Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Нямаме обратна връзка от Aleksandra Olegova дали тази тема й е помогнала с нещо, дали е била пусната като патица за отстрелване, проверяваща чии реакции са най- бързи и изстрелите най- остроумни или не е доближила изобщо това, което е важно, но да се надяваме, че уважаемите съфорумци ще постъпваме прагматично и чрез въпроси, а не интуитивно ще си изясняваме дали насреща търсят помощ, срещу знаен или незнаен проблем или предлагат да си побъбрим върху интересна тема. 

Макар в по- предишна тема да стана ясно, че форумът може да окаже само най- обща и неспецифична подкрепа, все пак, чрез зададените отвън въпроси, човекът с реални проблеми би изяснил сам за себе си своите оплаквания.

За съжаление, въпросите в техническите форуми са малко по- ясни, а отговорите по- категорични. Рестартът на психиката, за съжаление, не е като рестарт на телефона.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Търсещ истини написа:

Нямаме обратна връзка от Aleksandra Olegova дали тази тема й е помогнала с нещо, дали е била пусната като патица за отстрелване, проверяваща чии реакции са най- бързи и изстрелите най- остроумни или не е доближила изобщо това, което е важно, но да се надяваме, че уважаемите съфорумци ще постъпваме прагматично и чрез въпроси, а не интуитивно ще си изясняваме дали насреща търсят помощ, срещу знаен или незнаен проблем или предлагат да си побъбрим върху интересна тема. 

Макар в по- предишна тема да стана ясно, че форумът може да окаже само най- обща и неспецифична подкрепа, все пак, чрез зададените отвън въпроси, човекът с реални проблеми би изяснил сам за себе си своите оплаквания.

За съжаление, въпросите в техническите форуми са малко по- ясни, а отговорите по- категорични. Рестартът на психиката, за съжаление, не е като рестарт на телефона.

Целта на темата беше да срещна хора, които имат някакъв опит с наркотични вещества и да споделят с мен дали и как са успели да се противопоставят на изкушението да посегнат пак към тях. Какво казват на себе си, за да се мотивират да се справят без чужда помощ.

Не бих казала, че имам сериозен проблем, владея положението, не взимам нищо, но съм попадала в този капан да съм свръхизтощена от работа и учене и да се изкуша да се подпомогна, когато имам да прочета учебник от 2000 страници и ходя на работа същевременно, но сама съм се убедила, че това води до тройна умора, неспособност да се концентрираш и да запомниш едно изречение две секунди, след като си го прочел, когато мине еуфорията нищо не те радвай, мозъка то е пихтия и със сигурност няма как да е решение на проблемите ти.

Много студенти прибягват до такъв метод за справяне с натоварването и стреса, много повече, отколкото предполагате, за съжаление. Познавам хора от различни университети, различни слециалности, сменяла съм ужасно много работни места, навсякъде масово хората се друсат, това е ужасяващата истина. 

Била съм една от тях, затова веднага мога да надуша кой го прави! Много бих се радвала да окажа съпорт на някой, който тепърва започва да експериментира и да му обясня колко брутално се прецаква, но проблема е, че понякога и при мен се случва един вътрешен глас да ми казва, че от още един път нищо няма да стане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Aleksandra Olegova написа:

Била съм една от тях

Излиза, че сте експерт по темата, което е добра вест.

Моля, разкажете, защо според вас някои се пристрастяват, а повечето не. Или не е така?

Какви са онези ваши познати, които пропаднаха и какви са тези, които се измъкнаха?

Отнасям се с искрено любопитство и уважение.
Т.И.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, Aleksandra Olegova написа:

Целта на темата беше да срещна хора, които имат някакъв опит с наркотични вещества и да споделят с мен дали и как са успели да се противопоставят на изкушението да посегнат пак към тях. Какво казват на себе си, за да се мотивират да се справят без чужда помощ.

Без чужда помощ не става. Само чрез друга зависимост може да се пребори тази зависимост. Да, знам, че странно звучи, но трябва да си признаем, че външните фактори са с по-голяма тежест от колкото намиране на вътрешна мотивация. Поради естеството на човек, то той е в някаква зависимост.

