Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

преди 1 час, dagpo19 написа:

Ако искаш да практикуваш Буда-дхарма, то да.

Това, най-вероятно е твое субективно мнение.

Понеже няма логика в това да цитираш сутри, шастри, както и думи на съвременни будистки учители, но да не се срещнеш с живата будистка традиция.

Това не отговаря на фактите, понеже съм бил на учения и съм разговарял лично с не един или двама автентични будистки учители.

Т.е., вместо да избереш възможността да се получиш учения от Далай Лама на живо напр., то ти избираш да прочетеш негова книга и да се учиш от нея.

Далай Лама е много възрастен и няма физическата възможност да даде учения на всички желаещи да се срещнат лично с него. По-добре да прочета книга, отколкото да не чета и да не практикувам нищо.

Тези книги са написани най-вече за техните ученици като допълнително средство за изучаване и практика. Имам предвид коментарите върху различни сутри и шастри, както този на Далай Лама върху Утаратантра шастра, който сподели.

За посочените мога да приема че е така, но за по-голяма част от книгите не, аналогично горния коментар. Голяма част от книгите са за начинаещи и не се срамувам ако ме наричат така, за мен по-важно е да не спирам да практикувам.

Аналогично, то има книги или учебни видеа по различни БИ в ю-туб, които са предназначени за тези, които изучават съответното БИ, а не за всеки. Т.е. те са достъпни за всеки, но ако човек не практикува ФБИ напр. с учител (филипински БИ, т.е. Кали/Арнис/Ескрима), то и хиляда видеа да изгледа и книги да прочете, то ползата ще е минимална, да не кажа никаква.

Имаш грешка в първоначалното допускане, че не практикувам изобщо, което за мен не е проблем.

Наскоро общопрактикуващ лекар (не травматолог) ми намести рамото по метода на Кънингам, а човека го беше научил от Ютуб и се изненада когато се получи, бях му втория успешен пациент по този метод.

Не виждам доводи за това категорично "да". От това не следва, че категорично съм "против" някой будистки учител да ми предаде знанията си, но за да се случи това е необходимо да са налице определени условия, които в момента отсъстват. 

Категоричното "да" (в контекста на будистката логика) е признак на догматизъм, а понякога и на фанатизъм. Тази категоричност е свойствена на двузначната логика, подобно тази която използва колегата "роб-войн" - "да, да, не, не", понеже така пишело в библията. Тази логика е недостатъчна за изразяване на изменчива реалност, затова Буда обяснява всичко некатегорично, с изключение на факта - има страдание, как възниква, как се прекратява и различните методи за това. Затова будистката логика е по-съвършена от европейската. Така и с категоричното утвърждаване, вяра в прераждането на личности и много други нелепици, които маса от будистките учители позволяват да се случват пред очите им. 

Благодаря за отговора и приятна вечер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 38 минути, Śūnyatā написа:

Наскоро общопрактикуващ лекар (не травматолог) ми намести рамото по метода на Кънингам, а човека го беше научил от Ютуб и се изненада когато се получи, бях му втория успешен пациент по този метод.

И теб не те притеснява факта, че човекът се е самообучил, че дори останал изненадан.Хубаво е, когато резултата е успешен, но какво става ако лекаря се окаже неприятно изненадан и вместо лечение - усложнение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, badr написа:

И теб не те притеснява факта, че човекът се е самообучил, че дори останал изненадан.Хубаво е, когато резултата е успешен, но какво става ако лекаря се окаже неприятно изненадан и вместо лечение - усложнение.

Не ме притеснява, незаинтересован съм от резултата. Каквото дойде.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 7.12.2019 г. в 3:52, ДИоNД написа:

Поне си признахте - Гнева. ...

По-важното е, че се смеете.

ми да смея се - явно гневно, и даже си го 'признавам'. Поне запазвате посоките на рекордите си.

