Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

преди 2 часа, miro20 написа:

.....Колкото по малко хора гласуват, толкова повече "посоката" ще е нелегитимна.

А-ха ! Тъй де ! Аз за какво говоря ? :)

.....какво друго може да се направи като никой не слага опцията "всички вървете на майната си" ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я , виж ти ! Някой взе да ми крие постовете.....

.....щото ако "глътна" някоя буква и сложа някоя запетая нещо ще се смени смисълът за недосетливите ли ? Или смисълът е неудобен някому ?  :lol6:

А пък било Демокрация.....! :nono:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@by_chechi И като не гласуваш, какво постигаш ? Едно нищо, с изгледи да си остане нищо. И да не гласуваш, БКП си има твърд електорат, кой директно купен, кой има изгода те да останат да управляват. Ако спрете да гласувате за с години доказали се мафиоти, може и да тръгне промяната. Гласувай за партии, които не са имали власт досега. Като се издънят ги сменяш със следващите, докато не се появят читави хора. Ама народа прост "ааа, те тия и без това нямат шанс, дай ще гласувам за герб/бсп, за да не дойдат на влсат бсп/герб"

"Изборите не правят промяна". Ми няма да правят. Като 30 години управляват едни и същи, каква промяна да има ? 

Иначе, честито! Успешно си облъчен да вярваш, че всички са еднакви и по-добре да не гласуваш. Повече власт за тях.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, N1K17Y написа:

Успешно си облъчен да вярваш, че всички са еднакви и по-добре да не гласуваш. Повече власт за тях.

Заблуждаваш се, тоя хитрец много добре знае кое как е и още от сега си е приготвил червената бюлетина , но такава му  е "опорната точка"-да внушава, че няма смисъл да се гласува (та твърдият електорат на неговата фашизоидна партия да печели повече). Той и всичките като него, поради вродената си умствена ограниченост, от години, години тъпчат едно и също, вече ни втръсна. Гласувайте всички, това е единствения начин заплатите от две хиляди лева да останат, а не да се върнат на 150 (не сме забравили).

преди 1 час, by_chechi написа:

"всички вървете на майната си" ?

Дали няма правописна грешка-да е трябвало да бъде "всички вървете на маймуната си" ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, miro20 написа:

Абсолютно некоректно сравнение. Породено отново от неразбиране.

Не говоря за задължителна насока и принуда , а задължителен вот. Чрез който вече да си определяш политиката на държавата - било то към СССР или сАЩ /ако взема примера ти/

Колкото по малко хора гласуват, толкова повече "посоката" ще е нелегитимна.

КАто си нацупен и обиден от статуквото, негласуването  още повече затвърждава същото.

Защо мислиш че е некоректно при това породено от неразбиране. И двете твърдения според мен са силно манипулативини и нямащи нищо общо с реалноста. Какво толкова ще и стане на демократичната система ако хората които не припознават свои представители в предложените от някой друг листи изразят тази си позиция като просто не отидат до урните. Това което предлагаш е форма на тоталтариризъм а не на демокрация . Ще дам отново пример с риск отново да го оцениш като некоректен. Помниш ли как при социализма ни караха да ходим задължително на манифестация даже официално не беше задължително обаче винаги имаше последствия ако не отидеш . Ти искаш да направим подобно нещо, даже и по тежко тоест подкрепено със закон, да караме хората да подкрепят нещо което реално не са склонни да подкрепят. Резултатът от соца е ясен. Тук ще получим подобен с насилствено принуждаване на хората. Ако гласуването на повече хора е толкова важно за демокрацията -ами убедете ги бе хора . А ако толкова много хора не искат да гласуват значи е време или да сменим народа или да сменим политическия "елит". Което ни е по лесно. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 52 минути, N1K17Y написа:

@by_chechi И като не гласуваш, какво постигаш ?

Като гласуваш - узаконяваш грабежа да продължава . Даже теоретична възможност за промяна няма !

Ако мнозинството не гласува , не узаконява грабежа да продължава ........ Следва ново Велико Народно Събрание . Тогава се появява реална възможност за истинска промяна.......

.....Днес нямаме "танковете да дойдат" на площада......:)

....................................................................

".... докато не се появят читави хора....." (copy)

Бедата не е в хората , а в системата ! ....Хората на всякъде по света са едни и същи - хора със слабости .....:nono:

Васил Левски да влезе в Парламента , само след 6 месеца същия като другите ще стане , или системата ще го сдъвче и изплюе......