Уви аз нямам опит с наркотичните вещества, но един мой близък човек е помогнал на брат си да се противопостави на изкушението отново да посегне към въпросните вещества. В тоя процес е участвало цялото семейство, включително и сегашната му жена. В момента въпросния брат живее щастливо и се радва на две прекрасни деца. Самия процес е в порядъка на 20 години. При същия е ползвана една комуна в Испания. После след завръщането на въпросния семейството му и неговата приятелка положиха неуморни усилия и успяха да премахнат въпросната зависимост.

Пак ще повторя - Много е важно разбирателството в семейството.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, Търсещ истини написа:

Моля, разкажете, защо според вас някои се пристрастяват, а повечето не. Или не е така?

Пристрастява ги това което и тези с алкохола например, харесва им, не се чувстват добре в реалната обстановка и търсят алтернативна таква. В началото се чувстват добре и мислят че владеят нещата, че могат да се откажа винаги по всяко време докато не разберат, че са в грешка защото са развили физическа и психическа зависимост. Тези които не се престрасяват е така, защото не им харесва чусвтвото на неадекватност след употреба, пробвали са от любопитство и толкова, макар че и това носи рискове, имаше преди години случай в който две млади момчета били вечерта на купон и на път за вкъщи едното получава инфаркт и загива в следствия на купонджийскато шмъркане вечерта.

Та умната и мислете повече преди да посягате към дрога или каквито и да е други стимуланти!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, AAUUXX написа:

Та умната и мислете повече преди да посягате към дрога или каквито и да е други стимуланти!

Ето това е разковничето .... повечето не се замислят, а търсят бягство, а там ги дебнат определени търгаши и прочие, които ги зарибяват и прочие ... и та тъй ... изобщо не мислиш, а им се доверяваш.

В основата на всяко пристрастяване е колебанието ти, т.е. не знаеш на кого да се довериш и на кой не. Принципно всичко е в дадената пубертетна възраст, когато хормоните ти хвърчат, а не можеш да ги "натъкъмиш" ни към отсрещния пол, ни към родителските схващания за важните неща в бъдещия ти живот.

В основата на всяко пристрастяване е сблъсъка с някакви разочарования и невъзможността да ги споделиш от страх, че другите ще ти се присмеят ...

Дебнещи има, но по-важно е отношение на родителите към своите деца, а в днешно време децата на разведени или разделени родители се превръщат в разменна монета да "начукаш" другия, т.е. да му втъкнеш, че той е виновен за раздялата, а не ти. Да ... проблемните деца са в следствие на себе влюбени родители....

Не е оправдание, че понеже сме твърде ангажирани с прехраната си, то не обръщаме внимание на децата ни.

Всяко дете отгледано с внимание, а не с глезене с цел прочие ..... не посяга към странични стимуланти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, AAUUXX написа:

Пристрастява ги това което и тези с алкохола например, харесва им.....

Различно е от алкохола. Авторката сама го е написала - истината е доста прозаична и банална. Първото нещо, което ги дърпа да шмъркат е - чувай ся кво става - че могат да пият, като смокове: шише водка, уиски, ракия, никакъв проблем. Е това, че можеш да издъниш баснословни количества алкохол и да не се окажеш под масата в локва от собственото си повръщано, зарибява много - парти, че афтър парти, че ако има мегдан ($$$) продължаваме още и няма умора. А другото е еуфорията - много енергия, гонил съм мои приятели по пътищата да ги прибирам, карам с колата оня тича пред нея и не може да се спре, просто ааааадски много енергия, ама наистина много.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 30 минути, sound написа:

Различно е от алкохола. Авторката сама го е написала - истината е доста прозаична и банална. Първото нещо, което ги дърпа да шмъркат е - чувай ся кво става - че могат да пият, като смокове: шише водка, уиски, ракия, никакъв проблем. Е това, че можеш да издъниш баснословни количества алкохол и да не се окажеш под масата в локва от собственото си повръщано, зарибява много - парти, че афтър парти, че ако има мегдан ($$$) продължаваме още и няма умора. А другото е еуфорията - много енергия, гонил съм мои приятели по пътищата да ги прибирам, карам с колата оня тича пред нея и не може да се спре, просто ааааадски много енергия, ама наистина много.

