Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Извинявам се. Моя грешка. Нямах и идея че има такава тема, а и не знаех какво точно да търся в търсачката(не че не съм я използвал).

Поздрави

Редактирано от MDMA (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма нужда да се извиняваш. Не може да знаеш вичко. Нищо толкова сериозно не се е случило. Попитал си и сме ти отговорили. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Системата за репутация си е несправедлива. От една страна се дават плюсове камо ли не за щяло и нещяло, от друга страна са минусите, които се дават и на нови и неопитни потребители и за най-дребната грешка. Системата е лишена от всякаква обективност.

Ами за новите и неопитните нека минусите бъдат потвърждавани или отхвърляни от вас, примерно до 50 поста.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тъкмо ми хрумна нещо.Не ме бийте ,ако вече е писано не съм чел последните 6 страници.Та идеята ми е нерегистрирани потребители да могат да ползват търсачката. Понякога ми се налага да я ползвам от чужди компютри ,където не желая да се логвам изобщо.Мился че ще е полезно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз бих премахнал от форума "Системата за репутация",или както я наричам аз-"Системата за проблемация"! :nono: Защо бих я махнал ли?Защтото ми писна да се разправяме!Или се дават плюсове за щяло и нещяло,или се свалят минуси като за световно!А после-кавги!Кавги и само кавги.Няма да е лошо да се замислите с колко репутация биха останали потребителите,ако се премахнат точките от форум "Секс и еротика". :)

Редактирано от spasov2 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При наличието на толкова много разбиращи от IT технологии - софт и хард би следвало да се създаде раздел с тестове.Тестове на сайта, и екипа.Не там писало, тука не - на кой да вярваш? Както никфор ни информираше за вистата едно време. Помеждудругото - къде се загуби тоз човек.....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз искам да предложа нещо: Да се сложи опция upload при писането на постове, така че да може да се качи някакъв малък файл (до 1 мб примерно), например снимка или скрийншот. Мисля, че е доста неудобно да се качва на друг сървър и чак тогава да се слага.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз искам да предложа нещо:

Да се сложи опция upload при писането на постове, така че да може да се качи някакъв малък файл (до 1 мб примерно), например снимка или скрийншот. Мисля, че е доста неудобно да се качва на друг сървър и чак тогава да се слага.

Представи си, когато 31 753 потребителя качат по 1 мегабайт какво ще стане. Едно е, че сървърът ще се задръсти, друго е, че ще трябват над 60 гигабайта свободно пространство.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз бих променил положението с репутациите - само членове на Администрацията да могат да променят тази на потребителите. Не съм го обмислил подробно, но ми се струва много по-добре. Те са (или би трябвало) да са най-компетенти. Защото сред обикновените потребители цари отмъщение, завист, лични чувства и прочее. Другото - бих отделил бетите отделно от новините. Също така бих направил възможност като дата.бг да се скрият банерите. Мисля, че поне почетните потребители (не помня след колко поста ставаха такива) заслужават това.

Съгласен за бетите...

и Kaspersky Anti-banner крие всичко що премига :wors:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз пак идвам неподготвен,но мисля,че това е неудачно.Потребителите се регистрирват за да пипат,помагаи и прочие.Донякъде си прав,но от друга гледна точка не ми се струва така.Модераторите предполагам следят всичко,и репутацията,както обясни kal в темата Наказани потребители.Ако има нещо нередно те са за това :wors:,а отностно банърите съгасен :wors:

Редактирано от PoliceMan (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз пак идвам неподготвен,но мисля,че това е неудачно.Потребителите се регистрирват за да пипат,помагаи и прочие.Донякъде си прав,но от друга гледна точка не ми се струва така.Модераторите предполагам следят всичко,и репутацията,както обясни kal в темата Наказани потребители.Ако има нещо нередно те са за това :wors:,а отностно банърите съгасен :wors:

Администраторите са трима и са доста заети, та да следят всеки плюс или минус който се дава. А и няма нужда да се превръщат в падари. Погледни началната страница и се замисли тези новини сами ли се превеждат и всичко това само ли идва там. Аз съм се занимавал с преводи и зная колко време отнема.

То ако сами нямаме съзнание и да мислим преди да направим нещо и 50 администратора да има пак ще е същото. Така че всеки от нас да мисли предварително дали плюса е заслужен, а минуса не е пресилен. Тогава всичко ще си дойде на мястото!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Администраторите са трима и са доста заети, та да следят всеки плюс или минус който се дава. А и няма нужда да се превръщат в падари. Погледни началната страница и се замисли тези новини сами ли се превеждат и всичко това само ли идва там. Аз съм се занимавал с преводи и зная колко време отнема.