преди 21 часа, ДИоNД написа:

нищото, което считате за непорочно, но дори то е направено от някой, най-малко от Вашите родители ( :) )

на 7.12.2019 г. в 14:39, ДИоNД написа:

При ЕИМ и т.н. има АЦП и съответно ЦАП. (Това са пълни глупости и е невежество и неграмотност. )

Светлината може да се разложи на различни цветове, но обратното е по трудно осъществимо. (всички цветове - са отново светлина. А всеки цвят, се съставя от комбинирането между три "основни". И излъчени - пак правят "светлина" - "бяла". В края на краищата - просто фотони ...)

По аналогия и при духовността е така. ( :) - наистина ли, малииии!!! )

Има доста математически модели, но все още духовността е във фаза на анализиране. (ъъъ - дали има пример за 'математически модел' на "духовността" , защото вие самият сте пример за "модел на глупостта" ? )

Въпреки това има феномени и невъзможност определени хора да схванат процеса на раждането на такива. ...

И прочее бай-ганьовски глупости, призвани да затвърдят форумния им рекордьор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, _ramus_ написа:

И прочее бай-ганьовски глупости, призвани да затвърдят форумния им рекордьор.

Нека приемем, че рационалното е абсолютно твърдо тяло, а ирационалното е абсолютно еластично тяло.

Ако Вие сте рационално мислещ, а аз ирационално, то сблъсъка между вашия начин на мислене с моя в какво се превръща, а?!

В една безкрайност във вечността.

За мен не е проблем, че се чувствате гневен, нито, че съм Ви разсмял.

В действителност кое е по-важно за Вас: Мнението на един глупак или на един идиот?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, ДИоNД написа:

Ако Вие сте рационално мислещ, а аз ирационално, то сблъсъка между вашия начин на мислене с моя в какво се превръща, а?!

сблъсък няма и не може да има.  :)

Ирационално "мислене" е чиста 'фикция' и е условно, защото МИСЛЕНЕТО е процес, който вие дори нямате представа какво означава. Мисленето няма как да е "Ирационално", невежеството и глупостта няма как да минат за "ирационални", а просто за глупост и невежество.

Никой човек не може да бъде гневен и да се смее - едновременно. Вие повтаряте тази инфантилна мантра за пореден път , след като тя е обикновен израз на ограничените ви възможности да фантазирате и на глупостта да събирате тия двете, след като са напълно несъвместими.

А накрая - относно формалният въпрос - мненията на който и да е, не са ми интересни. А мненията на напълно невежите надути пуяци, които жадуват да  намерят място и сходни на тях, за надувките си - са само жалки в моите очи. Да, има и такива хора и светът е място за всички, и това не означава че трябва да имам "сблъсъци" с тях (макар да се е случвало доста през живота ми). А най-малко е в конкретният случай.

Старостта отдавна не е мярка за опитност и житейска мъдрост - сама по себе си, като единствен критерий. И ако все пак синдромно няколко застаряващи членове на форума тук, се опитвате доста сходно да компенсирате личната самота, опита да си изживявате безвъзвратно отминали моменти, фантазирайки ги някъде сред личните ви изминали години на някакъв "блясък", то резултира само във фарс - заради огромните разлики между заявките и декларациите, и изразните средства и пълнежа им. Тия разлики правят думите Ви (мн. число) комични и не оставят никакъв избор за интерпретацията им, освен снизхождение, в най-добрия случай.

Обаче дори снозхождението си има граница, която бива прекрачена от упоритостта и повторямостта на заявките на невежество, арогантност и опитите да се раздува една чисто лична фантазия и чисто личен отдавна отминал образ на "АЗ", който няма нищо общо с времето, мястото и контекста от знания, развитие и ниво на грамотност и информираност. Типичния поучителен стил - дори сред вашата собствена тема, няма как да бъде прикрит и вие сравнително лесно го "втвърдихте" и оголихте, щом се засилиха критичните бележки от останалите списващи. Няма как да е по друг начин. Но най-вече писането на съвсем наивни и глупави твърдения - и арогантността на подобна заявка - я прави смешна и в голяма степен жалка... защото тя ви показва вас, самия кой сте и разкрива нивото на личните ви битки.

