Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

преди 11 часа, ДИоNД написа:

В действителност много хора не са обърнали внимание на математиката която са изучавали в първи клас. Там първо се почва с множества. Не с числа, а с множества. После идват в математиката числа и т.м., а чак във висша математика пета част се стига до вероятност и дали това е истина или не.

Математиката е наука, която изгражда модели. Тя в по напреднали специализирани неща помага да се изградят реални обекти независимо в коя област ще са.

Не всички успяват да следват и да се специализират във въпросната наука.

Много открития в нея са направени от хора, които са били считани за болни от Шизофрения.

Въобще, определени хора с по-високо изградено ирационално мислене са считани за болни хора.

Като резултат: Клишето: Болен здрав носи. ;) Това е истината, т.е. реалната истина за съвременния свят. Ако някой със своето ирационално мислене успее да не бъде вкаран в някое болнично заведение, то се счита за опасен. ;) 

Забележете: Мен ме изкарват болен от тъпоумие. Защо ли, а?! На някой не им е сгодно това което мисля и в тях се надига гняв и т.н. и прочие...

Браво!!! невероятно е как се сипят нови постижения. ... И прочие - огромен гняв се надига от 'това дето го мислите'... Което означава че винаги когато се смея съм силно гневен. 😂

Уникални глупости, ей... Да оставим невежеството, но става ясно защо е толкова важен 'свободния форум", забавлението от свободното леене на произволни фантазии, настояването за 'български език'  , а то образът на Алеко имал потребност да е герой и мислител, дори и с миража на "аут-сайдъра"... 

Голям смях ей...

Ааа - сетих се че 'тъпоумието" не е болестно състояние, защото за него лечение не може да има. така че то е състояние на отражението, в което са налице съвсем прости и условни признаци...

В този смисъл - вие, господине, сам се обявявате за неизлечимо "болен'. Освен останалите глупости, в устрема в който полека-лека ви вкарват останалите брътвежи, сам се разкривате все повече. Не че отдавна не е ясно какво е положението под маската, но все пак това са рекорди и никога не съм предполагал докъде може да се стигне. И като гледам ... още е далеч абсолютния рекорд и има мегдан за още много от тия... "постижения".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, _ramus_ написа:

Браво!!! невероятно е как се сипят нови постижения. ... И прочие - огромен гняв се надига от 'това дето го мислите'... Което означава че винаги когато се смея съм силно гневен. 😂

Уникални глупости, ей... Да оставим невежеството, но става ясно защо е толкова важен 'свободния форум", забавлението от свободното леене на произволни фантазии, настояването за 'български език'  , а то образът на Алеко имал потребност да е герой и мислител, дори и с миража на "аут-сайдъра"... 

Голям смях ей...

Ааа - сетих се че 'тъпоумието" не е болестно състояние, защото за него лечение не може да има. така че то е състояние на отражението, в което са налице съвсем прости и условни признаци...

В този смисъл - вие, господине, сам се обявявате за неизлечимо "болен'. Освен останалите глупости, в устрема в който полека-лека ви вкарват останалите брътвежи, сам се разкривате все повече. Не че отдавна не е ясно какво е положението под маската, но все пак това са рекорди и никога не съм предполагал докъде може да се стигне. И като гледам ... още е далеч абсолютния рекорд и има мегдан за още много от тия... "постижения".

Тук, няма как да не се съглася с Вас.

Ефекта се получи и Ви благодаря!

Ето един друг духовен туризъм - виртуалния. Бай Ганьо цъка с език и слуша как във виртуалното всички се изкарват духовно велики и т.н. Не може така, я вижте пък аз каква духовност притежавам Що да не измисля и аз една духовност стъпила върху българския бит и поминък.

Пускайки въпросната кукичка, се видя кой се закачи на нея. Поне си признахте - Гнева. Това е хубаво. По-важното е, че се смеете. Вашата духовност е именно такава, която желае да е гид на такива хора. Изживявате се като модератор. Няма лошо.

п.п. В действителност показах ирационалното. Колкото и да го отричате, то го има в духовността на човек.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 часа, Śūnyatā написа:

Някои вярват само от страх, характерен за егоистичните, подли и низки душички.

В основата е, че всеки вярва в нещо, но не признава в себе си това. Затова и една вяра, духовност е по-обща и не е свързана с реала. Тя по един модерен начин се счита, че е проекция и т.н. в материята и прочие. В действителност всеки има своята духовност, но едни я свързват с определена налична духовност, а други на една по-обща, която именно определени туристи отделят време, за да я изградят.

