Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравей, не съм сигурна как да започна темата и дали изобщо е да тук....

Уча в университет и работя да вече почти всеки втори на моята възраст го прави...Не идвам от добро семейство винаги е имало караници и насилие с години...Въпреки ,че бях дете всичко падаше на мойте рамене и имах надежда.Сега тази бедност ми тежи още повече накратко...Тежи ми ,че нямам пари за прозореца който е спукан(скоро идна зима) и пералня нямам и съм с наднормено тегло ,защото работя в кухня и остава храна и на лекции ходя после веднага вкъщи и не ставам от леглого ,а да не говорим за почивните дни.Знам ,че има хора в много по-тежко положение от моето ,но все пак вече не издържам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами промени си начина на живот. От теб зависи. Писването е оправдание.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Давай я по-леко.Почти всеки средностатистически българин става сутрин,отива на работа(понякога и на две),прибира се скапан,къпе се,хапва,свободно време и ляга.И така всеки ден до уикенда.Намират си занимания и хоби.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, Asq11 написа:

и не ставам от леглого

Не сте завързан там, предполагам.

преди 15 минути, Asq11 написа:

защото работя в кухня и остава храна

Ами остава и какво като остава? Има и други бедни хора по улиците, които искат да ядат, не сте длъжен да опрасквате всичко останало непоръчано сам. Мисля, че описаните проблеми си ги създавате сам. Един вид се самонаказвате. Дали действително сте виновен, или само си го въобразявате, няма как да знам. Начини за справяне с тия незначителни проблеми, има много. Някои от нещата, които изглежда на пръв поглед че помагат, обаче може само да добавят, или задълбочат наличните проблеми. Затова, след като явно не можете да си заплатите за психолог...Е, има и друг начин. Сприятелете се с по-възрастен от Вас човек, с богат жизнен опит и го помолете, да Ви упъти към поправяне на начина Ви на живот. Един вид,  да Ви е като психолог и треньор в живота.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На първо време прочетете в https://www.kaldata.com/forums/topic/285929-каква-психологическа-подкрепа-може-да-даде-един-форум/ какво  можете да очаквате от форума. Накрая там има и някои специализирани адреси, линкове и телефони.

Не забравяйте "И ТОВА ЩЕ МИНЕ"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Asq11 написа:

....но все пак вече не издържам.

Не си само ти - огледай се колко изтрещял народ има покрай тебе, да не мислиш, че така са се родили.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мине - не мине седмица- две и се появява някаква странна тема, в стил Денков,  от съмнителен акаунт регистриран час два по рано,  който обикновено след това не пише коментари. 

Сещам се и за един, който в една тема обяснява, че е шофьор от 18 години, а в друга че е млад и глупав. 

Не знам какво целят тези човеци.  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 54 минути, Michigan111 написа:

....

E инак това психо- раздел ли щеше да бъде. 😂

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, sound написа:

E инак това психо- раздел ли щеше да бъде. 😂

Абе така, ама.... психология и психотерапия,  да добавят и психиатрия  :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, Michigan111 написа:

Мине - не мине седмица- две и се появява някаква странна тема, в стил Денков,  от съмнителен акаунт регистриран час два по рано,  който обикновено след това не пише коментари. 

Сещам се и за един, който в една тема обяснява, че е шофьор от 18 години, а в друга че е млад и глупав. 

Не знам какво целят тези човеци.  

Смятам ,че е излишно да пиша коментар по темата.Бях уморена и ядосана късаща се от рев и ми липсваха само нападки...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, Asq11 написа:

Смятам ,че е излишно да пиша коментар по темата.Бях уморена и ядосана късаща се от рев и ми липсваха само нападки...

Т.е. в момента искаш темата да се затвори? Какво точно очакваше да се случи в темата?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 минути, Asq11 написа:

Окей приемаме моя пост за нападка. 

Но получи и 4 градивни коментара.  Защо не благодари на някой от тях и не започна дискусия за проблемите ти и решаването им, а се хвана в нападката? 

Когато човек има Х броя проблеми ще се съсредоточи в тяхното разрешаване,  а не в създаването на други.  За това казах, че се съмнявам в постове, в които не се търси решение на проблем. И в един момент на потенциално коментиращите ще им писне и ще спрат да се занимават.  Така хора, действително търсещи помощ и съвет ще останат без съдействие заради спамещите.  Един вид, малко като лъжливото овчарче,  но в онлайн формат. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 34 минути, Asq11 написа:

Бях уморена и ядосана късаща се от рев ...

Мина-а, на Ася й мина. Тъй, де, измъкна се. ПоздравИ се по този случай.