Може би някои от четящите тук стига поне до положението "дано и аз да не стана така на неговите години"... Мда, наистина - дано. Но и когато настъпят възрастовите изменения, много хора поне се научават да си дават сметка, докато при вас инерцията на отминалия живот, продължава сред една напълно погрешна спрямо място и време, фантазия - гола от всякакво покритие.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, _ramus_ написа:

Никой човек не може да бъде гневен и да се смее - едновременно. Вие повтаряте тази мантра за пореден път , след като тя е обикноввен израз на ограничените ви възможности да фантазирате и на глупостта да събирате тия двете, които са напълно несъвместими.

Кога се ползва оксиморон, мъ?!

:) 

преди 18 минути, _ramus_ написа:

А мненията на напълно невежите надути пуяци, които жадуват да  намерят място и сходни на тях, за надувките си - са само жалки в моите очи.

Разбрах, че по са важни за вас мненията на идиотите, защото само там може да изтъкнете колко сте умен. Мда .... Колко жалко .... мда ... за Вас де

Не може един глупак да отвлича вниманието на идиотите, те са ваша собственост ли, а?!

Колко сте беден само .... ох ... направо да Ви ожали човек ...

Приятна реалност ИИ-чо ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Просташкия стил, започна да се показва и оголва иначе интелигентните заявки и пляви, дето ги мятате напразно. Вие не сте единствен с тия реакции и твърде много от "духовните списващи" сред калдата, показаха "духовните си зъбки", достатъчно оголени... А най-веселото идва когато същите "зъбки" се представят театрално като "провокации"... :)

Любопитен съм дали и простащината ви се струва "ирационално мислене" или просто така си я наричате за удобство и опрадание?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, ДИоNД написа:

Нека приемем, че рационалното е абсолютно твърдо тяло, а ирационалното е абсолютно еластично тяло.

Администратора на раздела ви зададе смислен въпрос, което му се отдава изключително рядко, затова ми направи впечатление и във връзка с написаното ще ви цитирам.

преди 13 часа, badr написа:

Убягва ми връзката с релацията рационални/ирационално.

Вашият отговор

Прав сте, че това е имагинерност (въображение), а не ирационалност. В случая въпросното уравнение го ползвах само и единствено с цел да покажа, че ирационалното може да бъде изразено чрез уравнение. То за този свят ще е достатъчно.

Не очаквате предполагам, че ще публикувам точното уравнение. Някъде е изведено, но поне на мен не ми е известно, или ако ми е известно, то все още не съм свързал в някаква зависимост с рационалното, за да е истина.

Сам сте си отговорил, но на тази база осъзнавате ли какво твърдите?

Проблем на всяко ирационално твърдение е липсата му на връзка с реалността. То е неревалентно. Мога да ви го докажа, така че да ме разберете, това ще отнеме много време, но имам усещането, че не желаете да осъзнаете какво пишете и къде се намирате. 

Абсолютно твърдо тяло няма и никога не е имало. За справка ЦЕРН и ядрените взаимодействия (АЕЦ Козлодуй), благодарение на които сега пишете тук.

преди 4 часа, ДИоNД написа:

Сблъсъкът ще се превърне в арена, подобно тази на която лъвовете са похапвали християни. Приятелския ми съвет е да се разходите сред природата (понеже имате тази възможност, за разлика от други, които дишаме пушеците на София), проявявайки малко здрав разум, за да не страдате излишно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, Śūnyatā написа:

преди 13 часа, badr написа:

... в друга тема. Както и "отвоворът".

преди 21 минути, Śūnyatā написа:

неревалентно

я пак... прочети внимателно... че има проблем.

В тази връзка последвалото " мога да ви го докажа"... става леко комична фраза.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, _ramus_ написа:

... в друга тема. Както и "отвоворът".

я пак... прочети внимателно... че има проблем.