В повечето случаи се отъждествява вярата с духовността. Духовността е ирационалния, а вярата е рационална компонент на човек.

Духовните туристи вярват, че колкото повече духовност опознават, то те ще станат по-духовити и в последствие чрез своята рационалност да оказват влияние в реала.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, ДИоNД написа:

В основата е, че всеки вярва в нещо, но не признава в себе си това. Затова и една вяра, духовност е по-обща и не е свързана с реала. Тя по един модерен начин се счита, че е проекция и т.н. в материята и прочие.

Как можеш да вярваш в нещо което не е свързано с действителността, тоест без да го познаваш и без да имаш възможност да го познаеш? Ако духовността не е свързана с изпитващ я, то проекцията на "духовност', вярата не е "същата" тази духовност, която съществува отделно от реала, а само лична фантазия за нещо неопределено, невъзможно да бъде усетено и преживяно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, Śūnyatā написа:

Как можеш да вярваш в нещо което не е свързано с действителността, тоест без да го познаваш и без да имаш възможност да го познаеш? Ако духовността не е свързана с изпитващ я, то проекцията на "духовност', вярата не е "същата" тази духовност, която съществува отделно от реала, а само лична фантазия за нещо неопределено, невъзможно да бъде усетено и преживяно.

Може!

То е състояние на духа.

Това в случая е вид незнание. Човечеството се стреми да го отрече и именно това е неговото грехопадение.

Другото е духовна суета.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, ДИоNД написа:

Може!

То е състояние на духа.

Това в случая е вид незнание. Човечеството се стреми да го отрече и именно това е неговото грехопадение.

Другото е духовна суета.

За будиста невежеството, неведението (авидя) пък е основа не всичките му страдания, защото то обуславя един живот в лъжа. Следователно, отричайки една лъжа, не желаейки да страдам, да ме разпъват на кръст и т.н. не правя нищо лошо. Ако не отрека лъжата, никога няма да видя, позная истината, никога няма да бъда свободен, а винаги ще бъда роб на лъжата, на бог и какво ли още не. Ако някой нарича истината грехопадение, то как би нарекъл лъжата - спасение :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, Śūnyatā написа:

Ако някой нарича истината грехопадение, то как би нарекъл лъжата - спасение :D

Интересно как свързахте истината с грехопадението ... хм ...

Истината е идеал, т.е. тя е нещо което следваш.

Ти вярваш и я изповядваш, а всеки който я отрича или я търси е именното въпросния турист в духовността.

Т.е. това е неистина, но не е лъжа. Лъжата е да не изповядаш себе си. Няма значение пред кого.

Един малък мой случай от моето житие.

Един отец си позволи да ми даде едно откровение на един човек.

Въпросния си има своите грехове. Та, този отец е бил духовен наставник на този човек, но въпросния по една или друга причина е бил изкушен от лукавия. В последствие решил да се връща към въпросния духовен наставник но минавал преди това през друг и там изповядвал греха си.

Въпросния отец му казал: Адаме, не става така! Ти сам ме детронира като твой духовен наставник. Сега какво правиш, отиваш изповядваш се някъде и след това идваш с някаква лицемерност при мен. Проумей, че това е грешно. Да, ти имаш право на избор, но само и единствено пред един трябва да се изповядваш. Именно по този начин става тайнството на "изповедта".

Духовните туристи са невежи, т.е. те се изповядват на различни техни духовни наставници и именно в това се крие тяхното грехопадение.

Модерно е именно това - Духовната суета.

Това е истината, а дали е грехопадение, то само и единствено когато се изповядате на своя духовен наставник може да разберете че е такава или не.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, ДИоNД написа:

Истината е идеал, т.е. тя е нещо което следваш.

Всички живеем на една и съща планета, но в зависимост от впечатленията, които получаваме от заобикалящата ни действителност, вярваме в различни истини. Защо се получава така, че хората вярват и следват различни истини? Защо няма единно мнение за това какво е истина и какво лъжа? Може би, защото усещането на всеки е субективно, не може да погледне на него обективно (като появяващо се в зависимост от различни фактори и необладаващо вечна, неизменна есенция) и вярва че то се явява абсолютна истина.