То ако сами нямаме съзнание и да мислим преди да направим нещо и 50 администратора да има пак ще е същото. Така че всеки от нас да мисли предварително дали плюса е заслужен, а минуса не е пресилен. Тогава всичко ще си дойде на мястото!

Прав си!Всеки да преценя преди да върши нещо.Системата за репутация,не е много важна.Важен е човекът,важна е помощта,важни са съветите,и това вече го доказах и осъзнах :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз бих променил положението с репутациите - само членове на Администрацията да могат да променят тази на потребителите. ... Защото сред обикновените потребители цари отмъщение, завист, лични чувства и прочее.

Членовете на екипа също са хора и тези чувства са им присъщи и на тях. Да, наистина са по-обективни от останалите, но дали е достатъчно?

Администраторите са трима и са доста заети, та да следят всеки плюс или минус който се дава. А и няма нужда да се превръщат в падари.

...

Така че всеки от нас да мисли предварително дали плюса е заслужен, а минуса не е пресилен. Тогава всичко ще си дойде на мястото!

Мисля, че tao имаше предвид не само администратори, но и модератори и (евентуално) специални потребители.

Да, редно е всеки да мисли предварително, но това не става така, само ни се иска.

Редактирано от Night_Raven (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И все пак... дали можем да следим всичко, което става във форума?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, наистина са по-обективни от останалите...

И кое те кара да мислиш така?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И все пак... дали можем да следим всичко, което става във форума?

Това предложение мисля,че не става.Много трудно става за админите и модераторите.Искам да пордчертая че без тях във форумът ще е пълна навалица,спам и много други безредици.Те се стараят да угодят на всички потребители,да затварят или трият ненужните или грешните теми,да преформят форума и.т.н.Според мен това предложение със Системната репутация само за админите,модераторите и специалните потребители е нередно,защото това може да е малка,но все пак трудност.Всеки потребител трябва да знае защо дава репутация така?Редно ли е? и.т.н.Всеки потребител си знае за него си с какво е дал + и с какво е оценил този човек.Според мен няма нужда от смяна на Системата за репутация :) Редактирано от PoliceMan (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И кое те кара да мислиш така?

Ами поне би трябвало да са.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами поне би трябвало да са.

С това се съгласих.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Замисляйки се, отхвърлям идеята само екипа да може да дава плюсове и минуси. Колкото и да са екип, обективността им не е непоклатима.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Замисляйки се, отхвърлям идеята само екипа да може да дава плюсове и минуси. Колкото и да са екип, обективността им не е непоклатима.

:rolleyes::clap::wors: Браво!Добро и мъдро решение :) Всеки потребител си знае за какво да дава + и -,пък и с това можем само повече да затормозим админите,модереторите и специалните потребители :) Според мен е по-добре да си остне така,да няма промени,да няма проблеми :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обърнахте темата на чат. Ако толкова искате да си гукате - заповядайте в "Празни приказки". Ще помоля да пишат само хората, които ще пишат по темата, а тя да напомня е "какво бихте променили в Kaldata.com".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обърнахте темата на чат. Ако толкова искате да си гукате - заповядайте в "Празни приказки".

Ще помоля да пишат само хората, които ще пишат по темата, а тя да напомня е "какво бихте променили в Kaldata.com".

1) Дори и да се направи друга тема, се опасявам, че ще се затвори, както става винаги.

2) Не е съвсем чат, обсъждат се някои възможни промени. Не мисля, че е встрани.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1) Дори и да се направи друга тема, се опасявам, че ще се затвори, както става винаги.

2) Не е съвсем чат, обсъждат се някои възможни промени. Не мисля, че е встрани.

1. Ами тогава не пускайте никакви теми занапред във форума, щом толкова се страхувате

2. Това дали екипът е обективен или не е доста сериозен въпрос, който въоооообще не е встрани от темата!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. Ами тогава не пускайте никакви теми занапред във форума, щом толкова се страхувате

2. Това дали екипът е обективен или не е доста сериозен въпрос, който въоооообще не е встрани от темата!

1) Не че се страхуваме, но някак смисълът се губи. :rolleyes:

2) Да, това може да не е редно да се обсъжда. Поне не в тази тема. Прекрактявам дискусията по този въпрос, но останалите неща не мисля, че са встрани от темата.

Редактирано от Night_Raven (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...