В тази връзка последвалото " мога да ви го докажа"... става леко комична фраза.

Ок, нерелевантно. Случват се грешки, причини разни. Благодаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Śūnyatā написа:

Случват се грешки

разбира се, няма проблем.

Просто в тази грешка се получи малко весел нюанс, а не че има друго значение.

Всъщност някои грешки са лесни за вглеждане, поради простотата на сравнението с еталонно значение. Обаче... други типове грешки, нямат такова "щастие" и довеждат до грешки в отраженията, и оттам - в Отражателя си. Разбира се - в абстрактния свят, понятието ГРЕШКА е условно и относително - демек е контекстуално зависимо като пълнеж, смисъл, значение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Śūnyatā написа:

Приятелския ми съвет е да се разходите сред природата (понеже имате тази възможност, за разлика от други, които дишаме пушеците на София), проявявайки малко здрав разум, за да не страдате излишно.

За разлика на мнозина, то аз не ще възползвам от Вашия съвет, защото де факто това ми е ежедневието, т.е. реално съчетавам виртуалния свят с ареала който е около мен. Що се касае за София, то там също може да се осъществява това.

За уравнението.

Въображението помага да се обясни нещо което е налично, но няма материален еквивалент. Едно от които е ирационалното мислене. Друг е въпроса дали може да се реализира изкуствено материален обект, който да може да има ирационално мислене. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, ДИоNД написа:

Въображението помага да се обясни нещо което е налично, но няма материален еквивалент.

Едно от които е ирационалното мислене.

Друг е въпроса дали може да се реализира изкуствено материален обект, който да може да има ирационално мислене. 

Да са честити новите рекорди в изхвърлянията на глупости... 3 изречения - три би-сера. Без да се споменават проблемите в изказа от всякакво естество. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, ДИоNД написа:

За разлика на мнозина, то аз не ще възползвам от Вашия съвет, защото де факто това ми е ежедневието, т.е. реално съчетавам виртуалния свят с ареала който е около мен. Що се касае за София, то там също може да се осъществява това.

За уравнението.

Прекрасно! Приятно съществуване в чистия въздух. Бъдете трезв, спокоен и щастлив. Не бъдете алчен. Хубав ден!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, ...Alex&Vanko... написа:

Никой тука от съвети не се възползва. Всеки е многознайко. А всчките знания пет пари не струват. Безмислици премислици.

:offtopic_s:

Това е форум, т.е. тук се дискутира и обсъжда дадена проблематика и по какъв начин ти си се справил с въпросната тематика.

Да, има хора, които дават съвети и други които споделят личен опит. За знание не се посещават форуми, а се ходи в библиотеки.

Една такава е световната виртуална енциклопедия. Там не могат да се водят диспути и т.н. по тема това бяло или е или е толкова нюанса сиво. Всяко нещо което се публикува се подлага на строга проверка за достоверност и ако се намери недостоверна информация се изтрива без коментар.

За Вас това е безсмислица, за Рамус е глупост, простотия и т.н. В действителност това е удачна форма на общуване с хора с подобни интереси.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За знание не се посещават форуми, а се ходи в библиотеки.

Една такава е световната виртуална енциклопедия.

От форум също има какво да научиш. Моята библия е Тълковен Речник на българския език. Без нея не мога да уча, не мога да анализирам, категоризирам и изразявам опита си. Финалната серия на сериала See завърши в House of Enlightenment, строго охраняван затвор, сърцето на който 600 години след унищожаването на цивилизацията, бе превърнато в библиотека, от която дузина зрящи (понеже вирус бе унищожил хората, оцелелите бяха слепи, а единиците които се раждаха зрящи, подобно светата инквизция, се преследваха и изгаряха на кладата като еретици) имаха възможността да възстановят човешката цивилизация. Тук се сещам за будистката библиотека на манастира Наланда, унищожена от ислямистите набързо, като преди да бъде запалена единственият въпрос бил, присъства ли Корана в нея. След това варварството взело връх. 

