Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Има ли такива сред вас, които от време на време се “подпомагат” със забранени вещества, било то, за да се забавляват на рейв парти или да забързат малко мозъка си по време на изпитна сесия?

До скоро си мислех, че всичко е под контрол, откачаш се без никакви проблеми, когато пожелаеш, живота е достатъчно добър и без тях, но май основният проблем е, че щом си пробвал, винаги ще знаеш, че съществува нещо, което може да те буустне веднага и да пусне кранчето на хубавите хормони и без него всичко е една идея по-скучно. 

Поради факта, че наркотиците са нелегални не могат да се правят достатъчно изследвания какви точно щети нанасят на организма в детайли, сайтовете са пълни с глупости, писани от хора, които нямат и понятие от това. Да, разбрахме, че са вредни... повръща ми се от преувеличените глупости, които чета. 

При мен лично тази липса може да се излекува с много изтощителен спорт, природа и много любов. А при вас?

Ако има някой с опит е добре дошъл 😁🤞🏽!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еее не съм стигал до там, че да ползвам наркотици. Глупавите хора без интереси и цели в живота обичайно ползват такива боклуци. Пиша в темата не за да споделя опит, просто една пълна глупост ми привлече вниманието:

преди 2 часа, Aleksandra Olegova написа:

Поради факта, че наркотиците са нелегални не могат да се правят достатъчно изследвания какви точно щети нанасят на организма в детайли, сайтовете са пълни с глупости, писани от хора, които нямат и понятие от това. Да, разбрахме, че са вредни... повръща ми се от преувеличените глупости, които чета. 

А не ви ли хрумна, че за да бъдат забранени бая хора са пострадали и докторите са успели да си направят твърди заключения за ефектът от тях и нуждата от забрана? Това че са забранени няма нищо общо с употребата и изследванията. Който иска се сдобива, макар и по незаконен път, а като почне да посяга на родителите си, да си продава покъщнината за да си купи дрога, стига и до докторите, рано или късно. Всичко което пишат е абсолютна истина и лежи върху огромен опит с наркомани от цял свят. Най-опасни са синтетичните наркотици, по скъпите правят буквално дупки в мозъка, а други карат човек да започне да гние, още докато и жив. Приятно гледане:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Soviet Soldier написа:

за да бъдат забранени бая хора са пострадали и докторите са успели да си направят твърди заключения за ефектът от тях и нуждата от забрана? Това че са забранени няма нищо общо с употребата и изследванията.

Не е точно така - справка - Холандия, някои щати в САЩ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 26 минути, DarkEdge написа:

Не е точно така - справка - Холандия, някои щати в САЩ...

Кое не е точно така? Я да видим!   https://www.lex.bg/laws/ldoc/2134654469

Питащата къде живее? В Холандия или в някои щати на Америка? А може би - в България?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И в кои сайтове пише глупости??

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Колев60 написа:

Кое не е точно така? Я да видим!   https://www.lex.bg/laws/ldoc/2134654469

Питащата къде живее? В Холандия или в някои щати на Америка? А може би - в България?

Дали отговарях на питащата или на @Soviet Soldier, моля?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, Aleksandra Olegova написа:

Ако има някой с опит е добре дошъл

Независимо, че е в раздел "Психология и Психотерапия", то не мислите ли, че някак си нарушавате едно правило във форума:

Цитат

2.12 Пропагандирането на всякакви противозаконни идеи и цели е забранено.

Темата предразполага за спекулации ... или чрез

преди 9 часа, Aleksandra Olegova написа:

При мен лично тази липса може да се излекува с много изтощителен спорт, природа и много любов. А при вас?

какво точно търсите???

Мислите ли, че точно тук в някой форум може адекватно да се окаже помощ към някой пристрастен или какво???

Ако преименувате някак си темата и увода на същата може и да се води някакъв конструктивен диалог по отношение на пристрастяването към определени наркотични вещества и начините за леченията на въпросните пристрастявания.

И да уточня, пристрастяването към законни или незаконни вещества и т.н., по мое мнение си е под общ знаменател, т.е. примерно - пристрастяването към така наречените енергийни напитки, които да, по една или друга причина са законни, но до колко не водят към пристрастяване, а?!