Много енергия, а на следващия ден е дроб. Алкохолната зависимост не е по- различна от наркозависимосатта, отново е психическа и физическа и лечението чисто като структора е сходно при двете. Купони могат да се получат и без промишлени количества алкохол и дрога ама трябва акъл за което. Не знам сега как е, но по мое време преди 20г да кажем когато ходехме по купони целта не е била до се напием /надрусаме до загуба на съзнание, а да загаджим нещо пък било то и некой вълк и да послушаме по- силно музика по- свободно. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Днес дрогата е самоцел. И впрочем - алкохолната зависимост е много по- трудна за лечение. Е тука вече и аз не съм виждал отървал се.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, sound написа:

Днес дрогата е самоцел. И впрочем - алкохолната зависимост е много по- трудна за лечение. Е тука вече и аз не съм виждал отървал се.

И с алкохола и с дрогата си еднакво прецакан, разликата е че ако с алкохола не злоупотребяваш нямаш проблем, а с дрогата имаш проблем и без да злоупотребяваш. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази разлика е много тънка - зависи от качеството, зависи от вида на субстанциите, които се сравняват, от субектите, които употребяват, от доста неща зависи. Като цяло към наркотиците по- лесно се залита, спрямо алкохола повече подтикват към злоупотреба - алкохола те мори, губиш сила, махмурмула мъчи, което в една или друга степен те ограничава, докато дрогата те вдига. Редовен номер е, както си се напил да опънеш една магистрала и си отново свежарка. Или да речем по примерите на Алекс - не можеш да пиеш цяла нощ водки и да работиш, или да учиш; докато с наркотиците не само, че можеш, ами и твърде често точно, за да си по- ефективен и издръжлив ги вземат, поради което е и огромния процент на употребяващи наркотици сред програмисти, и студенти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 11.06.2019 г. в 2:25, Aleksandra Olegova написа:

До скоро си мислех, че всичко е под контрол, откачаш се без никакви проблеми, когато пожелаеш, живота е достатъчно добър и без тях, но май основният проблем е, че щом си пробвал, винаги ще знаеш, че съществува нещо, което може да те буустне веднага и да пусне кранчето на хубавите хормони и без него всичко е една идея по-скучно.

Нека като увод, да напомня, че всяко добро нещо може да бъде определено като зло и обратното.
При наркотиците има една всеобщо наложена практика, с която те се ползват със статут на средство за забава или за бягство от лоша реалност(от страна на ползвателя. От страна на пласьора , те са средство за пари). Тази практика поражда обикновените въпроси и терзания по тази тема. И всички те се въртят в кръга от измислени идеи , който не води до нищо по-различно от измислени решения.Та аз на такива измислени въпроси, отговори не желая да ... измислям.

Предпочитам да разглеждам наркотиците в другия им аспект - като елиминатори на изкуствени бариери.

Както знаете, човек е пренатрупан с фалшиви правила и еталони. Спазването им е негова вменена грижа и не е лесно тя да бъде изоставена. Зад всяко вредно правило, което се спазва, стоят няколко още по-вредни алтернативи, възникващи при неспазването му. И в един момент страха от по-голямото зло , определя доброто ни отношение към едно малко зло. И то за нас се превръща в добро.

И няма значение дали виждаме проблемите- така или иначе не можем да ги решим , заради бариерите пред тях. Бариери , които ни пазят от по-голямо зло. Но това по-голямо зло е всъщност отново измислено и е плод на погрешни представи, които сме приели за верни.

И в цялата тази оплетка е вече невъзможно да се определи кои са точно изначалните фактори , градящи злощастната сграда на нашето изкуствено "добруване" и просперитет.Защото ако можехме да ги видим, щяхме да се "пренастроим".

И да речем че някак си определим една добра основа, видим грешките и последващите грешки от тях, и решим да започнем на чисто. Да но само с желание не става. Бариерите с желание не се свалят. Те са сложени там от нас, с наше съгласие и съответно имат висок статут на неприкосновеност, който пречи дори на нас да ги свалим. Със целенасочени усилия , това нещо може да се постигне, но кой би имал силата и времето да го направи?

И тук вече идват на помощ елиминаторите на бариери - да, наркотичните вещества. И целта не е моментен "бууст" , а "показно". Човек обича да му бъде показано , да види... Едно нещо, което веднъж е усетено , вече не е същото , което само е желано. Усетеното нещо е доказателство. Човешкото мислене , обича доказателствата. Всички изкуствени идеи, могат да се ползват със определен статут, но доказаната идея е с нива по-нагоре и може да е дори еталон повалящ доста възражения.