Човек може да се учи без учители и без книги, но ученето става много бавно, а развитието е ограничено. Може да се учи без учители, само от книги, тогава развитието не е ограничено, но става сравнително бавно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 26 минути, Śūnyatā написа:

От форум също има какво да научиш. Моята библия е Тълковен Речник на българския език. Без нея не мога да уча, не мога да анализирам, категоризирам и изразявам опита си. 

Аз съм жив тълковен речник на литературния, донякъде - на съвременния, и донякъде - на стария български език. Можеш да ме ползваш. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За знание не се посещават форуми, а се ходи в библиотеки.

но когато е прескочил библиотеките и училището... и му липсват дори основни знания... Когато пляска величайши глупости - с кои точно хора 'общува' и чия точно е прословутата "действителност"?

Вие се изхвърлихте по всички световни посоки на знанието, с тотално невежество. Просто опитвате да се имитирате на интелигентен и знаещ, докато всъщност зад тая маска е трагично положението поради дефицит на висша когниция и информационен осмислен пълнеж, който допълнително се актуализира да е адекватен на случващото се. Защото само така би бил адекватен на коментираното по всякакви теми. Дори мумиите в египетска гробница е наивно да се коментират на ниво отпреди сто години.

Вие дискутирате с виртуална публика от вашата селска младост, нарамил недоученото от същото време, а всичко това е неадекватно и безнадеждно остаряло. В този смисъл - нито опитът който споделяте, нито съветите които давате сам на себе си пред огледалото имат някаква стойност, освен за човек като вас самият. Отгоре на всичкото вие сте с претенции че същите съвети са мъдри, велики, ценни... само защото са сред полето на вашият ник.

Кога за последен път обърнахте внимание на собствената си тема - от формулирането на заглавието, до пълнежа и сегашното му положение?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, _ramus_ написа:

Кога за последен път обърнахте внимание на собствената си тема - от формулирането на заглавието, до пълнежа и сегашното му положение?

Тя, собствената ми тема, постоянно е с меня и де факто вниманието ми е в нея, а що се касае до формулировката в конкретното заглавие и в пълнежа, и в сегашното му положение, е в следствие на постовете които публикували участниците, включително и от Вас. Реално, тя не е моя собственост, а на форума и на тези които пускат коментари в нея.

Един от участниците, които отклоняват и я превръщат в "офтопикова" се Вие, с критика било то към автора или участниците в нея. Реално става Вашата цел, т.е. омърсявате на всякъде.

Вие сте типичен хейтър, май това е модерната дума, т.е. не сте трол, а хейтър.

Кратко казано: Аз не разглеждам въпросната тема като вид собственост.

Всеки в нея може да постне мнение по нея или да изкаже свое някакво мнение извън нея. Мен това не ми пречи. Реално погледнато, то по един индиректен начин се е получило любопитство към моята духовност. Вашата духовност я виждаме - критична и постоянно насочена към ту едно - Аз знам всичко и не може някой друг да ме измества, т.е. вашата духовност е на един ревнивец. Така ми драги ми мърморещо ИИ-че. :) 

Кратко казано: При всяка възможност Вие се стараете да излъчите недоволството си в себе си, че вече не Вие управлявате определени ресори, в определени раздели, в този форум.

преди 6 часа, Śūnyatā написа:

От форум също има какво да научиш. Моята библия е Тълковен Речник на българския език.

В моята библиотека не е само тълковния речник, а и Библията, а и още други видове речници, включително и утвърдилия се в интернет енциклопедичен речник.

Във въпросната библиотека фигурират и ред тетрадки и т.н. изписани от мен в следствие на определени уроци. Въобще, аз изцяло ползвам знанията които съм получил в следствие не само от моето изучаване, а и от моята практика. Тук само споделям практически опит.

Кратко казано: Споделям доброволно своята духовност. Не се страхувам, че някой може да ползва същата, за да причини някъде страдание, защото тя не се базира на агресия. Тоест ако се ползва, то това няма да е във вреда на някой. Не може да се превърне във вид удобен да нарани някой.