Да не говорим, че за лица под осемнадесет годишна възраст е забранен и алкохола, та ... дефинирайте и забраните и до колко са забрани и до колко определени неща са противозаконни, а?! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, Aleksandra Olegova написа:

Раздвоена съм дали да кажа “за съжаление”, защото дори и малкото моменти, в които съм взимала, мога да определя като едни от най-приятните в живота ми, чувствала съм се сякаш достигам ново ниво на осъзнатост, да усещам по-добре със сетивата си...да се чувствам като едно цяло с всички...трудно ми е да кажа дали, ако можех да избера, бих предпочела да забравя какво е, все едно не съм пробвала никога, което е основния проблем.

Изкушението е голямо,особенно когато си мислиш-"Мога да прекъсна веригата когато си пожелая."

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 26 минути, Aleksandra Olegova написа:

Винаги ще се консумират наркотици, няма как да се спре това, идея си нямате колко много хора около вас взимат или поне са пробвали някога през живота си.

В грешка сте, хората около "нас" не е обезателно да имат общо с хората около вас. Пък и стадния инстинкт е първия признак, че един човек е тъп. Това че има глупаци около Вас, не означава, че трябва да ги копирате и да си вредите. Щастлив и здрав човек с интереси и цели в живота, едва ли би си дал зор да си принизява да взима пример от наркомани и подобни пропадналяци. 

Ок опитала сте, харесало Ви е, но имайте на ум, че това може да се превърне в много тежка зависимост, рискът е огромен, а животът ви ще бъде тотално съсипан. Ако имате разум, цели в живота, умеете да се радвате и на малките неща в него, то никога повече не повтаряйте тая глупост. Ако има наркомани в обкръжението ви, просто ограничете контактите си, допускайте до себе си само нормални хора, които могат да Ви помогнат, от които има какво да научите, които влияят на Вас по позитивен начин. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, Soviet Soldier написа:

В грешка сте, хората около "нас" не е обезателно да имат общо с хората около вас. Пък и стадния инстинкт е първия признак, че един човек е тъп. Това че има глупаци около Вас, не означава, че трябва да ги копирате и да си вредите. Щастлив и здрав човек с интереси и цели в живота, едва ли би си дал зор да си принизява да взима пример от наркомани и подобни пропадналяци. 

Ок опитала сте, харесало Ви е, но имайте на ум, че това може да се превърне в много тежка зависимост, рискът е огромен, а животът ви ще бъде тотално съсипан. Ако имате разум, цели в живота, умеете да се радвате и на малките неща в него, то никога повече не повтаряйте тая глупост. Ако има наркомани в обкръжението ви, просто ограничете контактите си, допускайте до себе си само нормални хора, които могат да Ви помогнат, от които има какво да научите, които влияят на Вас по позитивен начин. 

Благодаря за съвета!

Не говоря само за хора в моето обкръжение, наистина процента расте постоянно, като включва хора от най-различни възрасти и професии! Докато човек не се е сблъскал, не винаги може да разграничи кой го прави и кой не, със сигурност има такива, които доста добре го прикриват. Освен това, не мисля, че е задължително да си тъп, за да посегнеш, доста интелигентни хора го правят /по никакъв начин, не се опитвам да го оправдая/, но е факт. Било то от любопитство, стремеж да се потиснат физическите нужди за сън и почивка, за да се достигнат някакви постижения или просто отегчение...

Може би има хора, които смятат, че цената, която плащат си струва, аз лично не смятам така за себе си и понеже не мога да преценя къде е границата между “умерена употреба понякога” и “закачане завинаги”, просто моя избор е да забравя за съществуването на тези неща и да пробвам с медитация 😁🤞🏽!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

аз ще изчакам мнението на доктор Сергеев и тогава ще коментирам

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Aleksandra Olegova написа:

Може би има хора, които смятат, че цената, която плащат си струва, аз лично не смятам така за себе си и понеже не мога да преценя къде е границата между “умерена употреба понякога” и “закачане завинаги”, просто моя избор е да забравя за съществуването на тези неща и да пробвам с медитация 😁🤞🏽!

