Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

преди 14 часа, by_chechi написа:

:) Я питай "Белгиеца" ! Той е "там" ! :)

.....работят аргати , на чуждите работят . От аргатлък коя държава е прокопсала ? Колкото да си изхраниш семейството - може би .

Обяснявал съм ви го вече и преди, минималната заплата на циганка чистачка със 7 клас завършен в Люксембург е над 2000 евро. А за манго по сторежите ще е над 3000 евро на месец. Стига да е здрав и да може да бачка и да не се сбие с португалците, които ще са му бригадири там. Значи ако са оставили 5-те им циганета да ги отглеждат баби и дядовци и пращат заплатата на манговица у махалата в бг, колко гърла изхранват , а ?
Па може и къща да вдигнат в махалата, даже и законна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 7 часа, lsmurf написа:

И откъде ще го намерим този мислещ еректорат ? Той мислещия в огромната си чест изтече в чужбина. Нали знаеш какво каза професор Иво Христов за дебилите. Така че с този процент "умници"  и като отчетем как на практика се редят листите а именно верни и достачъно нацапани хора за да са послушни резултатите дори и при масаво гласуване ще бъдат сходни.

По принцип е така, но всяка държава би трябвало да се стреми именно към волята народна.Как да стане по друг начин ?

Ти изтъкваш локалните ни проблеми и причини, и те са основателни наистина. Но това не е проблем на демокрацията или принципа. Как по друг начин да се управляваме ?

Ей на тук /които за мен са към онея 80%  / с удоволствие биха върнали тричленки , биха те наритали и смазали , и то без никаква основателна причина. Сталинисти разни, комунисти и всякаква подобна паплач си веят баряка с противозаконните си излияния , с разни фейк сайтове и пропаганда за малоумници ,  а какво ще е ако са мнозинство ? Тук си изливат комплексите и простотията, а какво ако им се даде истинска власт ?

Всъщност те са такива до момента в който не се докосне репресията към тях. Тогава първи ще реват за "права и свободи" :)

И аз съм на мнение че изборите са напразно халчене на средства. Някой беше дал безумната идея да се назначават представителите с лотария. Като се замисля май не е толкова безумна тъй като по този начин може и да влезе някой свестен а сега всичките са "отбор  юнаци" .

Има много примери, които показват че изборите не са излишни. Имаме много примери на изненади, особенно когато резултатите са на кантар.  С няколко процента - и посоката на държавата е сменена.

Това може да са и едва няколко хиляди гласа.Така че има значение.

виж и турците. С етническата партия и контролиран масиран вот - винаги имат глас, и винаги са в политиката, като освен че са в играта, но и много често ОПРЕДЕЛЯТ тази игра. Дали ще са "балансьори" , дали ще се мятат ту към едните, ту към другите, докато  по големите се карат, те печелят. ФАКТ  , нали ?

Ей на в САЩ ако погледнем ? Ами че Тръмп реално е избран с по малко брой гласове. Защото се брои по щатове вота, а не по индивидуален глас на избирател.

Колкото и да неглижират влиянието  или намесата на изборите им, дори с няколко хиляди да са променили вота /независимо руснаци или други/ това смени тотално властимащия в Белия дом.  :)

Защото именно ставаше въпрос на мижави проценти разлика.

пп

Мойра, какво стана с любимката ти Андролова от аспекто ? Нещо спря да я цитираш а ? :)

Редактирано от miro20 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, ncl написа:

Помага на тези, за които гласуваш.

Да се махат всичките , да вървят в Сахара ......ами и нея ще окрадат - без пясък ще остане ! :nono:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, miro20 написа:

По принцип е така, но всяка държава би трябвало да се стреми именно към волята народна.Как да стане по друг начин ?

Ти изтъкваш локалните ни проблеми и причини, и те са основателни наистина. Но това не е проблем на демокрацията или принципа. Как по друг начин да се управляваме ?