преди 7 часа, Śūnyatā написа:

Човек може да се учи без учители и без книги, но ученето става много бавно, а развитието е ограничено. Може да се учи без учители, само от книги, тогава развитието не е ограничено, но става сравнително бавно.

Просто един въпрос: Защо мислите, че изучаването трябва да стане по съкратен вариант, т.е. бързо?

Вашата духовност е на вечен студент, който да може да се реализира в коя да е сфера, стига да е добре платена. Няма лошо.   

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Реално погледнато, то по един индиректен начин се е получило любопитство към моята духовност.

"кратко казано" - вашата духовност... е най-смешното понятие в тази тема. От друга страна - мантрата ви вече се промени - и смехът ми вече стана "ревностен", след като вече беше "гневен". :giggle1:

Не зная - възможно е нивото на тъпомера, към което поставяте рекордите си, да го смятате и за лакмус за "вашата духовност". А в някакъв смисъл - те са с обратна зависимост. В "речниците" май не сте го срещали така написано...

Гледам доста нахакано минахте през научни имитации, грешни и нагласени позовавания. Опитахте и с някаква формула, някакви забежки към "ЕИМ" - пък то вече отдавна никой не ги нарича така... Някакви ЦАп и АЦП-та им приложихте на тия ЕИМ... Математиката ви е някъде в миналото време... при все че е останала на нивото на днешния 3 клас.

Кратко казано - били сте най-слабия ученик в класа... Което обаче идва с примера - че и посредствен , с опитите да си сложите интелигентната маска, ако не е сред хоримага на село просто не вървите и всеки опит е греда отсякъде.

А раздувките... Това са най-смешните от всичко:

В моята библиотека не е само тълковния речник, а и Библията, а и още други видове речници, включително и утвърдилия се в интернет енциклопедичен речник.

Във въпросната библиотека фигурират и ред тетрадки и т.н. изписани от мен в следствие на определени уроци.

Въобще, аз изцяло ползвам знанията които съм получил в следствие не само от моето изучаване, а и от моята практика. Тук само споделям практически опит.

Кратко казано: Споделям доброволно своята духовност. Не се страхувам, че някой може да ползва същата, за да причини някъде страдание, защото тя не се базира на агресия. Тоест ако се ползва, то това няма да е във вреда на някой. Не може да се превърне във вид удобен да нарани някой.

няма такъв Енциклопедик, ( при това - от утвърдени речници ). То библия, то речници, то тълкования, духовности и опит... големо мерене кой речник (му)  е по-голем, утвърден, и да става за по-голяма раздувка. Духовна - разбира се. 😁Помпозния стил и опита да звучи някак си 'величаво' са точно смешните положения сред написаното. Обаче не помага с нищо на глупостите, защото то няма какво друго да се съчини и изрази - щото опира до автора и актьора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, _ramus_ написа:

Обаче не помага с нищо на глупостите, защото то няма какво друго да се съчини и изрази - щото опира до автора и актьора.

Простичко казано: Дали помага или вреди е без значение, по-важното е не пречи.

Помислете малко. Глупостта е тази която разсейва хората. Недоумението е защо при все толкова умни и прочие хора, то има и глупави.

Докато активно живеех в София, то изследвах различни автори на свои Бай Ганю, естествено в средата от където са дошли, т.е. СО или СУ ... включително и ПК, та чак до СА и прочие ... Установих, че всички със СН, СТ и т.н. които са наследници на БА и най-вече на БГ не са желани от Е и други М и т.н. общности.

Знам, че сте привърженик на полюсите - Матричари vs Идиоти. Няма лошо ... именно движението на глупаците от единия полюс към другия е енергийната душевност на хората, за да има някаква полза на Бог. Няма ли движение - няма мощност и реално не се върши някаква работа, а няма ли работа, то няма реален продукт, който умните хора да ползват. Не се ли ползва дадено нещо, то закърнява и започва да мисли за глупости, а не за това каквото трябва.