За да избегнем последващи недоразумения нека се изразя така: Не вярвам в никакви истини, напълно съм незаинтересован от каквато и да било концепция за истина, идеалът ми е да бъда свободен от истини, това за мен е истинската и незамърсена (от лъжи - представи за истини) свобода.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, Śūnyatā написа:

Всички живеем на една и съща планета, но в зависимост от впечатленията, които получаваме от заобикалящата ни действителност, вярваме в различни истини. Защо се получава така, че хората вярват и следват различни истини? Защо няма единно мнение за това какво е истина и какво лъжа? Може би, защото усещането на всеки е субективно и не гледа на него обективно (като появяващо се в зависимост от различни фактори и необладаващо вечна, неизменна есенция), а вярва че то се явява абсолютна истина.

За да избегнем последващи недоразумения нека се изразя така: Не вярвам в никакви истини, напълно съм незаинтересован от каквато и да било концепция за истина, идеалът ми е да бъда свободен от истини, това за мен е истинската и незамърсена (от лъжи - представи за истини) свобода.

Истината, е нещо което може да се докаже. С реални примери, а не с твърдения. Щото лъжците имат и помощници и на думи само и на текст, ако търсиш не е достатъчно, най-вероятно е да попаднеш на тия които измазват зидът на лъжата, понеже са достатъчно кресливи и упорити и се индексират в по-предните резултати на търсачките.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може!

То е състояние на духа.

Другото е духовна суета.

Нещата са по-сложни. Да, когато вярваш, съществува известно незнание. Но, ти все пак имаш и някаква представа за това в което вярваш, понякога доста солидна. Имаш и някакво основание да считаш, че вярата е възможно и дори вероятно да отговаря на истината. Т.е. тя е допълнение към това, което знаеш. Вярата за мен по-скоро е вид допускане. После се изпитва. В процеса на изпитание в течение на времето се проявяват слабите и силните страни на това, което се изпитва. Едните следва да се затвърдят, а другите да се намери начин да се коригират. За съжаление често това отсяване го няма, хората са свикнали с крайностите и приемат или отхвърлят всичко накуп.

Не може да вярваш в нещо, за което си нямаш представа. Самото незнание може да се раздели по този признак. Има неща, които осъзнаваме, че не знаем, а има и неща за които изобщо си нямаме никаква представа. Как става това осъзнаване - на базата на това, което знаем, като видим, че то не обяснява напълно действителността. 

В духовния живот може да се говори и за откровение, но дори и тогава то се отнася само до незнанието, за което можем да имаме представа. Т.е. ако си представим знанието като кръг, то разширението е възможно само в областите около окръжността. Няма как да се прескачат зони. Дори и фантазията работи с вече известните понятия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Śūnyatā написа:

Защо употребявате множествено число?

В какво вярвате ми е без значение за мен. Виждам какво правите. Това ми е достатъчно за истината.

Свободен от истини, хм ... идеалист утопист ... мда ... в действително слуга на нещо. Свободен, можещ сам със собствена истина да реализира себе си. Декларирате, че сте наемник на свободна практика. Събирач на методи за въздействие върху духовни туристи. Мда ...

Няма лошо, че си правите собствена реклама.

Просто трябва да си намерите подходящ инвеститор, при положение, че нямате такъв.

Успех!

преди 4 часа, Shiniasu написа:

Няма как да се прескачат зони. Дори и фантазията работи с вече известните понятия.

Няма, няма!

Нещата не са сложни, а елементарни, даже прости.

Има предостатъчно подобия, чрез които може да прескочиш, прекрачат въпросните зони. ;) Дали ще се нарече светия дух или ирационален начин на мислене, то резултата идва по аналогичен път, а не чрез дигитализация на нещата.

При ЕИМ и т.н. има АЦП и съответно ЦАП. Светлината може да се разложи на различни цветове, но обратното е по трудно осъществимо. Разпада на атома при "стайна" температура е известен, но синтеза все още не. По аналогия и при духовността е така. Има доста математически модели, но все още духовността е във фаза на анализиране. Въпреки това има феномени и невъзможност определени хора да схванат процеса на раждането на такива. Затова хората са измислили реални методи такива хора да се изолират, за да не оказват влияние на действащата в момента система.

Само като прочетох встъплението - "Нещата са по-сложни.", разбрах неистината. Не казвам, че е лъжа. Изпитания, откровения и т.н., за да разбереш истината. Гола вяра, т.е. не стъпила в действителността е било неправилен подход да се разбере този свят. Само и единствено просветени могат да вярват и само и единствено те могат да направляват действителността. Да, това е вид добър способ, но има такива които искат сега, веднага в тоя живот и на тоя свят да се домогнат до вечен живот. Това са духовните туристи. Истинските, а всички по един или друг начин трябва да са слуги на въпросните.

