Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Някои вярват в нещо, други не. Някои не вярват в нищо, други не.

Изчерпвайки се от туризъм в материалното определени хора търсят нови хоризонти за своя туризъм.

Създало се е модно течение - Духовен туризъм. Какво мислите за него? До къде може да стигне човешката суета?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е ясно, т.е. човешката суета не признава границите.

Подвъпрос: Кое ги кара да се увличат в това си занимание, т.е. да пресичат граници и възприемат духовността като вид туристическа дестинация? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, ДИоNД написа:

Кое ги кара да се увличат в това си занимание, т.е. да пресичат граници и възприемат духовността като вид туристическа дестинация? 

Ами щото са повярвали на измишльотини вече и търсят някоя нова религия да си намерят от някъде.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, Белгиеца написа:

Ами щото са повярвали на измишльотини вече и търсят някоя нова религия да си намерят от някъде.

Искаш да кажеш, че са колекционери на регалии ли, а?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, ДИоNД написа:

Искаш да кажеш, че са колекционери на регалии ли, а?

Интересна тема. Понеже не използвам тази дума, би ми било интересно да обясниш какво разбираш под "една регалия", например, и в какъв духовен контекст я използваш.

преди 56 минути, Белгиеца написа:

Ами не им харесва християнството и се заплесват по разни източни религии.

Личният пример в християнството в момента е под всякаква критика. Това, че божествената благодат преминавала и през видимо грешен свещенослужител (такова е официалното обяснение), извършващ определено тайнство, изобщо не ме грее. Ако на божествената благодат и е нужен грешен свещенослужител, за да се прояви и не може да се прояви без него, за мен не е никаква благодат. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Śūnyatā написа:

Интересна тема. Понеже не използвам тази дума, би ми било интересно да обясниш какво разбираш под "една регалия", например, и в какъв духовен контекст я използваш.

Символи на върховната духовност. Един вид - ето аз имам и тези разбирания и тези и тези, бил съм и тук, и тук и тук, от еди къде си взех еди какво си върховна духовност, а от еди къде пък е тази ... Вижте, аз имам много духовности, значи, че съм богат духовно.

В смисъл, вижте ме какво мога да си позволя и никой не може като мен, т.е. това е все едно се фукат, че могат да си позволят и това, защото са богати могат да си купят чрез своята духовност всяка която си пожелаят и я да видим каква нямам, а?! А, тази я знам ... и т.н.

Естествено, че има и духовни гидове, които са новоизлюпена гилдия. Просто това е една доста интересна пазарна ниша. Определени хора вече са се насители от емоции и търсят "следващото" ниво....

преди 1 час, Белгиеца написа:

Ами не им харесва християнството и се заплесват по разни източни религии.

Да, там са много ... определено имам сводка от източните спрямо мен територии.

И като казваш християнството, то би ли конкретизирал кое, или ти под своите разбирания не го разделяш?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 49 минути, ДИоNД написа:

Символи на върховната духовност. Един вид - ето аз имам и тези разбирания и тези и тези, бил съм и тук, и тук и тук, от еди къде си взех еди какво си върховна духовност, а от еди къде пък е тази ... Вижте, аз имам много духовности, значи, че съм богат духовно.

В смисъл, вижте ме какво мога да си позволя и никой не може като мен, т.е. това е все едно се фукат, че могат да си позволят и това, защото са богати могат да си купят чрез своята духовност всяка която си пожелаят и я да видим каква нямам, а?! А, тази я знам ... и т.н.

Естествено, че има и духовни гидове, които са новоизлюпена гилдия. Просто това е една доста интересна пазарна ниша. Определени хора вече са се насители от емоции и търсят "следващото" ниво....

Да, там са много ... определено имам сводка от източните спрямо мен територии.

Задължително ли е думата регалия да се използва с положителна конотация, като да така се получава натрупване на символи, знаци на върховната духовност?

Или може да се използва с негативна кототация, като отсъствие, погасяване на негативни емоции като гняв, ненавист, злоба, невежество и т.н. Отсъствието на гняв в християнството не може да се приеме като символ на върховна духовност, понеже самия Бог се гневи (справедливо) на грешниците, сатаната, на тези които не изпълняват заповедите му.

В будизма тези отрицателни регалии се явяват признак за освобождение, умиротворение, просветление.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Необходими, но не задължителни са положителните конотации.