Ей на тук /които за мен са към онея 80%  / с удоволствие биха върнали тричленки , биха те наритали и смазали , и то без никаква основателна причина. Сталинисти разни, комунисти и всякаква подобна паплач си веят баряка с противозаконните си излияния , с разни фейк сайтове и пропаганда за малоумници ,  а какво ще е ако са мнозинство ? Тук си изливат комплексите и простотията, а какво ако им се даде истинска власт ?

Всъщност те са такива до момента в който не се докосне репресията към тях. Тогава първи ще реват за "права и свободи" :)

Наистина не е проблем на демокрацията а на псевдо демокрацията. Демокрация може да има там където има гражданско общество и толерантност. В България намаме нито едното нито другото. Сам казваш какво биха направили 80 процента от хората тук. Мислиш ли че с такива хора изборите които са инструмент на демокрацията играят ролята която им е заложена - да се съобразим с вижданията на обществото. Ами у нас общество на практика няма - има механична смесица от хора които мислят единствено от позицията лична изгода че даже не и това защото болшинството ги мързи да мислят а са си натъпкали главите с клишетата които им пробутват политици и медии. При това положение изборите не биха могли да бъдат нищо друго освен представление. Отвращава ме начинът на провеждане на изборите у нас - като някакви пехливански борби кой ща бъде по мазен за да се изпързули от хватката на другия. С удари под кръста и разни псевдо морални взаимни обвинения. И в крайна сметка от шоуто не остава време за обсъждане на заложени политики реалност на изпълнението им срокове отговорност за неизпълнение. Ако отчетем че има и предварителна режисура и то от чужди държави няма как да ми харесва да ходя да гласувам за да се оттъркват после с нас че ние сме си ги избрали.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оправдания винаги се намират. За гласуването - ясно. А ако не гласуваш - не се вълнуваш от ставащото в страната и/или си съгласен с избора на останалите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 27 минути, lsmurf написа:

Наистина не е проблем на демокрацията а на псевдо демокрацията. Демокрация може да има там където има гражданско общество и толерантност. В България намаме нито едното нито другото. Сам казваш какво биха направили 80 процента от хората тук. Мислиш ли че с такива хора изборите които са инструмент на демокрацията играят ролята която им е заложена - да се съобразим с вижданията на обществото. Ами у нас общество на практика няма - има механична смесица от хора които мислят единствено от позицията лична изгода че даже не и това защото болшинството ги мързи да мислят а са си натъпкали главите с клишетата които им пробутват политици и медии.

Е да, ама тия хора най много реват че .. тяхното мнение не се зачита, че всичко се решава вместо тях.. и т.н.. :)

И да,  лостовете на демокрацията се ползват от недемократични хора за не особенно "народни" цели.

Ко прайми тогава ? Революция ? която революция и "възстание" е с мотото .. да "имаме демокрация" .

Е да, ама нали и сега я имаме ?

Можеш ли с протести да "предизвикаш"  прилив на ум в електората ??? Няма как да стане.

Затворен кръг :)

Извода е - малко повече инфромиран избор, малко повече борба с фейкнюз,което е нов щрих  всъвременната демокрация и е плод на нейните слабости, от които се възползват кой ? - точно така - недемократичните сили :)

И за съжаление... избор на принципа " по малкото зло" .

Всичко това е постижимо. Поне докато някои аксиоми все още ги имаме. - Свободата на избора, липса на репресии за МНЕНИЕ, свобода на изразяване.

Кво толкова ли ? Ами в някои държави отдавна го нямат това, където за неща които се пишат тук, се вкарва в затвор. . И ние все още не разбираме какви сме късметлии за някои неща.

преди 1 минута, sound написа:

Да изберем кой да продължи да съсипва държавата ли - ми никой естествено.

Какво предлагаш ? Ах да... - НИЩО.

Е..  след като си избрал да си пасивен, защо въобще участваш ?

Твоа е проблема на демокрацията. Че я обвинявате във всички злини на света,  а я мразите за единствения смислен лост който имате - упражняване на тази демокрация и вот.

Затова и изборите трябва да са задължителни .