Учител, ученик или ученици. За вас това е метода. Всички останали са невежи и са "клиенти". Няма лошо.

Всеки си декларира своето призвание, статукво и т.н. в дадена схема, система и чрез съответните протоколи се разпознавате. Всеки си има заложен начин на криптиране и декриптиране на информацията и именно в това вие виждате сложността, но има и определени които без да влагат усилие декодират всякакви.

Нека го преведем този метод, т.е. че има хора, които декодират божията промисъл не по сложния начин който Вие описвате, то отричайки, че има такива хора не означава, че това което вие казвате е истина.  Означава, че имате някакво незнание.

Вие равнявате хората по ваши знания, а не по ваши незнания. Аз равнявам хората по мои незнания, не по мои знания. Два коренно различни способа.

Вие изхождате от частното към общото, а аз от общото към частното.

Всичко това е нормално и естествено, но има и трети - тези които си мислят, че владеят и едното и другото или поне, че държат "коза" наречен - материя. ;) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, ДИоNД написа:

Свободен от истини, хм ... идеалист утопист ... мда ... в действително слуга на нещо.

Де факто слуга на нещо сте вие, понеже сам се имате за роб божий, част от стадото божие, гонено и преследвано от един въображаем вълк - сатаната. Но това се случва само във вашият мъничък, личен, обусловен свят. Другият свят, за чието съществуване вие дори не подозирате е паралелен на този, едно с този, но в него отсъстват и двете въображаеми крайности (на съществуването и несъществуването) до болка познати ни от света на неабсолютните, относителните и илюзорни истини. Този свят не може да се види само с обикновени очи, защото това е духовен свят, но може да се види с очите на мъдростта познаваща празнотата - sunyata. Този друг свят не е след този, някъде в небесата или под земята, а се намира тук и сега. Въпреки че съществува заедно с обусловения свят, той не е замърсен от него, защото негова базова природа е неродеността, която го прави независим от обозначенията които му даваме. Усеща се като устойчиво вътрешно състояние на спокойствие и мир.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Śūnyatā написа:

Де факто слуга на нещо сте вие, понеже сам се имате за роб божий, част от стадото божие, гонено и преследвано от един въображаем вълк - сатаната. Но това се случва само във вашият мъничък, личен, обусловен свят. Другият свят, за чието съществуване вие дори не подозирате е паралелен на този, едно с този, но в него отсъстват и двете въображаеми крайности (на съществуването и несъществуването) до болка познати ни от света на неабсолютните, относителните и илюзорни истини.

Очаквано, т.е. много малко време ти отне да се започнеш да поучаваш и този потребител. 

Този свят не може да се види само с обикновени очи, защото това е духовен свят, но може да се види с очите на мъдростта познаваща празнотата - sunyata

Демек от теб ли, който си познал празнотата, докато си сръбваш кафенцето сутрин?

Усеща се като устойчиво вътрешно състояние на спокойствие и мир.

От теб? Или проявяваш това?

На това и най-наивните няма да се вържат, човече. Ти дори не можеш сам да се самозалъжеш, пък да не говорим да излъжеш другите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Śūnyatā написа:

Де факто слуга на нещо сте вие, понеже сам се имате за роб божий, част от стадото божие, гонено и преследвано от един въображаем вълк - сатаната.

Богохулството е Ваш проблем младежо, а не мой.

Уви сред православието не може да намерите нещо, затова и избирате нищото.

Това е добре. Не ми пречите в нищо.

Успех с намирането на дистрибутор или инвеститор.

преди 28 минути, dagpo19 написа:

Очаквано, т.е. много малко време ти отне да се започнеш да поучаваш и този потребител. 

Да, очаквано е. Спокойно, това което му давам не ще му е в полза, защото не е вярващ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 32 минути, dagpo19 написа:

Въпреки че практикува в друга сфера, колегата е успял да култивира благородни качества, колкото да понесе стоически написаното и да не подскача като малко дете, в сравнение с някои други потребители. Уважавам това му умение.

преди 32 минути, dagpo19 написа:

Демек от теб ли, който си познал празнотата, докато си сръбваш кафенцето сутрин?

От теб? Или проявяваш това?