....Що ми се струва , че правиха опити разбойник да го изкарат....:lol6:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 34 минути, by_chechi написа:

Като гласуваш - узаконяваш грабежа да продължава . Даже теоретична възможност за промяна няма !

Да беше написал 12 произволни думи, твърдението ти пак щеше да има повече смисъл. 

преди 35 минути, by_chechi написа:

Ако мнозинството не гласува , не узаконява грабежа да продължава ........ Следва ново Велико Народно Събрание . Тогава се появява реална възможност за истинска промяна.......

Винаги ще има, къде заблуден пенсионер, къде купен циганин, къде държавен служител, който има интерес да си запази работата. Като не гласуваш, даваш още повече сила на техния глас. Но за да мисли човек като теб, значи си хабя думите, така че толкова от мен. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, by_chechi написа:

Като гласуваш - узаконяваш грабежа да продължава .

Не си прав. Като НЕ гласуваш, означава, че си съгласен и с грабежа, и с избора на другите. Иначе казано: Нямаш интерес към случващото се в държавата.

А когато един човек няма интерес към нещо, той просто не го коментира. Не го критикува. Не му обръща внимание.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 32 минути, Нел написа:

Не си прав. Като НЕ гласуваш, означава, че си съгласен и с грабежа, и с избора на другите. Иначе казано: Нямаш интерес към случващото се в държавата.

А когато един човек няма интерес към нещо, той просто не го коментира. Не го критикува. Не му обръща внимание.

56444266_495050631032442_2713704528254861312_n_cr.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Нел написа:

Не е важно кой , какво си въобразява . Един може да му се иска , друг да не разбира , трети да се заблуждава.....

Важно е какво се случва на практика .

Практиката е единствен критерии за Истина ! :nono:

А какво се случва на практика ? 

"...Та нали много хора отиват да гласвуат именно за да се спре голямо зло , което се е изложило или компрометирало до момента....." (сору)

Ето ти я и истината , и инструмента на заблуда ! :nono:

......Даже Миро писа , без въобще да разбира какво в същност е писал интуитивно , че нещата след 30 години гласуване отиват на по-зле.... което (каква изненада от Миро !) си е самата истина....! :)

....Голямата измама за това е голяма измама , защото трудно се разбира....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, B3M2W0 написа:

Гласувайте всички, това е единствения начин заплатите от две хиляди лева да останат, а не да се върнат на 150 (не сме забравили)

Толкова вземате вие, герберастите, а останалите се кривят за да си докарат сносно съществуване. А понеже пилиш, че БСП има твърд електорат, а твоята групировка няма ли, тя не купува ли, не рекетира ли?! Обичаш да поставяш квалификации на партиите, а как ще определиш туй нещо герб?! Не си хаби красноречието, такива като теб слушам 30 години, всичко, което говориш, отдавна е казано от твоите учители. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, lsmurf написа:

Защо мислиш че е некоректно при това породено от неразбиране. И двете твърдения според мен са силно манипулативини и нямащи нищо общо с реалноста.

Ами май наистина не разбираш. Лозунга на Г.М.Димиторв няма нищо общо с принципа за който говоря.  Неговото е налагане на избор, а аз говоря за задължително УПРАЖНЯВАНЕ на избор.

Помисли малко де. :)

Цитат

Какво толкова ще и стане на демократичната система ако хората които не припознават свои представители в предложените от някой друг листи изразят тази си позиция като просто не отидат до урните.

Ето тук е съспенса на цялата работа. Именно че това е проблем на системата. За да работи демокрацията, това е сорса, това е "изискването".

Без да дишаш няма как да избереш какъв да станеш като личност, професия , човек. Аксиома за съществуването ти .

За демокрацията аксиомата е - избора ти .

Като не отидеш до урните, ти нарушаваш "дишането" на тази система.

Колкото повече не отидат до урните /повтарям се но няма как/  толкова повече системата на демокрацията се изражда, изкривява, опорочава. Тогава именно имаме тези странни резултати и се чудим що толкова "маскари" сме вкарали. Да , именно израза е "сме вкарали " . И ти , негласувалия - също  си ги вкарал.

преди 6 часа, lsmurf написа:

Помниш ли как при социализма ни караха да ходим задължително на манифестация даже официално не беше задължително обаче винаги имаше последствия ако не отидеш .

Ето пак. Не осъзнаваш какво всъщност е "задължителното" .

За да кажеш че си "против" нещо ,каквото и да е то , трябва задължително да го ЗАЯВИШ.

Иначе не си против.