За да се оплачеш че си болен за НЕЩО , каквото и да е то , трябва да отидеш ЗАДЪЛЖИТЕЛНО на лекар , нали ?

преди 40 минути, lsmurf написа:

Отвращава ме начинът на провеждане на изборите у нас - като някакви пехливански борби кой ща бъде по мазен за да се изпързули от хватката на другия. С удари под кръста и разни псевдо морални взаимни обвинения. И в крайна сметка от шоуто не остава време за обсъждане на заложени политики реалност на изпълнението им срокове отговорност за неизпълнение.

Всякакви селски борби са по добро от правене на НИЩО.

Удари под кръста, обвинения... Е и ? Ми дай да видим кой ги прави ? От коя страна са ? Кои са компрометирани, от кого ?

Количество, качество на скандалите ? Ми няма лошо ? какво очакваш ? да си изолиран ли ? Защо ?

Не оставало време за обсъждане ?? Ами ти и без това няма да го имаш това време при една друга реалност.

Просто ще ти "спуснат" опорки и пропаганда как "всичко е наред" .

Вече сме го виждали това, нали ?

преди 43 минути, lsmurf написа:

Ако отчетем че има и предварителна режисура и то от чужди държави няма как да ми харесва да ходя да гласувам за да се оттъркват после с нас че ние сме си ги избрали.

Това е добра отправна точка за размисъл... Добре.. теб не ти пука за самия себе си и държавата, ами я помисли ... защо на някой в някоя държава, чужда при това, заделя време , усилия, пропаганда, хора, служби , ПАРИ и какво  ли не.. за да влияе НА ТЕБ.

Ти се отказваш от това което някой по умен очевидно е сметнал че има  изгода.

Защо да му се даваш толкова евтино ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, miro20 написа:

.... упражняване на тази демокрация и вот.

И ти какво - стана писарушка в услуга на властта. Големо упражнение, голема демокрация.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, sound написа:

И ти какво - стана писарушка в услуга на властта. Големо упражнение, голема демокрация.

Израза ми е :

Цитат

Твоа е проблема на демокрацията. Че я обвинявате във всички злини на света,  а я мразите за единствения смислен лост който имате - упражняване на тази демокрация и вот.

Ако наистина не осъзнаваш за какво говоря, си е твой проблем.ето - ти имаш този лост - и го използваш да говориш рпостотии и заяжданици.

Ако искаше по коректен начин да "ме затапиш" , щеше да "ме разбиеш" с аргументи , например колко ми е "неадекватна , грешна позицията, или че лъжа за нещо"

Уви.. ти си избрал елементарния начин. За съжалние, "демокрацията" означава съобразяване и с такива "елементарни" като теб.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, miro20 написа:

Е да, ама тия хора най много реват че .. тяхното мнение не се зачита, че всичко се решава вместо тях.. и т.н.. :)

И да,  лостовете на демокрацията се ползват от недемократични хора за не особенно "народни" цели.

Ко прайми тогава ? Революция ? която революция и "възстание" е с мотото .. да "имаме демокрация" .

Е да, ама нали и сега я имаме ?

Можеш ли с протести да "предизвикаш"  прилив на ум в електората ??? Няма как да стане.

Затворен кръг :)

Извода е - малко повече инфромиран избор, малко повече борба с фейкнюз,което е нов щрих  всъвременната демокрация и е плод на нейните слабости, от които се възползват кой ? - точно така - недемократичните сили :)

И за съжаление... избор на принципа " по малкото зло" .

Всичко това е постижимо. Поне докато някои аксиоми все още ги имаме. - Свободата на избора, липса на репресии за МНЕНИЕ, свобода на изразяване.

Кво толкова ли ? Ами в някои държави отдавна го нямат това, където за неща които се пишат тук, се вкарва в затвор. . И ние все още не разбираме какви сме късметлии за някои неща.

