Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Simeon89

Хванаха ме нередовен! Какво следва?

Препоръчан отговор

Здравейте!  Преди няколко месеца пропуснах да си платя гражданската на колата и Кат ме спря за проверка и ми написаха акт от 500 лева без Гражданска и ми взимаха книжката! Така и Не съм си платил глобата, нито си взех книжката. В същото време колата ми се счупи и започнах да правя двигателя, вчера реших да я тествам след ремонта и пак ме спряха за проверка, без шофьорска книжка, без гражданска отговорност, технически преглед и данък. Полицаите ми смъкнаха номерата и ми дадоха бележка при която трябва да ходя във Кат при началника да сме се уговаряли, как да съм си платил глобите и какво да правя за да пуснем колата отново в движение! Да, виновен съм, признавам вината си че постъпих много глупаво като възрастен човек, но ми се случва за пръв път и се притеснявам адски много, за пръв път си имам работа със полицаи. Какви са последствията от тук на татък и какво ще ми направят? Знаете ли? Долу горе каква ще ми е глобата и ще ме затворят ли?  Че малко ме е страх и притеснено! 
Всякаква информация ще ми е от полза!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе за затваряне. .. То е ясно, че няма да те затворят,  освен ако не прегазиш някого на път за кат.  Ама ще олекнеш здраво откъм банкноти със сигурност. Ако не разполагаш с достатъчно свободни средства,  подготви се психически да завършваш ремонта на колата и после мобиле, карс, олх...

Хем знаеш че са се овълчили пари да събират. ... дано си вземеш поуката,  че от нищо плащаш 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, Michigan111 написа:

Абе за затваряне. .. То е ясно, че няма да те затворят,  освен ако не прегазиш някого на път за кат.  Ама ще олекнеш здраво откъм банкноти със сигурност. Ако не разполагаш с достатъчно свободни средства,  подготви се психически да завършваш ремонта на колата и после мобиле, карс, олх...

Хем знаеш че са се овълчили пари да събират. ... дано си вземеш поуката,  че от нищо плащаш 

А във интернет така пише!  Ако шофираш без книжка лишаване от свобода!  Това ме притеснява много.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно не разбираш от намеци ,те са ти го казали "Полицаите ми смъкнаха номерата и ми дадоха бележка при която трябва да ходя във Кат при началника да сме се уговаряли, как да съм си платил глобите"

Вземаш си малко банкноти и отиваш да се видиш с началника на кат на 4 очи и ще оправите работата.Изпитан и работещ метод поне за нашият град.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, KoiAzLiWe написа:

Явно не разбираш от намеци ,те са ти го казали "Полицаите ми смъкнаха номерата и ми дадоха бележка при която трябва да ходя във Кат при началника да сме се уговаряли, как да съм си платил глобите"

Вземаш си малко банкноти и отиваш да се видиш с началника на кат на 4 очи и ще оправите работата.Изпитан и работещ метод поне за нашият град.

Исках да кажа че имам призовка!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Банкноти на ръка ако ще дава е трябвало на заптиетата да ги даде.  Свалянето на номерата вероятно  е документирано,  вероятно има и нов акт,  няма как да мине с рушвет.  А ако опита и не стане, тогава вече наистина си играе с огъня. 

Плащай си масрафа и слагай обецата на ухото повече да не правиш грешки.  

Няма да стигнеш до панделата, спокойно,  просто ще се разделиш с пари. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Simeon89 написа:

Здравейте!  Преди няколко месеца пропуснах да си платя гражданската на колата и Кат ме спря за проверка и ми написаха акт от 500 лева без Гражданска и ми взимаха книжката! Така и Не съм си платил глобата, нито си взех книжката. В същото време колата ми се счупи и започнах да правя двигателя, вчера реших да я тествам след ремонта и пак ме спряха за проверка, без шофьорска книжка, без гражданска отговорност, технически преглед и данък. Полицаите ми смъкнаха номерата и ми дадоха бележка при която трябва да ходя във Кат при началника да сме се уговаряли, как да съм си платил глобите и какво да правя за да пуснем колата отново в движение! Да, виновен съм, признавам вината си че постъпих много глупаво като възрастен човек, но ми се случва за пръв път и се притеснявам адски много, за пръв път си имам работа със полицаи. Какви са последствията от тук на татък и какво ще ми направят? Знаете ли? Долу горе каква ще ми е глобата и ще ме затворят ли?  Че малко ме е страх и притеснено! 
Всякаква информация ще ми е от полза!

Забрави повече да караш автомобил и се приготви да ти вземат и кръщелното. Лично ще ти кажа, че си о..и..офрен. Може да се обидиш, но при това затегнато положение в момента да си играешс полицията ами заслужил си си го.

преди 21 минути, Michigan111 написа:

Банкноти на ръка ако ще дава е трябвало на заптиетата да ги даде.  Свалянето на номерата вероятно  е документирано,  вероятно има и нов акт,  няма как да мине с рушвет.  А ако опита и не стане, тогава вече наистина си играе с огъня. 