И какво по-хубаво от това да можеш да свалиш бариерата от раз, да видиш какво е без нея? Наркотиците били вредни. То всяко нещо е вредно, когато се ползва не по предназначение. И колите са вредни , когато умреш в катастрофа. Но инак са полезни.

Със сигурност ще цитирам още мнения, нека ги прочета първо :)

на 12.06.2019 г. в 8:42, Silvering написа:

Начетох се тука на глупости. Как пък аз не се закачих деба, а прекалявах с всичко. Трева, бонбони, амфети, кока, пико, салвиа, кристали, гъби, лсд, жаби съм лизал даже. Явно съм медицинско чудо. 

пп. Българина има пословично бедна култура що се отнася до наркотичните вещества и главно говори наизуст това, което е видял в ютуб клипчета ;)

Ами то и пушачите на трева казват , че много се смеят , ама мен пък що не ми е смешно не знам...

И как аджеба, хората пафкат и ходят после навън по улицата, че и коли карат. Луди ли са ? Аз не мога от едната стая до другата да ида ... коректно, камо ли кола да карам.

Тъй че... хора всякакви. Като гледам колко хора не могат да откажат пиенето на кафе, пък на мен колко отвратителен ми е вкусът му... Ама го пия заради начина по който ми действа. Ама не съм чувал някой друг да му действа така, тъй че... аз на хора не вярвам много много. Повечето не знаят на кой свят се намират.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А, що? 

Не трябва да има забрана за каквито и да е вещества за лично ползване. 

Аз не ползвам, но защо не за който си реши? 

Съвременната неврофизиология казва, че светът на индивида е 99% субективен, създаден от мозъка на индивида. 

Та, ако даже този един останал процент не се харесва на индивида, защо да му е забранено да се отдалечи и от него? 

Да, по-скоро ще умре.

Е, и? Кого интересува това, освен съвременните робовладелци, евреите и еврейките с банките - рака и смъртоносния паразит на човешкото общество? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 26 минути, Иванчов написа:

А, що? 

Трябва да има забрана и още как, като я има се друсат като обезумели, а си представи какво ще е ако няма забрана. Човек за да взема правилни решения трябва да е трезвен, живота не е само купон и веселба. Млади момичета/жени се друсат с каквото им падне, всеки ден на черешата, забременява, ражда дете и се пита след това защо това дете е увредено, трябва да се мисли малко повече, живота не е днес за днес. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И това има значение за обществото, AAUUXX, но защо да не го оставим да загине, както му се полага (даже и според теб, струва ми се, подсъзнателно). 

Човечеството беше до преди 2-3 века прогресиращ елемент в системата на Земята, но вече е гниещ и отровен. Та нека си замине, умре, изчезне - не виждам нищо лошо. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Иванчов написа:

И това има значение за обществото, AAUUXX, но защо да не го оставим да загине, както му се полага (даже и според теб, струва ми се, подсъзнателно). 

Човечеството беше до преди 2-3 века прогресиращ елемент в системата на Земята, но вече е гниещ и отровен. Та нека си замине, умре, изчезне - не виждам нищо лошо. 

Не е ли по - правилно да се подаде ръка вместо да загива, макар че това е типично по нашенски си отношение. Всеки си казва е щом не ми е у нас да мре, да де ама не се знае дали пък няма утре да е и у нас. Дрогата не създава нищо, не получаваш нищо, не падат бариери, няма как да с почувстваш по - добре в което и да е отношение като се надрусаш. С алкохола е същото, напива се мисли си че всичко е възможно, изтрезянава и е отново същия шушляк, след което се повтаря процедурата, но това не променя нищо по отношение на неговата същност и личност. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кому да подам ръка и с каква цел? 

Сега сме 7-8 милиарда двукраки, след 50 години ще сме 16 милиарда, ако върви така. 

Един двукрак консумира сто пъти повече от едно животно, а замърсява хиляди пъти повече. 

Средната интелигентност рязко се срутва, духовността отдавна е непознато понятие за масата. 

Каква е ползата и смисъла? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Иванчов написа:

Човечеството беше до преди 2-3 века прогресиращ елемент

Човечеството по отношение на Съзнанието винаги , от както го има си е било , е и ще бъде едно и също . Защото всеки започва от "нула" като бял лист и стига до около 100 години (100 - да кажем) .....Единственият прогрес е в нарастването на технологиите , но не и в Съзнанието......Явява се основно противоречие , на което ако не му се намери решение води до самоунищожение.....

