Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Мирко бачка, на работно време, ма овсътъ е по-скоро нещо като на свободна практика...полуволнонаемен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, ncl написа:

Не става само с работа. Робите също са работели...

Проблема е, че всеки иска директорския стол. ;) 

Един мой бивш колега казваше: Много вождове, малко индианци, а друг мой приятел - Погледни какво правят маймуните като им подхвърлиш някой и друг долар. :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, аз не искам директорски стол, а просто достойно заплащане за труда ми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, ncl написа:

Е, аз не искам директорски стол, а просто достойно заплащане за труда ми.

Е да, ама чорбаджията иска и тая година най-новия модел Майбах. Тук в бостанистан, сме с най-много свръхскъпи лимузини, на глава от населението. Не само майбаси, разбира се, имам предвид всичко над 200К лева, макар че, може да бъда апострофирам от някой който си е направил бабата, че 200К нищо пари не са и той само от парите за закуски за половин година ки купува такава "бричка".

При положение, че като идеш да поискаш добра заплата, или ако вече си на работа - повишение, дежурният отговор е, няма пари. После чорбаджията си запали изгасналата 10000 доларова пура, с горяща банкнота от 500 евро и въздъхне, ама че са алчни тия роби!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди 20 години изработвахме продукция по поръчка (ишлеме, но с добро качество) за Германия. При една командировка там германецът ми каза: "Аз плащам на вашата фирма "добри" пари, защо не ви вдигат заплатите?"

При приватизацията, 2-3 години след този разговор, той купи нашия завод, но забрави да увеличи заплатите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, _Belial_ написа:

Отговарям веднага. Тези хора трябва да работят! А не да кесят 24/7 по форуми и фейсове, и да обясняват как за сегашното дередже е виновен некъв дух от преди 30 години. Да господа, за да има нормална държава и да се върви напред, трябва да се работи- не да се плямпа. "Лозето не ще молитва, а мотика"!  Центовете, които ви подхвърлят за идиотските предположения, никога няма да станат капитал и да ви направят капиталисти. Ако не разбирате това, значи освен комунизма не сте разбрали и капитализма.

Защо ли нещо не ми се връзва това което казваш и това което правиш . Пич погледни се малко за 3 години над 10 хиляди поста си "сътворил" как да ти вярвам когато пищиш че някои кесят 24/7 по форумите пък ти не си от тях.  Ако искаш вярвай обаче съзнание не се променя лесно . Само погледни в този форум колко носталгици сте се навъдили които вместо както казваш да работите въздишате по времето когато благата идваха "отгоре"  "по заслуги" и тези заслуги не бяха труд и честност а напротив. Не зная дали някои печелят центове както казваш но съм сигурен че има доста хора работещи за копейки . Та значи тези хора трябва да работят и да мълчат а някои хора да обират труда им и да им дават акъли. Ами типично социалистическа организация се опитваш да предложиш. Та така не мисля че ще се върви напред. Да трудът си е задължителен за да вървим напред но трябва както е казал Левски и "Да си кажем кривиците" . Само дето на някои истината просто ни им понася и я считат за заплаха. По време на соца прекрасната песен "Ако си дал" беше забранена защото фразата "Ти закъсняваш понякога истино но винаги идваш , идваш при нас" се е възприела като заплаха. Кой го е страх от истината всеки може сам да прецени.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, lsmurf написа:

Защо ли нещо не ми се връзва това което казваш и това което правиш . Пич погледни се малко за 3 години над 10 хиляди поста си "сътворил" как да ти вярвам когато пищиш че някои кесят 24/7 по форумите пък ти не си от тях.  Ако искаш вярвай обаче съзнание не се променя лесно . Само погледни в този форум колко носталгици сте се навъдили които вместо както казваш да работите въздишате по времето когато благата идваха "отгоре"  "по заслуги" и тези заслуги не бяха труд и честност а напротив. Не зная дали някои печелят центове както казваш но съм сигурен че има доста хора работещи за копейки . Та значи тези хора трябва да работят и да мълчат а някои хора да обират труда им и да им дават акъли. Ами типично социалистическа организация се опитваш да предложиш. Та така не мисля че ще се върви напред. Да трудът си е задължителен за да вървим напред но трябва както е казал Левски и "Да си кажем кривиците" . Само дето на някои истината просто ни им понася и я считат за заплаха. По време на соца прекрасната песен "Ако си дал" беше забранена защото фразата "Ти закъсняваш понякога истино но винаги идваш , идваш при нас" се е възприела като заплаха. Кой го е страх от истината всеки може сам да прецени.