Спрямо гнева, то отговора е във въпроса ти така да се каже. Гнева обаче трябва да е "студен", т.е. само емоционален. В действителност Бог не заповядва, т.е. той по своята си същност е милостив. Той откликва на молитвите само на православните. Няма да се впускам за "огъня който не ще те изгори", който всяка година се сам възниква в следствие на молитва от вселенския патриарх. Това е вид тайнство, което се изповядва само от въпросния. Реално той се поражда от църквата, т.е. не от самия храм, а от всички в църквата. Просто въпросния патриарх отслужва въпросното тайнство. Друга тема.

При християнството нещо става регал, само и единствено ако се освети, т.е. се изповяда тайнството, чрез което дадена вещ придобива чудотворение. Въпросното започва още със създаването на въпросния регал и е в следствие на негово ръкотворение, но с душа отворена към Бог. Друга тема.

В православието няма отрицателни регалии, т.е. нещо което се превръща в регалии е плод на Божията любов. Образно казано, ако някой създаде някакъв регал с негативни конотации, то той си остава само и единствено някакъв вид тотем, а не регал.

Затова и спрямо всеки поднесен регал, то вярващия не би посегнал към него, а ако сгреши, то освещавайки го в някоя църква, то въпросната негативност се изчиства и най-малкото не ще му навреди дори да го смята за регал въпросния вярващ. Просто няма да е чудотворен.

За духовните туристи, то при тях им е все едно. За тях по-важно е да се фукат с въпросния, а не да го ползват по предназначение. Дори да е чудотворен, то Бог не ще им прати чудо, т.е. не ще обърне внимание на молитвата им. Затова и тези регалии които са по домовете са не чак толкова чудотворни. Посещенията в храма в дадени моменти е по-добрия вариант да се отправи молитва.   

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Той откликва на молитвите само на православните

Не думай. Но следващато е бисер, който надминава това, което отбеляза Рамус в друга тема. 

Гнева обаче трябва да е "студен", т.е. само емоционален. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, dagpo19 написа:

Не думай. Но следващато е бисер, който надминава това, което отбеляза Рамус в друга тема. 

Хора които мислят рационално не могат да проумеят ирационалното.

Нормално е това! ;) 

Вашите отношение имат ефект само и единствено сред материалния свят.

Бъдете щастливи!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, ДИоNД написа:

Не е важно, но трябва да има има пълен член, т.е. не "гнева", а "гневът", а после пред "обаче" следва да има запетайка.

преди 1 час, ДИоNД написа:

Бъдете щастливи!

Ок.

Докога ще го повтаряш в края на всеки твой пост?

Тъпо е някак, т.е. не е НГ, че да отправяш такова пожелание постоянно. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, ДИоNД написа:

Благодаря за обяснението. Тук може би ще се наложи допълнително обяснение от твоя страна, защото част от участниците по темата лесно се поддават на първични емоции, не контролират "топлия" гняв, а приемат нещата лично и като следствие се излагат.

преди 2 минути, dagpo19 написа:

Не е важно, но трябва да има има пълен член, т.е. не "гнева", а "гневът", а после пред "обаче" следва да има запетайка.

Тези забележки ги отправи първо към дружката си, който често не използва главна буква в началото на изречението, за да гледат на теб по-сериозно и да приемат обективно критиките които отправяш.

За пълният член отдавна се водят спорове, все по-рядко се използва, лично също почти не го използвам. Това не е проблем, смисъла се улавя и без него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, dagpo19 написа:

:offtopic_s:

Мислите на даден човек са съкровени. Това е спонтанен текст и в случая дали някъде ще има граматични и т.н. грешки, то те когато ще се превръщат в даден официален документ се преглеждат от редактор. За разлика от Вас, то не контролирам мисълта си. За мен по-важно е смисъла.

Няма да Ви цитирам едно от правилата на форума. Явно не ще ги прочели.

Все пак тук се позволява свободно да се изразяваме. Тук не е училище по български език.

Както и да е.

Успех! И, не забравяйте да сте щастливи,

п.п. Все пак не ползвам цифри вместо букви. В тоя случай едва ли щеше да се получи комуникация между нас. Примерно: D4 6F 34 90 A1 ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, Śūnyatā написа:

Благодаря за обяснението. Тук може би ще се наложи допълнително обяснение от твоя страна, защото част от участниците по темата лесно се поддават на първични емоции, не контролират "топлия" гняв, а приемат нещата лично и като следствие се излагат.

Нормално е.

Човек е грешен и понякога вместо (тук ми липсва малко познание по български) "студен" гняв избълва истерия. Да се усети през спонтанно написания текст е доста трудно. Тук не се гледа само граматиката и т.н. на написаното. Друга тема. В реалното общуване се усеща в начина по който даден човек започва да говори по-високо. Друга тема. Има много невербални начини да се охарактеризира човека срещу теб.