..............................................

Решение :

Стремежът да си повече от колкото си в същност (няма значение в какво !) е естествен и вроден - Лакомия .

Всеки опит за "реализация по лесния начин" - Мързел , също естествен и вроден , води до употреба на стимуланти и пристрастяване .....

Следва да познаваме собствените си възможности - те са ограничени ! И да не ги изнасилваме - Агресия !

Решението е да владеем себе си - собствените си Лакомия , Мързел и Агресия ! 

Т.е. да владеем собственото си " АЗ Искам ! "  , да владеем Его-то с Разум , съзнавайки следствията ! Постига се чрез (само)възпитание ! :nono:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 32 минути, Иванчов написа:

Кому да подам ръка и с каква цел? 

Сега сме 7-8 милиарда двукраки, след 50 години ще сме 16 милиарда, ако върви така. 

Един двукрак консумира сто пъти повече от едно животно, а замърсява хиляди пъти повече. 

Средната интелигентност рязко се срутва, духовността отдавна е непознато понятие за масата. 

Каква е ползата и смисъла? 

Всеки сам за себе аи решава на кой да подаде ръка и дали да го направи. 

Че сме много, много сме, но какво да направим, да се избием ли, вероятно и това ще се случи някой ден, но няма да е с дрога. Климатичните промени ще доведат до преразпределяне на територии, което без война няма да се случи и ще редуцира малко или много бройката ни в глобален мащаб. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 3.08.2019 г. в 15:43, Иванчов написа:

То това вече е само въпрос на време - да го осъзнаят из академичните среди, после да го приемат и в политическите, но според мен е вече неизбежно да се стигне до този момент. Факта е, че забраните въобще не решават проблема, факт е също, че тъкмо в най- развитите и напреднали страни се друса най- много. Със всяко изминало десетилетие се оказва, че наркотиците са още по- разпространени от предходното, към днешна дата мащабите са толкова огромни, че забраните са кауза пердута - това просто не работи. В момента всичко, което се постига е само да се крие проблема, което пък от своя страна е само добре дошло за криминалния контингент. Положението трябва да се постави открито, "очи в очи", едва тогава ще бъде възможно да се търсят по- ефективни начини за промяна - инак с това преследване от закона на практика нищо не правят, само тикат разни лапетии из панделите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 3.08.2019 г. в 16:55, AAUUXX написа:

Не е ли по - правилно да се подаде ръка вместо да загива, макар че това е типично по нашенски си отношение. Всеки си казва е щом не ми е у нас да мре, да де ама не се знае дали пък няма утре да е и у нас. Дрогата не създава нищо, не получаваш нищо, не падат бариери, няма как да с почувстваш по - добре в което и да е отношение като се надрусаш. С алкохола е същото, напива се мисли си че всичко е възможно, изтрезянава и е отново същия шушляк, след което се повтаря процедурата, но това не променя нищо по отношение на неговата същност и личност. 

Със споменаването на "бариери" и скорошният ми коментар говорещ точно за тях, ме караш да се включа за... дуплика :)
Дали говорим за дрога или алкохол, причината субектът ,който ги употребява, да е "отново същия шушляк" след "изтрезняването си, се корени във метода на използването им.
Ако дадем книга на една маймуна, тя може цял ден да прелиства страниците,  но няма да придобие знания от написаното в нея.
След като не се ползва за определеното си предназначение, няма как да има съответното влияние.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То, ако това беше вярно, наркотиците нямаше да са проблем - така, както не е проблем на маймуна да дадеш книга.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 48 минути, insec написа:

То, ако това беше вярно, наркотиците нямаше да са проблем - така, както не е проблем на маймуна да дадеш книга.

Интересно - аз ли обяснявам двузначно, ти ли схващаш нещо различно?

Проблема е, че маймуната не разбира нищо от книгата, защото няма как да го направи. Затова казах, че щом ползващия наркотик или алкохол , не успява да промени нищо в себе си , това не значи , че наркотикът не може да му помогне.Той просто е една маймуна, която мисли че книгата служи да си разлистваш страници. Това си е неин проблем. И проблем на въпросния наркоман (алкохолик).

За съжаление , разликата между маймуната и наркомана е ,че той не е маймуна ,разлистваща книга, ами маймуна, която си бие книгата в главата ,до припадък.