Ами лошото е че най много реват точно тези които са склонни да не зачитат различното мнение . Именно затова изхода не е революция а еволюция. Трябва първо да се научим всички ние да зачитаме мнението на останалите и изразяването на обосновано различно мнение да е повод за развитие а не за разпри помежду ни както обикновенно се случва например във форума. В българските избори всеки се бори за победа а не за да защити вижданията си и това е проблев според мен. За избора на по малкото зло и друг път съм казвал че според мен не е опция. Това е стратегия за оцеляване пък на мен специално ми е писнало да оцелявам. За това че имаме постижения в свободата си прав и това е най ценното което сме извоювали в този посттоталитарен период. За съжаление обаче съзнанието на хората се променя трудно и има доста хора които са свикнали с липсата на свобода и не могат да оценят колко важно нещо е да я има а всъщност това са преобладаваща част от хората. За жалост доста хора щом не могат да си сложат нещо в джоба не го считат за ценност. Ето да ти кажа и ти залиташ като казваш че изборите трябва да бъдат задължителни. Я помисли пак . Аз предлагам всички да правим по една операция на 4 години задължително нищо че не сме хирурзи. :) Моето мнение е че напротив ако искаме да има ефект от изборите трябва да има образователен ценз за участие в тях , да си си платил данъците да не си осъждан . Тоест някакъв подбор на хората които правят нещо отговорно от което могат да пострадат и други хора. Другото е театър. "Хайде на безплатните кебапчета да видите какъв готин пич съм."  Такива избори просто не ми трябват.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето да ти кажа и ти залиташ като казваш че изборите трябва да бъдат задължителни. Я помисли пак

Да, мислил съм. Това е единственото задължително което бих искал да стане. Тук думата "задължително" не трябва да се приема като рестрикция , или да се  казва - ама това е моето желание. Е , не е твоето желание. Желанието е след като дадеш вота си.Па дори да е недействителна бюлетина. Няма проблем.За д акажеш че си "свободен да избираш", ти трябва да го ЗАЯВИШ.

Същото е и ако човек не иска да спазва законите , конституция и т.н. защото "така си е решил".  Не става така, защото ние сме "социално" общество, а не анархия или резерват на диви животни.

Да, това може да е против моя избор и моите желания като резултат, но това е най близко до отразяване на исканията на хората и реалността. В противен случай винаги е по лош вариант - печелят манипулаторите, печели твърдия промит субективен електорат /независимо от кои/ печелят тези които може и да не ги искат хората.

За избора на по малкото зло и друг път съм казвал че според мен не е опция. Това е стратегия за оцеляване пък на мен специално ми е писнало да оцелявам.

Напротив. То друг избор реално няма. Винаги, дори в най добрите демокрации, никой не е измислил "идеалния" вариант. Всички си имат проблеми, всички в един момент ги сменят, и т.н..

У нас пък понеже всичките се излагат в една или друга степен, е още по ярко това. Можеш ли да ми посочиш "идеалния" политик, партия ? Която да е най добра и идеална ? ? И да я изберем ?

:)

Моето мнение е че напротив ако искаме да има ефект от изборите трябва да има образователен ценз за участие в тях , да си си платил данъците да не си осъждан . Тоест някакъв подбор на хората които правят нещо отговорно от което могат да пострадат и други хора.

По принцип и аз съм съгласен за тези неща . Проблема е че има много хора и с добър образователен ценз, и си плащат данъците, но са пристрастни партийни пропагандатори и фейк манипулатори.  :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, ncl написа:

Ами прави си изводи какви закони са си направили и защо тъкмо такива ! :nono:

На какво основание си присвояват гласа ми на негласувал ? В същността си пак ГРАБЕЖ , при това УЗАКОНЯВАЩ ГРАБЕЖА ....както си му е "редът" де , за всяко друго нещо през тези години !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 40 минути, miro20 написа:

По принцип и аз съм съгласен за тези неща . Проблема е че има много хора и с добър образователен ценз, и си плащат данъците, но са пристрастни партийни пропагандатори и фейк манипулатори.  :)

Прав си има го и това но тук вече няма как да вкараш обективен критерий . А образователното ниво и платени данъци са поне на теория обективни критерии.