Не е проблем да се поддаде на първична емоция. Да потискаш въпросната е все едно да се лишаваш от храна. По-важно е не да контролираш движенията си, а да се съобразяваш с пространствената обстановка, т.е. да не се удариш или да удариш другия.

Между другото тъй както има духовен туризъм, то има и интернет туризъм, но това е друга тема. Ако в първия участват обикновени хора, то във втория участват журналисти или по-точно с дипломи за такива.  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще бъда по-конспективен, по-тезисен или по-лозунгов - за краткост. 

1. Умряха призивите към човека за самостоятелно мислене. Свидетел съм на този тъжен факт. В гимназията учителите ни казваха: не е толкова нужно да запомняте доказателството на теоремите или физическите/химическите закони. Важното, на което ви научихме, е подхода, чрез който сами да си ги докажете в бъдеще, ако сте забравили и ви потрябва; с него може да докажете и собствени теореми. Преподавателите във висшето казваха: са... много от нещата, на които ви научихме, ще забравите, защото няма да ги използвате; но ви научихме как да ги потърсите пак, да ги намерите и да ги приложите. 

2. Умрели са призивите за самостоятелен духовен живот и развитие. Срещал съм ги само из книгите от 18 и 19-ти век. В руските - в пряк смисъл, в западните - в непряк. 

3. Сега несамостоятелността на интелектуалната дейност се приветства, а и се култивира в индивида от ранни години и, ако култивирането не е дало ефект, се насажда силово. 

??? - Profit! За овцевъдите. Овцете дават млеко и вълна.

В конкретния случай овчарят е туристическият бизнес. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, Śūnyatā написа:

За пълният член отдавна се водят спорове, все по-рядко се използва, лично също почти не го използвам. Това не е проблем, смисъла се улавя и без него.

Tl;dr: Долу ръцете от нашите препинателни знаци!!!11

Писмената реч се различава от устната реч, живата, моментната с едно много важно нещо: можеш да я обмисляш, строиш, пишеш-бришеш неограничено време. Съответно четещият има неограничено време да я осмисля, анализира. 

Друга важна разлика е, че изказващият се не е прекъсван от събеседника, а и не се чувства "под пара" заради течащото време на събеседника. 

Като така тя е по-аналитична, конструкционна (зависи от вътрешни препратки в изказа като едно цяло парче) и с нея в един абзац може да бъде изказана или развита теза, която иначе ще иска половин-един час разясняване на живо. Препинателните знаци (и сред тях пълният член) са конструктивните елементи, с които създаваш и строиш изказването си, което, по някой път, може да е доста сложно или изтънчено. Всеки от тях, заедно с правилното им използване, ми е много важен и ценен, за да мога да изкажа богатата си мисъл :P

Долу ръцете от нашите препинателни знаци!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 1.12.2019 г. в 6:27, ДИоNД написа:

Създало се е модно течение - Духовен туризъм.

Е и?

на 1.12.2019 г. в 6:27, ДИоNД написа:

Какво мислите за него? До къде може да стигне човешката суета?

Защо да е суета? На какви твои изисквания трябва да отговаря въпросното явление за да не бъде суета?

Явно имаш някакви свои критерии за духовност - нормално е, всички ги имаме, - но ти обявяваш нещо за суета, без изобщо да е ясно кое наричаш суета и спряма какво я определяш като такава.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Духовен туризъм няма, или почти не съществува. Цялата работа иде вследствие страха от (окончателна)смърт, дали на тялото, или въобще. Цялото лутане по религиите и сектите, е от тези, които търсят начин да се уверят, че няма да умрат. Докато атеистите, особено тези с многото пари, влагат усилията и средствата си в повече, или по-малко, успешни направления в медицината и фармацията, пак с тази цел, по-малко успелите хора, или дори и някои от богатите, които вече не могат да чакат поради възраст, или болест още 10-20-30 години да напреднат ,медицина, генетика, фармация, (нано)роботика, с тяхната "панацея" за продължаване на личния аз...Та на такива люде им остава само да се набъркват в търсенето на "духовно" уверение, в "избавлението" от оная с косата.

Преведен, това не е с цел забавление, може би с някои редки изключения, а поради  отчаяние.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Дингири Банда написа:

пишеш-бришеш неограничено време.

Не е точно така. Към момента може да редактираш нещо в даден пост до приблизително 30 минути. Говоря за обикновен потребител.

Изписвайки нещо което е пряка мисъл, то да, имаш време да я коригираш, но освен това има и реалност. Дори да забележиш след това, че текста който си написал може граматически да бъде "бришен" и т.н., то вече е късно.