Всеки си мисли, че е като е почнал, не е зависим и може да спре, обаче една част от самоуверените хора го закъсват здравата, за това най-добре не си позволявайте повече да употребявате наркотици. ако има хора около Вас, които ви влияят зле и ви тласкат към подобни неща, изолирайте се от тях. Има толкова забавни, полезни и приятни неща в живота, всякакви видове спортове, плуване ,танци, които доставят удоволствие, подобряват здравето, ако щете и визията ви. Човек има ли желание и интереси, все ще намери нещо, което да му носи щастие, и същевременно да не му вреди. 

Успех и умната! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, Aleksandra Olegova написа:

До скоро си мислех, че всичко е под контрол, откачаш се без никакви проблеми, когато пожелаеш, живота е достатъчно добър и без тях, но май основният проблем е, че щом си пробвал, винаги ще знаеш, че съществува нещо, което може да те буустне веднага и да пусне кранчето на хубавите хормони и без него всичко е една идея по-скучно.

Това не е съвсем вярно. От наркотици до наркотици има планина разлика. И тъкмо това ме изумява - че се вземат вещества, които въобще никакви хубави хормони не задействат. Метата и синтетичната дрога са пълен отврат, нямат нищо общо с хероина и коката например, към които вече пристрастяването е съвсем разбираемо. Днешната дрога те пържи, ама пържи не на "бавен огън", а на вулкан - ужасна е просто, никакъв кеф не ти прави, само чупиш зъби и лееш пот на поразия, даже и миришеш на хим. комбинат, на кремиковци. Днешните наркомани са по- загубени от всякога, живеят с мисълта, че хероина е дъното, а то е тъкмо обратното - хероина си е направо безвреден спрямо тази химия. Преди няколко месеца попаднах на едно предаване за една от лечебниците за наркозависими и човека рече "когато постъпи нов пациент, ние се молим - дано да е хероино зависим". Само, че вече няма хероин - няма и кока. Днес всичко е синтетика и е в пъти по- вредно от - да ги нарека - "старите" наркотици, които де факто и на практика първоначално са създадени от медици, за медицински цели, съответно са повече от добре познати на медицината. Сега факта е, че е пълна мъгла какво всъщност поемаш - само специализирана лаборатория може да ти каже .... химическата формула. За това и вече съвсем не са рядкост случаите на трайни психически увреждания от само едно опитване!!! - това, което се взема днес ... то не е и наркотик, то е ... ТО, нещо си, някакъв химически бъркоч, дето ти прави мозъка на чорба. Е тоа джендъризъм, който се разпространява сега, всъщност е следствие точно на дрогата - хората така си сдухват умовете, че всичко им се обърква, включително и сексуалния нагон, такова чудо не е било никога в историята на наркотиците.

Днес вече проблема е толкова дълбок, че вече не се лекува просто наркозависимост, а зависимост към нещо, което не се знае какво е. А като не се знае какво точно е, не се знае и как въздейства на човешкия организъм - или казано по друг начин: днешния наркоман е опитна мишка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, дръндю написа:

аз ще изчакам мнението на доктор Сергеев и тогава ще коментирам

Бая ще почакаш...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
току-що, Радул написа:

Бая ще почакаш...

защо?
какво е станало, пак ли е направил издънка?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма “умерена употреба”, няма "всичко е под контрол" ! Това са пълни глупости и самозалъгване!  Почнеш ли, спиране няма. Имам колежка...на 64 е в момента, синът и почина преди 3 години от овердоза. Беше пет години в Испания...някакъв пансион за наркомани! Отказва се там и се връща в България. Но се събира със старата си компания и е до тук.живя 6  месеца след като се прибра. Започнал е с трева на 21 години и стига до хероин...и вече го няма! 

Успееш ли да спреш, забравяш завинаги старата компания, която ти "мисли доброто", особено ако си слабохарактерен! Няма извинение за това, нерви, умора, безсъние...всичко са само извинения!

преди 7 минути, дръндю написа:

какво е станало, пак ли е направил издънка?

Ти как мислиш? :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, barbuncela написа:

Почнеш ли, спиране няма.

Това е доста далеч от истината - спиране, че има, има, но повечето хора са достатъчно несъзнателни, за да не им трябва да се впущат в такива рискове.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, sound написа:

Това е доста далеч от истината - спиране, че има, има, но повечето хора са достатъчно несъзнателни, за да не им трябва да се впущат в такива рискове.