Ти искаш да направим подобно нещо, даже и по тежко тоест подкрепено със закон, да караме хората да подкрепят нещо което реално не са склонни да подкрепят.

Още една глупост .

Не  караш хората да "подкрепят" еди какво си . Караш ги да си КАЖАТ кое НЕ подкрепят или кое Подкрепят.Плюс напълно като легитимност протестен вот, който ВИНАГИ можеш да направиш с невалина бюлетина

Допускам че имаш друго впредвид - хората да са против системата. т.е. искат си монархия, феодализъм, патрирхат, ислямски джихад, военно положение, хунта и тн..

Да, когато не искаш "демокрация" ти си съгласен и с тези "алтернативи" .

Само че лично аз не допускам че има толкова прости хора, които да желаят това. Дори не знам дали осъзнават какво желаят, говорейки за възроден сталинизъм , нацизъм, феодализъм, военен режим.

След това се получават именно комични ситуации - защото разглезените от  деморатичните права и придобивки, оказали се в такава среда, бързо бързо почват да съжаляват :)

А ако толкова много хора не искат да гласуват значи е време или да сменим народа или да сменим политическия "елит". Което ни е по лесно. :)

Виждам че всеки иска нещо подобно. Обаче пак в рамките на "демокрацията ".

Е няма как да стане. Или въвеждайте тричленки, репресии, феодални закони , въвеждайте хунта и военно положение, ако щете венецуелска национализация, или осъзнайте принципа на системата в която / слава Богу/ все още сме.

преди 56 минути, by_chechi написа:

......Даже Миро писа , без въобще да разбира какво в същност е писал интуитивно , че нещата след 30 години гласуване отиват на по-зле.... което (каква изненада от Миро !) си е самата истина....! :)

Тролчо , колкото и да ми извърташ думите, това не е което съм казал.

КАзах    - нещата са ДИНАМИЧНИ . Един път народа избира еди кой си , смятайки го за ПО ДОБЪР избор спрямо ДРУГ. Този който е избран , обаче се осира или компрометира в една или друга сфера.

Нормално е да БЪДЕ СМЕНЕН. Да бъде избран ДРУГ.

Но както виждаш описвам не колко е "зла демокрацията" , а че  именно по правилата на демокрацията, МОЖЕМ да сме коректив и да избираме ДРУГИ.

Понял ?

При едни други системи , това няма как да стане. Не и по мирен начин.

преди 6 часа, B3M2W0 написа:

Заблуждаваш се, тоя хитрец много добре знае кое как е и още от сега си е приготвил червената бюлетина , но такава му  е "опорната точка"-да внушава, че няма смисъл да се гласува (та твърдият електорат на неговата фашизоидна партия да печели повече). Той и всичките като него, поради вродената си умствена ограниченост, от години, години тъпчат едно и също, вече ни втръсна. Гласувайте всички, това е единствения начин заплатите от две хиляди лева да останат, а не да се върнат на 150 (не сме забравили).

Да, това са другарите като Чечи и др.

И да, няма друг нормален начин, освен чрез вот, да им се противопостви човек на доказано  пагубната политика.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, miro20 написа:

Ами май наистина не разбираш. Лозунга на Г.М.Димиторв няма нищо общо с принципа за който говоря.  Неговото е налагане на избор, а аз говоря за задължително УПРАЖНЯВАНЕ на избор.

Помисли малко де. :)

Ето тук е съспенса на цялата работа. Именно че това е проблем на системата. За да работи демокрацията, това е сорса, това е "изискването".

Без да дишаш няма как да избереш какъв да станеш като личност, професия , човек. Аксиома за съществуването ти .

За демокрацията аксиомата е - избора ти .

Като не отидеш до урните, ти нарушаваш "дишането" на тази система.

Колкото повече не отидат до урните /повтарям се но няма как/  толкова повече системата на демокрацията се изражда, изкривява, опорочава. Тогава именно имаме тези странни резултати и се чудим що толкова "маскари" сме вкарали. Да , именно израза е "сме вкарали " . И ти , негласувалия - също  си ги вкарал.

Ето пак. Не осъзнаваш какво всъщност е "задължителното" .

За да кажеш че си "против" нещо ,каквото и да е то , трябва задължително да го ЗАЯВИШ.

Иначе не си против.

Още една глупост .

Не  караш хората да "подкрепят" еди какво си . Караш ги да си КАЖАТ кое НЕ подкрепят или кое Подкрепят.Плюс напълно като легитимност протестен вот, който ВИНАГИ можеш да направиш с невалина бюлетина

Допускам че имаш друго впредвид - хората да са против системата. т.е. искат си монархия, феодализъм, патрирхат, ислямски джихад, военно положение, хунта и тн..