Десет хиляди поста, като ги разделиш на 3 години, се падат по 10 поста на ден. 10 поста се пишат за 10 минути, когато не са чаршафи от по 2 страници, а аз чаршафи нямам. Всичко което знам и ползвам е в главата ми, та не ми се налага да ровя с часове в Гугъл,  да разбера за какво иде реч в дадена тема. Така че, зарежи логиката с многото постове... Доста пъти хора са се съмнявали в знанията ми- ама как е възможно да знаеш всичко това (тоест, толкова много). А аз ги гледам и се чудя друго- Как е възможно вие да знаете толкова малко?

Но, както казваше един голям български актьор- "Трудно е да обясниш нещо на някой, с който ви делят 2 вагона книги."

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, ДИоNД написа:

Останаха и едни такива кът бат Миро де ни в клин ни в ръкав чеши онези от соца... :) 

и разни Мойри дет казаха че пишат през работно време

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, _Belial_ написа:

Десет хиляди поста, като ги разделиш на 3 години, се падат по 10 поста на ден. 10 поста се пишат за 10 минути, когато не са чаршафи от по 2 страници, а аз чаршафи нямам. Всичко което знам и ползвам е в главата ми, та не ми се налага да ровя с часове в Гугъл,  да разбера за какво иде реч в дадена тема. Така че, зарежи логиката с многото постове... Доста пъти хора са се съмнявали в знанията ми- ама как е възможно да знаеш всичко това (тоест, толкова много). А аз ги гледам и се чудя друго- Как е възможно вие да знаете толкова малко?

Но, както казваше един голям български актьор- "Трудно е да обясниш нещо на някой, с който ви делят 2 вагона книги."

Ха така похвали се сам че откакто умря циганката дето те хвалеше няма кой друг :D

Прав си на пръв поглед че десет поста се пишат за 10 минути особено ако са кратки но като си толкова много четящ и знаеш би трябвало да знаеш че времето прекарано в четене на форума обикновенно е много по дълго от това за писане така че 10 к поста говори поне на мен за твърде много време висене във форумите. Това за двата вагона книги нещо отново ми понамирисва защото не ми е направило впечатление да блестиш с нещо а толкова много прочетени книги винаги дават отражение и човекът си личи . Не ми се сърди обаче не ти вярвам .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, sliderum написа:

Мирко бачка, на работно време, ма овсътъ е по-скоро нещо като на свободна практика...полуволнонаемен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, lsmurf написа:

Ха така похвали се сам че откакто умря циганката дето те хвалеше няма кой друг :D

Прав си на пръв поглед че десет поста се пишат за 10 минути особено ако са кратки но като си толкова много четящ и знаеш би трябвало да знаеш че времето прекарано в четене на форума обикновенно е много по дълго от това за писане така че 10 к поста говори поне на мен за твърде много време висене във форумите. Това за двата вагона книги нещо отново ми понамирисва защото не ми е направило впечатление да блестиш с нещо а толкова много прочетени книги винаги дават отражение и човекът си личи . Не ми се сърди обаче не ти вярвам .

Ако не си забелязал, прегледай ми хронологията и ще разбереш че аз всъщност почти не чета форума. Повечето от тези 10 000 поста са във "Празни приказки и забава",а там комуникацията е от малко несериозен вид.

И няма значение дали аз блестя с нещо, когато ти блестиш в подписа ми. :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 57 минути, dedidi написа:

При приватизацията, 2-3 години след този разговор, той купи нашия завод, но забрави да увеличи заплатите.

