:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
По Discovery Chanel съм гледал едно предаване за митовете,и едни двама дето се опитват да ги опровергаят или отрекат чрез експерименти.

Та това за колата се оакза че донакъде е вярно само.

До колкото си спомням май беше вярно само това,че чисти ръждата,а за пържолата май не се оказа толкова вярно,или поне не изчезна за определеното време ,не помня вече.

Това предаване е много добро и много добри експерименти правят.Казва се "Brainiac",не съм го хващала това с колата.А иначе съм чувала че един човек(за един знам)получил инсулт или умрял беше,абе нещо гадно,но тов било свързано с това че всеки ден седял по много часове пред компютъра и изпивал огромни количества кока-кола,а иначе нито пиел,нито пушел... sad.gif

Аз иначе обичам кола,но не пия често,така че не смятам че може да ми навреди,също съм чувала и че колата помага при грип и други вирусни заболявания,защото прочиства микробите,абе това си е направо препарат! :sobbing:

А майка ми мрази кола и каза че вкусът и бил точно като на някакъв сироп против кашлица който пиела като малка.Както и да е,за тези,които писаха че пият по 2 литра на ден,мисля че е по-добре да внмават с количествата.Аз също пия супер много газирани течности,ама като няма пари за кола sad.gif я карам на Аспазии и прочие... cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като чета гореизброените факти,се радвам,че ненавиждам кока-кола и всякакви газирани напитки,с изключение на red bull-a,пия най-малко по 4-5 на ден.Но той е още по-вреден от кока-колата,струва ми се.В Турция беше забранен няколко години,тази година го продават,но се говори,че от догодина ще го спират отново.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
2. Направи си експеримент - сложи в дълбока чиния пържола и я полей с Кола - и след 2 дни няма да я намериш там.

Направих го. Не 2 дни на следващия ден нищо, ни пържола ни чиния ни нищо...

Викам си, - баси дезинтегратора.

За всеки случай погледнах още веднъж, дали на масата и пода няма дупка. Нямаше. Успокоих се малко на душата ми олекна, пък и с комшии нямаше да се разправям. Обаче... съмненито си остана и рови, рови, мира няма. Малко по малко насъбрах смелост, вдигам телефона и отдалече, отдалече, туй онуй обяснявам на жената.

От дългата тирада чух нещо за деца, експериментатор такъв, куп други неща дето и друг съм ги чувал ама не ги запомням и котка.

Баси пак си викам -таз жена всичко знай.

Поглеждам към дивана и виждам спящата и добре нахранена писана.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

аз пък мразя кола...направо се чудя как някой я пие...но всеки си има собствено мнение!аз предпочитам добрата стара водичка...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
А въй си.Повечето работи даже и не бях ги чувала.

Ако се опитам на направя експеримента с пържолата,тя наистина ще изчезне дори по бързо от 2 дена.

Причината няма да е в колата,а в брат ми!Стига да види нещо за ядене го умита за секунди. ohmy.gif:yanim:

biggrin.gif браво на брат ти, надявам се само да не премахва така и ръжда(шегувам се)

аз кола не пия, но виж за друго може да я ползвам

Редактирано от Sawi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колата съдържа както фосфорна така и аскорбинова киселина,която спомага за разграждането на мазнините.

За пържолата...тоя дето я е наглеждал на втория ден не се е въздаржал.

Пийте кока кола тя премахва ръждата, а не я създава.

Пийте кока кола и си прочистете гадостите от стомаха.

Пийте кока кола Пийте кока кола Пийте кока кола Пийте кока кола.

Редактирано от tioivo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Аз се чудя как може да изчезне тази пържола. Колата да не е кисилина или нещо от сорта!!!

biggrin.gifbiggrin.gifbiggrin.gif

По принцип всяка газирана напитка е киселина! Когато се разтвори въглероден двуокис във вода протича следната реакция -> H2O + CO2 = H2C03 -> формулата на тъй наречената въгленна киселина или по простому казано киселината получаваща се от въглерод. Характерно за тази киселина е, че е неустойчива при ниско налягане и въглеродния двуокис се изпарява под хормата на мехурчета, които така приятно щипят небцето и езика ни. На тези киселинни своиства, както и на малкото и повърхностно напрежение, газираната вода и всяка друга газирана напитка може лесно да прониква през ръждата, да я разтваря, като по този начин увеличва въздушните междини и намалява механичното сцетпление на механичните елементи. Освен тази си киселинност се твърди, че има добавена фосфорна киселина, която усилва киселинната среда, от там и реагентните способности на тази напитка, но не значително. Аз лично 12 дена чаках и парчето месо си остана цяло, като само избеля.

lpa повечето от тези неща ги знам, но това никога не ме е спирало да си пия кола , не за друго просто киселината в стомаха на всеки е доста по силна и колата едва ли може да ти навреди!

Стомаха има филм от специални мазнини, които няма да допуснат директно действие на слаба киселина като тази да нанесат каквото и да било вредно въздействие. Опасен ефект обаче може да се получи при нездрави стомаси. Отваряне на язва, раздразване на отворена язва и други не много приятни неща, трябва да се знае, че това може да стане от всякакви газирани напитки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз мисля, че не е полезна, но като ми гледате аватара дали пия ?!

Това ми е любимата напитка, не мога без нея!!! cool.gif:yanim::whist:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пия много рядко,предпочитам фанта портокал,лимон....обаче сега ми се допи кола от темата! biggrin.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...