Не говори глупости. Никой полицай вече няма да си рискува мястото щото някой е глупак. Никой няма да си заложи гъза за такава груба грешка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да бе да, съвсем случайно си тествал и те хванали. Егати теста, тества се на улицата, дето живееш, а там трябва да знаеш има ли ченгета или не. Будалкаш ни. 

И как така се счупи кола, спряна от движение? Хаха. Сигурно е клеясала.

преди 35 минути, Michigan111 написа:

Това с подкупите ако мине, ще е идиот да даде на идиот подкуп. Не че  е невъзможно. 

А за глобата...каквато и да е, плати я, не се занимавай с глупости. Ще видиш как ще ти олекне. Плащай като поп, това е държавата ни. А и на Запад някъде да си, трябва да плащаш не като поп, а като кардинал или митрополит. Просто забрави, извади парите, дай ги и не му мисли. 

След това внимавай или не, ако не ти пука за парите и пандиза. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 44 минути, KoiAzLiWe написа:

Няма значение.

преди 16 минути, Емил Костов написа:

Забрави повече да караш автомобил и се приготви да ти вземат и кръщелното. Лично ще ти кажа, че си о..и..офрен. Може да се обидиш, но при това затегнато положение в момента да си играешс полицията ами заслужил си си го.

Не говори глупости. Никой полицай вече няма да си рискува мястото щото някой е глупак. Никой няма да си заложи гъза за такава груба грешка.

преди 6 минути, Кико написа:

Да бе да, съвсем случайно си тествал и те хванали. Егати теста, тества се на улицата, дето живееш, а там трябва да знаеш има ли ченгета или не. Будалкаш ни. 

И как така се счупи кола, спряна от движение? Хаха. Сигурно е клеясала.

Това с подкупите ако мине, ще е идиот да даде на идиот подкуп. Не че  е невъзможно. 

А за глобата...каквато и да е, плати я, не се занимавай с глупости. Ще видиш как ще ти олекне. Плащай като поп, товеа е държавата ни. А и на Запад някъде да си, трябва да плащаш не като поп, а като кардинал или митрополит. Просто забрави, извади парите, дай ги и не му мисли. 

Никъде не съм казал че утре като отида ще плащам веднага! На мен ми обясниха че като отида при началника щял да ми обясни всичко, там глобите и цените, както и начинът колата да се пусне отново във движение и как да си взема книжката! Такива работи, и не съм я тествал на нашата улица, ами излязох от квартала, и всичко което казвам е истина! Но така и не получих отговори, дали ще ме осъдят и затворят? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 38 минути, Емил Костов написа:

Айде върни се и прочети в отговор на какво съм го написал това,  щото имам претенции че аз глупости не говоря!  Четете целия диалог бе хора, толкова ли е трудно?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само ще мълчиш пред началника и каквото ти казва, отвръщай само с "да" и "разбрах" - каквито пари ти поискат, давай веднага; ако те подемат яко по устав, отказваш да подписваш каквото и да е без адвокат, че си сгазил лука твърде лошо и наистина могат да те приберат за няколко месеца. По каквото са ти казали катаджийте,  би трябвало да се разминеш само с дърпане на ушите и солена глоба, но имай предвид, че при трето такова тъпанарско изпълнение със сигурност не стъпвай в КАТ без адвокат.

И в никакъв случай не предлагай подкуп!!! - ако ти поискат плащай и бягай, но въобще не се опитвай ти да правиш намеци, намигвания и шушукания.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 4 часа, Емил Костов написа:

Не говори глупости. Никой полицай вече няма да си рискува мястото щото някой е глупак. Никой няма да си заложи г*за за такава груба грешка.

може би някъде по света е така както казваш
не забравяй че живеем в страната на корупцията, на челните места сме

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моето мнение е да изпиеш горчивата чаша докрай - чакаш да видиш какво ще стане. В никакъв случай не опитвай с подкуп, защото след всичките глупости, които си натворил, това ти гарантира кауша! За по-сигурно потърси свестен адвокат по наказателните дела  ще дадеш още 50 кинта, но "акъл паръсъ", какво да се прави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То е ясно какво става.

Карал е без ГО - хванали са го. И понеже не му е за първи път - не е минимума 300 а максимума 500. Рецидивист.

И понеже не си плаща глобите - спират автомобила от движение и смъкват номерата. За неносене на документи свързани с управлението има отделна глоба. Предполагам че ти си собственик, а не примерно родителите ти или трето лице.

Издухваш го по пълна програма. На всички им е писнало от рецидивисти, извършващи нарушения и оставащи без санкции.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Филипов написа:

То е ясно какво става.

Карал е без ГО - хванали са го. И понеже не му е за първи път - не е минимума 300 а максимума 500. Рецидивист.

И понеже не си плаща глобите - спират автомобила от движение и смъкват номерата. За неносене на документи свързани с управлението има отделна глоба. Предполагам че ти си собственик, а не примерно родителите ти или трето лице.

Издухваш го по пълна програма. На всички им е писнало от рецидивисти, извършващи нарушения и оставащи без санкции.