Все пак, дори и виртуален, то, това е форум, и ако не сте чели правилата на въпросния, то, ги прочетете.

Само не ми казвайте, че веднага на белова може да изведете мисълта си, при положение, че има време да си координирате мисълта с вашите крайници.

Долу, горе, диндили, биндили много е лесно да критикуваш друг. В даден изказ, устно, трудно се улавят запетайките.

Това което Вие демонстрирате е вид дребнавост.

Както и да е...

Нищо лично. Бъдете щастливи!

преди 3 часа, Дингири Банда написа:

В конкретния случай овчарят е туристическият бизнес. 

Да, това е единия аспект, но има и един друг аспект - миграциите, т.е. до вчера си вярвал в едно, утре в друго. Има и хора които смесват определени духовни ценности.

преди 1 час, Shiniasu написа:

Защо да е суета?

Нека изходим от тук:

Човек следва определен вкус, и ако не изглежда, не постъпва по определен начин, то, той не е актуален, т.е. губи облика си сред групата, която за него е важна. Във всяка група си има тартор. За да се изявиш като член на въпросната група, то, ти събираш информация за въпросната, и започваш да постъпваш като тях. Има хора които се "гмуркат" в чужди духовни сфери, за да ги изживеят и извлекат полезно нещо от тях. Това са определено хора, които са прехвърлили фазата на себе утвърждаване  и са си изградили определено статукво в своя живот, т.е. могат да си позволят повече свободно време и естествено средства, за да правят неща които им хрумне. Засищайки се от всякакъв род емоционални преживявания, обаче, изпитват "духовен глад". В повечето случаи те имат някаква религиозна ориентация, но ненапълно изповядват въпросното вероучение. Въпросните хора са водени от идеята за обединение на колкото се повече духовни ценности в една по-висша духовност.

Това са ми размишленията по така наречената от мен - духовна суета. Днес е модно една, а утре друга. Именно те,  въпросните хора, налагат някакъв нов вид култура и всеки който не е привърженик към въпросната култура се смята за нисш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, sliderum написа:

Духовен туризъм няма, или почти не съществува.

Има и друг аспект. Преди да пусна темата за дискусия първо потърсих в тоя форум за подобна, а после и в "по-голямата" търсачка наречена "Чичко Гугъл".

Попаднах на една преведена статия, но не я пуснах тук, за да видя други мнения не обвързани с въпросната статия.

Ето това е статията, но тя някак си е вид частен случай на идеята която забелязвам, че се сформира в зоната на духовния живот на човек. Дали това е нов вид атеизъм или някаква смесица от определени вероучения, но празнотата в душата на човек отявлено започва да се втъква в ежедневието не само на България, а и в цял свят. Определени хора започват да "колекционират" набор от духовни ценности. За тази цел, да, определени тур оператори им предлагат въпросните дестинации.

Примерно: Наскоро един мой познат сподели за определен брой духовни ценности при Дервишите, които въпреки официалното вероизповедание в определена страна, то останалите малцина потомци на въпросните местни народи са коренно различни от официалните. Да, някой ще кажат, но това е културен туризъм, но бивайки сред местните, то виждаш и определени много бледи остатъци от самата духовност. В Азия пък да не говорим колко много са. В Америка също.

Мога да кажа, че съм забелязал, така наречена модна "вълна" в духовността някъде след 2014 г., когато ми обърнаха внимание за едни хора които са били изненадани през 2012 г. от това, че не са се случели определени неща. Има и други фактори, в които и определени пък учени са изненадани, че са очаквали определен процес да продължи, но въпросния без всякаква логика е бил прекратен не по техни прогнози. Това обаче е друга тема.

преди 3 часа, sliderum написа:

отчаяние

Това ли е в основата. а не в себе доусъвършенстване според Вас,  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 35 минути, ДИоNД написа:

Човек следва определен вкус, и ако не изглежда, не постъпва по определен начин, то, той не е актуален, т.е. губи облика си сред групата, която за него е важна. Във всяка група си има тартор. За да се изявиш като член на въпросната група, то, ти събираш информация за въпросната, и започваш да постъпваш като тях. Има хора които се "гмуркат" в чужди духовни сфери, за да ги изживеят и извлекат полезно нещо от тях. Това са определено хора, които са прехвърлили фазата на себе утвърждаване  и са си изградили определено статукво в своя живот, т.е. могат да си позволят повече свободно време и естествено средства, за да правят неща които им хрумне. Засищайки се от всякакъв род емоционални преживявания, обаче, изпитват "духовен глад". В повечето случаи те имат някаква религиозна ориентация, но ненапълно изповядват въпросното вероучение. Въпросните хора са водени от идеята за обединение на колкото се повече духовни ценности в една по-висша духовност.