Дано сега да съм го обяснил добре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, TiratroN написа:

Интересно - аз ли обяснявам двузначно, ти ли схващаш нещо различно?

Нито едното - аз се изказах двузначно и ти хич не разбра, че съм те хванал как въобще не си и помирисвал наркотици: нямало да променят никого, ама другия път. Е тъкмо преди няколко дена се самоуби мой приятел, точно по пътя на дрогата - впрочем нито е първия, нито ще е последния. Аз до сега не съм видял човек, който да не се е променил следствие употреба на наркотици, а тука теории на антиутопията ми развивате, при все съвсем логичното заключение, че ако не променяха нищо, то нямаше и да са забранени.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 11.06.2019 г. в 2:25, Aleksandra Olegova написа:

Има ли такива сред вас, които от време на време се “подпомагат” със забранени вещества, било то, за да се забавляват на рейв парти или да забързат малко мозъка си по време на изпитна сесия?

До скоро си мислех, че всичко е под контрол, откачаш се без никакви проблеми, когато пожелаеш, живота е достатъчно добър и без тях, но май основният проблем е, че щом си пробвал, винаги ще знаеш, че съществува нещо, което може да те буустне веднага и да пусне кранчето на хубавите хормони и без него всичко е една идея по-скучно. 

Поради факта, че наркотиците са нелегални не могат да се правят достатъчно изследвания какви точно щети нанасят на организма в детайли, сайтовете са пълни с глупости, писани от хора, които нямат и понятие от това. Да, разбрахме, че са вредни... повръща ми се от преувеличените глупости, които чета. 

При мен лично тази липса може да се излекува с много изтощителен спорт, природа и много любов. А при вас?

Ако има някой с опит е добре дошъл 😁🤞🏽!

Вие вродена дебилия на генетично ниво ли имате или е придобито вследствие злоупотреба с наркотични в-ва .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Solidarnost
      Шанс за възстановяване от зависимост! Здравейте, приятели на "Солидарност"! Поради едно щастливо стечение на обстоятелствата в дневната програма на "Солидарност" се откриват две БЕЗПЛАТНИ свободни места. Моля, споделете това с ваши близки, познати и приятели, които искат да имат свободен живот! Предложението е валидно за хора, които са пълнолетни, които имат проблеми с употребата на вещества или са зависими към алкохол, наркотици или хазарт, имат подкрепяща среда (родители, близки, приятели) и които имат желание да се лекуват, но нямат финансови възможности за това. Обадете ни се на тел. 02 971 99 20.
    • от Solidarnost
      И тази година, във връзка с Националната стратегия за борба с наркотиците, Министерство на здравеопазването, чрез Национален център по наркомании, отпуска частично финансиране за лицензираните рехабилитационни програми в България.

По този повод Програмата за социална рехабилитация и реинтеграция на зависими към Асоциация „Солидарност” в София обявява прием на клиенти, зависими от психоактивни вещества (хероин, метадон, други опиати; амфетамини, кокаин, други стимуланти; канабис; смесена употреба на наркотици и алкохол, зависимост от наркотици и хазарт), които са в особено тежко социално и финансово положение.

Желаещите да се лекуват ще заплащат значително намалена такса, което ще облекчи финансовата тежест върху техните семейства.

Асоциация „Солидарност” предлага две възможности за рехабилитация: Дневна програма и индивидуални консултации.

Дневната програма работи по модела на терапевтичната общност, но е отворена – участниците присъстват в нея всеки работен ден от 9 до 17 ч., след което се прибират при семействата си. Подходяща е за хора с лека до умерено тежка степен на зависимост, които в настоящия момент не работят поради проблема си.

Индивидуалните консултации са подходящи за хора с лека степен на зависимост или със злоупотреба на психоактивни вещества, които не се нуждаят от структурирана среда, работят или учат през деня.

Приемат се мъже и жени, навършили 18 г., броят на свободните места е ограничен.

Можете да се запознаете подробно с Програма „Солидарност” тук:

http://www.solidarnost-bg.org/

За контакти:

Асоциация за рехабилитация на зависими „Солидарност”
      Телефон: 02 971 99 20
      GSM: 0884 389 930
      e-mail: [email protected]

Работно време: от понеделник до петък, от 9 до 17 ч.
  • Дарение

• Добави ново...