Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте, 

Живея на квартира от година, като съм сключил стандартен договор за наем с наемодателя. Онзи ден ми се развали казанчето на тоалетната и ремонта му излезе 75 лева. Та сега се чудя аз или хазяина трябва да погасим тази сметка? 

Поздрави. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Който го счупил той плаща

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зависи от договорката Ви с наемодателя, ако нямате такава разговаряйте с него по въпроса. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво се счупи точно?

Вие уведомихте ли го за проблема?

75 лв. ремонт или замяна?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пълнещото устройство не спираше да пуска вода в казана, а изпускащото нещо не си беше читаво още, когато се нанесох. Ремонта - частите и майстора излязоха 75 лева. Не е купувано ново казанче, а може би трябваше 😕

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ха, комплекта струва 25-30 лв., смяната е за половин час максимум.Тия 75 лв откъде?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За ракията и удоволствията на майстора . . . .  . .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

който вика майстор той плаща 

стара пернишка поговорка 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оказа се, че в магазина ми дадоха част, която не беше за моето казанче. От там се вдигна и цената. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз бях на квартира. Бойлера се развали, хазяина пое ремонта с ново реле. Появи се влага по едната стена, но хазяина не щеше да прави нищо. Надигна се паркета от влагата а хазяина ми казва да го заменя с ламинат.

Питам, кой ще плаща? Ами аз съм щял да ползвам, аз да го сменям.

АААААА, като иска хазяина да печели,  ще предлага годно жилище, не аз да правя и инвестирам, а той да взима наем.

Като вземеш кола под наем, нали не ходиш в сервиз да я оправяш?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Филипов написа:

За ракията и удоволствията на майстора . . . .  . .

Леф за работа и пет-шейсе - за акъл...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Напълно нормално е да вземат 75лв. 15-20лв за нов механизъм плюс отгоре за труд. В крайна сметка този човек плаща и за гориво, за да пристигне на адрес, пък и си цени труда. Който го мързи да иде до магазина, и да си смени чарковете сам (което е повече от елементарно) ще плаща.

Поне фактура издадоха ли Ви? Щото без фактура да говорите за извършени ремонти и да искате пари от хазяина е малко несериозно. Като за начало е било редно да го уведомите за повредата, и да го попитате, дали може Вие да търсите майстор или той ще се заеме, за да няма възражения после относно цена. Примерно получавате съгласие вие да се заемете с намиране на майстор за извършване на даден ремонт, след това е обезателно да му представите фактура и да докажете, че реално подобен ремонт е извършван. Иначе всеки може да злоупотребява дрънчейки пари за недоказани ремонтни дойности. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 24 минути, Soviet Soldier написа:

Напълно нормално е да вземат 75лв. 15-20лв за нов механизъм плюс отгоре за труд. В крайна сметка този човек плаща и за гориво, за да пристигне на адрес, пък и си цени труда. Който го мързи да иде до магазина, и да си смени чарковете сам (което е повече от елементарно) ще плаща.

Поне фактура издадоха ли Ви? Щото без фактура да говорите за извършени ремонти и да искате пари от хазяина е малко несериозно. Като за начало е било редно да го уведомите за повредата, и да го попитате, дали може Вие да търсите майстор или той ще се заеме, за да няма възражения после относно цена. Примерно получавате съгласие вие да се заемете с намиране на майстор за извършване на даден ремонт, след това е обезателно да му представите фактура и да докажете, че реално подобен ремонт е извършван. Иначе всеки може да злоупотребява дрънчейки пари за недоказани ремонтни дойности. 

Стига глупости сър. 20 лева модул и 55 лева за ремонт на тоалетно казанче. И хазайна и този дето е правил ремонта ги наплясквяам и двамата. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, nikolela написа:

Като вземеш кола под наем, нали не ходиш в сервиз да я оправяш?

Не е същото, но когато си вземеш кола на изплащане и тя принадлежи на фирмата, ти си поемаш всички разходи за консумативи. Кранчето е консуматив, казанчето също. Ползва се, амортизира се. затова и се плаща ако стане нещо. Ако хазяина ти взема 1000 лева наем и поеме всчики разходи, да, съгласен. Но ако ти си тариката и живееш за 200-300 лева наем, какво очакваш? Хазяина да ти плаща живота? А като си тарикат, що не си вземеш жилище на изплащане за тия пари?