извод: всеки обвинява другия че няма промяна, а явно никой неиска промяна

току-що, _Belial_ написа:

а там комуникацията е от малко несериозен вид.

щото тук е много сериозна:D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Без умствен капацитет написа:

щото тук е много сериозна:D

мдааа, успях да се убедя вече. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Джугашвили написа:

От Мировата!!!

преди 2 часа, ДИоNД написа:

Останаха и едни такива кът бат Миро де ни в клин ни в ръкав чеши онези от соца... :) 

:laughing4:

Тоя Миро се ви е в устата : )

преди 2 часа, sliderum написа:

Разбира се. и в свободното време влизам да видя на още кой съм му изял баничката и на кого все Миро му е виновен че е неудачник и комплексар :) 

преди 3 часа, _Belial_ написа:

Отговарям веднага. Тези хора трябва да работят! А не да кесят 24/7 по форуми и фейсове, и да обясняват как за сегашното дередже е виновен некъв дух от преди 30 години. Да господа, за да има нормална държава и да се върви напред, трябва да се работи- не да се плямпа. "Лозето не ще молитва, а мотика"!  Центовете, които ви подхвърлят за идиотските предположения, никога няма да станат капитал и да ви направят капиталисти. Ако не разбирате това, значи освен комунизма не сте разбрали и капитализма.

И какво пречи на хората да работят и да си позлват социални мрежи и форуми ?

В случая въобще не отговаряш на въпроса ми.

преди 8 часа, gagodrago написа:

В Испания, където социалистите спечелиха изборите:

- брутният вътрешен продукт е над 1 425 милиарда долара годишно

- средния годишен доход на работниците е 23 000 евро годишно

- зетя на краля е в затвора за укриване на данъци и заради лично облагодетелстване и присвояване на пари от бюджета

В Испания това не са го постигнали благодарение на социалистическата система.

Така че въобще не ми сравнявай социалистите  в що годе нормалите държави, и социализма у нас.

Знаеш ли поговорката "видяла жабата коня и тя си вдигнала крака" ... че така и твоите социалисти от Испания :) :)  

а и не забравяй че  видяхме и в новата демокрация управление на цоциалисти у нас.

Винаги тотален провал , срив на икономиката, спрени европрограми и унижение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, sound написа:

Ахам - начи държава не вървяла напред, щото хората не били работили ....  сал сдуханяшки соц лафове от пенсионерския клуб.

Ти какво работиш бре, комсомолец???

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 59 минути, miro20 написа:

Тоя Миро се ви е в устата : )

Той трябва да ни благодари, че не е между краката ни. :)

преди 1 час, Без умствен капацитет написа:

и разни Мойри дет казаха че пишат през работно време

За нея, това е ѝ работата. ;) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Без умствен капацитет написа:

и ти явно си като кмета

И ти си прост като Миро, ама какво от това!!! Няма нужда да се хвалиш!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, miro20 написа:

В Испания това не са го постигнали благодарение на социалистическата система.

Така че въобще не ми сравнявай социалистите  в що годе нормалите държави, и социализма у нас.

Знаеш ли поговорката "видяла жабата коня и тя си вдигнала крака" ... че така и твоите социалисти от Испания :) :)  

а и не забравяй че  видяхме и в новата демокрация управление на цоциалисти у нас.

Eurozone_qw.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, sound написа:

Ахам - начи държава не вървяла напред, щото хората не били работили ....  сал сдуханяшки соц лафове от пенсионерския клуб.

А точно ти какво работиш??? Много ми е интересно!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, Джугашвили написа:

А точно ти какво работиш??? Много ми е интересно!!!

строител е - гробница ли искаш да ти построи

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 28 минути, Без умствен капацитет написа:

строител е - гробница ли искаш да ти построи

Остроумен си, не може да ти се отрече!!! А благодарение на такива като теб, се радвам, че нямам нищо общо с тази държава!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, Без умствен капацитет написа:

В Русе от коя партия е кмета, че от сега почва да лъже

Цитат

в Русе първата заявка на новия градоначалник е да не вдига данъците. По думите е заварил и предложение за вдигане на такса смет.