Това са ми размишленията по така наречената от мен - духовна суета. Днес е модно една, а утре друга. Именно те,  въпросните хора, налагат някакъв нов вид култура и всеки който не е привърженик към въпросната култура се смята за нисш.

А според мен не можеш да се отдадеш на нещо изцяло, което не познаваш. Да, много хора следват само частично едно или друго учение - от любопитство, или защото им носи някакво удовлетворение, успокоение, удобство или чувство за пълноценност. Често даже и самият човек не може да определи точно защо го прави. Може да е и защото така е модерно в определена група. Но това е необходим етап. Няма как да навлезеш в дълбочината на едно учение изведнъж. Самата психика - ум и разбиране, - се развиват бавно. И както вече споменах, без да разбереш нещо, не можеш да му се отдадеш истиски. Това е един процес на задълбочаване и е нормално да има хора, които се намират на различни равнища. Няма как да очакваш отдаденост от човек, който познава само външната форма на едно учение. Тя ще дойде евентуално с времето. Туристи - да. Но в това няма нищо лошо. По-добре е, че се интересуват, дори и този интерес да е повърхностен, отколкото да са незаинтересовани. Някой ден ще станат изследователи, когато образът на туриста им стане тесен. Когато интересът към духовното прерастне в любов и когато нищо друго няма да има значение, т.е. ще могат да му се посветят изцяло. Всъщност, ако погледнем реално, всички, тук пишещите, сме далеч от тази пълна отдаденост. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 52 минути, ДИоNД написа:

Има и друг аспект. Преди да пусна темата за дискусия първо потърсих в тоя форум за подобна, а после и в "по-голямата" търсачка наречена "Чичко Гугъл".

Попаднах на една преведена статия, но не я пуснах тук, за да видя други мнения не обвързани с въпросната статия.

Ето това е статията, но тя някак си е вид частен случай на идеята която забелязвам, че се сформира в зоната на духовния живот на човек. Дали това е нов вид атеизъм или някаква смесица от определени вероучения, но празнотата в душата на човек отявлено започва да се втъква в ежедневието не само на България, а и в цял свят. Определени хора започват да "колекционират" набор от духовни ценности. За тази цел, да, определени тур оператори им предлагат въпросните дестинации.

Примерно: Наскоро един мой познат сподели за определен брой духовни ценности при Дервишите, които въпреки официалното вероизповедание в определена страна, то останалите малцина потомци на въпросните местни народи са коренно различни от официалните. Да, някой ще кажат, но това е културен туризъм, но бивайки сред местните, то виждаш и определени много бледи остатъци от самата духовност. В Азия пък да не говорим колко много са. В Америка също.

Мога да кажа, че съм забелязал, така наречена модна "вълна" в духовността някъде след 2014 г., когато ми обърнаха внимание за едни хора които са били изненадани през 2012 г. от това, че не са се случели определени неща. Има и други фактори, в които и определени пък учени са изненадани, че са очаквали определен процес да продължи, но въпросния без всякаква логика е бил прекратен не по техни прогнози. Това обаче е друга тема.

Това ли е в основата. а не в себе доусъвършенстване според Вас,  

Според мен, може да има  и такива отклонения от написаното от мен...или поне на пръв поглед отклонения. Просто ниша, която някои алчни типове са надушили да пропагандират и паразитират върху тия, които са се хванали на техните кукички, досущ като по-"традиционните" отчета и имами. Но тъй нареченото "усъвършенстване" пак иде върху търсенето не просто на някакво забавление, а пак върху търсенето на по-сериозна полза. Не съм им чел бъртвежите, то може би някои новоизлюпени гурута, проповядват, че тяхното учение чисти "кармата" и в следващият живот вместо бедни, или дори в животински тела, с "хубавата" "карма" ще се родят в богаташки семейства...Може би има и такива, които дори намекват на заблудените които ги следват, че ако не се усъвършенстват, с неразвития им атман ще се случи "най-лошото" просто ще "изгасне" и толкоз и няма да има живот въобще за индоктринирания, ако не прави това и това. Не знам, единственото което е сигурно, че това са пирамиди, от които се печелят много пари и охолен живот от върхушката, за сметка на тъпите овце, които биват стригани от тях.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, ...Alex&Vanko... написа:

Вие с Шунята сте по романтичния Будизъм.

Че то има ли друг будизъм?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...