На това и най-наивните няма да се вържат, човече. Ти дори не можеш сам да се самозалъжеш, пък да не говорим да излъжеш другите.

Напълно съм незаинтересован от следствието и крайния резултат на това което пиша. Нямам намерение да лъжа и поучавам никого. Реагирам  "автоматично", съгласно природата на нещата. Много добре знам какво е празнотата, ако ти не знаеш, искрено ти пожелавам да я усетиш и да откриеш мира в живота.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, Śūnyatā написа:

Много добре знам какво е празнотата, ако ти не знаеш, искрено ти пожелавам да я усетиш и да откриеш мира в живота.

Празнотата е това: Колкото повече отнемаш от нея, то тя става по-голяма и в даден момент се загубваш. Няма проблем в това. Човек може да живее и в самота, но Вие от това се страхувате и именно това е Вашето страдание.

Ползвате инстинкта си за оцеляване. Няма проблем. Просто успях да навляза в зона, която считате за своя територия.

Спокойно, не съм заплаха, за Вас, нито пък сте в състояние да ме нараните.

:) Стоически ... хм ... успяхте да ме разсмеете ... Благодаря Ви ... Не ме познавате, но поне сте разбрали, че не съм хапка за Вас, нито пък мога да съм Ваш учител.

Уви моето вероучение е коренно различно и в него такива като Вас не ще намерят нещо.

Само да Ви напомня, хм .... не бъдете нахален и приемете, че все пак сте гост на този свят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, Śūnyatā написа:

Реагирам  "автоматично",

Точно така, т.е. реагираш в съответствие с вродените и изградените в този живот нагласи. Няма как да започнеш дабреагираш различно, акп не си признаеш като начало поне това. Затова, вместо да отидеш да потърсиш учител в Тайланд, Индия или Франция, или дори Гърция или Румъния, си седиш в центъра на света, т.е. Перник и критикуваш. Тъжно и смешно едновремено.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 35 минути, ДИоNД написа:

Спокойно, това което му давам не ще му е в полза, защото не е вярващ.

Интересно. Много е успокояващо, наистина, че "това, което даваш" няма да му е от полза. Ама иначе даваш... 

Многоточието си го продължи сам. Ако имаш желание, разбира се. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ме познавате...

Така е и няма такива претенции. Приятна вечер на всички.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, Śūnyatā написа:

Така е и няма такива претенции. Приятна вечер на всички.

Вие завъртате всичко, включително целия свят около себе си. Това е толкова изтъркана духовност. Суетите се в нея и сте изпаднали в божествена суета. Макар и виртуално, то сте намерили в дадено учение някакво спокойствие и утеха. Не сте по-различен от другите духовни туристи. Разликата е, че явно не можете да си позволите да походите по така из този свят, за да изнамерите своя учител, ментор и т.н., т.е. както и да го наречете, дори и гуру и прочие. За Вас Вие сте самодостатъчен. Няма лошо в това. Направихте си реклама тук. Също няма лошо.

Когато казах, че се слуга, то това Ви засегна, но по-дълбоко е това, че Вие сте слуга на нищото във Вас. По една или друга причина не можете да реализирате тази Ваша духовност извън ареала който обитавате. Намерили сте чрез интернет да тествате, да лансирате и т.н. това което сте, в една относителна безопасност. Няма да се учудя ако имате няколко профила и то не само тук. Възмутихте се, че Ви нарекох слуга, а де факто искате да сте следващия Кракра.