преди 42 минути, miro20 написа:

Напротив. То друг избор реално няма. Винаги, дори в най добрите демокрации, никой не е измислил "идеалния" вариант. Всички си имат проблеми, всички в един момент ги сменят, и т.н..

У нас пък понеже всичките се излагат в една или друга степен, е още по ярко това. Можеш ли да ми посочиш "идеалния" политик, партия ? Която да е най добра и идеална ? ? И да я изберем ?

Естествено че идеални неща в живота не съществуват но когато човек гласува той подкрепя нещо  което си струва без да очаква чудеса разбира се а не да се спасява  от по голямо зло , защото по този начин винаги могат да ти измислят някакво плашило за да те принудят да гласуваш както им е удобно. С удоволствие ще отида да гласувам когато в бюлетината има опция "Не подкрепям никого от предложените" и когато хората гласували по този начин са болшинство да се провеждат нови избори без право на участие на взелите участие и провалили се с тези. :) Знам че няма да стане защото трява да го решат хора които нямат желание за подобно нещо ,ама мечти . :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, miro20 написа:

.....Свободата на избора, липса на репресии за МНЕНИЕ, свобода на изразяване .....

Ето ти мъниииичко "Ала-бала" , до което нямаш достъп за мислене , в следствие на което всичкото ти останало е тъпотии...:(голям зор беше да намеря нещо смислено :lol6:)

За да имаш свобода на избора , трябва да имаш избор ! 

След това идва какво може/неможе ......липса на репресии за МНЕНИЕ, свобода на изразяване

И тогава (най-после) следва избор - "Аз Искам" 

Ти между какво избираш ? Имаш ли избор някакъв ?.....Като не е Сицила , Харибда ще е (ако си толкова просветен , за колкото настояваш) ! Това е твоят (нашият "избор") ! :lol6:

Иначе - искаш , ама няма ; искаш , ама не може ! ......казват , това е демокрация .....

Категорично отказвам да "избирам" !.............Одисей 10 години се е завръщал . Ние още за Троя не сме тръгнали....

.......безполезно е да ти се обяснява . Това е за мислещи ! :nono:

преди 9 часа, sound написа:

Писарушка е силно , много силно казано ! :nono:

Драскач на тъпотии е правилното определение !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, lsmurf написа:

Естествено че идеални неща в живота не съществуват но когато човек гласува той подкрепя нещо  което си струва без да очаква чудеса разбира се а не да се спасява  от по голямо зло

Не мисля че си прав. Та нали много хора отиват да гласвуат именно за да се спре голямо зло , което се е изложило или компрометирало до момента.

И дават доверие на други, които поради факта че НЕ са идеални / в това няма съмнение нали / са по малкото зло.

В повечето случаи нещата са и динамични . Едно по малко зло, става по голямо зло. И хората пак имат пълното право да ги сменят.

Въпроса е че няма как това да стане по "изолиран" начин, т.е. ако не гласуваш.

Това е принципа на демокрацията, който както е лафа.. може да не е идеален, но по добро не е измислено.

Алтернативите не са толкова много - тоталитаризъм, феодализъм, монархия, военен режим ? НЕ, мерси.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, miro20 написа:

Та нали много хора отиват да гласвуат именно за да се спре голямо зло , което се е изложило или компрометирало до момента.

Как бре ? С крак ли ще го спънеш като гласуваш ?........Сицила-Харибда = Избор ......четеш ли нещо изобщо , разбираш ли , или не ти се отдава ? :lol6:

П.П. За пръв път виждам от теб признание , че у нас Демокрацията и т.н. "вълшебни" придобивки са зло ! Неочакван напредък ! :lol6:

Браво на момчето !  :yanim:......или ти се е получила някаква шизофрения .....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, by_chechi написа:

Демокрацията и т.н. "вълшебни" придобивки са зло !

Чечи, както виждаш не обръщам внимание на глупостите ти , но вече прекаляваш. :)

Никога не съм твърдял такова нещо . Това че не правиш разлика между система и управляващи, си е твой проблем.