Колата е на баща ми, а си пропуснал че нямам книжка, книжката ми е отнета преди месеци!   Казаха ми че ще мина през съда и ще ме осъдят на лишаване от свобода, не знам какво да правя!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Казаха ти го вече, първо при АДВОКАТ и тогава отиваш в КАТ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 39 минути, Simeon89 написа:

а си пропуснал че нямам книжка, книжката ми е отнета преди месеци!

Лапешка работа. Както е написано си мисля че е отнето само синьото картонче. Не си написал какво пише в нито едно наказателно постановление. Ясно е че си игнорирал всичко, не си обжалвал и е влязло в сила. Като е отнето СУМПС предал ли си го и платена ли е глобата (акта)?

За адвокат и да ти разширяват сфинктера. Ами ако беше помлял нечий скъп автомобил или причинил вреда на човек? И жилището нямаше да стигне да покрие щетите. За 30 години живот на тази земя нищо ли не си научил? Родителите ти няма да се вечно живи.

Разделете проблема на две. За пускане в движение да се занимава собственикът по талон. И да не вземе да признае че доброволно е предоставил управлението на теб че и той ще го отнесе. Твоите прегрешения са си твои. Баща ти не е длъжен да знае за твоите провинения - пълнолетен си.

Редактирано от Филипов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стига бе, станалото станало.  И 10 страници да изпишем няма да го променим.  Важно е питащия да си извади поуките и да не повтаря грешките, а да стане отговорен и внимателен.  Допуснал е грешка и е направил глупост и ще си плати за което. Нито е убил някой, нито някому е навредил,  че да нападате така. А убийци и джигити с редовни документи колкото щете. 

Единствено съм съгласен за адвокат и консултация с него преди посещението в кат,  да разбереш рамките на наказанието - минимума и максимума.  После отиваш в кат и гледаш кат ударен с мокър парцал и молиш за снизхождение,  тоест за минимума.  Плащаш си глобата, ходиш пеша колкото е необходимо и продължаваш. 

Ще се разминеш с плащане,  а проблем който се решава с плащане е всъщност сметка,  дебела,  но сметка. Прекалено много се кахъриш за една сметка.  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, Michigan111 написа:

Айде върни се и прочети в отговор на какво съм го написал това,  щото имам претенции че аз глупости не говоря!  Четете целия диалог бе хора, толкова ли е трудно?

А проблемът си е твой. Има в предвид, че те хващат 2 пъти без гражданска (повтарящо се нарушение), неплатена глоба, освен това без платен данък и преглед. И както са написали по-горе се консултирай с адвокат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Емил Костов написа:

А проблемът си е твой.

Ами не, всъщност не е мой.  Ако вземеш да прочетеш цялата комуникация,  може би ще се изненадаш,  че глупостта ти я изтряска.  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много ме кефи като каже някой "Нали не е убил човек..." и тем подобни. Само тогава ли да те изтряскат? Убития тогава какво ще го стопли тая работа? Тъкмо напротив - превенцията трябва да е жестока, а не някой да хленчи по форумите че видиш ли с пълно съзнание се е осрал и да го съжаляват че и да му се дава акъл как да се отърве! После пък ревем че нямало полиция, нямало закони, нямало съд... Оня се бил отървал, на другия нищо не му направили, еба ти държавата... А като е за нас - ревем и търсим как да се плъзнем.

Едно от нещата които ми харесва в тъпите американци - окошарват те точно за ей такива неща - караш пиян, е*ът та отзаде по-лошо отколкото тука за убийство!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

плащай си всички глоби и се радвай че все още си в БГ че ако бе е Гърция с този техен нов закон, щяха да те опандизят

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, Simeon89 написа:

Казаха ми че ще мина през съда и ще ме осъдят на лишаване от свобода, не знам какво да правя!

Адвокат!!! Въобще не се чуди, ами отивай да търсиш такъв.

преди 3 часа, zlinaka написа:

..... - превенцията трябва да е жестока.....

Не жестока, а интелигентна - тъкмо за това американското право е толкова успешно, щото нито е шуробадженашко, нито е отмъстително. Баланса в правото е един от най- сложните за постигане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мдааа... много глупаво при отнета книжка и без ГО, да караш кола, при това да повториш тая грешка два пъти. Ама мноого идиотско. При инцидент, недай си боже, нещо сериозно, може да те осъдят, ще вземат жилището на баща ти.(познавам такъв случай). Мисли му, къде ще живеете после . Да ти кажа, за яка глоба и затвор си. Ти се е*аваш с държавата и сега тя ще ти го мушне отзад. И без това се избиват по нашите пътища предостатъчно. Веднъж като те хванат без ГО, те бутат в черния списък. Втория път като те видят, нормално да те спрат. Много олигофренска постъпка. Сега ще си поемеш последствията. Късмет.

PS:  За мен глобите трябва да се плащат на момента, полицая да си носи малък касов апарат и да пуска бележки. Тия опашки в КАТ и т.н. са отживелица.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...