Ех, какви времена бяха, когато от една майчина целувка, всичко минаваше :) . Нещо не може ли да я замести? :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 4.10.2019 г. в 13:33, Търсещ истини написа:

Мина-а, на Ася й мина. Тъй, де, измъкна се. ПоздравИ се по този случай.

Ех, какви времена бяха, когато от една майчина целувка, всичко минаваше :) . Нещо не може ли да я замести? :) 

Казваш, спукания прозорец се превърна в цял, а пералня... ще ползва на някоя приятелка, какво толкова...

Нищо не се оправило. Но поне няма да пише повече тук. 

Дано по-съчувстващи хора, около възрастта й и положението й, има в друг форум, и успеят да й помогнат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Maleficient написа:

Казваш, спукания прозорец се превърна в цял, а пералня... ще ползва на някоя приятелка, какво толкова...

Нищо не се оправило. Но поне няма да пише повече тук. 

Дано по-съчувстващи хора, около възрастта й и положението й, има в друг форум, и успеят да й помогнат.

А аз продължавам да твърдя, че няма спукан прозорец и поста е фейк.  Най малкото работи на 2 места,  плаща квартира, ама не плаща храна... колко да струва поправката на прозорец.  

Отделно за човек, учещ в университет, граматиката в поста е под всякаква критика. 

А най лошото е, че се заиграва с реални проблеми,  които реални хора имат .

Естествено, съществува опцията да не съм прав,  ако е така нека авторката ме извини и да продължи да пише. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Maleficient написа:

Помагат делата, пък форумите- съчувствие и окуражаване. 

Не смятам, че форум може да даде грижа. Нито пари. Ето, собственикът на форума призовава за помощи, но  от необходимите 1000Е са дадени 143Е. 

Обаче остава отворен въпросът- Какво според вас би помогнало на  Asq11 ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Търсещ истини написа:

Помагат делата, пък форумите- съчувствие и окуражаване. 

Не смятам, че форум може да даде грижа. Нито пари. Ето, собственикът на форума призовава за помощи, но  от необходимите 1000Е са дадени 143Е. 

Обаче остава отворен въпросът- Какво според вас би помогнало на  Asq11 ?

С нищо няма да и помогне. Ще го разбере след време. Или пък въобще няма да го разбере и ще продължава да си мрънка колко несправедлив е животът.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Тoни
      Шокиращо видео се появи в социалните мрежи от протестите във френския град Бордо. При сблъсъците между полицията и „жълтите жилетки“ се е взривила граната, която откъснала дясната ръка на мъж.   На кадрите се вижда как той се превива от болка и крещи от ужас докато други хора му помагат да стигне до лекар. Пак в Бордо протестиращи разбиха магазин на "Apple". Част от техниката в него е била открадната. 
      Всички силови служби в страната са мобилизирани. В Париж са задържани 1550 протестиращи. Във френската столица актрисата Ума Търман се оказа в центъра на безредици. В социалните мрежи тя публикува своя снимка, на която е обградена от "жълти жилетки". "Париж днес. Димни гранати и полиция навсякъде", написа тя.   
      Според официалните данни в протестите са участвали общо 125 000 души, от които 10 000 в Париж. Френският премиер Едуар Филип призова за единство.   Очаква се в близките дни президентът Еманюел Макрон да направи специално обръщение към жълтите жилетки. Протестът им започна в средата на ноември като недоволство срещу повишаването на акцизите за горивата. И въпреки че властта се отказа от това решение, социалното напрежение не стихна, а прерасна в движение срещу политиката на кабинета като цяло.