Да, когато не искаш "демокрация" ти си съгласен и с тези "алтернативи" .

Само че лично аз не допускам че има толкова прости хора, които да желаят това. Дори не знам дали осъзнават какво желаят, говорейки за възроден сталинизъм , нацизъм, феодализъм, военен режим.

След това се получават именно комични ситуации - защото разглезените от  деморатичните права и придобивки, оказали се в такава среда, бързо бързо почват да съжаляват :)

Виждам че всеки иска нещо подобно. Обаче пак в рамките на "демокрацията ".

Е няма как да стане. Или въвеждайте тричленки, репресии, феодални закони , въвеждайте хунта и военно положение, ако щете венецуелска национализация, или осъзнайте принципа на системата в която / слава Богу/ все още сме.

Тролчо , колкото и да ми извърташ думите, това не е което съм казал.

КАзах    - нещата са ДИНАМИЧНИ . Един път народа избира еди кой си , смятайки го за ПО ДОБЪР избор спрямо ДРУГ. Този който е избран , обаче се осира или компрометира в една или друга сфера.

Нормално е да БЪДЕ СМЕНЕН. Да бъде избран ДРУГ.

Но както виждаш описвам не колко е "зла демокрацията" , а че  именно по правилата на демокрацията, МОЖЕМ да сме коректив и да избираме ДРУГИ.

Понял ?

При едни други системи , това няма как да стане. Не и по мирен начин.

:lol6:

Аз само те копирах . И казвам , че не разбираш дори това което сам пишеш....:lol6:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, by_chechi написа:
преди 10 часа, miro20 написа:

.....Колкото по малко хора гласуват, толкова повече "посоката" ще е нелегитимна.

А-ха ! Тъй де ! Аз за какво говоря ? :)

Много си далеч от това което аз говоря. Даже ми се струва не осъзнаваш какво говоря.

преди 1 минута, by_chechi написа:

И казвам , че не разбираш дори това което сам пишеш....

ъъъ... всъщност това важи за теб :)

И не, не си ме "копирал" . Ти вадиш от контекста думи  и ми приписваш никога НЕказвани неща.

Трол непокопсан

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 27 минути, miro20 написа:

Още една глупост .

Е това вече е наистина велика глупост. По какво ще се разбере че с невалидна бюлетина изразявам протестен вот а не съм я сбъркал от нетрамотност например. Нещо пропускаш това че заявих че с удоволствие ще отда да гласувам когато се направи изборът така че да може да се отчете протестния вот и това да има значение за изборите а не като сега просто невалидните бюлетини се разпределят между партиител Човек трябва да бъде невероятно тъп за да повярва на "аргументите" ти. Така че спирам да обсъждам въпроса явно имаме коренно различна представа за демокрация моята е демокрация по убеждение твоята е демокрация по принуда . Пък после ще се чудим защо аджеба не върви както трябва обществото когато ползваме остарелите тоталитарни методи пък така хубаво си се наричаме демократи и стоварваме вината на демокрацията че видиш ли тя така работела и не може без насилие защото ще дойде торболан и ще ни сложи в торбата.  :)

Приятна вечер на всички!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Това че приравняваш към тоталитарните методи и принципи, просто показа за пореден път че нищо не си разбрал от позицията ми .Нито от сравненията ми .

Нито от това че именно твоята позиция и нихилизма на много други негласуващи, води до именно "налазване" на тоталитарни практики и чувство на самозабравяне у властимащите.

Да приемаш правилата на демокрацията не означава тоталитарни методи. Както не е тоталитаризъм че трябва да имаш задължително лична карта , да спазваш законите и конституцията.

Няма какво да добавя към хора които не разбират за какво говоря.

Редактирано от miro20 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Знаете , че всички и за всичко ни крадат и лъжат ! :nono:

30 години не стигат да разберете как го правят !

Още 300 години ли трябват или никога ? :angry:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много си далеч от това което аз говоря. Даже ми се струва не осъзнаваш какво говоря.

ъъъ... всъщност това важи за теб :)

И не, не си ме "копирал" . Ти вадиш от контекста думи  и ми приписваш никога НЕказвани неща.

Трол непокопсан

Казва се "непрокопсан"!

Уважаващият себе си човек не бърза като "пуле пред майка си".