В случая Вие не знаете какво да правите, т.е. нямате идея как може да повлияете върху необратимите процеси които в момента протичат.

Образно казано: Духовната храна която Ви се предлага не Ви е по вкуса и затова негодувате като капризно дете.

п.п. Свищовския факултет и т.н. не е мярка за културното развитие на българската наука. Все пак, да СВ е актуалната версия властващите в момента в България.

Кой разбрал, разбрал .... а Вие се забавлявайте с моите глупости. Това което направих е - отвлякох вниманието Ви. ;) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, ДИоNД написа:

Просто един въпрос: Защо мислите, че изучаването трябва да стане по съкратен вариант, т.е. бързо?

Защото няма много време, за да се завърши процесът изучаващ реалността, тоест да се достигне до крайната истина за нея. 

Един въпрос и от мен: С какво бихте запълнили словосъчетанието мрежа от лъжемнения?

П. П. Ще ми бъде интересно мнението и на други участници по темата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Когато при строежа на една кула, някой от камъните не е на мястото си, то в един момент постройката ще се сруги. В това няма нищо необичайно - всичко съградено след неправилно поставения камък следва да се построи наново. Така е и с логическите съждения. Може да са добре построени, но ако в тях вече е допусната неточност, тя се разпростира върху цялата верига от разсъждения. В един момент дисонансът става прекалено голям и всичко рухва. Едно от нещата на които искам да обърна внимание с написаното е, че една мрежа от погрешни твърдения може да се основава на съвсем малка неточност. Тестът е самият живот. А за бързането - кой колкото може. Но за недообмислянето при поставяне на камъни се заплаща.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Śūnyatā написа:

С какво бихте запълнили словосъчетанието мрежа от лъжемнения?

Система от мнения целяща разрушение на вече изградено твърдение.

В средното образование това се изучава като задача от сорта: При това и това да се направи друго. Приема се, обърнатата логика, т.е. допуска се, че е вярно и след определен брой позволени операции се стига до противоречие. При инженерните науки пък е обръщане на системата, т.е. тя не може в първия момент да се изчисли статически, но приемайки, че е обърната системата, то е възможно статическо изчисление. После обаче отговорите се обръщат, т.е. където имаш опън е натиск и обратното, защото един материал понася повече на натиск, а друг на опън.

Разликата при изчисляване на една статична система обаче губи своята истина при динамична система. В тоя случай се правят и динамични изчисления. намират се резонансните точки и прочие и т.н., за да може системата да понася не само статичните натоварвания, а и динамичните. Освен това се вземат и процесите на триене, т.е. при съприкосновение на две взаимно или частично движещи се елементи. Има и ред други неща.

Сама по себе си "мрежата от лъжемнения" помага на определени хора, които конструират бъдещия тукашен свят. В действителност "лъжемнения" е доста крайно понятие. То е само теория.  В практиката се ползва неистинско мнение. Това е така, за да се получи едно застраховане, т.е. вид преоразмеряване на системата.

Принципно методи и т.н. са заложени във висшата математика. Има и друго. Към момента има и изградени стандарти, т.е. след като се изчисли системата се вижда вече изработените стандарти, за да е и икономически изгодно. Друга тема. Всяка разработка на нова система струват определени не само материални, а и човешки ресурси. Понеже човешкия ресурс като вид и начин на мислене вече морално остарял, то се работи по изграждането на ИИ, който да замени изцяло човешкия фактор.

Определени хора се ползват вече за био-роботи. Те да не мислят, а да въвеждат в една база данни информация. Затова и сектора за производство на компютърни игри се развива, защото младите по-бързо се справят с клавиатурата. Разработките обаче не само до тук са стигнали. Към момента обаче, определени инвеститори си чакат дивидентите, за да си изкарат добре близките празници. Някакво движение може да се получи чак след 20-ти януари, т.е. инвеститорите да си похарчат печалбите. ;) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...