Ползвам написаното от някой друг, да, защото ми е позната тази духовност на някои хора от определен ареал. Шопския манталитет и така нататък около софийско поле ми е добре познат. За Вас нищо друго не съществува освен въпросния ареал в който обитавате. Запомнете едно, въпросния ареал и всичко което е свързано с Вашата духовност е дадено от някой. Това отричате Вие. Отричате Вашите родители, Вашите сънародници и т.н. Те са нищото в което се разположили удобно Вашата собствена духовност, но има и други и т.н. освен това. Това обаче явно не Ви стига. Ако Ви стигаше, то нямаше да влизате и да беседвате и излъчвате въпросната Ваша духовност, която не е слуга на Вашия дух, а на нищото, което считате за непорочно, но дори то е направено от някой, най-малко от Вашите родители. Отричайки всичко извън Вас, то де факто отричате себе си. Декларирате свободата си, но фактически дори в свобода си страдате. Имате свобода, но в рамките на някаква материя. Тази материя е дадена от някой. Да отричате, че някой Ви е дал, то какво?! Отричате нещо чуждо. Затова и Ви обърнах внимание да приемете, че сте гостенин на този свят, т.е. всичко от което е извън Вас, извън Вашето тяло е чужда собственост. Не посягайте на нещо чуждо. Интересно, след като мислите, че то не е чисто, защо посягате на него, а?! Няма начин някой да не Ви фрасне или удари, ако посегнете на негово. Седете си там където сте. Казах Ви, на мен лично не ми пречи Вашата чистота която има в нищото между Вашите уши. Вие сте неопитен и не знаете как да ползвате чуждата духовност. Тя, може да е мръсна, а може и да не мръсна, но Вие нямате способ да разберете другата духовност изградена от някакъв дух който е слуга на Бог Вие сте слуга само и единствено на Вашата суета в едно нищо. Това нищо обаче има материална обвивка и т.н. които не са Ваши. Това Ви гнети. Против това се изправяте, че някой властва над материалното Ви тяло. Вие искате да властвате поне върху него, но се лъжите. Продавате тази материя срещу друга материя, за да поддържате някакво статукво в определения ареал. Не само това, някой Ви е дал и компютър и т.н., някой Ви е дал този живот. Вие и това отричате, но най-общо казано не Ви интересува това. Определено Ви липсва нещо, защото всеки който има някакъв интерес, то знае как да го постигне.

В това се състои Вашето страдание. Начина обаче е не да го облекчите с чужда материя. Тя не Ваша.

Лично на мен не ме интересува други светове и т.н. Мен ме интересува вечния живот и разполагам с нещата дадени ми от Бог. Виждате ли къде е вашето богохулство - считате света в който сте за мръсен, но ползвате въпросния. Аз не съм слуга на Бог, а негов войн. Посегнете ли не където трябва изобщо няма да Ви бавя. Не посягайте на чужда собственост. Ползвайте дадената Ви на заем материя, но не я повреждайте. После има кой да Ви съди и може би в едно далечно бъдеще ще Ви бъде дадено това нещо наречено нищо. Все пак господ е милостив и ще Ви даде това към каквото сте се устремили свят изпълнен с нищо. Ваша воля и така ще бъде, но тук, на този свят господстват други. На тях Бог е отредил да властват.

Нищо лично. Спазвайте някакъв елементарна духовна хигиена на тоя свят и всичко ще е добре за Вашето тяло.

преди 8 часа, Shiniasu написа:

Интересно. Много е успокояващо, наистина, че "това, което даваш" няма да му е от полза. Ама иначе даваш... 

Многоточието си го продължи сам. Ако имаш желание, разбира се. 

Да, давам му утеха. Вие какво му предлагате, а?! 

Това няма да му е от полза, но поне може да запълни някаква празнота.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, ДИоNД написа:

Да, давам му утеха. Вие какво му предлагате, а?! 

Това няма да му е от полза, но поне може да запълни някаква празнота.

Аз не давам, а споделям. И не знам споделеното за кой и доколко ще е от полза - ползата може и да не е голяма. Колкото - толкова. Писането ми помага на самия мен в някои отношения. Случва се и прочетеното от другите да ми е от полза. Да умееш да вземаш при всяка възможност, без да изпускаш шансове, също е умение. Но много възможности се проспиват, за съжаление.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, ДИоNД написа:

Вие завъртате всичко, включително целия свят около себе си. Това е толкова изтъркана духовност. Суетите се в нея и сте изпаднали в божествена суета. Макар и виртуално, то сте намерили в дадено учение някакво спокойствие и утеха. Не сте по-различен от другите духовни туристи. Разликата е, че явно не можете да си позволите да походите по така из този свят, за да изнамерите своя учител, ментор и т.н., т.е. както и да го наречете, дори и гуру и прочие. За Вас Вие сте самодостатъчен. Няма лошо в това. Направихте си реклама тук. Също няма лошо.

Когато казах, че се слуга, то това Ви засегна, но по-дълбоко е това, че Вие сте слуга на нищото във Вас. По една или друга причина не можете да реализирате тази Ваша духовност извън ареала който обитавате. Намерили сте чрез интернет да тествате, да лансирате и т.н. това което сте, в една относителна безопасност. Няма да се учудя ако имате няколко профила и то не само тук. Възмутихте се, че Ви нарекох слуга, а де факто искате да сте следващия Кракра.