Сам да спреш...много трудно! Обикновено ти трябва специализирана помощ. Не говоря от собствен опит, нямам такъв, ама така говорят всички, че сам да спреш...почти невъзможно!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, sound написа:

Това е доста далеч от истината - спиране, че има, има

Това е самата истина! Колко бивши наркомани познаваш, защото аз нито един? 

преди 5 часа, sound написа:

Днес вече проблема е толкова дълбок, че вече не се лекува просто наркозависимост, а зависимост към нещо, което не се знае какво е. А като не се знае какво точно е, не се знае и как въздейства на човешкия организъм - или казано по друг начин: днешния наркоман е опитна мишка.

Докато има търсене ще има и предлагане до тогава ще е и проблема, квото и да пишем все тая е. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Майка ми взема наркотици без значение какви са ,само за да може да изпадне в безсъзнание.Преди 10 години започна с 1 път да се "почерпи" на заплата и  разбира се я уволниха от всякъде и с времето започна да се дрогира всеки ден ( към днешна дата по 3 пъти на ден) ако няма наркотици си купува хапчета които като си смесиш имат пак ефекта на припадакът ,взема и алкохол колкото може да понесе организмът.

Закачане има а отърване няма.Лежала е 3 пъти за свръх доза алкохол и 2 пъти за наркотици.Пациентите там са едни и същи и според сестрата с която говорих за 20 годишната си практика нямат нито един излекуван наркоман.

Пушенето на трева просто ти загатва какво и колко по яко ще е ако минеш нагоре,малко са хората които се спират само до пушенето на трева и алкохол.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, barbuncela написа:

Обикновено ти трябва специализирана помощ.

В почти всички случаи е така - основния проблем е, че не искаш да спреш, макар да мислиш, вярваш и твърдиш обратното, то все пак истината е, че не искаш и за това се налага специализирана помощ. Ако наистина поискаш да спреш - вече си свършил половината работа. Но тази първа крачка е ужасно трудния момент и твърде често непреодолим. Слувало се е да се обърнат към мен мои близки с молбата да им помогна да откажат наркотиците и аз да им кажа, че няма да стане, а те "защо", аз "защото всъщност не искаш". Имам и приятели, които без нищо ги отказаха, те си мислят, че аз съм им направил нещо, че съм им оказал някакво особено влияние, но не съм - те действително искаха да захвърлят всичко, аз само ги окуражих.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 11.06.2019 г. в 2:25, Aleksandra Olegova написа:

Използвате ли забранени вещества?

Не. 

Всъщност това ли ви интересува или как да си пускате кранчето на  хубавите хормони? Ако е второто, то не е необходимо човек да има опит със "забранени вещества". А може би искате да спрете наркотиците или нещо друго? Моля, не ни оставяйте да гадаем там, където само вие можете да дръпнете завесата. Ясният отговор идва след ясен въпрос.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, barbuncela написа:

Успееш ли да спреш, забравяш завинаги старата компания, която ти "мисли доброто", особено ако си слабохарактерен! Няма извинение за това, нерви, умора, безсъние...всичко са само извинения!

Това се отнася също така и към други пристрастявания. Трябва да отбележа, че е важна и подкрепата от семейната среда. Едно от най-добрите средства за лечение от пристрастяване е трудовата терапия и то физическата по точно. Методите са малко казармени, но именно дисциплината и най-вече колективните физически дейности съчетани със показването на истински блага и красоти в общуването под ръководството на не само теоретично подготвен психолог, а и с богат практически опит водят до завидни резултати. По-важен фактор обаче е семейната среда.  В повечето случаи индивида се излекува, но неговото семейство не.

За да посегне даден индивид към определени вещества които водят към пристрастяване, то в повечето случаи въпросния индивид има проблеми в семейството. Затова принципно не само индивида трябва да се лекува, а и семейството му или някой от родителите му.

До колкото съм запознат към момента в България те първа се създават такива комуни. Те обаче получават минимум подкрепа от Държавата.

(И тук ще помоля политическите, а така също и религиозни тролове да не се обаждат!) Проблема е сериозен!

Забързаното за някъде общество не обръща внимание на процесите който протичат в градивната елементарна единица на същото - семейството.