Егати хората. Без пари искате да живеете на гърба на държавата!!! Научете се, че за всичко се плаща от 1989-та година насам!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Кико написа:

Не е същото, но когато си вземеш кола на изплащане и тя принадлежи на фирмата, ти си поемаш всички разходи за консумативи. Кранчето е консуматив, казанчето също. Ползва се, амортизира се. затова и се плаща ако стане нещо. Ако хазяина ти взема 1000 лева наем и поеме всчики разходи, да, съгласен. Но ако ти си тариката и живееш за 200-300 лева наем, какво очакваш? Хазяина да ти плаща живота? А като си тарикат, що не си вземеш жилище на изплащане за тия пари?

Видели са го, че не разбира и са решили да го изцедят. Типично по български.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Емил Костов написа:

Видели са го, че не разбира и са решили да го изцедят. Типично по български.

Все тая, не е до парите, а до това, кой поема разходите. Да кажем, че ремонта е 20 лева. Въпросът е принципен. Ползваш нещо, амортизираш го, плащаш. Ако не искаш да плащаш, тоя дето ти го е дал за ползване е в пълното си право да ти търси сметка за поразиите. 

Ако ти даде нов апартамент, няма да ти вземе 300 лева наем, а примерно 600-800-1000. Това е. Вземаш боклук, после искаш всичко да е ОК. Като старите коли е. Какво очакваш, ако вземеш кола на 123000 км и не и смениш ремъка? Търгаша ли ще е виновен за тоталната щета или ти, че си будала да вземеш кола на 123000 км?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Кико написа:

Все тая, не е до парите, а до това, кой поема разходите. Да кажем, че ремонта е 20 лева. Въпросът е принципен. Ползваш нещо, амортизираш го, плащаш. Ако не искаш да плащаш, тоя дето ти го е дал за ползване е в пълното си право да ти търси сметка за поразиите. 

Напълно си прав, ама все пак нали се сещаш, че трябва да има благоприличие и уважение от двете страни. Аз също съм на квартира. Преди 2 години ми изгоря термозащитата на болера.  понеже бях на работа, а и не ми се занимаваше назайнът си извика електричар, смениха термозащитата ( тя струваше 24 лева), почистиха боилера от котлен камък и мръсотия и го направиха. Платих 34 лева. 10 лева за ремонта с почистването. Не 70 или това да поемам разход щото електричата е закупил грешна част. Малко мисъл трябва да се вкара. 

Докато този образ ми е казал, че за ремонт на казанчето ще трябва да дам 75 лева и съм му отвинтил главата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Цитат

Наемателят е длъжен да ползва имота според предназначението му, да го поддържа, да отстранява повреди, които се дължат на обикновеното потребление (замърсяване на стени, течове на кранове, повреди в електро и ВиК инсталации, и др.).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Megumi написа:

Длъжен ама ако е сключен договор. Аз нямам такъв и въпреки това знам какво е редно и какво не. Няма как да дойде някой да ми направи ремонт, а аз да платя затова, че в негоден и не знае как да направи ремонта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Емил Костов написа:

Длъжен ама ако е сключен договор. Аз нямам такъв и въпреки това знам какво е редно и какво не. Няма как да дойде някой да ми направи ремонт, а аз да платя затова, че в негоден и не знае как да направи ремонта.

Авторът е споменал, че е подписал стандартен договор с наемодателя си

И все пак си прав, че дори и без него не е коректно друг да плаща за нещо повредено от самия теб (апартаментът преди наемането не е бил в това състояние)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Megumi написа:

Авторът е споменал, че е подписал стандартен договор с наемодателя си

И все пак си прав, че дори и без него не е коректно друг да плаща за нещо повредено от самия теб (апартаментът преди наемането не е бил в това състояние)

Въпросът е защо трябва да надплаща при положение, че майсторът е сбъркал??

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въпросът е защо трябва да надплаща при положение, че майсторът е сбъркал??

А защо наемодателят трябва да има общо с това, след като майсторът е повикан от наемателя ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Megumi написа:

А защо наемодателят трябва да има общо с това, след като майсторът е повикан от наемателя ?

О извинения, не съм прочел правилно и се изказах неподготвен на няколко пъти. Моля за извинение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

О извинения, не съм прочел правилно и се изказах неподготвен на няколко пъти. Моля за извинение.

Няма проблем

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...