Ползвам написаното от някой друг, да, защото ми е позната тази духовност на някои хора от определен ареал. Шопския манталитет и така нататък около софийско поле ми е добре познат. За Вас нищо друго не съществува освен въпросния ареал в който обитавате. Запомнете едно, въпросния ареал и всичко което е свързано с Вашата духовност е дадено от някой. Това отричате Вие. Отричате Вашите родители, Вашите сънародници и т.н. Те са нищото в което се разположили удобно Вашата собствена духовност, но има и други и т.н. освен това. Това обаче явно не Ви стига. Ако Ви стигаше, то нямаше да влизате и да беседвате и излъчвате въпросната Ваша духовност, която не е слуга на Вашия дух, а на нищото, което считате за непорочно, но дори то е направено от някой, най-малко от Вашите родители. Отричайки всичко извън Вас, то де факто отричате себе си. Декларирате свободата си, но фактически дори в свобода си страдате. Имате свобода, но в рамките на някаква материя. Тази материя е дадена от някой. Да отричате, че някой Ви е дал, то какво?! Отричате нещо чуждо. Затова и Ви обърнах внимание да приемете, че сте гостенин на този свят, т.е. всичко от което е извън Вас, извън Вашето тяло е чужда собственост. Не посягайте на нещо чуждо. Интересно, след като мислите, че то не е чисто, защо посягате на него, а?! Няма начин някой да не Ви фрасне или удари, ако посегнете на негово. Седете си там където сте. Казах Ви, на мен лично не ми пречи Вашата чистота която има в нищото между Вашите уши. Вие сте неопитен и не знаете как да ползвате чуждата духовност. Тя, може да е мръсна, а може и да не мръсна, но Вие нямате способ да разберете другата духовност изградена от някакъв дух който е слуга на Бог Вие сте слуга само и единствено на Вашата суета в едно нищо. Това нищо обаче има материална обвивка и т.н. които не са Ваши. Това Ви гнети. Против това се изправяте, че някой властва над материалното Ви тяло. Вие искате да властвате поне върху него, но се лъжите. Продавате тази материя срещу друга материя, за да поддържате някакво статукво в определения ареал. Не само това, някой Ви е дал и компютър и т.н., някой Ви е дал този живот. Вие и това отричате, но най-общо казано не Ви интересува това. Определено Ви липсва нещо, защото всеки който има някакъв интерес, то знае как да го постигне.

В това се състои Вашето страдание. Начина обаче е не да го облекчите с чужда материя. Тя не Ваша.

Лично на мен не ме интересува други светове и т.н. Мен ме интересува вечния живот и разполагам с нещата дадени ми от Бог. Виждате ли къде е вашето богохулство - считате света в който сте за мръсен, но ползвате въпросния. Аз не съм слуга на Бог, а негов войн. Посегнете ли не където трябва изобщо няма да Ви бавя. Не посягайте на чужда собственост. Ползвайте дадената Ви на заем материя, но не я повреждайте. После има кой да Ви съди и може би в едно далечно бъдеще ще Ви бъде дадено това нещо наречено нищо. Все пак господ е милостив и ще Ви даде това към каквото сте се устремили свят изпълнен с нищо. Ваша воля и така ще бъде, но тук, на този свят господстват други. На тях Бог е отредил да властват.

Нищо лично. Спазвайте някакъв елементарна духовна хигиена на тоя свят и всичко ще е добре за Вашето тяло.

Добро утро. Писа се не ме познавате... Писа се спазвайте някакъв елементарна духовна хигиена...

Така възникват илюзиите. Сънува се, че се съществува. Сънува се, че се върти, суети, изпада, намира учител, различни туристи, прави, засяга, в нищото, се реализира, възмущава, следващия Кракра, че се познава шопския манталитет, че се отрича, не... стига, непорочно но дори то е направено то някой :D , де факто се отрича, седи там, гнети, властва, страда...

Колко мъка се сънува, колко алчност, гняв и невежество; колко липса на чистота. Нищо лично.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 33 минути, Shiniasu написа:

Но много възможности се проспиват, за съжаление.