Мирча Кришан и Сорина Дан - Краставицата_(480p).mp3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трол непокопсан

Бай Мирчо, имаше тук един трол в политическите теми - овчия капацитет. Откакто изгониха Цв. Цветанов(физкултурникът-милионер) от парламента, той защо се покри и изчезна? Да не са го прибрали в някое болнично заведение?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, crazy katon написа:

останалите се кривят

Кривят се кретените, дето за нищо не ги бива (освен да членуват в такава партия), вие още не можете да чактисате, че времето на еднаквите заплати (на умния и работливия и на тъпака-партиец) отдавна изтече, по целия свят всеки има толкова пари, колкото може да спечели. Не съм член на Герб, нито симпатизант, но аз и всички мои близки ще гласуваме за него, защото това е единствения начин да запазим постигнатото в БГ. Никой друг не направи толкова за моя град, за моята страна-иди виж в супермаркета пълните колички на хората и претрупаните витрини и рафтове, безбройните коли по паркингите. А ние помним като купувахме по две сурови кебапчета от ресторанта, да сварим супичка за детето, барем то да не гладува ,помним заплатата на млад лекар 105лв, а месото и тогава беше 5.60лв. Няма да ви стане играта...

На снимката "опорна точка".

44.PNG

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 37 минути, B3M2W0 написа:

На снимката "опорна точка".

44.PNG

Опорна точка за идиоти, а и неграмотно написана!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, M.Николов написа:

Опорна точка за идиоти, а и неграмотно написана!

Иначе как ще я разберат? Съвсем правилно си ги оценил, такива са си...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, B3M2W0 написа:

...дето за нищо не ги бива (освен да членуват в такава партия).........

Такива винаги и на всякъде е имало , има и ще има - такъв е живота .

Друг е същественият въпрос ! Ама така и не си "подгрял" за какво иде реч .

Не става дума ти лично как си се уредил . Има кой да те разбира - да подкрепяш/членуваш в такава партия за лични облаги :) ....

А на какъв хал е държавата и населението което я обитава . И има ли начин злото да се поправи ......?

Категорично срещу твоята теза са всички избягали и мнозинството население в държавата.... :nono:

.......А , бе ? Ти да не "работиш чорбаджия" ? За такива във всяка партия келепир има ! Я , пак си помисли , че ГЕРБ подир Царя отива........ :lol6:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, miro20 написа:

Това че приравняваш към тоталитарните методи и принципи, просто показа за пореден път че нищо не си разбрал от позицията ми .Нито от сравненията ми .

Нито от това че именно твоята позиция и нихилизма на много други негласуващи, води до именно "налазване" на тоталитарни практики и чувство на самозабравяне у властимащите.

Да приемаш правилата на демокрацията не означава тоталитарни методи. Както не е тоталитаризъм че трябва да имаш задължително лична карта , да спазваш законите и конституцията.

Няма какво да добавя към хора които не разбират за какво говоря.

Че как да разбера нещо от сравненията ти след като можеш да сравниш това да спазваш законите и конституцията , да имаш лична карта и да гласуваш задължително за хора които тотално не харесваш ???  Ако пак ми кажеш че мога да направя бюлетината умишлено невалидна - освен че няма никакъв смисъл не мислиш ли че това е незаконно. Хайде обясни ми защо не е по добре за обществото да разбере  че хората които са ни предложили са изгубили тотално доверието на преобладаващата част от хората и да се потърсят нови личности пък и парии които го заслужават .Наистина ли мислиш че старите муцуни които ни пробутват непрекъснато са толкова незаминими и полезни за демокрацията . Моето мнение е че не са.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, B3M2W0 написа:

Казах ти да не си хабиш красноречието, такива като теб съм слушал, слушал, та чак ми се повръща от тях. Точно за това не ти четох бълнуванията, дори с периферното зрение не видях нищо, защото не исках. Но понеже познавам първосигналната психика на такива като теб, ще кажа, че съм работил 28 години като ковач, така че съм си изработил своето и ако не беше скъпия ви идиот, още щях да работя това, защото го разбирам, а не да се занимавам с нещо, от което си нямам и понятие. Това оставям на вашите политици, те се справят прекрасно, нищо че грабят, това на тях им е позволено, на тях - да, ако бяха комунистите - смърт. Можеш да ме цитираш пак, но аз приключих с теб.

А не четох това, което си написал заради някои места в онзи твой пост, който цитирах, които намирам за грешни, да не кажа по-силна дума. Това е, опитах се да бъда достатъчно мек, макар че не знам дали си заслужава.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...