• от Not My Fault
      Така, това за мен е доста трудно. Преди не съм споделяла на много хора за това. Единствено двама човека от обкръжението ми знаят за това. И все пак никой не е желал да стигне до дъното на всичко. Да, говоря за самоубийство. Аз съм на 14 години, не съм като другите тийнейджъри, харесвам рок, рап и метал, обичам видео игри, обожавам да рисувам и пиша. Не съм най-силният ученик и малко ме е срам, че го признавам. Майка ми е доста разочарована от този факт, както и баща ми. Писането и рисуването ми се отдават и аз правя това през повечето време, ако не чета някоя книга или се взирам през прозореца със слушалки в ушите. Повечето хора ми лепват етикета, за който повечето от вас вече си мислят - "Емо". Да, така е , доста съм емоционална и плача често, режа се и нося единствено черно. Цял живот ме подиграват за това, което съм и интересите, които имам. Не го приемах лично отначало, но с течение на годините... Приемам всяка дума и в интерес на истина и аз самата мисля отрицателно за себе си. Мразя се. Мразя всичко, което съм, тялото си, кошмарите си, мислите си, гласа си, общо взето - всичко. Та, да, доста дългичко е това, което пиша, но наистина искам помощ. Опитвала съм не веднъж да се самоубия и все още искам да сложа край на живота си. Но всеки път, щом опитвах - нещо ставаше и всичко отиваше по дяволите. И двамата човека, които знаят, казват, че съдбата просто иска да живея. Ами ако аз не искам? И аз наистина не искам. Моля ви, помогнете ми, защото знам, че има хора, които ме искат жива. Може би. Моля, не казвайте, че това е просто фаза, защото не е и истински боли. Живота е пред мен, но аз не искам да го изживея. Надявам се да поискам, но нямам възможност да платя на психолог или да говоря с някого. Трудно ми е, за това търся помощ тук. Моля ви. Не се шегувам с това и искам помощ.
      Благодаря ви ако сте стигнали до края. ~
    • от Aliya
      Поводът отново да споделя с Вас тази моя отдавнашна статия е днешен репортаж на Нова телевизия, който, признавам си, ме разплака:
      - Държавната агенция за закрила на детето (ДАЗД) Сливен и нейните социални работнички (СС-овци) отнемат 3те прекрасни деца на една майка, загубила съпруга си и останала в бедно положение!
      Не мога да забравя разплаканите сини очи на тази млада жена, на която бяха отнели дечицата. Този чудовищен акт извършили младите и арогантни служителки без сърца от ДАЗД! Поводът: Жената нямала работа! Поради което наконтените чиновнички й вземат децата и ги готвят да ги отдадат в приемни семейства, от които както вече знаем, дирите на много български деца се загубиха в чужбина и чужди педофилски мрежи!
      Значи така, ДАЗД изпълнява спуснат план за изпълнена бройка отнети деца, като отнема чужди деца, дава ги в приемни "семейства", на които плаща заплати, а тези семейства са само спирки по пътя на децата зад граница, към търговията с детска плът.
      В същото време ДАЗД, въпреки високия стандарт на живот и контене на своите служителки, не е в състояние да осигури работа и да помогне с намирането на жилище на една млада българска майка, оказала се в тежко положение!
      Майката редеше през сълзи тежки думи - не знаела вече за какво да живее...

Европейският съюз и българското правителство отделят огромни средства за изграждане на приемни "семейства", които да отнемат децата от непослушните политически и икономически неизгодни родители.
      Международна конференция по приемна грижа, проведена неотдавна в София под патронажа на президента Плевнелиев, има заложени следните точки в Програмата си
      -“Отнемане на детето от биологичното му семейство – обучение в метода на психодрама...Защо трябва да съсредоточим вниманието си върху децата под 3-годишна възраст... Изграждане на Глобално село...“
      Резултатите от тези напътствия за психически и физически тормоз над приетите деца с цел подчинението им на Глобалната идея за Глобално село вече са налице в САЩ - скоро и у нас с приемането на новия Закон "за" детето.
      Приемните родители са специално обучавани от правителствени психолози как да пречупят волята на страдащото по биологичните си родители дете, включително и чрез психически и физически мъчения и издевателства.
      http://www.rus-obr.ru/days/22509
      Приемното "родителство" е още едно от тежките и отровни наследства на заминаващия си днес (20.01.2017 g.) прецедент Плевнелиев. И именно на този ден лекарите се готвят да отрежат пръстчетата на премръзналите крака на едно малко момченце, гледано в такова приемно пишман семейство! https://vesti.bg/bulgaria/opitvat-se-da-spasiat-prystite-na-izmryznaloto-dete-6064365

Да се отнемат деца от истинските им родители и да се поверяват по веригата на последовотални приемни "семейства", след което да бъдат изнесени в чужбина, за да се загубят дирите им - това е основната заслуга на Плевнелиев и създадената от него фондация "За нашите деца" още със стъпването му в длъжност!
      Либералната и глобалистка идея да се посяга на децата на хората, за да може да се държат в подчинение и послушание гражданите на една държава - такова безчовечие и издевателство и Хитлер не си позволи! В същото време фондацията на прецедента организираше семинари за обучение на приемни "родители", в които ги учеше как да манипулират и пренебрегват болката на децата от раздялата им с родните майка и баща! Много бяха и случаите на малки деца, загинали поради невниманието на своите приемни "родители" на заплата от държавата - майчината любов не подлежи на заплата и на търг!
      Чест им прави на руснаците, че забраниха осиновяването на руски деца от родители в страни, в които се позволяват еднополовите "бракове" и други либерални педофилски своеволия! След причинената смърт на двегодишния Дима Яковлев, оставен от американския си баща за дълго време заключен в колата на слънцето, Русия прие закон за забрана на осинявябване на руски деца в САЩ и други европейски либрални страни.
      А при приемното родителство дори и не става дума за осиновяване - а само за няколко месечно пребиваване на детето, след което са длъжни да го предадат на следващото приемно "семейство" по веригата! 