Аз не казвам "демокрацията" е зло. Казвам че управляващите, които сме ги избрали по ДЕМОКРАТИЧЕН път, са се изложили и са станали "зло" което има нужда от корекции или смяна.

Странно ми е да обяснявам тези елементарни неща, ясни и на деца, но  теб очевидно нивото ти е такова.

Относно задължителното гласуване да го сравня по още един начин - това е все едно да искаш или не искаш да дишаш.

Ми няма как организъма да съществува без да дишаш, нали ? Това не е въпрос на избор. Избор е как да живееш, но не и дишането.

Така и за демокрацията изборите  трябва да са задължителни. Иначе системата се изражда и/или  умира.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 31 минути, miro20 написа:

Чечи, както виждаш не обръщам внимание на глупостите ти , но вече прекаляваш. :)

Какви глупости бре ? Саморъчно си го писал.......:lol6:

Ама глупости е писаното от теб ! И аз това казвам ! Я , пак си ги прочети и пробвай бавничко , и спокойно да ги обмислиш . Вместо да лепиш тук партийни лозунги и клишета за масова (зло)употреба !....Макар да се съмнявам в резултата..... :nono:

Хайде пак да ми обясниш (щото според теб пиша глупости) между Сицила и Харибда защо и какво си избираш ! 

"...Относно задължителното гласуване да го сравня по още един начин - това е все едно да искаш или не искаш да дишаш...."

Точно така е ! Няма грешка ! Още един партиен лозунг.....

Ама за кого е "дишането" ? В общност ? В частност ? Изобщо ?.......сам дали можеш да се сетиш ! :nono:

Дори не се сещаш за мисловно необходимите въпроси.....какво остава да им търсиш и намериш отговорите ? Недостъпно ти е за мислене ! :nono:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 33 минути, miro20 написа:

Относно задължителното гласуване да го сравня по още един начин - това е все едно да искаш или не искаш да дишаш.

Ми няма как организъма да съществува без да дишаш, нали ? Това не е въпрос на избор. Избор е как да живееш, но не и дишането.

Така и за демокрацията изборите  трябва да са задължителни. Иначе системата се изражда и/или  умира.

Тук вече изби рибата. Не може да има реална полза от нещо насилствено. Какво ще се получи ? Ами тези които се почустват принудени а не обичат принудата или просто ще прежалят глобата и въпреки всичко няма да отидат да гласуват или ще отидат и ще гласуват с невалидна бюлетина или на инат за най скапаната партия или личност. Ако мислиш че това е от полза за демокрацията аз не мисля така.

Иначе твърдениет ти за дишането адски  ми напомня  крилатия лозунг "Дружбата ни със СССР е необходима както въздуха и слънцето за всяко живо същество. :)

Явно по въпроса трябва да се съгласим че нямаме съгласие. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, lsmurf написа:

Иначе твърдениет ти за дишането адски  ми напомня  крилатия лозунг "Дружбата ни със СССР е необходима както въздуха и слънцето за всяко живо същество. :)

Абсолютно некоректно сравнение. Породено отново от неразбиране.

Не говоря за задължителна насока и принуда , а задължителен вот. Чрез който вече да си определяш политиката на държавата - било то към СССР или сАЩ /ако взема примера ти/

Колкото по малко хора гласуват, толкова повече "посоката" ще е нелегитимна.

КАто си нацупен и обиден от статуквото, негласуването  още повече затвърждава същото.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В демократичен европейски съюз, гласът на мнозинството е от значение. Това означава държавата с по-голямо население е от значение. Освен да се присъедим с Полша. Друго не виждам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, miro20 написа:

.....статуквото, негласуването  още повече затвърждава същото.

Това голословно твърдение подлежи на доказателство . :nono:

Помощен въпрос : Какво се случва при 80-85% НЕгласували (те , 15-20% тъпаци винаги ще се намерят) ? ......ще си наместят гласовете на негласувалите както си искат ли ? :lol6:

.......иначе какво да се направи като никой няма да сложи опцията "всичките вървете на майната си" ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...