Някой даже я отричат и де факто не се замислят, че вече са изпаднали в зависимост от една по-опасна наркоза - Себелюбието. Не егоизмът!!!

За това един съвет към автора на темата - седнете в къщи и обстойно разисквайте тази ваша проблематика с родителите си. Изправете се смело и изслушайте поне мнението на своите родители, независимо че ще се наложи да слушате "глупости" от тях. Не спорете с тях, а ги изслушайте. По този начин ще помогнете и на тях. Обърнете им внимание и знайте, че само и единствено те са загрижени истински за Вас. Платите ли тази цена, то ще намерите правилния път към своето щастие извън така наречените стимуланти за удоволствие. Не се затваряйте чрез

преди 17 часа, Aleksandra Olegova написа:

да забравя за съществуването на тези неща и да пробвам с медитация

... уви ... това не може да се забрави. Не се самозалъгвайте.  Изживейте (не го преживявайте) това състояние и го споделете не само тук, а и в семейството. Позволете им и те да участват в така нареченото лечение. И не забравяйте, не само Вие се нуждаете от помощ, а и те!

Живота има и хубава страна и от Вас зависи на кое ще обръщате внимание в бъдеще ... Усмихнете се, почувствайте малките красоти които има в този свят - природа, животни и най-вече звуци произтичащи от тях. :) а не от цивилизацията ... ;)

Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Начетох се тука на глупости. Как пък аз не се закачих деба, а прекалявах с всичко. Трева, бонбони, амфети, кока, пико, салвиа, кристали, гъби, лсд, жаби съм лизал даже. Явно съм медицинско чудо. 

пп. Българина има пословично бедна култура що се отнася до наркотичните вещества и главно говори наизуст това, което е видял в ютуб клипчета ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от Solidarnost
      Шанс за възстановяване от зависимост! Здравейте, приятели на "Солидарност"! Поради едно щастливо стечение на обстоятелствата в дневната програма на "Солидарност" се откриват две БЕЗПЛАТНИ свободни места. Моля, споделете това с ваши близки, познати и приятели, които искат да имат свободен живот! Предложението е валидно за хора, които са пълнолетни, които имат проблеми с употребата на вещества или са зависими към алкохол, наркотици или хазарт, имат подкрепяща среда (родители, близки, приятели) и които имат желание да се лекуват, но нямат финансови възможности за това. Обадете ни се на тел. 02 971 99 20.
    • от Solidarnost
      И тази година, във връзка с Националната стратегия за борба с наркотиците, Министерство на здравеопазването, чрез Национален център по наркомании, отпуска частично финансиране за лицензираните рехабилитационни програми в България.

По този повод Програмата за социална рехабилитация и реинтеграция на зависими към Асоциация „Солидарност” в София обявява прием на клиенти, зависими от психоактивни вещества (хероин, метадон, други опиати; амфетамини, кокаин, други стимуланти; канабис; смесена употреба на наркотици и алкохол, зависимост от наркотици и хазарт), които са в особено тежко социално и финансово положение.

Желаещите да се лекуват ще заплащат значително намалена такса, което ще облекчи финансовата тежест върху техните семейства.

Асоциация „Солидарност” предлага две възможности за рехабилитация: Дневна програма и индивидуални консултации.

Дневната програма работи по модела на терапевтичната общност, но е отворена – участниците присъстват в нея всеки работен ден от 9 до 17 ч., след което се прибират при семействата си. Подходяща е за хора с лека до умерено тежка степен на зависимост, които в настоящия момент не работят поради проблема си.

Индивидуалните консултации са подходящи за хора с лека степен на зависимост или със злоупотреба на психоактивни вещества, които не се нуждаят от структурирана среда, работят или учат през деня.

Приемат се мъже и жени, навършили 18 г., броят на свободните места е ограничен.

Можете да се запознаете подробно с Програма „Солидарност” тук:

http://www.solidarnost-bg.org/

За контакти:

Асоциация за рехабилитация на зависими „Солидарност”
      Телефон: 02 971 99 20
      GSM: 0884 389 930
      e-mail: info@solidarnost-bg.org

Работно време: от понеделник до петък, от 9 до 17 ч.
  • Дарение

• Добави ново...