• от Aliya
      Много е трудно за един човек, който е бил част от съществуващата система и й е служил тялом и духом целия си живот, да се сблъска с факта, че системата пет пари не дава за него и няма да му помогне в нито една трудна житейска ситуация:
      - нито при болест ще се погрижи системата за него, като му осигури подобаващо лечение и покрие трудовата му неработоспособност,
      - нито за старините му ще се погрижи системата, като му осигури достоен живот чрез справедливо изработените му социални осигуровки,
      - нито ще го защити системата от посегателствата и пладнешките обири на банки и данъчни, които едностранно и силово развалят предварителни договори и в нарушение със собствените си закони задушават под заплахи и притискане в ъгъла всяка самоинициатива или човешка дейност - като посягат на заработеното с цената на целия ти живот, било то пенсийка, или майчински надбавки, или социални помощи, или дом.
      - Вече дори и на децата ти посягат, като ги национализират от ранна детска възраст със задължителната им институционализация далеч от майчините грижовни очи.
      Много е трудно за верните служители на системата да разберат, че смисълът на живота не е в обслужване на мъртви системи и безчовечни правила, задушаващи живота в зародиш.
      Илюзията за сигурност в тълпата, сред другите, сред установените норми, в служба на системата, притъпява твоята вродена интелигентност на човешко същество.
      И когато системата те изхвърли, нормите, от теб защитавани, се обърнат срещу самия теб - тогава изведнъж изтрезняваш от пиянството на тълпата и нейната илюзорна защита.
      За някои това е преживяване, което ги изхвърля завинаги от коловоза на живота, за други - по-жизнеустойчивите, това е повод да прогледнат за истинската стойност на живота.
      От теб зависи дали ще посегнеш на живота си и дори и на този на любимите ти хора, защото страхът е унищожил и малкото любов в сърцето ти, или ще възкръснеш като феникс от пепелта на собственото си разочарование и обида и ще приемеш очевидността на допуснатата грешка да служиш другиму пренебрегвайки себе си, за да не я повториш никога повече. И вместо да зариташ собствения си живот в краката на нараненото си его, да захвърлиш обиденото си его на боклука на
      системата, а ти да поемеш по пътя на себеуважението и силата да отстояваш правото си на Живот в Свобода!
    • от Aliya
      Има по-страшна от смъртта на телата и това е смъртта на душите.

Понякога телата ни са живи и здрави, но душите ни отдавна са угаснали, покрити от пепелта на неосъзнаването, самозабравата, себепренебрежението, липсата на любов и уважение към нас самите!

И тогава продаваме живота си за 250 лв. на месец, като се съгласяваме да разглобяваме военни мини в услуга на алчните военизирани държави, за да могат те с помощта на нашия труд и извлечения от нашите ръце барут да убиват нечии деца - в Палестина, или в Сирия, или в Украйна.

А после се вайкаме, че ни се случва това, което ни се случва...

Българинът не е и не може да бъде съучастник в убийствата и войните на алчните за глобална власт!
      Бедността не е повод за оскотяване и омърсяване на душите ни с чужди грехове, с чужди войни и чужди грабителства.

"Прости им, Боже, те не знаят какво вършат!" (Исус)

И още нещо казва Исус: Божието царство вътре във вас Е!

Докато човек не започне да обича и уважава себе си повече от всички външни обстоятелства и фактори, които застават на пътя му, той ще бъде поробван, лъган, а самоубийството ще му се струва лесното бягство. Самоубийците се опитват да накажат тези отвън със собствената си смърт и нечовешко страдание. Това е висша форма на мазохизъм. Но в свят, в който садо-мазото се пропагандира чрез пропагандиране на хомосексуализма, на перверзиите и кървавите холивудски продукции, убийствата и самоубийствата са превръщани в ежедневие, бита на човешкото падение. Тогава дали сам ще си палнеш клечката или ще се продадеш на военизирано предприятие за жълти стотинки, където ежедневно да си играеш със смъртта, разглобявайки мини, например, е все същото.

Единственият начин да излезеш извън този порочен кръг на саморазрушението е да започнеш да се обичаш повече.
  • Дарение

• Добави ново...