Когато ти е нарушен ритъма на будност и сън е възможно да проспиш нещо, но по-важно е че винаги може да наваксаш. Това се случва, ако ти разполагаш с времето си. Много малко хора умеят да са в извън ритъм по отношение на светлата част на денонощието.  По същия начин е и със съзнанието. Лесно може да се синхронизира със съзнанието на друг, но за нея е необходимо усилие. Баланса за синхронизация и прочие е съответната духовност, която всеки от нас имаме. Това е своеобразен синхронизатор на преминаване на един вид движение към ту друг. Има хора които са състезатели, те постоянно сменят скоростта. Дали ти успяваш да си в определени способности да превключиш на други обороти, зависи от твоята психика, а тя от твоята периферна система и най-вече от мозъка, т.е. обвивката на мозъка. Тя се явява своеобразен върховен сензор, т.е. сетиво, което пряко подава команди на главния мозък и малкия мозък. Никой до момента обаче не е могъл да определи кое точно управлява човек като завършено изделие. Да, познати са определен способ или способи чрез които да се повлияе върху мозъчната кора, но не и върху мисълта. Все пак мозъка обработва и сигналите от другите сетива които в момента работят, защото той взема решение на база комплексната информация, а не само на тази която идва от мозъчната кора.

Спирам до тук.

Дано чрез Вашето споделяне сте му помогнали. Аз едва ли, защото не зная под какви други дразнения са било то неговите пет сетива, а така също и въпросното шесто сетиво - мозъчната му кора. За мен си остава само и единствено една черна кутия и изобщо не възнамерявам да търся било то бяла или черна котка в нея. Подавам му информация, която чрез неговия визуален или допирен сензор (все пак не се знае дали е зрящ или незрящ човек), за да успокоя поне частично нещо което в момента се е събрало в мозъчната му кора. Дали ще има нужния ефект, то ще видим.

преди 35 минути, Śūnyatā написа:

Колко мъка се сънува, колко алчност, гняв и невежество; колко липса на чистота.

Определено не знаете нито моята действителност и де факто и моите сънища. :) Няма проблем ... :) 

Бъдете щастливи Вие, а за мен не му мислете, т.е. моите мисли, действия и прочие са под въздействието на моята реалност тук на село.

Времето е прекрасно. Имам малко време за тук, т.е. тази виртуалност. Тук не описвам моите сънища, нито пък ме касаят вашите духовни терзания или липса на такива. Споделям някакви мисли. Водим някакъв диспут или прочие върху някаква тема или теми. Това обаче изобщо не е истината за моята реалност. Тя, обаче за разлика от Вашата не е нищо. Нея поемам със всичките си сетива, а не само с мозъчната си кора. ;) 

Много добре правя разлика между лично и чуждо, но уви, чвно Вие не можете. Няма проблем. Научете се да живеете в хармония не само с този виртуален свят, а и извън него, в реала, а на кой обръщате повече внимание, то Вие решавате.

п.п. Имате си график ... Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 часа, dagpo19 написа:

Затова, вместо да отидеш да потърсиш учител в Тайланд, Индия или Франция, или дори Гърция или Румъния, си седиш в центъра на света, т.е. Перник и критикуваш. Тъжно и смешно едновремено.

Категорично (ekansika) ли твърдиш, че трябва да си потърся учител, понеже това наставление се среща поне дузина пъти в мненията ти?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Śūnyatā написа:

Категорично (ekansika) ли твърдиш, че трябва да си потърся учител, понеже това наставление се среща поне дузина пъти в мненията ти?

Ако искаш да практикуваш Буда-дхарма, то да.

Понеже няма логика в това да цитираш сутри, шастри, както и думи на съвременни будистки учители, но да не се срещнеш с живата будистка традиция. Т.е., вместо да избереш възможността да се получиш учения от Далай Лама на живо напр., то ти избираш да прочетеш негова книга и да се учиш от нея. И после се позоваваш в твоите твърдения на тази или друга подобна книга. Но авторите на тези книги или техните ученици, традиции и приемствености са достъпни. Защо да не учиш директно от тях, а предпочиташ книгите, които са написали? Тези книги са написани най-вече за техните ученици като допълнително средство за изучаване и практика. Имам предвид коментарите върху различни сутри и шастри, както този на Далай Лама върху Утаратантра шастра, който сподели. Аналогично, то има книги или учебни видеа по различни БИ в ю-туб, които са предназначени за тези, които изучават съответното БИ, а не за всеки. Т.е. те са достъпни за всеки, но ако човек не практикува ФБИ напр. с учител (филипински БИ, т.е. Кали/Арнис/Ескрима), то и хиляда видеа да изгледа и книги да прочете, то ползата ще е минимална, да не кажа никаква.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...