„Таксата битови отпадъци засяга всяко домакинство. Трябва да се прави в абсолютно краен случай”, смята Пенчо Милков, кмет на Русе.

Това означава или общината да се справи с недостиг от 4 и половина милиона лева, или да опре до крайния случай, както още много общини.

„Разбира се, ще има увеличение. Най-вече, защото таксата за депониране на отпадъци е увеличена от 57 на 95 лева. Това е с решение на НС и Директива на ЕС. Така че няма как да не се отрази в такса смет”, категоричен бе Кирчев.

Безумний, питаш за Русе, пък коментираш отговора за Пловдив!

Илия Кирчев е зам.кмет на Пловдив!

https://nova.bg/news/view/2019/11/24/269551/какво-налага-вдигане-на-местните-данъци-и-такси

Това се нарича манипулация.С други думи предумишлена лъжа!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, ДИоNД написа:

Той трябва да ни благодари, че не е между краката ни. :)

Правилно си разбрал намека ми за поговорката... По добре на хората в устата, отколкото в краката :) 

То това вбесява най много някои мои "опоненти" .

преди 5 часа, M.Николов написа:

Безумний, питаш за Русе, пък коментираш отговора за Пловдив!

Илия Кирчев е зам.кмет на Пловдив!

https://nova.bg/news/view/2019/11/24/269551/какво-налага-вдигане-на-местните-данъци-и-такси

Това се нарича манипулация.С други думи предумишлена лъжа!!!

Спекуланта си ти . В цялата статия която не си я четеш, се привеждат думи и наПенчо и на Кирчев . Като е уточнено кой на какво е кмет. :hush:

И няма абсолютно никаква лъжа в това кой какво е казал.

преди 8 часа, gagodrago написа:

Да ти повторя ли :

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, miro20 написа:

То това вбесява най много някои мои "опоненти" .

Не "опонентите", а тези които искат да пренапишат нещата по начин който някой друг им командва. ;) 

Опонент или "опонент" имаш, само и единствено, ако насреща ти стои човек, а не поставено лице. ;) 

Дали си ти поставено лице, то, добре го правиш. ;) И определено ги хващаш в капана си. :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от Анита Христова Трифонова
      Кадри "Свободна Европа"    Господари на ефира или Кой "джурка" делата? Един ден на Данаил Кирилов във ВКС

• от Anita Hristova Trifonova
      Децата ни са в опасност. Педофили превземат властта!

• от Спас и тел
      Така..., четете ли..., или само прелиствате ?
      Искам да благодаря на правителството, че си има такава страхотна държава и да осмея държавата, че има такова смотано правителство.
      Да Ви подсетя, че преди всичко сме хора, зависещи един от друг, дори и тези, който работите в МВР.
      Не забравяйте, че живеем под едно небе, едни климатични промени ни грозят, едни домати си купуваме от пазара, или каквито ни набутат в супермаркетите.
      Сега, като казах домати, не мисли за салата. Нека постигнем нещо и тогава да си направим салата, защото, ако си направим първо салата, после нищо няма да постигнем. Най-много да свърши ракията. И тогава се започват истинските проблеми.
      Времената се менят, ей ! 
      Тя и историята, не е каквато беше.
      Сега излиза, че на дядо ти медалите не са от войната, а от 5 вековната олимпияда по стрелба с пушки.
      Както е казал поета:
       "Стресни се племе закъсняло, 
      живейш ли, мреш ли, ти не знайш".
      Не съм Ви набивал скоро обрачите, за да блестнете.
      Излезте малко от зоната си на комфорт, оставете я тази салата.
      Или тъкмо купихте домати... Ами сега, какво да ги правите !?

• от Anita Hristova Trifonova
      Изборите  - авторово стихове  А.Х.Т. sekiarta cekupama
    • от Plamen_BG Official
      Приеха ли Член 13 в Европейският съюз ?
  • Дарение

• Добави ново...